Jump to content

Цъфнали, 'ма дали ще вържат...


Recommended Posts

Идеята ми е тук да представяме групи/изпълнители, които или са нови, или по някакви причини не са особено известни (или поне не са известни в тоя форум :)). Ако искате можете да им правите оценки, прогнози, доколко ще оцелеят и прочие каквото се сетите. Ако някой впоследствие се вдъхнови, може и лична тема да им направи ;).

 

Почвам с тези девойки:

 

 

 

 

Име: girl's day (изключително уникално :) )

Сингли: Nothing Lasts Forever, Gyauttung

Претенции: първият им сингъл Гяутунг за мен ги набута в категория лигави поп гърли, за радост пуснаха втория, който им придаде малко по-badass визия и звучене и ги направи по-атрактивни (лично мнение). Нямат индивидуалността на 2не1, но пък не са и твърдо в сферата на лигнята като СНСД.

Гласови данни: поименно не ги знам, но като цяло имат добри вокали - слушала съм им лайвове, доста се ядват

Танцови данни: хубави, прецизно изпълнени движения, танците (особено на втория клип) са много добри

 

http://www.youtube.c...h?v=ZuyBn0qf0GI

 

 

Шансове за оцеляване: Големи

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Справка на предложените изпълнители досега:

 

Girl's day

BeBe Mignon

VNT

The Black Skirts

Krissy & Ericka

Dazzle Vision

7 Princess

SG Wannabe

Nine Muses

G.Story

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допадат ми, особено на лайфа ("мръсници" в черно :wub: ). И "лигавата" песничка не е лоша, като за "лигава" песничка ;)

 

Шансове за оцеляване: Повече от големи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Girl's day увеличиха много шансовете си за оцеляване (поне в моя плейлист) с издаването на втория сингъл. Имат добри вокали и сега остава само да покажат малко индивидуалност и да продължат с добрата музика...

 

Моето предложение е това... още са доста нови, но определено заслужават внимание. Страхотни вокали но за съжаление е по вероятно да останат не особено известни, като Gavy NJ например , защото не са толкова "лъскави" като другите гърл групи....Но ще поживеем и ще видим :lol:

 

Име: BeBe Mignon

Членове:

Ben

Истинско име: Lee Eun Young

Родена: Юли 30, 1991

(висока е само 153 см :D )

 

benk.png

 

 

Ga Eul

Истинско име: Park Ga Eul

Родена: Февруари 17, 1992

 

gaeul.png

 

 

Hae Geum

Истинско име: Oh Hae Geum

Родена: Май 17, 1989

 

haegeum.png

 

Сингли:

http://www.youtube.com/watch?v=cTMfqp_kkkc&feature=related

BeBe Mignon -I'm Short, And Not Pretty

 

http://www.youtube.com/watch?v=3PKbuklQZ_U

Bebe Mignon - I've Only Done Good Things for You

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йобо, те много съфтят там, че даже прецъфтяват...

 

Аз давам гласа си за VNT:

 

yumi1.jpg

 

Real Name: So Yumi

Postion: Vocals & Dancer

Birthday: July 6, 1992

Height: 163cm

Weight: 47kg

Blood Type: O

School: Anyang Arts High School

 

tina1.jpg

Real Name: Kim Chae Won

Stage Name: Tina

Position: Leader & Main Vocals

Birthday: February 23, 1993

Height: 163cm

Weight: 45kg

Blood Type: O

Hobbies: Exercise, Eating, Twitter

 

parkjiyeon_vnt.jpg

Real Name: Park Jiyeon

Stage Name: Lil J

Position: Rapper, Vocals & Dancer

Birthday: June 26, 1992

Height: 158cm

Weight: 42kg

Blood Type: A

Hobbies: Twitter, Shopping, Song Writing, Cooking, Sports

 

Започнаха като някакъв микс между f(x) и 4minute, но аз лично съм впечатлена от доста добрите им вокали, особено на живо, освен това си денсят мацките. Бягат от SNSD сладникавостта, но са оше младинки и не могат баш на секси да го удрят, нямат и гърба на 2ne1 такаче не са много бед-ас. Обаче първото им парче е много зарибяващо, а и в клипа си използваха Минхо, за да привлекат интерес.

 

http://www.youtube.com/watch?v=V4m3VV2a5ps&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=w5rOw9I8JZI

 

шансове за успех: зависи от компанията. Имат данни момичетата, хубави са, добри са, но за тая раота не стига само това. Стискам им палци, защото пеенето им се отдава, а и подкрепям Минхо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, м/у другото това са точно другите две групи, които мислех да пусна като следващи :).

 

Бебе Миньон са много силни като вокали за мен, харесва ми и вижуал кей концепцията им - това, че са леко пояпончени хич, ама хич не ги прави по-неоригинални. Стискам им палци.

 

http://www.youtube.com/watch?v=p8jCn5u_P5o

 

VNT, които като си произнасят името чувам Винету, за мен стават. Песента им е горе-долу добра, гласовете биват, сега само ще ги чакаме да пуснат още някое и друго парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам две групи и един дует. Не са нови,но си мисля, че не са чак толкова известни/за съжаление/.

Започвам с The Black Skirts. Не са особено нови, но е групата, която никога няма да ми омръзне да слушам. Все още слабо парче от тях не съм слушал. Пък сравнително остават неизвестни.

emb0000098c0007.jpg?w=404&h=280

 

Krissy & Ericka Много приятни момичета са и двете. ЗВучат релаксиращо и свежо.

Дано се задържат повечко, но лично ме съмнява .

6080_128946165188_116707440188_3581363_4461579_n.jpg

 

И накрая Dazzle Vision. Хубав женски вокал = на хубави парчета. :D

dazzle_vision.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=lAG9mSMyNEk

 

Много талантливи ъндърграунд групи има в Корея. Напоследък и в Китай намерих няколко. В последствие ще постна още нещо/за да не ми е отегчаващо дълъг поста/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2729426I.png

2729427M.jpg

2729428e.jpg

 

 

91a32w.jpg

СЕДЕМТЕ ПРИНЦЕСИ

 

34qps3t.jpg

Име:吴昭英/ 오소영 / Oh So Young

Дата на раждане: 5-ти Януари 1995 г.

Височина: 159 cm

Иска да стане: Юрист

Хоби: дубльор на приказки, песни

153bkw1.jpg

 

 

Име:黄世喜/ 황세희 / Hwang Se Hee

Рожден ден: 16-ти юни 1995 г.

Височина: 124см.

Тегло: 28 кг

Хоби: gжаз, хип хоп, денс

 

25pg.jpg

 

Име:权高恩/ 권고 은 / Kwon Go Eun

Дата на раждане: 23-ти ноември 1997 год. 23, 1997

Височина: 130 см

Тегло: 28 кг

Хоби: танци, пеене, пиано

 

34rwv8x.jpg

Име:金成玲/ 김성령 / Kim Sung Ryung

Прякор: Barbie Doll

Дата на раждане: 30 декември 1998 год.

Височина: 115 сантиметър

Тегло: 17кг

Хоби: танци, песни

 

r8xyjq.jpg

Име:黄智禹/ 황지우 / Hwang Ji Woo

Дата на раждане: 28-ми януари, 1998 год.

Височина: 110

Хоби: танци, песни

rctt06.jpg

 

Име:朴惟琳/ 박유림 /Park Yoo Lim

Дата на раждане: 15-ти август 1999

Височина: 116см. Тегло: 17,5 кг

Хоби: пеене, танци

 

16k80oy.png

Име:李英惟/ 이영유 / Lee Young Yoo

Дата на раждане: 10-ти юли, 1998

Място на раждане: Токио, Япония

Националност: Корея

Височина: сто и двадесет см

Тегло: 20 кг

Хоби: танци, пеене, говори японски

 

 

2guxwgg.jpg

Име: Lee Sung Hee ( Crystal)

Дата на раждане: 16-ти октомври 1997 г

Тегло: : 19kг

 

2i89bp2.jpg

Дата на раждане: 23-ти Март, 1998

Височина: 129 сантиметра

Тегло: 24 килограм

 

Албуми:

1. Winter, Spring, Summer and Fall, November 2004

2. 2. Princess Diary, December 2005

Музика:

* Janggeum's Dream OST, March 2006 Janggeum's Dream *

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за SISTAR ,имат си тема във форума...в началото като дебютираха не давах големи шансове,но след третия си сингъл съм сигурна,че ще се превърнат в една от любимите групи на Корея.Пък и започнаха да доминират в онлайн чартовете :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SG Wannabe.

 

Kim Yong Jun

Kim Jin Ho

Lee Seok Hun

 

За мен специално момчетата са прекрасни. Доколкото знам не са нова група, от доста време са. А дали са известни.. би трябвало, но така и не намерих тяхна тема във форума (поправете ме, ако греша). Гласовите им възможности са си на ниво. Особено на Kim Jin Ho :) Пък и са симпатяги. Така и не попаднах на тяхна песен, която да не ми хареса. Баладите им са красиви, а другите песни ритмични и приятни. :)

 

sg1milmarkmjpg.jpg

 

 

 

И няма как да пропусна песента им към East Of Eden..

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те SG пеят от поне десетилетие в Корея, така че далеч нямат място в тая тема - идеята е тук да вкарваме само новите. А тема би могъл/ла да им направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=8r2yoFGoMY8&feature=related



Ето и едни девойки, които предполагам са опит за ответ на СНСД (като им гледам бройката). Тъпото е, че не мога дори да им харесам песните. Предполагам, че ще се задържат, т.к. са много на брой пък и в някои варайътита добре се показаха. Като цяло обаче на мен не ми допадат.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йобо, тез двететте са по-зле и от момичешката генерация...Ептен не моат да пеят, нямат грам чувство за ритъм, песните им дори не могат дразнещо да ти грабната окото, добре, че имат крака до ушите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези момиченца ще правят конкуренция на GP Basic O.o

 

Групата се състои от четири момиченца:

20101227_girlstory.jpg

Юн Джонг - 10 години, Хье Ин - 10 год., Юри - 11 год. и Че Йонг - 12 год.

 

3570-rzi8b0qdul.jpg

3570-eq2agpn760.jpg

 

Дебютната им песен:

http://www.youtube.com/watch?v=Vj7EVJ2k44Q&feature=player_embedded

 

 

На 11~ 10 годинки и вече с боядисани коси, тези вече тотално ме изумиха ~!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мислех, че корейците нямат с какво да ме учудят и я виж ти:

 

 

Групата е Piggy Dolls (нещо това име не ми импонира особено, ама явно с такава концепция ще борят мейнстрийма). Като цяло са типична корейска група, но са просто по-пълни (едната си е дебела де). Принципно ми харесва идеята за естествени жени, харесва ми и титулната песен (макар че не мога да кажа, че е някакъв нечуван стил).

Пожелавам им успех заради разчупването на стереотипа, а и защото гласовете им хич не са лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък не ме кефят, щото да намериш по-пълни или въобще все незабелжими хора с талант не е трудно...Идеята на тая индустрия е да промотира красотата, колкото и сама да го отрича...Още повече, че аз нямам против добре изглеждащите по-едри жени (Бека от АС примерно или Зингер от Шикрет), но едното момиче...Еми тва не е здрава жена, а просто дебела, което е точно толкова нездравословно, колкото ужасно кльощавите девойки...Как да е, гласовете има са доста добри, но не мисля че достатъчно, за компенсират вида им...Мое мнение.

 

 

Aз пък искам тези да покажа,...Стереотипни- доста, но пък песничката им е достатъчно добра и зарибяваща, за да могат хората да ги запомнят. Никой не очаква невероятен успех от първи път, но с това се набиват в главите на хората...не им е зле живото пеене, а и са сладуранки...Ше ги видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът със стереотипните групи с красавиците е, че вече почти не ги разпознавам. Все едно са хванали едно момиче и го нанасят във всяка поредна нова група. Тея, като ги видя, веднага ще ги разпозная, което не мога да кажа за едно 50% от другите изпълнителки.

 

Виж, аз не съм съгласна, че този бизнес е резервиран само за красавци и красавици. Примерно, Brown Eyed Girls не са типичните красавици, а са с доста индивидуален чар, освен това с невероятни гласове и затова са ми любими. 2не1 също не са турбо красавици, но ги предпочитам 1000 пъти пред соньошиде или другите пластмаси.

 

Липсата на нови концепции в корейската музика за мен е голям минус - не само концепции във визуално отношение, където единствените, които разчупват стереотипа са YG, но и концепции в музикално отношение. Е, например, като тая песен по-горе има още 500. Ето защо много приветствам смени в тактиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с тебе, но просто аз да ти кажа предпочитамв се пак естетически приятни за окото мадами, щото БЕГ мое и да не са турбо красавиците, но все пак като ги видиш в къси панталонки не искаш да смениш канала. 2не1 също залагат главно на визия доста по-малко на музика, и това не можем да го отречем...да не говорим, че първата им песен, която хората чуха беше Лолипоп, което си беше стереотип отвсякъде.

 

Колкото и да е тъжно, ако талантът не е придружен със сносен външен вид-няма как да стане.

 

Не ми се коментират проблемите с наднормено тегло, нито искам да съдя някого...

 

Ако трябва да сме честни в момента сред най-добрите женски групи пластмасите са само СНСД и Кара...2ne1, Wonder Girls, Browneyed girls, Miss A, Sistar, 4minute...Всяка от тея групи знаеш с кво я свързваш. Въпрос на маркетинг е. Навсякъде бълват изпълнители на конвейр, но в крайна сметка малко успяват да постигнат нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм, че трябва да имат отличаваща се визия. И все пак аз се опитвам да слушам музиката, не да я гледам.

 

Доста групи съм слушала преди да им гледам видеота. Ясно ми е обаче, че винаги визия и успешност вървят ръка за ръка. Все пак се надявам този стереотип да се разчупва по-често, защото иначе навикваме само на един и същи стимул и ставаме мързеливи консуматори, чийто личен вкус се насочва само към вече преекспонирания тип музика на визуално примамливите изпълнители.

Обратният вариант - музиката да се цели в ниския праг, с вярата, че визията ще покрие всички зейнали дупки за мен е доста по-недопустим от дефекти във визията, но това е често срещано. Да, смятам, че е добре талантът да е придружен от визия, но и визията да е придружена от талант.

 

Като малка вметка - за мен Систар имат 2ма члена - едната, която пее и рапърката, другите са си баш красив пълнеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя Дара понеже може да прави, каквото и да е ^^

 

БЕГ и ДБСК(вече в минало време) са май единствените групи, за които сещам, които в музикално отношение нямат просто пълнеж.

 

Вече сме мързеливи консуматори, Йобо, но все пак всичко хубаво трябва да е и с хубава опаковка, иначе просто не важи.

А тези дами също искат да пробият с външния си вид с извинението, че размазват стереотипа. Този, който утепа стереотипите беше PSY.

 

Да, смятам, че е добре талантът да е придружен от визия, но и визията да е придружена от талант.

На едно мнение съм.

 

Обаче и двете могат да се замаскират. Га-ин без грим е направо никаква, ама с тоновете очна линия бая се ядва, а има талант. От друга страна има девойки, а и младежи, които дори да нямат чак забалежителен галс с доста тренировки поне не дразнят слуха и даже човек почва да им се радва.

 

Другото, което е...В голямата си част поп музиката в Корея се гради и на хорегорафия, не само на пеене. Понякога има членове, които изнасят танца(вече да пее, да танцува, че и да е хубав...твърде мноо стана).

 

Тези девойки не ми харесват и това е. Ако направят революция, чудесно, но не мисля че Корея е тяхното място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за последното изречение и аз съм съгласна. Освен това и музиката им не се отличава с нещо за мое съжаление.

 

Няма какво да го нищим, ще видим какво ще направят. Аз им пожелавам успех, но, разбира се, заслужен, а не като следствие на ПР-а "аз може да съм прасе, но съм хубаво прасе". Ако го превърнат в "аз съм талантлива и пея готина музика", тогава ще ги припозная без да ми пука как изглеждат. Аз обичам да слушам предимно, клипове не гледам така или иначе.

 

Иначе има и други вокални групи, които не са с пълнеж - Давичи, СийЯ (бяха), 4мен, Бебе Миньон, 2АМ с малко реверанс към един от тях, който понякога ми е слаб, но има добър тембър и т.н. Те обаче за това са избрани поне.

 

Иначе, да, Дара може да не е баш певицата, ама умее поне да стои на сцена laugh.gif - мисля, че тя е красивият елемент просто, за да не каже някой нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...