Jump to content

The Man From Nowhere (2010)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png


The Man From Nowhere (2010)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Ah.Jeo.Sshi
Премиера: 5 август 2010 г.
Времетраене: 119 мин.
Жанр: Екшън, Трилър
Режисьор: Lee Jeong Beom
IMDB

Участват:
Won Bin - Cha Tae-Sik

Kim Sae Ron - So Mi
Kim Tae Hun - drug task force leader
Kim Hyo Seo - Hyo Jeong (So Mi's mother)
Hong So Hee - Yeon So
Song Young Chang - Oh Myung Gyu
Baek Su Ryeon - comic book store lady
Nam Kyeong Eup - section chief
Park Seong Taek - loan shark boss
Jo Seok Hyeon - Moon Dal Seo
Jo Jae Yun - Jang Doo Sik
Hwang Min Ho - Nam Sung Sik

Резюме: Единствената връзка на бившия специален агент Ча Те Шик с останалата част на света е едно малко момиченце, Со Ми, което живее наблизо. Нейната майка Хьо Джонг продава наркотици за голяма организация и предлага дрога на Те Шик, без да знае нищо за него. Трафикантите разбират за нейната тайна контрабанда и затова отвличат нея и Со Ми. Бандата обещава да ги освободи, ако Те Шик прави доставки за тях. Когато откриват Хьо Джонг мъртва и с извадени органи, Те Шик осъзнава, че животът на Со Ми може да е в опасност. Те Шик се разярява от мисълта, че момиченцето може да е мъртво и се подготвя за битка, рискувайки собствения си живот.

 


Български субтитри - :essubs:

 

Свали с български субтитри :subs::click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs::click:

Свали с български и английски субтитри: :click: 

Свали с руско озвучаване и субтитри: :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лазе,

златна си!!!

чакащите сме май доста.. Тъкмо вчера се наслаждавах на MV-то и си мислех, че няма скоро да го видим този филм.

Радвам се, че не ми се оправдаха "очакванията". Дано и субтитри да има по-скоро..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително брутален филм! Отдавна не бях гледала нещо подобно. Държа ме в напрежение до самия край.

Не смеех дори да мигна от страх, че ще изпусна нещо, та няма да ви разправям какво ми беше като падна бушона по средата на филма... :28558:

Досега не бях гледала филм с Won Bin, но определено съм впечатлена от играта му.

Надявам се скоро да излезе с по-добро качество (и с по-добри субки), за да го метна на диск. Толкова добър филм заслужава да бъде запазен.

А ако някоя добра душица реши да му спретне и бг превод...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много го чаках този филм и не останах разочарована.
Много ми хареса. Останах доволна от представянето на Won Bin, Kim Sae Ron

и Kim Sung Oh, справиха се чудесно с ролите си.

Не очаквах точно това от тази продукция, но ме разчувства.
Песента на Mad Soul Child беше изключително подходяща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм, но очаквах повече. Най-вече, че като този има поне няколко, наум веднага ми идва "Леон" , който много харесвах навремето. Според мен бяха вкарали повече мелодрама отколкото беше необходимо и имам чувството, че образите не бяха докрай изпипани. Някак си си представях по-якичък нашия Супермен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мислех да пиша още, защото искам хубави субтитри, но...ще се изкажа, на първи пас :) .

 

Корейците обичат мелодрамата и боят. А аз, обичам корейците! Само сръбска музика си нямат, ееeх, или поне Г-н 100 Кила да звучи..."виж тоя хит касов,

тая вечер боят ще е масов"

Филмът ми хареса, доста, но ще го гледам с нормални букви отново. Има динамика, има забележителна игра на доброто момче - лошото момче, има кръв,

доста кръв, даже. Но го препоръчвам на всеки, който не си е взел дозата адреналин и има нужда от онази трогателност и задоволство като чувство, което

искаш да остане в съзнанието ти накрая.

Освен това, изглежда добре направен, много изкусни движения с огнестрелните оръжия, явно и актьори, и камерата, са прецизни и са се постарали.

Също като сюжет е прост и рамкиран, макар и малко брутален и дори бавен в някои действия, но пък влияе точно в резките и логичните последствия..

(ако мога така да го кажа ;) )

А краят...определено ще се хареса на всяка жена, сълзите и усмивката на Уон Бин са удоволствие за всяко око....вервайте ми.

 

Лакираният нокът, макар, почти изтрит, няма как да ме трогне...

 

Какво да кажа за актьорите?

Уон Бин е един от най-странните известни актьори, които само с появяване правят впечатление. Съвсем се загубва след роля и почти не се говори за него,

докато не се появи отново и омае екрана. Абсолютно скромно и дори тъжно момче, което чудно влезе и в тази роля, и защо ли си мисля, че определено

вдъхна на героя си онзи плах магнетизъм, който самият като човек си носи?

И тук е добър, но да похваля и малката, която доста допринесе за драматизма на филма, а Thanayong Wongtrakul(прибийте ме да го изрека),

много ми допадна (не мигна този човек).

Последно да кажа, че Kim Sung-Oh има талант, почти ми скри шапката (това въобще онзи льольо секретаря Ким на Бини, от Тайната Градина ли е?Не мож, го позна!)

Филмът си струва да се гледа на голям екран, и умирам от яд, че не го гледахме в Корея!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филмът е страхотен. Отдавна ми се гледаше нещо подобно. А Won Bin е умопомрачаващ с тоя поглед. Тази роля толкова много да му отива на излъчването, че не си представям друг да я направи.

Много силно беше всичко - и тупаниците и кървищата и той и детето и нокътчетата.

Доста интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Филмът за мен е най-добрият корейски филм, който съм гледал тази година. Играта на двамата герои (специалния агент и момиченцето) е страхотна, сюжетът, бойните сцени, всичко е много добре направено и се гледа с удоволствие. Благодаря на всички, които направиха така, че да мога да гледам този филм. Определено дълго време ще прехвърлям доста моменти и надали ще го изтрия скоро от лаптопа си. За тези, които не са го гледали все още - Който разбира, тук се спира! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше абсолютно и 100% страхотен.От началото до края нямаше нищо,което да не ми хареса..наистина си заслужава отделеното време...

Героя на Уон Бин беше много добре изигран *ъгмхмм Уон Бин ми е един от любимците, тъй че нищо негативно нямам да споделя :lol: *...

Малката беше невероятна...толкова е мъничка ,а играе перфектно..наистина много и се радвах...и има много симпатичен глас...като звънче е.. :lol:

Въобще актьорите бяха страхотни...

Имаше много моменти, които ми направиха впечатление като

кражбите на малката в началото на филма,сцената в магазина.... и думите на дядото в него.

другия беше ,когато жената на Че почина....

харесаха ми също и другите малчугани и думите на Че "Горките деца...не могат да почиват дори и в смъртта"...

 

 

Боя накрая също беше впечатлителен...кръвта ми беше малко в повечко...но точно с онзи тайландец беше заснето много интересно...

Финалната сцена също много емоционална....

Определено не е за изпускане и бих си го гледала с удоволствие поне още 2/3 пъти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ми е на първо място в класацията за корейски филми на 2010г! Имаше брутални сцени, нарочно не прочетох мненията за да нямам никакви очаквания. Много ми хареса героят на Won Bin, много загадъчен, от самото начало си изглеждаше, че е преживял много, че животът му никак не е бил лек. Определено се създава представа, че е човек, който иска да се откъсне от света, който живее просто по навик, защото е изгубил смисъла на съществуването си. До някъде филмът ми напомни на Sunflower... Won Bin беше невероятен с дълга коса, надявам се през 2011 да ни радва също с такива силни роли.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години насам това е първият корейски филм, който наистина ми харесва. Жалко само че няма BluRay а само HDTV, което няма да се учудя ако е RATED. А и най-накрая покрай търсенето на BluRay на филма разбрах, защо има толкова малко корейски филми на BluRay в сравнение с Китай примерно. Ми много просто: цената на BluRay плеърите в Корея е непосилна за обикновения човек :blink: :blink: . Същото е и положението с най-новите модели на gsm-ите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен! Изгледах го на един дъх, държа ме под напрежение до самия край. Евалата на Уон Бин за бойните умения! Черния колан по таекуондо си каза думата... :bow: Филма не е за изпускане, гледайки го си даваш представа колко лица може да има живота ... и колко грозни могат да бъдат те ... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е хубав, но някак не мога да го определя като страхотен. Струва ми се, че не успяха да представят добре взаимоотношенията между героя на Уон Бин и момиченцето, как така се случи, че реши да пожертва всичко за нея. Липсваше ми повече игра между двамата. И като цяло е усещането, че не му достига нещо.

И ще си призная, че една американска продукция с подобен сюжет - "Мъж под прицел" ми хареса повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното мнение илюстрира много точно стойността на продукцията.

Защо отново е съсипана една добра идея и са прахосани затвърдени актьорски умения? Темата, макар и вече филмирана на запад, може да бъде използвана за основа на ново дейдствие.

Филмът губи още с първите си кадри. Да, има добре заснети екшън сцени, но това, което се очакваше в развитието на отношенията между героите, не стана.

Хлапето може да има талант, но тук той не се прояви. Надявам се скоро да му се реваншират. Както и на Уон Бин.

 

Ако бяхме отишли на кино в Сеул, по-добре да бяхме гледали анимето на Гибли.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами реши да помогне на момиченцето, когато

видя как я отвличат с колата и си спомни за собствената си жена, която също умира в кола. А преди това странеше от нея, за да не я забърка в неприятности, както се случи с жена му. И изобщо паралелите с жена му бяха очевидни и отношенията му към момиченцето се градяха на идеята: не иска да се привързва към никого, за да не му се случи нещо лошо, като по този начин индиректно показват как се обвинява за смъртта на жена си, без от това да правят драма. От друга страна, веднъж не е успял да защити беззащитна жена, затова иска да пожертва всичко, спасявайки друг беззащитен,за да изкупи вината си.

 

На мен ми хареса, не ми приличаше на нито на Леон, нито на Мъж под прикритие. А Уон Бин направи страхотна игра.

 

Последно да кажа, че Kim Sung-Oh има талант, почти ми скри шапката (това въобще онзи льольо секретаря Ким на Бини, от Тайната Градина ли е?Не мож, го позна!)

 

Абсолютно. И аз не можах да повярвам, че това е той. Страшна игра направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът като сюжет не е оригинален, но изработката му е от висока класа. Не съм съгласен, че отношенията между героя на Уон Бин и момиченцето не са изградени. Напротив, изградени са до съвършенство. Върху три пълноценни щриха. Загубата на мечтаното дете. Нарочното игнориране на героя спрямо момиченцето заради страха, че ако демонстрира привързаността и обичта си отново може да изгуби нещо скъпо. И онази всичкоказваща прегръдка на финала. Няма нужда от буквалистики и локуми. За мен лично страхотен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...