Jump to content

The Man From Nowhere (2010)


lazeto

Recommended Posts

Исках да го видя в романтична светлина, защото това е първият филм, в който го гледам и бих се радвала да има и любов, но разбира се, всичко е въпрос на вкус. На мен по-скоро насилието ми дойде в повече и затова не ми беше толкова приятно гледането, но пак повтарям - лично мнение ;) И то хубаво, да защитиш тези, които обичаш, ама какво да кажат тези, които обичат всичкия народ, който си изпотрепал, взривил и накълцал :lol:

 

Дани, ако ти се гледа Уон Бин в романтична светлина, гледай "Friends". :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да го видя в романтична светлина, защото това е първият филм, в който го гледам и бих се радвала да има и любов, но разбира се, всичко е въпрос на вкус. На мен по-скоро насилието ми дойде в повече и затова не ми беше толкова приятно гледането, но пак повтарям - лично мнение ;) И то хубаво, да защитиш тези, които обичаш, ама какво да кажат тези, които обичат всичкия народ, който си изпотрепал, взривил и накълцал :lol:

По принцип мразя насилието във всичките му форми, но в случая тези копеленца не заслужаваха друго. Малко са нещата по-гнусни и отвратителни от това, което те правеха, всъщност май не се сещам за нищо по-ужасно, на което човек е способен...

И как да нямаше любов - имаше, при това чиста, силна и истинска. Е, не романтична любов, да, но мен лично ме трогна така, както много малко филми могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне и този филм "мина под ножа". Изгледахме го с половинката и да не повярваш - наложи се да го прекъснем веднъж и нашия сам си го потърси и ме вика да го гледаме. А не можел да гледа корейско, а? То кръвта на всички е еднаква, а тук е в изобилие...

Филма ми хареса. Хареса ми Уон Бин. За първи път го гледам, но няма да е за последен :rolleyes: Детето много ми хареса, сега гледам един сериал с нея (в началото играе де) - страшно хлапе и отлична актриса. Лошите ми харесаха, много брутални, много зли и истински. Вярно, че Kim Sung Oh играе в Secret Garden, но ако blacky80 не беше казала, че е льольото секретар на Бини нямаше да и разбера, а още да се чудя и да ме яде от къде го знам.

Шапка свалям на оператора.

И да си призная защо бих му дала само 7/10 (не че важно, ама да си кажа и аз :) )

 

Заради сценария. Наистина според мен характера на главния не бе доразвит, както и връзката с хлапето, можеше още нещо да ни покажат. Края на мен не ми хареса. Моля, не ме съдете много строго. И аз искам доброто да победи, но все пак си мисля, че няма място за такъв край тук. Както и онова, което не ни показаха, но разбираме, че е направил тайландеца... В някои филми ненужно изтрепват главните, а тук нереално оцеляват. Иначе се радвам, че видях Уон Бин усмихнат, сладурче е меко казано.

 

Като цяло филма е добър. Заслужава си определено.

Благодаря на всички, които го препоръчаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен филм, имаше си напрежение до финала. Актьорската игра също беше на високо ниво. 100 % си струва отделеното време. Оценка 10/10 му давам :yes::yes::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филм който те държи на нокти през цялото време.Не съм любителка на екшъните, но това определено си заслужава.

Уон Бин беше великолепен както винаги,малката госпожица също,изненадата за мен беше Kim Sung Oh :blink: в такава светлина не го бях гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти не повтарям гледането на филми от жанра,но този с удоволствие го гледах за втори път/със сигурност ще има и трети!/.Съжалявам само,че нещо не ми съвпаднаха субтитрите от форума и трябваше пак да ползвам тези от арената.Но...това да му е кусура!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В корейските трилъри най-много ми харесва чувството за справедливост и саморазправата. И случайно, винаги си агент, мегабоец или убиец по рождение, затова можеш да дадеш възмездие и сам, какво те бъркат 200-300 души. Изобилието от оръжия и оригиналните начини за убиване пък допълват действието.

:yes:

The man from nowhere си го бива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа - Уон Бин е една СЕКСИ нинджа! Историята е толкова истинска и невинна и брутално отвратителна и въпреки всичко РЕАЛНОСТ.

 

Не знаех лично , че въобще ОЧИ влизат на пазара като сърца , бъбреци и какви ли още не органи , но сцената като гръмна оня задник бутилчицата с очите чак затъих дъх и си поплаках сякаш на моето дете очите бяха.

 

 

След филма си седях на стола , цигарата ми гореше самичка и гледайки в нищото си мислех....Аз трилър ли гледах или драма , а другото ми аз ми отговори.. - бруталната истина за живота! 10 х !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Won Bin се справи отлично с ролята си, историята беше хубава и добре изиграна...И все пак имах чувството /и все още го имам/, че нещо му липсва на филма...Изненадах се от Kim Sung Oh и как неимоверно много ми приличаше на Гакт през целия филм...Не знам, може и заради това да съм му се израдвала, въпреки че е малко вероятно понеже не съм особено голям фен на Гакто... :D Във всеки случай, смятам че има голям потенциал...Все пак ролята му от Secret garden беше изиграна също много добре, а нямаше нищо общо с нарко бос и женкар..Е, ако не му дадът нищо главно все пак ми остава да си превъртя за 64323272 път сцената в джакузито :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен много ме впечатли филма. Останах приятно изненадана от качеството на заснемане. В др филми се виждат недостатъците при заснемане на екшън сцените, но тук всичко бе 6 точки. Да не говорим за Won Bin-страхотен, фенка съм му още от The Brotherhood of War

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През далечната 1981г., английският автор А. Дж. Куинъл публикува трилърът 'Man on fire',в него става дума за бивш служител на ЦРУ, назначен като охрана на малката дъщеря на заможно италианско семейство, която скоро става поредната жертва на серия отвличания в Италия от голям нарко бос. Той се впуска в кърваво преследване за да отмъсти и да я спаси, доста познато нали? През 1984г,, книгата е била адаптирана в филм носещ същото заглавие, но не е бил особено успешен. През 2004, книгата е адаптирана за втори път, този път с по-голям успех, най-вече дължащ се на двамата главни актьори, според мен. 'Man from nowhere', също спокойно може да мине за адаптация към тази книга, нищо че не си признава. С това почти цялостно взаимстване на идеята, губи уважение в очите ми. Това, което тук е променено, е че

главният герой не е бивш служител на ЦРУ, а е бивш агент от някаква по-елитна група

, но оттам насетне, почти всичко е преписано. Френският филм 'Leon', също е взаимствал, но там е малко по-различно. Като цяло, трите филма, доста си приличат, но този ми хареса с една идея повече.

Очаквах повече бой, това ме разочарова и нормално, след като половин филм, само се намеква за свръх бойните умения на главният герой, а за финал, нищо и половина. Иначе и мъжът и момичето играха много убедително, ревнах на няколко пъти. Много ме дразнят тези подвеждащи финали, уж лош край и оп, добър. За пълна травма и отпечатък в съзнанието на зрителя, трябваше момичето наистина да е умряло, а той да се самоубие.

Като цяло, и да не го гледате, няма да пропуснете нещо невиждано. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че не е невиждано. Но пък е добро най-общо, ако и да има по-добри.

 

Бойните сцени принципно са реалистични, не може хората само да се мяткат във всички посоки и да ступват по трима с една ръка, че то и 80 % от екранното време... ще заприлича твърде на филм Хонгконг 80-те години... (от тия, трудните за проследяване, кой, за какво и кого бие в момента). Обичайно е, филмът да мине  в повече дебнене и нагласяне, повече запознаване с героите... а и човек дълго решава колко и за кой би пожертвал едно или друго...

 

Хвърлих едно око защото Бойната сцена отдавна си я бях белязала, а и след 1- 2 положителни странични коментара не от форума :)...  Сега обаче излиза  и  No Tears For The Dead, което било имало близък сюжет и бой... хм.. И там актьора го правят човек за няколко месеца при военни и рейнджъри, та да е убедителен в тупаника... Не знам ще видя. :)

 

 

За филма конкретно, за мен силната и слабата част бяха именно азиатските жестокости. Да, разбрах, злите бяха много зли. Много зли. Но той рискува живота й, съвсем по агентски - един вид отвлечените не оцеляват, затова няма какво да преговаряме с лошите. Направо ще ги плашим и дразним. Това ме смути много.. пропаганда ли е? Поука? Един вид: Лоши, дръжте се! нашите просто избиват всички....


И детенцето играеше малко слабо за мен. Или по сценарий беше твърде дорамено и измислено дете, не знам.

 

 

 

------ 

Гледах "Мъж под прицел", някой го е споменал на първа страница... и макар че и там режисьорът си е оставил пръстите с таз мърдаща камера и всякакви гадости.... мноооооого по-убедително беше. Много Ноар. А Дензъл Уошингтън мачка докрай, апсолютна гризли... а момиченцето ми късаше сърцето - толкова слънце и детска храброст имаше в нея.. И може ли да имаш такъв оригинал от 2004 и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно само на мен не ми въздейства главният тип...Имах чувството, че гледам Киану Рийвс в "Matrix"...От този филм ще запомня следното - играта на момиченцето - много въздействаща, страхотно дете...Kim Sung-Oh - харесва ми като актьор, нищо, че е все в второстепенни роли...и фразата "Guys living for tomorrow have no chance against a guy living for today". Като цялостно впечатление - сюжетът е добър, но идеята "1 натръшва 10 човека с оръжия, те стрелят ли стрелят,пънат се, не могат да го уцелят 20 мин. в открита среда...пък и да го прострелят - няма проблем  - пича става и продължава да ги цепи един по един... - " не ме кефи... :bee: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма беше добър, харесаха ми главните актьори Уон Бин се справи перфекно, а малката беше много сладка. Прилича на "Леон" по сюжет, но въпреки това ми хареса тази интерпретация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо вчера си мислех за Уон Бин и какво последно съм гледала с него, а именно този филм. Бини беше перфектен. Много силен филм, държи в напрежение до финала. Препоръчвам го на на всички, които обичат качествени екшън трилъри  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми хареса. Дори много. Реших да го гледам заради Уон Бин, за когото знаех досега, че е красив класен актьор с много награди и е женен за една прекрасна актриса, която особено харесвам. Уон Бин категорично влезе в моята специална актьорска класация, където въпросът дали се е справил с ролята или не, не стои. Очевидно той е от онези артистите, които могат да извадят от калта някой посредствен сюжет и да го направят вълнуващ и интересен. 

Колкото до сюжета и неговата неоригиналност, това ни най-малко не ме смущава. Гледала съм десетки филми с отвличания, заложници и търговия с човешки органи, а и екшън-героите обикновено са "мъже под прицел". Жанрът си има правила. Важно е историята да е разказана майсторски. 

Признавам, част от удоволствието ми след като изгледам някой филм, е да чета мненията на други зрители. Имам си любими фрази: "Той се вживя в образа..." "Нещо ми липсваше..."  "Не даде всичко от себе си...", "Романтиката беше слабо застъпена..." и т.н.  Най ме кефят онези, които обясняват защо нещо не е трябвало да се случи по този начин и предлагат свой вариант на сценария. Наистина, хората имат различни вкусове и предпочитания - аз харесвам  по-обрани актьори, които без много приказки, "дране на ризи" и порои от сълзи успяват да ме накарат да им вярвам, обичам отворени финали и най-вече - филмът да ме потопи в онази неповторима атмосфера, от която да не искам да излизам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът показва прекрасните взаимоотношения между малката и главния актьор. Както е споменал @Deyja, филмът има доста общо с Man on fire с Дензъл Уошингтън, само че обичайният трагичен финал на корейците е за американската продукция в този случай. Иначе, култова е сцената на края, когато отиват пред магазина и всичко е обградено от полицай, а дядото от магазина: "Малката, този път сериозно си загазила."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви се гледат реалистични бойни сцени, гледайте The Art Of Fighting (2006) :subs:.

Да не говорим, че е и 5 пъти по-смислен. Докато боят тук е холивудски театър. И изводът от цялата сеч на финала е нулев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението. Гледал съм The Art of Fighting и няма какво да се коментира, особено играта на Baek Yoon Sik. Все пак, за филма тук съм коментирал отношенията между малката и главния, не съм засягал останалите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса филмчето. Някой по-горе се оплака, че либуфта между главния и момиченцето и зараждането й не били добре обрисувани. Според мен си бяха поставени добре акцентите - деликатно, като в азиатско кино. Нещата бяха между редовете - убедеността на майката, че щерката е при него, отвореното общуване на малката с него, непринуденото идване на гости. Тези неща просто не бяха за пръв път, но прехраненият зрител явно очаква всичките нишки да се завържат и развържат от край до край пред очите му. Показаха и "бащинските" мотиви на отчаяния съсед. Просто беше изгубил бъдещето си много отдавна, затова се закани с "ще видиш с'я какво прави човек, който има само днес":)

Екшън-сцените ми бяха предимно забавни, но ме накефи, че в някои имаше готините реални засечки (ти ху'у си го секнал с колата да се блъсне, а ся излез от тая врата :28558: ). Бяха вкарали и яки характерни образи за джангъра. Един момент обаче беше мноооого нереалистичен:

Виетнамецът си седи с пистолет и зяпа, как бачко правосъден трепе хора. Дотук добре - едва ли ще може да го нацели в мелето. Ама след избиването на "лошите" да стреля не във врага, ами в епруветката? :mellow: И после да предизвика бацето на дуел с тъпи ножки? :swoon: Това беше доста излишно. Имайки предвид, че филмът е близо 2 часа дълъг, можеха да ни спестят този булшит ;) Като цяло образът на виетнамеца не изигра почти никаква роля в сюжета, да го бяха оставили мистериозна брънка - да беше избягал примерно, което на фона на прикриването на очите на детето и останалата безсмислена патаклама би било по-разумно и благородно от безсмисления дуел.



Малката май показа най-добрата игра от всички във филма :) Такива неща й се изписваха на физиономията! Онзи страх в очичките, след като "аджуши" й взе цветята, беше плашещо истински. В написаните по сценарий сърцераздирателни реплики тази жива емоция не се усети толкова силно. Честно казано на онзи неин монолог в кривата уличка ми се прииска да го бяха изразили всичко това без думи (честито, Matrim, още един акълджия) :)

И огромно евала на zaharchee за субтитрите, отдавна не бях гледала нещо "на български", без да се ядосвам, камо ли пък да усещам текста в хармония с картината :)

 

Линковете в челния постинг май са от по-стари времена, ето линкче за най-лекия рилийз в маймундата ;) Там ще намерите многооо сийд и субсите на zaharchee.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...