Jump to content

Какво НЕ харесваме в азиатските филми, сериали, музика или култура


Recommended Posts

Deninda, не мога да разбера защо държиш да превръщаш обикновено мнение в повод за словесна престрелка, след като N-брой пъти ти беше обяснено, че никой не е целял лични нападки срещу теб и никой не те е карал да се отказваш от мнението си.

Razzormaw, за пореден път участваш в ненужни спорове, при това за глупости. Каквото имаха да кажат, дамите си казаха. Темата отдавна трябваше да приключи.

 

Ако търсите къде да си изкарвате лошото настроение или имате прекалено много свободно време и ви е скучно, ви препоръчвам да си намерите по-градивни занимания. Не му е тук мястото да ставаме дребнави и да вдигаме излишна пушилка за глупости. Сега бъдете така добри да забършете след себе си, за да не създавате излишна работа на модераторите. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еee направо ме караш да се изчервявам за има няма нищо...айде сега :icon_sunny: =) А книгата вече се пише ама се чудя за заглавието "Параноята - съвети от д-р Razzormaw", "Синдрома на дон Кихот", "Форумни заплахи - мит или реалност" или "За мишките и лъвовете". :rolleyes:

 

ПП Спийди много са нужни тея спорове ти така си мислиш работата :rolleyes: На теб може да ти е безразлично и да са глупости ама мен ме интересуват проблемите на съфорумците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте почнали, някой дали може да ми разясни как точно действа в реалния живот заплаха от типа "Ти искаш да се разделим, но аз няма да те пусна". Не те пускам??? Как не пускаш бе човек, то бива бива уважение и култура, ама чак зорлем да седиш с някой докато те пусне..

 

Да, и аз забелязвам егоизма при корейците. Може да не е на 100% и във всеки сериал, но го има.. и вярно, че е неизбежен, но понякога прекаляват. Например поради една или друга причина момичето да трябва да остави момчето. И не става въпрос само за разлики от типа - беден/богат; говоря като цяло. Все пак колкото и да обичаш, и да не можеш без партньора си, най-малкото което можеш да направиш за него в този случай е да се оттеглиш без изцепки от тези, които са споменати по-горе. Вярно, че е драма и затова е филма, но понякога наистина прекаляват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз забелязвам егоизма при корейците. Може да не е на 100% и във всеки сериал, но го има.. и вярно, че е неизбежен, но понякога прекаляват. Например поради една или друга причина момичето да трябва да остави момчето. И не става въпрос само за разлики от типа - беден/богат; говоря като цяло. Все пак колкото и да обичаш, и да не можеш без партньора си, най-малкото което можеш да направиш за него в този случай е да се оттеглиш без изцепки от тези, които са споменати по-горе. Вярно, че е драма и затова е филма, но понякога наистина прекаляват.

Аз пък търся точно такъв егоизъм у корейските герои. Аман от тези саможертви и раздели за негово/нейно добро.

Ядосвам се не защото липсва физическия контакт между двойките, а защото са дървени. Чудиш се "Тия сега двойка ли станаха или и те самите не знаят?" Затова и аз харесах Worlds Within с Хюн Бин заради естествените отношения между главните герои. Силно се надявам да поразчупят връзките на влюбените двойки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В деветдесет процента от корейските сериали виждам дъха на героите и зачервени уши и носове. Нали уж Корея се радваше на цели четири сезона, защо тогава всички продукции се снимат зимата, ей това продължавам да се чудя? И водните пари не се виждат само в сцените на открито, които признавам поне наистина си снимат навън и винаги съм се възхищавала на този подход. Та, интересното е, че се виждат и когато са си в офиса или вкъщи. Направо съжалявам целия актьорски състав за условията за снимане и ги обявявам за същински герои и стоици. Все пак не ми се нрави този ефектен начин, който ни се предоставя, за да разбираме кога някой от героите вдишва и издишва :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, и на мен това ми направи впечатление през последния есенно-зимен сезон драми :lol: Чак ме учудва, че режисьорите са направили компромиса да пуснат картината в ефир с облачетата пара от устите на закрито, без да си направят труда да заснемат наново сцените... с една печка-духалка в студиото например. Положението е малко "не мога да се вживея изцяло в сюжета, защото в спалнята им е минус 2, ама нека си представим, че...". Все едно четеш манга и въображението ти дооформя получените зрителни сигнали. Имам чувството, че пестят ток с мисълта "Те прожекторите топлят... и хабят много!!!".

 

Дразнят ме още много неща, ама нейсе, сто на сто са описани по-горе някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност повтарям неща, посочени по-горе, ама няма как... :D И аз съм забелязала, че повечето сериали се снимат зимата (или поне повечето, които аз съм гледала) и не спирам да се питам защо. И уж е зима, а под якетата всички са с къс ръкав или жените се разхождат с роклички. Аз лично зимата не се обличам така и ми е направило впечатление. Другият вариант е да са се навлекли все едно е -50 градуса. Стигнах до извода, че на мен угодия няма, затова спирам по този въпрос.

Това за изключването на телефоните също не го разбирам, но може да е както някой беше споменал за ефект, не знам. :blink:

Друго, което недоумявам е отношението на родителите към децата им, особено в богатите семейства. Как може някой да ти каже с кой ще си и какво да правиш и ти ще стоиш и ще си мълчиш? Както казах не ги разбирам тия работи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

4. И последно, не че ме дразни, обаче ми направи много голямо впечатление предпоследният епизод..

прокурорчето, с разцепена тиква, цялото лице в кръв и главния супермен го пита "Добре ли си", а иначе душичката едвам събра сили да си отвори очите.

laugh.gif

 

 

 

 

4. И последно, не че ме дразни, обаче ми направи много голямо впечатление предпоследният епизод..

прокурорчето, с разцепена тиква, цялото лице в кръв и главния супермен го пита "Добре ли си", а иначе душичката едвам събра сили да си отвори очите.  laugh.gif

 

 

 

ахахаха.. уби ме  :rofl:

 

Сетих се какво най - много ме дразни..

Дразни ме това, че носят  къси поли,рокли и 10 санта токове.. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е обсъждано и е по-скоро смешно, но попадам за втори път в корейски сериал на следния момент:

 

Ситуацията е супер напечена, на живот и смърт, героят/героинята влита отвън в дома на някой от другите герои, всичко се развива за секунди, но... докато лети забързано към входната врата героят/героинята е с нормални обувки като за навън, а и както отбелязаха по-нагоре, обикновено е зима, така че не говорим за някакви клефки. Обаче, щом се озове вътре и го/я дадат в цял план, обувките са магически заменени от пухкави пантофки, белички, че и с животинчета. Първият път беше в Атина: Богинята на войната - превъртах сцената поне 10 пъти и цвилех от смях. Мацката влетя, фуча, а после се фръцна с все пантофите и изхвръкна навън, хукна към колата си, но вече по ботуши. Ясно, че да се събуеш преди да влезеш в къщи е диамантено правило, но в такива моменти е супер смешно и нагласено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То бива овчедушие и раболепие, но като корейските няма никъде по света! Чупки в кръста, бетон в главата, целуване на д-то на началника и ампутирани чувства за лично достойнство, честност и почтеност, законност и справедливост! Забелязали ли сте, че подчинените са готови за извършат всякакви мерзости и престъпления, стига само началникът им да нареди? И никой никога не си задава въпроса - това почтено ли е, справедкиво ли е, законно ли е? Никой не се осмелява да се защити, когато началникът го обвинява за нещо, дори и да е прав, само тъпо повтарят "Съжалявам", забили поглед в земята със задължителната чупка в кръста.  Задължително да се прокара закон корейките над 50 г. да бъдат публично екзекутирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, прав си, но това важи не само за корейците. Тези качества, които си изброил са по-често срещани в японските сериали и са част от причините, поради които избягвам да ги гледам. Винаги ми се набиват в погледа обидите, отвратителното отношение не само към работниците и служителите, но и към жертвите от престъпления, вдовците, разведените, семействата на извършилите престъпления и като цяло към различните хора. Мога да изброя редица такива японски сериали, които са ме втрещили с агресията от една страна и от друга с типичното за културата им /може би, не твърдя, че е така/ понасяне на всичко с примирение, мълчание и съжалението. Още си спомням, а мина доста време, Soredemo Ikite Yuku, в който сестрата на престъпника се извиняваше на бащата на жертвата, сякаш тя е виновна за деянията на брат си с надеждата, че това може да облекчи някого. Междудругото, много хубав сериал!
За закоността в азиатските сериали може да се говори доста. Много често съм писала, че ако в Корея правосъдието и правораздаващите органи са такива, каквито са показани в сериалите, то там живеят в беззаконие - сделки с недвижими имоти, касаещи прехвърлянето и продажбата им на трети и десети лица, извършващи се без личното участие на собственика или пълномощника му, част, от които са печатите /в този ред и пръстовите отпечатъци на грамотни и вменяеми хора/ на тези лица, които уж придават някаква действителност; теглене и източване на пари от спестовните книжки на титулярите им; застрахователните измами; безскрупулните лихвари; смешните биячи, приличащи на луди и т.н. и т.н.. Това не е нормално. Не е нормално и това, което се е случило във филма по действителен случай Silenced предвид наложените ниски наказания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че това го има и в японските сериали, но при японците съм виждал и тук-таме свестни персонажи, борещи се срещу системата. В Корея даже и това го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня дали това го има някъде писано назад, но аз ще си изплача болката :Д

 

СМС-ите. Не мога да разбера какво толкова удоволствие им прави да си пишат през 5 минути чат съобщения, като при влюбените двойки честотата на това действие скача като Гайгеров брояч след Хирошима. Защо предпочитат да си чатят с часове и да си губят времето вместо да се обадят на любимия, да чуят гласа му и само за 2 минути да си кажат много повече неща, отколкото да си трошат пръстите да пишат. Не знам какъв им е тарифният план и на какъв договор са, но ако аз пращах толкова съобщения, нямаше да мога да си изплатя сметката и щяха да ми вземат къщата, лол.

 

 

Другото нещо: 'Кой ще пoеме отговорноста?' Е, как кой като единственият наоколо стои точно срещу теб и те гледа умно. Това изречение се повтаря, ако има бременност, ако някой обича или не те обича, ако те е бутнал и не се е извинил, ако е кихнал или недай си боже е жив и още диша... и съответната реакция, винаги, ама абсолютно винаги е пълният отказ на отсрещния да поеме каквато и да е отговорност :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за първото - не разполагам с конкретни факти, но май в Япония и Южна Корея услугата за изпращане на съобщения е не само популярна, но и евтина. Направи ми впечатление, че още в Densha Otoko хората си искаха имейла, а не телефонния номер. Подозирам, че просто имат Wi-Fi почти навсякъде (или мобилният интернет е супер евтин) и си цъкат безплатно съобщенийца чрез нета. Нещо като да имаш постоянно Скайп под ръка. Хората могат да ти пратят лафче дори и по време на бизнес-среща, а ти да отговориш по-късно. Не е като обаждане, което да те ангажира с разговор и постоянно внимание. А и никой не те чува какво си пишеш с другия. Така че това поне го разбирам - и аз предпочитам да пратя конкретен СМС на някого с очакване за кратък отговор, отколкото да проведа някакъв мъгляв разговор с резултат "Ами ще си помисля", "Може би", "Не те чух, бях се разсеял" или "Разбрахме се да се разберем" :28558:

 

За това с отговорността - адмирации, и аз им се чудя на акъла:) Особено когато някой казва гордо "Аз ще поема отговорността, уволнете ме". WTF, все едно това решава проблема:) Разбирам да каже "Поемам отговорността и ще платя неустойките по договора" (примерно), ама чистото "поемане" на отговорността без конкретни действия за поправяне на нещата ми се вижда тъпичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, хайде и аз да си изкажа негодуванието :ДД Като за начало - наивността на главните герои (предимно на женските персонажи). Ок, те са консервативно общество и т.н., но не може да ми показват по сериалите как жена на 20 и няколко тепърва преживява първата си целувка... Нали, малко не ми върви. А тези лигави гласчета като ги извадят и като кажат едно "оппааааа", направо ми идва да се хвърля през прозореца :ДД

Целувките няма да ги коментирам, то направо изчерпахме поне тази част от темата.

И защото темата се отнася и към музиката - специално в кей попа им се дразня понякога когато казват "Ще се постараем повече!", а аз гледам някво ей такова О.О. Те припадат, влизат в болници от изтощение и т.н., обаче не, те трябва да се старят повече, защото това се очаква от тях. Нищо, че се трепят като волове по цял ден и са с някакви зверски графици. Някак си не го разбирам.

И другото, което не ми харесва в кей поп индустрията - едни токове по 15 см. и едни "поли", дето са по едно парче плат. То вярно, че си плакне окото човек, няма лошо да видиш хубаво, но на моменти наистина ми идва в повече това преекспониране с цел показване на повече "сексапил".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме дразнят не само рибешките им целувки, но и рибешките им прегръдки. В 99% от случаите пича със засилка хваща мацето и го залепва за себе си, прегръщайки я, но тя винаги виси с отпуснати ръце като умряла риба. Единици са случаите, когато мадамата също прегръща сладура, почти не мога да се сетя за пример в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...