Jump to content

Какво НЕ харесваме в азиатските филми, сериали, музика или култура


Recommended Posts

Всички неща, които сте изброили са от нещата които са ме дразнили и мен, но като че ли вече с повечето свикнах ,та дори не ми правят и впечатление.Освен две неща:

1-може да ви се стори глупаво, обаче мен много ме дразни, като вместо "обичам те", използват " харесвам те". Поне за мен тези фрази са със съвсем различно значение и в някои моменти не е много удачно да използваш едната фраза, а всъщност би трябвало другата.

2-Не ми харесва, когато говорят за естествените нужди или като почнат да драйфат.Направо ме отвращава това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички неща, които сте изброили са от нещата които са ме дразнили и мен, но като че ли вече с повечето свикнах ,та дори не ми правят и впечатление.Освен две неща:

1-може да ви се стори глупаво, обаче мен много ме дразни, като вместо "обичам те", използват " харесвам те". Поне за мен тези фрази са със съвсем различно значение и в някои моменти не е много удачно да използваш едната фраза, а всъщност би трябвало другата.

2-Не ми харесва, когато говорят за естествените нужди или като почнат да драйфат.Направо ме отвращава това.

Прави като мен - видя ли "харесвам те", си правя втори превод на "влюбен(а) съм в теб", което не е точно обичам те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от критиките ви са насочени не толкова към самите сериали, колкото към корейския бит и култура, и разбиране за живота, които вярно са доста извратени, ама нека не сме толкоз тесногръди...

 

От този тип неща ме потриса тяхната самоизолираност. Става дума за сериали от типа на ранчото и компания, където глваните са имали някакво вземане даване в миналото илид н на брой години се срещат отново, зада преоткрият любовтта си, като естествено първо се мразят...Това го разбирам. Само дето в периода на преоткриване човек не може да каже, че тези хора са се познавали, какво остава да са се обичали. И не, заради някакви сериозни проблеми, просто сякаш те никога не са имали някаква емоционална близост.

 

Относно заживяването заедно и разделите от по две-три години. Някъде, даже тук май, бях чела, че това е именно, заради много уредени бракове в Корея и двете години казарма...Някак си се промива мозъка на жените, че могат да се справят с това и, че е нормално.

 

Но това, което най-много ме дразни...Токио и Сеул, където се развиват повечето драми, оставят у зрителя впечатлението, че са с размера на квартал Рай във Радомир. Всички посещават едно, максимум две заведения, всички минават по една, максумум две улици...И дори главните да живеят в двата противоположни края на града,. няма как да не бъдат засечени от любовта на живота си, съпреницата, майката, лелята, вуйчото, полицията, кучето...Че аз като си уредя среща на НДК минава време преди да се намеря с приятелите си, кво остава, ако реша да се скрия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от критиките ви са насочени не толкова към самите сериали, колкото към корейския бит и култура, и разбиране за живота, които вярно са доста извратени, ама нека не сме толкоз тесногръди...

 

От този тип неща ме потриса тяхната самоизолираност. Става дума за сериали от типа на ранчото и компания, където глваните са имали някакво вземане даване в миналото илид н на брой години се срещат отново, зада преоткрият любовтта си, като естествено първо се мразят...Това го разбирам. Само дето в периода на преоткриване човек не може да каже, че тези хора са се познавали, какво остава да са се обичали. И не, заради някакви сериозни проблеми, просто сякаш те никога не са имали някаква емоционална близост.

 

Относно заживяването заедно и разделите от по две-три години. Някъде, даже тук май, бях чела, че това е именно, заради много уредени бракове в Корея и двете години казарма...Някак си се промива мозъка на жените, че могат да се справят с това и, че е нормално.

 

Но това, което най-много ме дразни...Токио и Сеул, където се развиват повечето драми, оставят у зрителя впечатлението, че са с размера на квартал Рай във Радомир. Всички посещават едно, максимум две заведения, всички минават по една, максумум две улици...И дори главните да живеят в двата противоположни края на града,. няма как да не бъдат засечени от любовта на живота си, съпреницата, майката, лелята, вуйчото, полицията, кучето...Че аз като си уредя среща на НДК минава време преди да се намеря с приятелите си, кво остава, ако реша да се скрия...

Ако сте обърнали внимание, в няколко сериала даже използват едни и същи къщи! Май собствениците им имат резервации за 20 сериала напред! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя още нещо ,което ме дразни- кихат и кашлят над храната, срещу хората и никой не си слага ръка пред устата, но всички загрижено ги питат дали не се разболяват! Особено гадно ми става, като започнат да бършат повърнатото, на ръка с малка кърпа :wacko: . Тяхното повръщано не смърди ли?

 

Да, и за това харесване много им се чудя, значи ли,че щом "харесваш" единия, автоматично не харесваш другите, колкото и да са приятни, хубави и добрички? Ами ако харесваш всички, значи ли, че си влюбен във всички? Ядосвам се,че няма разлика между влюбване и харесване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера тяхното изнасяне от къщи - винаги става само с един куфар, понякога и малък. Че коя жена ще се побере в такова нещо :blink: Даже и мъж не вярвам да може да се изнесе толкова лесно. Ама те си се изнасят от къщи, спят на улицата или в мотели, а багажът им някак си магически ги следва. Естествено, като заминават за Америка, пак всичко става супер лесно - билетите явно са много евтини, щом ги дават като подарък, при това за полети същата седмица. Няма никакъв проблем да се откажеш в последния момент от полета си, важното е някой да дойде и да ти каже да останеш, веднага нито имаш проблеми с багажа, нито пък ти пука за парите за билета, нищо че преди това си се оплаквал как нямаш пари... Това да заминеш на друг континент е дребна работа - все едно да отидеш до магазина.

 

А относно пръдните и оригните - те по принцип са си гнусни, но пък не ме дразнят толкова, показват и показванията в тоалетната даже. Всъщност аз преди винаги съм се чудела защо във филмите не ходят до тоалетна, нямат физиологични нужди въобще. В корейските филми тази част не я пропускат и не смятам това за нещо лошо. В крайна сметка на всеки се случва, така че не виждам смисъл да е напълно изключено от филмите. По-скоро не ми харесва табуто, което ние сме наложили над тези теми.

Виж, тяхното табу над целувките също не го разбирам. Въобще изгубвам интерес, като виждам такъв израз на любовта им. Не я разбирам платоничната любов, какво да правя :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както много любители на азиатските драми и филми има неща, които не харесвам в сюжетите и героите им.

 

1.Прекаленият (според мен ) трагизъм(не във всички разбира се). :wacko:

2.Наивността, която съпровожда 99% от характера на главните герои. :blink:

3.Това дълго разминаване на героите през всичките епизоди на драмата и хоп от изведнъж в последния епизод всичко се нарежда перфектно. <_<

4.Еднообразието на сюжетите и това уж случайно роднинства или познанства между героите. :huh:

5.Понякога главните героини са или доста диви,превзети,"луди,"добри и т. н. че убиват желанието ми да гледам филма или драмата. :28558:

 

П.П. Доколкото сама виждам има доста неща, които не одобрявам, но все па това може би се дължи на многото изгледани азиатски драми и филми.Особено драмите са си супер, ако си се отегчил от натовареното си ежедневие и искаш поне за малко да избягаш от реалността. :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен на първо място не ми харесват всички онези добродетели на жената, които се опитват да ни втълпят в сериалите си. Хич не мога да приема факта, че един богат, красив мъж ще е очарован от крещенето , повръщането, ритането в крака, напикаването/визирам Ким Сам Сун/, оръфаният външен вид,, хъркането и още безброй неща у една жена.

Другото, което ми е странно е това неосъзнаване на чувствата, аз не си спомням да съм се чудела или да не съм разбрала, че съм влюбена в някой. Затова тези техни чуденки защо ми тупти така сърцето, защо съм толкова нервен, полудавям и тем подобни са ми леко смешни. Не ми харесва и и толкова прословутото им обръщение глупаче на което се натъквам във всеки сериал.

И естествено дървените им любовни сцени, ако могат да се нарекат така, също и целувките им, значи като допрат устни за целувка, чак спират да дишат, все едно гледам някой да надува балон, такова напрежение е изписано по лицата им.

Не ми харесва и това, че някои неща се повтарят във всеки следващ сериал, който гледам, вие си ги знаете кои са ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което не ми харесва във изкуствата от тях е универсално и независимо от етническата принадлежност.

Но специално във музиката - м'ого зле горките, със това тяхното пелтечене не мога да ги трая,

дори кучетата им пеят по-добре от тях :lol: ..... изобщо като цяло във тази сфера не ги бива ич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе са много издържливи на носенето на гръб, евала. Като метнат някой по пладне чааак до късни доби си го носят , километри навъртат от единия край на Сеул та до другия,ъм че тъй ,де за какво да се ръсят за такси и автобус хората :)

А за пеентето, явно техните кпоп изпълнители са нещо като нашите чалгаджийки, водещ е външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен повечето неща, които сте изброили много ме дразни как говорят с пълна уста и сърбат и мляскат на разбъркано, дори и вода като пият. Направо отвръщам глава като ги видя, да не говорим, че някои манджички ми изглеждат като втора употреба и двете наведнъж ми идват в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, сетих се ,че няма сериал, в който, като метнат на гръб да носят някоя пияна жена, все и натякват колко била тежка. А някои са направо кльощави като анорексички.45 кила много ли са, защото на всички актриси пише, че са по 43-45 кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, сетих се ,че няма сериал, в който, като метнат на гръб да носят някоя пияна жена, все и натякват колко била тежка. А някои са направо кльощави като анорексички.45 кила много ли са, защото на всички актриси пише, че са по 43-45 кг.

Абе и ти си права, ама то колко пък може да носи едно мъжле 55 кила... :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, сетих се ,че няма сериал, в който, като метнат на гръб да носят някоя пияна жена, все и натякват колко била тежка. А някои са направо кльощави като анорексички.45 кила много ли са, защото на всички актриси пише, че са по 43-45 кг.

Така е. И аз съм забелязала това, но за тях все пак си е много, при положение, че повечето от азиатските представители на мъжкия пол едва, едва набират десетина повече килограма от момичетата. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, а същата 45-килограмова мадама без проблеми носи някой голям мъжага....

Иначе азиатците имат малко по-различна структура, затова са по-леки. При тях индексът за телесна маса трябва да е по-нисък - при нас е 25 за нормално тегло, а при тях - 23. Имаше нещо, че костите им са по-леки май и затова ако на еднакъв ръст един бял тежи 60 кг и един азиатец тежи 60 кг, азиатецът реално ще има повече мазнини. Тъй че е нормално да тежат по-малко от нас и мъжете, и жените. Не съм сигурна дали и мускулната маса при тяхната раса е по-малка :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм попадала на сериал, който да ме грабне от първа серия и да ме държи в напрежение до края на филма. И така какво не харесвам:

В корейските не харесвам повтарянето на един и същ сценарий изигран в безброй много интерпретации. Не ми харесва, че повечето главни героини са не особено красиви, не особено умни, не особено възпитани, ядат като за последно, а начина на обличане няма да го коментирам. Те сериозно ли смятат, че някой образован, умен и добре изглеждащ мъж ще се влюби в такава(хайде да не давам определения). Или пък ако героинята е хубава те постоянно да и повтарят, че не е. Обидно е. Освен това има и други дразнещи елементи в корейските сериали. Овчия възторг при който изпадат всички жени при вида на красив мъж. Ще е отвратително, ако и в нормалния живот се държат така. Освен това е много дразнещо подмазването и роболепието на по-ниско поставените към по-богатите, на по-висока длъжност, по-красиви и всякакви по-та.

В японските не харесвам прекаленото лигавенето и очевидното преиграване на определени персонажи, но съм забелязала, че ако филма е сериозен в смисъл драма то отсъства напълно. Иначе те са ми по-поносими.

В тайванските не харесвам прекаленото повтаряне на сцени, може да е заради реклами, но е толкова дразнещо да набиват в главите на зрителите определени откъси сякаш зрителя е малоумен и не се сеща за какво е ставало въпрос. Дразнещо е също така прекалената лиготия на повечето героини. Разбира се има и изключения, но те са толкова малко, че веднага се превръщат в хитове и стават любими на повечето зрители. Много добре се справят с любовните сцени, май това им е най-хубавото на тайванците.

Иначе е хубаво да имаме и тема какво харесвам в източните продукции, то всъщност може и да имаме и да не съм и обърнала внимание. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се още нещо, когато се уговарят по телефон за среща, никога не казват къде или адрес, но винаги и двете страни знаят къде да се срещнат! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо много ме дразни в техните сериали- чехлите, които неизменно обуват, когато са в нечий дом. Ясно е, че никой не стои в дома си с обувки, а и азиатската култура е такава, но не стои добре на екран. В домовете на по-бедните герои се ядва, но разните му там президенти, директори и компания , издокарани с костюми и официални тоалети и намъкнали някакви грозни чехли- направо ми избождат очите-няма такъв дразнител просто :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях написал по рано,че за момента нищо не ме е издразнило. Е сега ще вмъкна едно нещо,което ми се иска да се по промени. Еми дразня се,че в нито един от корейските сериали не видях една от главните героини под душа търкаща се с гъбка по гърба и излизаща стреснато от банята забравяйки да си сложи хавлията :i love this: Шегата настрана,единствено ме дразни ,когато говорят толкова дървено на английски език и то не коресйките актьори а онези другите,американците ,които участват в сериалите им. Но се преживява :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...