Jump to content

Компаниите в к-поп индустрията


Zenith

Recommended Posts

Репортаж на allkpop от концерта на KBS New York Korea в Ню Йорк.
Английските песни не бяха особено изпипани, може би не са имали достатъчно време да репетират.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ню Йорк Дейли Нюз..се заплесва на тема за корейската инвазия, конкретно в Ню Йорк.

Обърнете и внимание на листата групи в "5 Must-Hear K-Pop Groups". Трите големи, са си три..на хоризонта, и това си е...

The Korean invasion: New Yorkers are screaming for the new wave of pop stars

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настана време за празничните песни на компаниите . Първи се разписват STARSHIP с песента PINK ROMANCE

 

Много хубаво и предколедно ти става като гледаш сладурите K.will, SISTAR и BOYFRIEND

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Star Empire

Park Jung Ah, Seo In Young, ZE:A , Jewelry, Nine Muses



Ето я и песента на Pledis
С участието на After School, Son Dambi и the Pledis Boys, които скоро ще дебютират.


 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път от четири години СМ пускат коледен албум.

 

“2011 SMTOWN Winter – The Warmest Gift“

 

01. Santa U Are The One – Super Junior (with Zhoumi & Henry)

02. Sleigh Ride – DBSK

03. Distance – BoA

04. Last Christmas – SHINee

05. Diamond – SNSD

06. For The First Time – Kangta

07. Like A Dream – TRAX

08. The First Noel – Zhang LiYin

09. 1,2,3 – f(x)

10. Amazing – The Grace – Dana and Sunday

11. Happy X-Mas – Sung by J-Min

 

В клипа на Super Junior можете да видите останалите артисти на СМ и много празнично настроение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отбележа, няколко факта след приключването на първия сезон на Kpop Star по SBS!

Финалистите бяха разпределени!

photos-of-kpop-star-finalists-in-the-waiting-room-revealed_asehs_0.jpg

 

Победителката Park Ji Min подписа с JYP Entertainment!

16260-k-pop-star-winner-park-ji-min-best-fits-for-sm-entertainment.jpg

*Както предполагах, спечели, и е в редиците на JYP Nation! Тя е точно за там!

3-тата в класирането, Baek Ayeon, и 6-я в листата от десетката - Park Jae Hyung, също се присъединяват към JYPE!

9ef236feffff9a70948571d6967e0baa_large.jpg

 

Мистерията около първата подгласничката Lee Ha Yi (и моя любимка), също бе разкрита - тя подписа с YG Entertainment! Йес, да не забравя! :lol:

kpop-star-lee-ha-yi-tops-online-voting-for-six-consecutive-weeks_-rrop_0.jpg

Първо YG съобщи за соло албум, а после беше съобщено, че ще "заеме" място в женска група. Групата вече е ясна. "Su:Pearls" запазва името си от музикалния

формат на шоуто, а 4-те момичета (три от оригиналния състав за KPOP STAR), подписали с YG, са: Lee Jung Mi, Lee Seung Joo, Lee Michelle и споменатата Lee Ha Yi.

От YG не уточняват дали албума на групата SuPearls или солото на Lee Hayi ще бъде пуснат първо.

SUPEARLS.jpg

Момчето, предпочетено в YG е финалиста Lee Seung-hoon.

11668-k-pop-star-lee-seung-hoon.jpg

 

*Доволна за нашето семейство. Папа събра от всичко хубаво, за което беше дошъл, освен Lee-та фамилии :lol: ..

 

От SME изненадаха някои, като излязоха със съобщение: "За съжаление, ние решихме да не подписваме с никой, този път. Просто ще се съсредоточим повече върху

нашите настоящи стажанти ".

 

*Мен не изненадаха.. :lol:. Имат толкова "пре" на брой момчешки формации, а тук, в състезанието момчетата бяха малко кът. :lol: Във фирмата има доста критерии за "красиви" и си имат готини момичета в редиците си, та..навярно SM ще оберат всичко от втория сезон..

 

“K-Pop Star" 2 ще стартира най-вероятно през ноември.

 

Няколко хубави изпълнения, освен онези със специалните гости ;)

 

Park jimin - Rolling in the deep

Lee Hai & Park Ji Min - Good-bye Baby

Lee Hai - Love

Lee Nayi - For You

Lee Hayi - Rolling in the Deep

BaekAyeon - Haru Haru

Lee SeungHoon & Baek Ayeon - Ma Boy

Su:Pearls - The Boys & Fame

Lee Seung Hoon - Champion

Park Jeahyung - This Love

Lee Michelle - If I were a boy

http://www.youtube.com/watch?v=RhJZHt7MFEQ&feature=relmfu

JYP With TOP10 finalist

http://www.youtube.com/watch?v=WamoH7pnf18&feature=youtu.be

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2013 година стартира с глобално турне и датите за първите четири месеца на годината вече са почти ясни. Дали ще стигнат и до Европа? Дано по-скоро разберем:

http://www.youtube.com/watch?v=MQQC0Jzi1ZA#t=11s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да спомена малко още за участниците от първия сезон на KPOP STAR 


 


Kim Na-yoon е станала трейни на Starship


Yoon Hyun-sang  пък  трейни на  LOEN (някъде мернах,че може да е в мъжката група,която LOEN подготвя)


 


За Перлите стана ясно,че са били разпуснати и доколкото разбрах Lee Michelle вече е подписала и е под  DIMA Entertainment  (Aртистите под тази фирма са: Lee Bum Soo, Song Ok Sook, Park Hye Mi, Joo Young Hun)...Пишеше,че трябва да започне соловите си изяви през Април .)


За другите две Lee Jung-mi и Lee Seung Joo май са си останали трейнита на YG.


За Baek Ji-woong  нищо не се знае пък ми беше толкова симпатичен.


 


Mиналата седмица стана ясно и победителя на Kpop Star 2 Akdong Musician - Засега се се прибрали в родното си място и обмислят с кого от 3мата ще подпишат.За мен те бяха отдавна победители като всяка тяхна сцена и всяка техен кавър беше по върха в класациите.


 


 


Засега никой от участниците не се знае към коя компания ще се присъедини ...А аз искам и малко да споделя за тях.


 


Bang Ye-dam невероятно браво на хлапето, засега трябва да учи има още много години занапред тогава да мисли за пеене..


Choi Ye-geun,Sung Su-jin, Lee Jin-woo , Shin Ji-hun не ме впечетлиха много много ..


 женската група: YouU  кавъра им на Buttons беше хубав.


Andrew Choi  евала му правя на човека невероятен глас ..а и приятелката му е хубавка хахаа 


Raccoon Boys - талантливи момчета, дано ако подпишат някъде да са заедно защото си подхождат и гласовете им като се обединят много ми харесват.


 


И мойте безпорни фаворити бяха Icheonwon /200won/ Two-Thousand WON Просто невероятни момчета и толкова са симпатични ..Дано да ги поискат от някаъде, защото таланта им не е за губене..


Няма как да не сложа това изпълнение,което май е влязло в тази седмица която са го изпълнили в няколко класации ..А и станаха първи в седмицата с това изпълнение..


 



 


 


Днес имаше специален епизод където участници от първия и втория сезон правиха дуети и изпълняваха различни песни..Не знам колко още ще бъде..Дано поне от официалния канал на KpopStar качат изпълненията защото всички бяха невероятни


 


 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Akdong Musician вече заявиха желанието си под кое крило искат да бъдат и това е на YG..


 


Аndrew Choi днес пусна първия си мини албум,нищо,че не е подписал още с никоя фирма...Не знам колко е вярно,но го мернах,че той стои зад композирането и на TVXQ’s “Destiny” §  EXO-K’s “Baby Don’t Cry”.


Също е бил eдин от композираторите на NEW ME  = от най новия албум на легендите SHINHWA


Всички песни са композирани от него..


 


Онлайн албума му от тук


 



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като нямаме тема на YG E, отделно, но тази новина си е ..новина, и нова, слагам тук.

Тарикатската изненадата от YG E, по повод мъжките трейнитата в "новите" групи.

 

YG планира да дебютира с две мъжки групи, но феновете трябва да решат коя да дебютира първа. Любимият ни CEO, Янг Хьон Сок, ъпдейтва от известно време официалния блог на YG E, и всекидневно радва или изумява феновете с подхода си, относно предстоящите дебюти и завръщания на музикалните си айдоли.

Последната вълнуваща вест е за две нови бой групи, разделени съответно в тим “A” и тим “B”. Първата група от младоци е със средна възраст 20 г, докато във “B” средната възрастовата група е 17 години. Двама от членовете на група A бяха разкрити и са бивши състезатели от муз. формати, от " K-Pop Star Audition " сезон 1 е

,  а другият е 
от "Super Star K". За последният дори има потвърждение за соло дебюта му – тракът щял да е “Wild & Young”, с дата на излизане 15 юли. (Дай боже да види свят и да няма отлагане..в следствие на новите се стекли новини)

B.I , който е17-годишен рапер, участвал в песента на MC Mong

 през 2009 г., ще оглави група B.

Ясно е, че двете групи ще се състезават в програма-конкурс, наречена “WIN”, всички знаем за докюменторито на Big Bang, като гласовете на зрителите ще изберат коя от двете групи ще дебютира първо. Победителите ще дебютират буквално след финала на шоуто, а за загубилата група, ...съдбата ще решава. Групата победител ще носи името “Winner”(малко тъпо ми звучи), а шоуто ще се излъчва веднъж седмично, като стартира от 2-рата седмица на юли. 

 

Да поживеем и да видим, какво излиза от устата на YG и какво ще се "сбъдне".  :28558:

В понеделник, нашият Папа е оставил най-сладкото и дългоочакваното за последно - съобщаване, т.е. планове и завръщане на златните си петлета от Big Bang. Заедно или соло, или соловите проекти и общ проект, защо не и световен тур,..кога и как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме почнали SM подготвяла женска група,която трябвало да види  бял свят края на 2013 или 2014 в началото.


JYP или ще има нова мъжка група или ще направи комбина заедно с JJ project все още не е ясно.. Също така през декември се очаквало и новата му женска група ~


 


 Bang Ye Dam e подписал с YG 


2000 Won  са подписали с  Reve Entertainment(май нямат групи но пък имат известни композитори Choi Min Hyuk, Don Spike, Shinsadong Tiger,).. Също така се очаква да дебютират през август.


 


Днес излезе комбинацията между звезди от първия и втория сезон за OCT към 3 сезон


15&'s Park Ji Min, Lee Hi, Baek Ah Yeon, Lee Seung Hoon, Park Jae Hyung, 2000 Won,


 Bang Ye Dam, Shin Ji Hoon, Andrew Choi, YouU, Yoo Hyun Sang, McKay Kim, и Choi Ye Geun 


 



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Who Is Next? WIN пресконференция от днес 20 август. Шоуто-битката, на младите мъжки редици в YG, стартира на 23 август, както писах по Mnet и tvN, от 22:00 pm (корейско време)

1208770_590610070982377_1852769613_n.jpg

 

Всичките сладури на сцената с YG, днес. Малко А тим бяха нервнички, тим B по уверени, но и двата тима са големи сладурковци. Наистина ще има битка, дано няма война..пу пу. :28558:

20130820_1376986983..jpg

TEAM A (Black) (от ляво на дясно: Lee Seunghoon,Nam Tae Hyun,Song Minho,Kang Seung Yoon & Kim Jin Woo)

101232002100.jpg

 

 

Кратко представяне : YG NEW BOYGROUP TEAM A INTRODUCTION

 

TEAM B (White) (от ляво на дясно: Goo Joon Hwae, B.I, Kim Jin Hwan,Bobby,Kim Dong Hyuk & Song Yoon Hyeong)

30000309064.jpg

 

 

Кратко представяне:  

 

Цялата прес конференция: 130820 윈 'WIN' (WHO IS NEXT?) YG PRESS CON

 

Изводи, има право всеки да си прави...развълнувана съм аз. Много са ми сладки и двата отбора. И знам, че са и добри. Имам си любимци и в двата, и това не е добре. Гледайки, и Big Bang и 2NE1 си имат любимци сред тях.

След първото видяно и чуто на мен ми липсват ми онези BB documentary и 2ne1 TV, и това сега зачеса крастата. Ще ги гледам пак, то се е видяло  :cry:Ще гледам и WIN. Успех на младоците! 

Папа си е казал, че няма да прави следваща група по образец на Big Bang, защото знае, че ще се провали. Прав е. Но пък силно се е изказал, че последните 8 години Big Bang са водели YG Е, а в следващите 8 г. водещите фигури ще са новата бой група...Т.е човека си е стратег и хищник едновременно, и няма да се даде лесно на никой. :28558: Цялото прес в текст навярно скоро ще бъде преведено, и ще сложа основното после. Нямаме тема за WIN, но за 10 епизода ще спмим тук, после новата бой група ще си получи цяла отделна тема и ще се прехвърли оттук засягащото ги. 

 

P.s....или да направим нова тема, ако ще има яко спам..дайте бързо няколко мнения..моля.  :28558:

..и ви обичам, вие си знаете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатяги, някои които ги знам от преди, други ги виждам за първи път, но ще имам време да опозная чрез епизодите, които са ни подготвили. Ще се гледа определено! Подкрепям идеята за отделна тема за предаването, мисля че ще е по-прегледно, а и така всеки, който има желание да коментира, ще го направи.

 

Малко ми е тъжно, че един от отборите ще трябва да отпадне на този етап, но кой знае, може нещо друго да им хрумне от компанията :D

Единствено не разбрах защо дадоха малко преднина, така да се каже, на отбор А, но и това трябва да си има своя грандиозен замисъл.....

 

Успех и на двата отбора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JYPE подготвят две нови мъжки групи за дебют в края на тази година и началото на следващата.


В предаването Win, може да видите някои от трейнитата, които сигурно ще намерят място в новите групи. А тук слагам още едно изпълнение от шоукейса на Аджуши. Аз лично нямам търпение да видя Park Jaehyung вече в група :)


 



 


От битките с трейнитата на YG


 


 





 


 


Ще има и нова женска група, но не съм виждала записи на момичета трейнита.........


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се е състояла прескоференцията за 3тия сезон на SBS KPOPSTAR, където  SM Entertainment & BoA няма да взимат участие...На нейно място ще е известния певец/текстописец/водещ Yoo Hee Yeol 

 

tumblr_muc59ghQjB1qzjb8ko4_1280.jpg

 

 

tumblr_muc59ghQjB1qzjb8ko8_1280.jpg
 

 

tumblr_muc59ghQjB1qzjb8ko10_500.jpgtumblr_muc59ghQjB1qzjb8ko9_500.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Приказният свят на Фемили Ленд-а" ще акостира в Америка! :28558:

Не знам колко дълбоко и сериозно феновете приемат новината, но не вярвам да има много супер изненадани..

 

130411YG1.jpg

 

Днес, 7-ми март, от YG E обявяват, че планират да отворят " YG Land " в Северна Америка. Компанията ще си партнира с М + D Properties,  която им осигурява "място" за тяхното влизане в Щатите. Самото място, като територия, ще бъде в предстоящ за откриване мол в Orange County, наречен " The Source " . Молът е насрочен да се отвори по-късно тази година, и е удобно разположен в Buena Park, на една миля разстояние от Knots Berry Farm.

YG Entertainment ще използва "YG Land", за да популяризира своите изпълнители, сред които PSY, Big Bang, и 2NE1, и желанието на компанията за повече дейности в САЩ. "YG Land" ще разполага със звукозаписно студио, репетиционна зала, а може би дори и театър като място за всякакви цели за артистите на YG, за да работят по разнообразни проекти в САЩ.

cr:naver

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YG E, като гледам, са много активни от 2 месеца и хич не си поплюват, в сферите които са решили да действат!

Артистите на YG E стават акционери?

 

Вчера, 8-ми април 2014 г, Yang Hyun Suk и Yang Min Suk, основните акционери в компанията излизат със съобщение, че прехвърлят част от своите законови акции на певци и актьори в компанията. Съобщава се за 81 400 акции, които ще бъдат прехвърлени на 18 артиста в YG E, включително на Psy и Big Bang.

По този начин новите притежатели на акции ще участват в увеличението на капитала, ще вземат активно участие в ефективното управление и развитие на компанията.
cr: mnet america, yg-life, channelnewasia

 

Да спомена и задействането на проекта между YG E и Samsung Everland (двете компании които се обединиха под името Natural Nine ") относно модната линия NONA9ON (произнася се " nonagon "). Днес излезе и първия видео тийзър за модния лейбъл, в чиито символи е скрито посланието за спорт и безкраен потенциал за растеж. Марката ще бъде насочена към младите потребители по целия свят, интересуващи се от културата на улицата, хип- хоп, и като име NONA9ON ще излезе на пазара на 9 септември. Втори тийзър излиза на 11.04.

 

П.ц. Няма да отварям тема за името, но тази година никой не може да бие YGE и JYPE по смахнати имена на артисти, имена на групи/ колаборации (има време за песни и албуми).. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...