Jump to content

A Love to Kill (2005)


Recommended Posts

A Love to Kill
spacer.png

Заглавие: A Love to Kill / 이 죽일놈의 사랑
Период на излъчване: от 31 октомври до 20 декември 2005
Страна: Южна Корея
Жанр: Драма
Продължителност: 16 епизода по 60-70 минути
Програма: KBS2
Режисьор: Kim Kyu Tae

В ролите:
Rain (Full House, Sang Doo, Let's Go To School, I'm a Cyborg, but It's Ok, Speed Racer)
Shin Min Ah (The Devil, A Bittersweet Life)
Kim Sa Rang (Sexy Teacher)
Lee Ki Woo (He Was Cool, Windstruck)
Kim Young Jae (The Devil, Spider Forest)
Na Yoon

Описание: Главният герой е боксьор с тежък характер и трудно детство, асоциален и брутален тип. Естествено е чаровен и с добро сърце, но това се разбира в последствие. Главната героиня страда от нещастна любов и не иска да живее, независимо от това, че е преуспяващ модел и актриса. Любимият й я изоставя, когато става известна, и до този момент тя продължава да го търси. Това е и причината за техния сблъсък и заплитането на цялата история. След 10-годишна раздяла героят намира по-големия си брат (той е възлюбеният на героинята) и едва успели да поговорят, да си изяснят отношенията и да пият по бира, главният герой става свидетел как брат му се хвърля от покрива, след като разбира за годежа на героинята. Той решава да отмъсти за нещастната любов на брат си и става личен телохранител на героинята. Но в плановете му се намесва любовта и ние ставаме свидетели на един коктейл от ненавист и любов.

 

С български субтитри: ТУК и ТУК

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ + OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това смятам да го гледам, както са го давали по корейския канал. Всеки понеделник и вторник, ама не по една серия, а по две. Тъкмо ще свърши за 4-ри седмици. Първите две серии нещо не ме грабнаха, но двете главни актриси са ми симпатични, така че продължавам да гледам. :) Имаше добри бокс сцени, добре се справя Rain. От Snow Queen и Robbers се запалих малко по-сериозно по бокса и филми на тази тематика са ми е интересни. Дано има още мачове и в следващите епизоди. Освен бокса, мернах че главния герой кара и мотор. Тоя са го направили толкова як, че чак мъжете ще му се радват. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това смятам да го гледам, както са го давали по корейския канал. Всеки понеделник и вторник, ама не по една серия, а по две. Тъкмо ще свърши за 4-ри седмици. Първите две серии нещо не ме грабнаха, но двете главни актриси са ми симпатични, така че продължавам да гледам. :) Имаше добри бокс сцени, добре се справя Rain. От Snow Queen и Robbers се запалих малко по-сериозно по бокса и филми на тази тематика са ми е интересни. Дано има още мачове и в следващите епизоди. Освен бокса, мернах че главния герой кара и мотор. Тоя са го направили толкова як, че чак мъжете ще му се радват. ;)

Абе има си ги моментите, ма не разчитай много на това. Допреди да изгледам 10 еп., тоя въобще не ми беше убедителен, но след това явно му дойде моментът и се справя добре дотук (демек до 12 еп.) Аз пак си спретнах маратонче, че не ми издържат нервите да протакам епизодите. Но младежът нещо не ми въздейства. Ама никак. Сигурно има някакъв чар, но явно не е това, което ме впечатлява мен. Лично мнение все пак. Инак сериалчето го бива доста, пък и поддържат интригата до последно. Да си призная,

и аз трудно бих избрала между двамата братя. Интересни образи са. :)

 

 

А това ме мъчи от няколко епизода насам и реших да го кажа. Само предупреждавам по-гнусливите да не четат!

 

 

Избършете си сополите бе, мърльовци! Първо Пи реве та се къса, тече му ноосът и той решава, че най-удачно е да доразмаже сополеца по цялата си физиономия. После батко му крещи и реве, а онея спокойно си го гледат как от носа му текат потоци съмнителна течност и хич не им дреме! Бе хора, за вас кърпички няма ли? Барем поне малко тоалетна хартия да бяхте взели, поне за нея съм сигурна, че е на почит при вас. Пусто да опустее, повръща ми се направо!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Избършете си сополите бе, мърльовци! Първо Пи реве та се къса, тече му ноосът и той решава, че най-удачно е да доразмаже сополеца по цялата си физиономия. После батко му крещи и реве, а онея спокойно си го гледат как от носа му текат потоци съмнителна течност и хич не им дреме! Бе хора, за вас кърпички няма ли? Барем поне малко тоалетна хартия да бяхте взели, поне за нея съм сигурна, че е на почит при вас. Пусто да опустее, повръща ми се направо!

 

Хахахаххахахаха направо ми взе думите от устата! От тия корейски сериали съм се нагледала на сълзи и сополи, ама тези вече се оляха! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, аз чак такова чудо другаде не съм виждала! То бива, предполага се, допуска се, ма това вече ми дойде в повече... :mellow:

 

Такааа, видях му сметката и на тоя, та си мислех по няколко въпроса да пусна коментарче, ето го и него:

 

 

Първо, Пи не ми хареса. Наистина в началото бях предубедена, после се разигра момчето, но нещо не успя да ме грабне. Вероятно тоя тип физиономия не ме привличат ли, не знам. Това как да е. Но:

Второ, нещо развръзката никак не ми допадна. При тая история и тая завръзка, много се надявах на полухепиенд, ама не, нъцки.

Трето, що за решение беше това - да я зареже, въпреки че брат му изрично бе го помолил, НА СМЪРТНИЯ СИ ОДЪР, да се грижи за нея и да я обича. Бих го разбрала, ако баткото се беше разсърдил или нещо, но от хеликоптер се виждаше, че им дава благословията си. За чий... тогава взе, та я отряза? Особено идиотска ми се стори последната сцена - не да я занесе у къщата на топло - неее, що да не си дзиндзирикат на студа! Кретения, идиотизъм, ахмащина - изберете си. Аз поне логика не виждам грам.

Иначе трябва да призная, че имаше много силни моменти из сериите. Най-ярко си спомням сцената, когато тя щеше да падне и той се чудеше дали да не я пусне. Също и вече споменатата първа целувка, която определено ме шашна. Трябва да спомена и невероятното лице на Джиа, зашеметяващо красива е. Миската изглеждаше като миШка пред нея. :) От друга страна ролята на баткото в известна степен ми напомни за Мун Со Ри в "Оазис" - сигурно е трудно да си убедителен в такива сцени. Особено за напълно здрав човек. Това вече ми хареса. :)

 

В общи линии оставам със смесени чувства. Ще ми е интересно да прочета и вашите коментари. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм още на четвърти епизод, но почна да ми харесва. Накрая в някои от епизодите е много интересно, как пропускат цяла сцена и дават какво става след това. В следващия епизод ни пускат да видим пропусната сцена. Интересен похват. :) Не знам защо, но си представих как би изглеждал сериала, ако Shin Min Ah и Kim Sa Rang си разменят ролите. :) Мисля че би се получило, също доста успешно. Поне за Shin Min Ah съм сигурен, че страхотно ще я изиграе тази роля. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът направо убива! Във втората половина е доста по-добър откъм актьорска игра. Тази моделката никак не ми хареса, но Ким Са ранг е много по-готина, смятам, че тя би се справила по-добре в главната роля, има дух и живец, а какъв корейски диалект прасна, направо изби рибата. Рейн ми хареса, справи се мноого добре, а забелязахте ли на две три места колко "ама наистина" плачат, имаха дори сополи, щото в американските бози сополи няма. Американците могат само да си хапят д....тата, всяко друго кино е по- добро от тяхното, и всички други актьори са по-добри от техните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът направо убива! Във втората половина е доста по-добър откъм актьорска игра. Тази моделката никак не ми хареса, но Ким Са ранг е много по-готина, смятам, че тя би се справила по-добре в главната роля, има дух и живец, а какъв корейски диалект прасна, направо изби рибата. Рейн ми хареса, справи се мноого добре, а забелязахте ли на две три места колко "ама наистина" плачат, имаха дори сополи, щото в американските бози сополи няма. Американците могат само да си хапят д....тата, всяко друго кино е по- добро от тяхното, и всички други актьори са по-добри от техните!

 

Забелязахме, драга, и спойлерче пуснахме. Допреди корейските филми не бях свикнала някой да попръцква, да кисне в тоалетната, да се оплаква от запек или хич да не му пука, че му се е разтекъл сополецът по цялата мутра. Вече попретръпнах, но поради гнусливата си натура, все още има някои неща, които ми идват в повечко. Ма ша свикна сигурно... Или просто няма да гледам корейско, докато вечерям... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиквай ако искаш да посетиш Корея, даже гледай и докато вечеряш, защото тук това е нещо съсвем нормално - попръцкване, оригване. Ако знаеш само как плющят дъвки аджумите, направо не е истина. Направо ми идва понякога аз да им изплющя един, че не се трае. А пък една позната, горката, ми се жалваше как докато пътували с корейците в колата, аджумата така пърдяла, с миризма на кимчи. Искаше кисело мляко, че се натровила от миризмите... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен май ми е рано да чета спойлерите, та само да се обадя, че от миналия понеделник до днес го докарах до трети епизод. Болеше. Особено първият. Една след друга се редяха красиви и въздействащи сцени ТМ, а аз все не вдявах и не вдявах какво става на екрана... :lol: Е, пооправиха се нещата, взех да хващам нишката на историята, пък и тя взе да се раздвижва, та чакам интересното... Малко бавно ми върви гледането в момента, ма ко да се праи, сериалът определено не ме грабна така, както други са успявали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така си е. Мудно, неясно и не особено интересно. След 5-6 епизода се пооправят нещата, но наистина не е ЧАК ТОЛКОЗ въздействащ. Има си доста забележителни моменти, НО... не останах очарована. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 и 8 ги изгледах сега. Определено си има странности този сериал. Гледам обаче да обръщам повече внимание на хубавите неща. Не мога да го определя точно, но има нещо което ми харесва в тази драма. Ким Са Ранг определено обира точките с тази роля. Наистина много странно говори и прави едни физиономии. :green: На няколко пъти ми се случи да зарязвам субтитрите и да гледам само нея. Интересно ми е какво ще се случи по напред.Доста се закучиха нещата...Пича с цайсите е опасен, много го подцениха ми се струва.:) А и честно да ви кажа, изобщо не разбирам какво цели да направи главния герой. Много хаотични действия, няма никаква логика. Държи се все едно няма никакъв план и му е все тая какво ще се случи. Май единственната която разбирам е героинята на Shin Min Ah. Тя се оказа най-нормалната от всички. Да видим какво ще ни предложат втората половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааам, пича с цайсите наистина е опасен :) Не знам защо героят му ми е симпатичен хаха, може би личното ми мнение за актьора се обажда :D Сега го гледам и в Star's Lover иии му се радвам и там много, макар пак да играе прецакания момък :) И аз съм някъде на 8ми епизод, дори не помня къде точно обаче че откак почнах пак даскало не съм го подхващала изоообщо (не че изгарям и от желание де..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече изгледах 12-ти.

 

 

Знаех си че братчето е живо. :D Сега остава само да видя развръзката другата седмица. Малко го сбузиха сериала, в началото ми се виждаше по свеж. Пак е приятен за гледане де, надявам се финала да ми хареса.

 

 

Като стана въпрос по нагоре за сополите, най-после я видях тази сцена. Не знам, аз винаги съм си мислел, че сълзите им ги слагат по изкуствен път. Все пак какъвто и актьор да си, не вярвам че можеш да ревеш чак толкова, колкото в корейските филми. :) Не знам точно какъв е трика, но има някакъв начин, за слагането на сълзи. Те май в спешъла на Coffee Prince показваха нещо, трябва да си го припомня. В краен случай дават на актрисата да пореже малко лук и готово. :lol:

Ноо сополите бяха толкова истиски. Тотално си развалих усещането от сцената, защото ако не го бяхте казали, сигурно нямаше да му обърна внимание. Определно изглеждаха доста реалистични, доста се вгледах.

 

______________________

 

Току що го изгледах. Определено сериала не е мой тип. Не ми хареса, най-вече втората половина. На моменти имах чувството, че гледам на сила. В началото ми изглеждаше свеж, ама втората половина стана толкова стандартен, че едва се гледаше. Актьорите са готини и добре играха, ама героите им изобщо не ми бяха интересни. Следователно не ми пукаше какво ще стане с тях и като цяло беше скука. Да не споменавам хилядите безумия през целия сериал. Добре поне че му направиха подобаващ финал. Последната серия беше супер! Добре се получи и малко ми пооправи настроението. 6.5/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре поне че му направиха подобаващ финал. Последната серия беше супер! Добре се получи и малко ми пооправи настроението. :geek: 6.5/10

Супер? Да не си гледал друг сериал, бе душо? Баш краят ми беше черешката на тортата от предвидими, нелогични и безинтересни сцени. Ама много зле беше. МНОГО. Предпочитам дори "края" на Вируса. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега направо ми разбихте сърчицето............аз такива очаквания да имах за това сериалче пък то.

Никаква милост............та аз още не съм го гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти си го гледай, не ни слушай нас. :) Може пък да ти хареса. Нали идеята е да видим, повечко мнения по въпроса. Не мога точно да го определя, но на мен в този сериал ми липсваше някаква интересна интрига, която да те държи в напрежение. Последният епизод ми допадна, защото го направиха като приказка. Даже си имаше разказвач. :) Иначе самият финал стана много на бързо и можеше да го направят доста по добре. Чудя се защо трябваше да гледаме накрая 5 епизода глупости и 15 мин финал. Можеха да отделят последните 2 епизода и да го направят по-добре. А какво стана с другите герои? Тях кучета ги яли... :D . Сега прочетох мнението на спийди (в спойлерите)...

 

То си е цяло безумие да търсиш логика в действята на героите, точно в този сериал. Но мисля че като я видя, тя вече умираше. Ако е имал 30 или повече минути път до къщата, вече е можело да се късно. Опитваше се да я стопли поне малко, а после може да е разбрал, че е мъртва и изобщо да не му се е връщало... Поне аз така го разбрах. :roll: Накрая щеше да е много гадно, ако тя се събуди на сутринта и той е замръзнал, докато я е пазел от студа :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонче, не знам, душо, ма

според мен яко го бяха о*рали тоя финал. Ясно, че целта е да постигнат типичния азиатски развой на нещата, ма в другите сериали поне имаше по нещо драматично - я болест, я убийство, такива ми ти работи. А тук какво? К'во беше т'ва? Оная "пача" (;)) тръгнала на не знам къде си и не й дошло на тъпата глава да се върне на топло. Оня пък кретен съвсем не го разбирам. Как така ще седне на оня ми ти клинч и няма да направи всичко възможно да я стопли? Че и сам да се смръзне? Мързи го да я носи ли, що ли? Абсолютен тъпизъм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави ти тая работа, колкото и да го харесвам детето..........никога не съм гледала даден филм заради актьорите..........не става ли ..........който и да ми се чекне там все тая. Този ще го догледам защото съм го почнала.......дано да е просто разминаване в мненията. Което няма да ни е за първи път де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен яко го бяха о*рали тоя финал. Ясно, че целта е да постигнат типичния азиатски развой на нещата, ма в другите сериали поне имаше по нещо драматично - я болест, я убийство, такива ми ти работи. А тук какво? К'во беше т'ва? Оная "пача" (;)) тръгнала на не знам къде си и не й дошло на тъпата глава да се върне на топло. Оня пък кретен съвсем не го разбирам. Как така ще седне на оня ми ти клинч и няма да направи всичко възможно да я стопли? Че и сам да се смръзне? Мързи го да я носи ли, що ли? Абсолютен тъпизъм...

 

 

Еми на тъп филм, тъп финал, какво искаш? :lol: Всъщност истината е, че донякъде го разбирам този финал. От заглавието се подразбира, че главните герои ще бъдат погубени от любовта. :lol!: Братчето като си даде благословията, само наля сол в раната. Абе сложни им бяха отношения, то се видя. Нямам време да описвам, но може би финалния епизод ми хареса, защото точно така трябваше да свърши. Все пак заглавието е такова. :) Накрая като си дадоха един ден, в който да забравят кои са и за какво са отговорни, се получи добре. На сутринта обаче всичко се върна по старо му. Мен ако питаш, тя вобще не е искала да се връща .(за пачата става въпрос :) ) А и на другия не му се живееше... Преди това поне се опитаха... :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...