Jump to content

Recommended Posts

1.jpg

IRIS: The Movie
Страна: Южна Корея
Година: 2010
Времетраене: 157 мин.
Жанр: Екшън, Драма, Романтичен
Режисьор: Taewon Chung

В главните роли:
Lee Byung Hun като Kim Hyeon Jun
Kim Tae Hee като Choi Seung Hee
Jeong Jun Ho като Jin Sa Woo
Kim Seung Woo като Park Cheol Yeong
Kim So Yeon като Kim Seon Hwa
T.O.P (Big Bang) като Vick

Резюме: Хьон Джун (Lee Byung Hun) и Са У (Jeong Jun Ho) са близки приятели и съперници в 707 специални сили. И двамата са назначени в NSS и бързо се превръщат в едни от най-добрите агенти. Всеки приема различни тайни задачи, но скоро трябва да поемат по различни пътища на живота и дори да застанат един срещу друг. В един свят на конспирация и предателство двамата си падат по Сънг Хи (Kim Tae Hee) - красива, но смъртоносна специална агентка в NSS. Те са принудени да вземат окончателно решение, когато са изправени един срещу друг в ядрена терористична атака и страховитата тайна на Сънг Хи се разкрива.


Допълнителна информация:

 

"Iris: The Movie" е първият корейски филм, сниман паралелно със сериала.
"Свързани заглавия":
IRIS (KBS2, 2009)
Athena: Goddess of War (SBS, 2010)
IRIS 2 (KBS2, 2011)
По принцип това трябва да е целият сериал, събран в два часа. Единствената разлика май ще е алтернативният край.

 

 

С български субтитри: :click: :click: 

Български субтитри: :click:

С английски субтитри: :click: 

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу, Лазе, мерси. Дори да е филм за филма, пак ще си го изгледам с кеф, само и само да си припомня емоцията от сериала :es:

С голямо нетърпение очаквам субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгууууу, тази новина барабар със снимката ми стоплиха душичката!

И на мен много ми се гледа.

Обаче вече нещо се обърках. Това IRIS 2 сериал ли ще бъде?

Макар че няма кой знае какво значение. Дали е 2,3,5, 20 - всичките ще ги гледам :P !

Оха, Бьонг Хон оппа и Табито накуп - цели два часа :es: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че такъв ще бъде краят. Естествено, че

лошите северно-корейци са виновни за всичко. Ако случайно някой ти стане симпатичен, той задължително ще ти забие нож в гърба. Не трябва да им се разваля имиджа.

Аз пък щях да намеря за по-логично, ако Ким Те Хе го беше застреляла, защото ми се струва, че тя е забранения плод и е дъщеря на най-големия шеф на ИРИС. Ама щом не съм го написала аз сценария, ще трябва да се задоволя със севернокорейския край

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено първо гледайте сериала иначе има да се чудите какво става.Филмът ми изглежда като един преголям трйлър на сериала,но все пак идеята ми допада. А и като се има напредвид колко е хубав сериала си заслужаваше да се види още веднъж па макар и в съкратен вариант.Оправда ми се очакването ,че ще има някакво поясняване на финала.Но не мисля,че трябваше да е алтернативен,а по-скоро с леко разясняване на случилото се накрая.

аз толкова и съчувствах на северокорейската агентка за несподелената и любов а тук решиха да я изкарат от лоша по лоша ((((((( Не е честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено човек ако е гледал първо драмата си е чисто губене на време, да почне да гледа и филма.. Даже не съм сигурна, че щях да схвана за какво иде реч, ако преди това не бях изгледала сериала. Дори имам чувството, че във филма събитията не са подредени хронологично :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не е гледал сериала, едва ли ще разбере за какво става дума тук. Много орязано и много от най-готините моменти ги няма.

А ако сте гледали сериала, филмът е пълна загуба на време. Не си струва гледането за единия измислен финал. Или пък си пуснете направо последните минути.

Освен това накрая

 

нямаше ли гаф? Наш оппа беше прострелян отляво в главата, а морето му беше отдясно. Аз ли не съм добре с ориентацията или какво?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се чудя и да взема да си питам за какво са направили и филм? Честно не мога да проумея!

Нали целта на филма беше да даде отговори и яснота на събитията и за героите.Някой да разбра нещо ново? Поне аз не.

 

Кой е шефа на Ирис и коя всъщност е главната героиня и защо беше в списъците на Ирис, ходи се чуди.

А за убийството на Хьон Джун имаше няколко възможности и за мен нямаше никаква изненада , понеже се колебаех между мацката от Северна Корея и ТОР.

 

А цялата тази работа е малко клиширана за това как куршумът минава несмъртоносно и той като по чудо оцелява, дано измислят нещо оригинално.

Та така де филма не струва, гледайте само сериала.

Аз като голяма фенка на Ирис очаквам втори сезон с голямо нетърпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се чудя и да взема да си питам за какво са направили и филм? Честно не мога да проумея!

Нали целта на филма беше да даде отговори и яснота на събитията и за героите.Някой да разбра нещо ново? Поне аз не.

 

Кой е шефа на Ирис и коя всъщност е главната героиня и защо беше в списъците на Ирис, ходи се чуди.

А за убийството на Хьон Джун имаше няколко възможности и за мен нямаше никаква изненада , понеже се колебаех между мацката от Северна Корея и ТОР.

 

А цялата тази работа е малко клиширана за това как куршумът минава несмъртоносно и той като по чудо оцелява, дано измислят нещо оригинално.

Та така де филма не струва, гледайте само сериала.

Аз като голяма фенка на Ирис очаквам втори сезон с голямо нетърпение.

 

Ако във филма бяха отговорили на въпросите, които задаваш, нямаше да има смисъл от втори сезон на ИРИС. Според мен гледането на последните 15-20 минути от филма е задължително. Останалата част може да се прескочи, особено ако току-що сте гледали сериала. Аз лично си изгледах филма с кеф. Всъщност в последните минути на филма се показа много повече неща от това кой е убиеца на Хьон Джун (да не забравяме, че не само той беше убит). И точно около това ще се върти цялата история във втори сезон. Дано Ким Те Хи се развихри повечко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотен и с моята женичка очакваме с нетърпение сезон 2. Решихме междувремено да изгледаме и филма, но след като свалих част 1 и 2 немога да ги отворя. Може ли малко помощ какво да ги направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотен и с моята женичка очакваме с нетърпение сезон 2. Решихме междувремено да изгледаме и филма, но след като свалих част 1 и 2 немога да ги отворя. Може ли малко помощ какво да ги направя?

И аз имам същия проблем.За щастие намерих филма в Мастерс и сега го свалям от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че имаше поне едно разяснение в целия филм иначе щях да се самоосъдя за изгубеното време...Мразя филми, които повтарят цялата драма накратко и те задължават да ги гледаш заради едното партикуларно нещо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала беше страхотен, но лично аз не намирам смисъл във филма.. Преразказаха всичко, само за да дадат 15 минути нова информация накрая. Можеше просто тези неща да бъдат поместени в края на 1ви сезон. Като цяло си беше загуба на време да го гледам. Можеше направо да превъртя до последните 10тина минути и да не съм изпуснала нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам за коментара ми,но просто не можах да намеря темата за сериала "Ирис".За сериала "Ирис" е невероятен,страхотни актьори. :wub:Очаквам сезон 2 ри от сериала.Много ми е любим,главните актиьори са страхотни.За филма не съм го гледала,но от къде мога да го намеря?За филма "Ирис"Не съм го гледала.Въпросът ми е.Също като сериала ли е филма "Ирис"?Майка ми също го харесва този сериал.И още 1 въпрос.Кога ще има 2 ри сезон на сериала "Ирис"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dani Petrova, има тема за сериала в раздел "Корейски сериали". Филмът е повторение на сериала, може да гледаш само последните 15 минути, които са различни.

 

2-ра част излезе отдавна, има и БГ превод. Личното ми мнение е, че 2рата част е значително по-слаба, накрая я гледах с превъртания.

Редактирано от mrnkaloto
Покривай линковете!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,Ви frozen flower за информацията.Успешна седмица и уикенд! B)

Запалих сепо корейските сериали,какви други има.Защото "Ирис" ми е 1-вия сериал който го гледах и страшномного ми харесва самия филм и актиьорите също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,Ви frozen flower за информацията.Успешна седмица и уикенд! B)

Запалих сепо корейските сериали,какви други има.Защото "Ирис" ми е 1-вия сериал който го гледах и страшномного ми харесва самия филм и актиьорите също.

 

Има, има, можеш да ги разгледаш тук, а ако държиш да са и с български превод, направо тук.

 

П.П. По-късно ще преместя постовете в "Препоръчайте ми филм/сериал".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...