Jump to content

The taste of tea (2004)


Recommended Posts

yapwfNElQYFY9TaVS03jv6Gk2Rs.jpg

 

Глътка чай / The Taste of Tea
Режисьор : Катсухито Иши
Сценарий : Катсухито Иши
Времетраене :143’
Жанр: комедия, драма
IMDB: 7.8/10

 

В ролите: Таданобу Асано, Мая Бано, Такахиро Сато, Кайжи Морияма, Ринко Кикучи, Касе Рьо, Окада Йошинори, Цучия Анна

 

Резюме: Задълбочен портрет на едно нетрадиционно японско семейство, в което майката съвместява домакинската работа със създаването на анимационни филми, дядото помага на майката с различни ексцентрични идеи относно филмите и в същото време се опитва да запише своето първо парче, а на внучката постоянно и се привижда уголемена версия на самата нея. Забавна история, представена с изтънчен източен маниер, много красиви кадри и впечатляващ актьорски състав включващ любимеца на Такеши Китано - Таданобу Асано, отличен с наградата за мъжка роля от фестивала във Венеция, номинираната за „Оскар” за ролята си във „Вавилон” Ринко Кикучи, най-популярния японски хореограф на модерни танци Кайжи Морияма и новите надежди на японското кино Такахиро Сато и Ана Тсучия.
Това е и третият филм на Катсухито Иши. Tой е известен с работата си по музикални видеоклипове и реклами. Работил е с Тарантино по аниме сцените на Kill Bill vol.1. За "Глътка чай" казват, че бил като сюрреална версия на филма на Бергман Fanny and Alexander.


Награди и номинации:
МФФ Белфор – „Гран При” за чуждестранен филм и Награда на публиката;
МФФ Хавай – награда за най-добър филм;
МФФ Ситжес – награда „Ориент Експрес”;
МФФ Йокохама – награда за дебют /Ана Тсучия/;
МФФ Кан – Официална програма;
МФФ Карлови Вари – Официална селекция

Снимки:

 

TasteTea-boy-web.jpg


Трейлър :


Песента:


(благодарности на farfallina,че сподели линка в темата за Сатори в утрото на есента)
 

Свали с английски субтитри

 

Свали с руски субтитри

 

Онлайн с английски субтитри

 

Онлайн с руски субтитри 

 


Реших да пусна темата след като някои го гледаха на кино, все пак да могат и другите да изгледат това филмче. Линка за сваляне е различен от този, който беше дала ukio в темата за Саторито,че онзи нещо не искаше да ми се отвори....та се порових малко из нета...smile.gif
Много ми хареса филмчето, типично японско е и определено си заслужава отделеното време. Пък и вътре с колкото и минимала роля да е, играе и Кеничи Матсуяма...smile.gif, Кайжи Морияма имаше интересни хрумки, а дядото беше неотразим... краят особено много ми хареса smile.gif всеки от героите имаше нещо, с което да впечатли и да остави следа у гледащия. Няма да казвам повече, че да не ви развалям кефа. ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ! smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът може да се свали и от обичайните тракери. С английски, испански и френски субтитри - тук. И с руски субтитри - тук.

 

А също може да се изтегли и оттук: CD 1 и CD 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песничката и танца наистина са уникални!!!:)))

 

А най-готината сцена беше тази, в която мацката удари един хубав тупаник на смешния си шеф.. Ама и той си го търсеше този образ. Защо му трябваше да се обажда на мъжа й..;)))

 

Организаторите дали няма да пуснат бг субтитрите, ако някой им пише?!

Хубаво ще е повече хора да го гледат този филм. Шантав е, но действа много позитивно!!! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз приветствам тази идея.

Забавните сцени наистина не бяха малко.

 

 

Кажи, успя ли да познаеш, къде точно се появи Кеничи?

Определят този филм като сюрреална версия на "Фани и Александър" (Бергман). Магията на времето запечатана в ежедневието на едно обикновено провинциално семейство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Кажи, успя ли да познаеш, къде точно се появи Кеничи?

 

 

Аз лично веднага го познах по профила на лицето му...а днес по-малката ми сестра (която също като мен е луда на тема азиатски неща) като го гледа филма го разпозна по начина му на игра...не сме ли просто двойка.... :D:P

Между другуто къде по-точно играе Ринко Кикучи, че за нея нещо се чудя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...