Jump to content

Recommended Posts

CODE BLUE

spacer.png

 

Заглавие: コード・ブルー
Английско заглавие: Code Blue
Tagline: ドクターヘリ緊急救命 /Doctor Heli Kinkyuu Kyumei
Format: Renzoku
Жанр: Медицинска драма
Рейтинг на зрителите: 15.6 (Канто)
Епизоди: 11
Програма: Fuji TV
Период на излъчване: 03 Юли 2008 до 12 Септеври 2008 (Четвъртък 22 часа)
DRAMA WIKI

С участието на:
Yamashita Tomohisa

Yui Aragaki
Тoda Erika

Asari Yosuke

Higa Manami

СЮЖЕТ: Четири млади доктори (две момичета и две момчета) са най-новите попълнения за обучение в специалното звено на "летящите доктори". Идеята е докторите да пристигат възможно най-бързо с хеликоптер до мястото на инцидента и да дадат първа помощ на пострадалите. За младите и неопитни бъдещи лекари, търсещи всяка една възможност да се докажат, возенето на хиликоптера е най-голямата мечта. Проблемът е, че има място само за един от тях на ден. Така се започва нещо като съревнование кой да си покаже уменията, за да го пратят с хеликоптера laugh.gif Сериалът, най-общо казано, показва изключителните трудности, с които ще се сблъскат, рисковете, които трябва да поемат и мъката, която ще изпитат, когато се провалят. Професията на докторите винаги ще си остана една от най-вълнуващите wink.gif

 

Линк към сезон 2 и сезон 3 :click: :click:
:essub:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  :click: :click: 

 

Личен коментар: Добро е сериалчето, но е много кратко. На ниво е спрямо американските медицински сериали и феновете на подобни неща ще останат доволни. Разбира се, подобно е на Спешно отделение, Др. Хаус и кой знае колко нови неща не могат да се видят. Освен това е кратко. Доста реалистично ги бяха направили главните герои (типично по японски) Първото впечатление винаги е грешно, но с течение на времето ги поопознаваш като характер. Освен това с течение на сериала те доста се променят, след събитията които се случват. Няма да спойлвам излишно, който го гледа ще види за какво става въпрос. Не всички са с еднакво ниво и това се разбира още в началото. Едното момче бързо изпъква с уменията си, двете момичетата са доста колебливи в началото, а другото момче е доста зле като възможности. Това което ги свързва обаче е огромното желание да успеят и да станат добри доктори. Лошото е че тъкмо свикваш с героите и ти стават интересни... и бам сериала свършва. Това си е пропилян потенциал за мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една тема ме подсети, че 2009-та излезе спешъл за този сериал. Можете да го намерите качен от някой фен в BGSHARE и субтитри за него в D-addicts Як е и си струва да се гледа, особенно за почитателите на сериала. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11 януари започва втори сезон на сериала със същия актьорски състав.

 

We know....Ямапи беше кучка, което автоматично сложи 10 червени точки в актива на сериала, а плюс че е с моята любимка Арагаки Юи (с която романса по драми май няма да му се получи) и другата на всяка манджа мерудия Тода Ерика, нямаше как да се гледа...Втория сезон дано оползотвори напълно потенциала си, защото аз лично смятам че след досегашното развитие на образите е време да действат от друга позиция и да видим какво ще стане от тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала го сметнах за интересен и съм решила да го гледам, но се опасявам ако има термини медицински, че няма да схвана особено за какво става дума, та май ще изчакам превод. Мисля че го мярках преди сериала като предстоящ превод, малко информация ако може по въпроса, да видя дали да чакам превод или да го гледам с англ. субтитри. Та, ако може някой да сподели нещо по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала го сметнах за интересен и съм решила да го гледам, но се опасявам ако има термини медицински, че няма да схвана особено за какво става дума, та май ще изчакам превод. Мисля че го мярках преди сериала като предстоящ превод, малко информация ако може по въпроса, да видя дали да чакам превод или да го гледам с англ. субтитри. Та, ако може някой да сподели нещо по въпроса :)

Преводът обаче и в "Замразени", тъй като преводачката има проблеми и не е влизала от Нова година. Не зная дали е почвала изобщо или е на 0 още и дали въобще ще има превод от нейна страна.

Ако някой друг желае да се нахване, няма да е лошо, руският превод мисля е благодатен, но медицинските термини наистина ще са доста и направо си трябва консултант за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, с английските ще е значи. Дано да са пощадили зрителя относно терминологията :) Благодаря за информацията, така или иначе все е от полза. :) Пък дано да види бял свят и БГ превода някой ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преводът обаче и в "Замразени", тъй като преводачката има проблеми и не е влизала от Нова година. Не зная дали е почвала изобщо или е на 0 още и дали въобще ще има превод от нейна страна.

Ако някой друг желае да се нахване, няма да е лошо, руският превод мисля е благодатен, но медицинските термини наистина ще са доста и направо си трябва консултант за тях.

 

Сериалът в момента се превежда, така че скоро ще можете да го гледате. Аз съм от групата на преводачите, в момента работя по 7 серия, така че първите са готови и са дадени за редакция. Но наистина е труден за превод. Има много медицински термини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, постът ми е отпреди 10-тина месеца, нямаше нужда да го цитираш.

Хубаво е, че отразявате прогреса на превода в подходящата тема. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път гледам азиатски медицински сериал и бих казала че е супер. Много ми харесва и героите са сладури, дори и немигащия Ямапи :lol:

 

Благодарности на преводачите за усилията!! Не им е било леко с превода :thanks::kiss2: И сега да стана нахална и да кажа че ще чакам и втори сезон с български превод :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Благодарности на преводачите за усилията!! Не им е било леко с превода :thanks::kiss2: И сега да стана нахална и да кажа че ще чакам и втори сезон с български превод :896767:

Пише се в момента. Даже се върнахме да направим първо спешъла, за да има последователност.

Сериалът наистина е на доста добро ниво. Напомня "Спешно отделение", като и тук е заложено на личните проблеми на героите, преплетени с хорските болести и нещастия. Ямито прави една сериозна роля, която много му отива.

Много ме впечатли медицинското обслужване, което предлагат - всичката тази апаратура, организация, адекватност. Дали е само като на филм?! Вярвам, че наистина (както и във всичко останало, така и тук) влагат много пари, технически новости, старание. Гледайки последните серии, през цялото време си спомнях за земетресението и как и тогава лекарите са отдавали толкова много от себе си.

 

От днес вече с бг субс на :essubs::

тук :click:

тук :click:

тук :click:

Редактирано от mrnkaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип съм голям фен на лекарските филми и сериали и този естествено е на много добро ниво, страхотен е сериалът, наистина много ми хареса.

Нямаше слаба актьорска игра, всеки се справи блестящо

Не знаете как само ме радват сериалите на който им липсва любовната драма и трагедия и такива, в които не преобличат героите по 4658 пъти като някакви манекени.

 

 

Обаче тия хора много падат, от 2-ри, 3-ти и даже от 55-тия етаж и всеки път като излиташе Доктор Хели, все си мислех "пак някой е паднал" и познавах де. :P

Да ти ампутират ръката и пак да ти я зашият на място и да имаш реален шанс за възстановяване, такива неща възможни ли са или ги могат само в Япония? :o

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за един ден го изгледах...отдавна някоя драма не ме беше грабнала толкова много,че да я изгледам сравнително бързо...

Всички се справиха отлично и си влязоха добре в ролите!^^ Всеки от лекарите беше със свой собствен характер -докато единия беше експерт във всеки вид операции,другия беше твърде неуверен в себе си и лесно се поддаваше на шока и емоциите,затова пък лесно разговаряше с пациенти и влизаше в положението им,а именно това липсваше на "експерта". Абсолютно всички се развиха като истински лекари! :

Обаче най-тъжно ми стана за онии-чан`а с очилата..горкия :( чак в последния епизод се качи на хеликоптера...във 2-ри сезон очаквам да стане по-сръчен и уверен ! :)

Относно въпроса на Криско - мисля,че е възможно...чувала съм истински случай за ампутиран палец на ръка,след операцията си е "работел" :д нормално...разбира се за ръката е къде,къде по-сложно от пръст...и във сериала много добре го пресъздадоха...защото така и не се възстанови. :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ръката го имаше и в "Спешно отделение", малко намирисва на крадване от там ама карай :) Горе-долу по същия начин се разви случаят и там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tier , то и едно пробиване на черепа направиха, точно като " Доктор Куин Лечителката". :rolleyes: Тя, момата, направо в гората/планината

намали вътречерепното налягане на някакъв с кофти късмет. Кхмм.

Та и тук героят, само дето не награби Хилти или къртач за асфалт :-)) Бургийката беше поне 8-ца. :lol:

Но, ако говорим сериозно, е мноооого гледаем, динамичен, трогателен и мъдър сериал. За мен беше абсолютно удоволствие.

Първият път го изгледах за 5 дни, двата сезона, без да усетя. Бях болна и здраво окихах и окашлях монитора.

После разбрах, колко много от красотата на сериала се е загубила в руския превод / нечетаем, заради дължината на репликите, но за късмет, нелош превод/

 

От няколкото други медицински сериали, които гледах, оставам с впечатлението, че японците имат лек комплекс, относно западната медицина. И се подценяват.

 

Но наистина тяхната програма за борба с бедствията, реакцията на тежки катастрофи и катаклизми,

те са № 1 в света по направени програми, обучават децата от ранна детска възраст, защита за старите хора и

стотици подобни и подробни до идиотия неща. Всепризнати са.

За огромно съжаление изпитват всичко на гърба си.

И най- великият и любим нам актьор, певец и сценарист или мангака,

от дете е готов за това. И не се поколебава да го прави. Ако е глезльо/ла, го прави друг.

не ми се се говори за нас. Прескачам.

Помня папарашката снимка на възрастна двойка в църква, пред стойка за свещи. Тя, елегантна, семпла.

Шлиферче и шалче, френски маниер. Той в спортно синьо, май, яке .

Поддържан, сресан.

Най-обикновени, симпатични старци.

 

Лицата на снимката са измъчени и безпомощни. Това е императорът на Япония и съпругата му.

Толкоз. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И спешълът в тракерите :click:

Може да се каже, че този спешъл е продължение на действието и завършек на първи сезон.

 

Малко попретупаха инцидента с Хияма и пълното й възстановяване беше леко нереално,

но всички показаха отлични и адекватни реакции при кризисни ситуации и израснаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора за вас спойлери няма ли? :)

 

Сега по същество сериала много ми хареса, да има адски много нереални моменти, но то си е нормално за японците. Хареса ми как покрай случаите леко се вкарва и личнита история на всеки един доктор. Спешъла си един добър завършек на първи сезон.

 

 

Само ми е интересно, дали до края на втори сезон няма да пострада всеки един по различен начин, както са ги подкарали ми се струва, че има голяма вероятност за това.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...