Jump to content

Recommended Posts

MV5BMjE0NDA2ODU3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwODUz
 

ИЗБУХВАНЕТО

 

:imdb:

Година: 2010
Жанр: Криминален, Драма
Режисьор: Такеши Китано
Сценарист: Такеши Китано
Държава: Япония
Език: японски
Продължителност: 109 минути

Актьори:
Такеши Китано (北野武) като Отомо
Рьо Касе (加瀬亮) като Ишихара
Ейхи Шина (しいなえいひ)
Джун Кунимура (國村隼) като Икемото
Киппеи Шина (岩城正剛) като Мидзуно
Ренджи Ишибаши (石橋蓮司) като Мурасе
Такаши Цукамото (塚本高史) като Идзука
Тета Сугимото (杉坂哲太) като Секуичи
Наоко Уатанабе
Фумийо Кохината (小日向文世) като детектив Катаока
Юка Итая (板谷由夏) като жената на Отомо
Томокадзу Миура (三浦友和) като Като
Масаки Миура (三浦誠己) като гангстер от Саннокаи
Юя Такаяма (貴山侑哉) като Ченгето
Токио Емото (柄本時生) като Емото

Инфо: В подземния свят на Токио, доминиран от Санно-каи, престъпна организация управлявана от господин Председателя, съперничещи си кланове се бият за власт и пари, докато временните съюзи и предателства станат неразличими.

Като, вторият в командването на Санно-каи, предупреждава местния престъпен бос Икемото относно нарасващите му приятелски отношения с друг регионален бос Мурасе. За да успокои подозренията на господин Председателя, за какъвто и да е планиран преврат, Икемото заповядва на Отомо, шефът на малката групировка Отомо, да предприеме действия срещу групировка Мурасе.

"Избухването" е филм напълно отговарящ на името си, представящ насилието около якудза на големия екран в почти всяка сцена. Филмът няма дълбочина, сложни характери, или завладяваща история, но е изчерпателен откъм рязането на пръсти, размазването на лица, и принудителното зъболечение от време на време. Той е комично мрачен, макар че е трудно да се определи, колко от това е преднамерено.

 

:essub:

 

Сваляне с български субтитри: :click: :click:

Сваляне с английски субтитри: :click:

Сваляне с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китано и насилие, все едно деца и бонбони. На този филм, даже Тарантино би завидял. Лично мен ме остави с противоречиви чувства. Субтитрите ми харесаха, дано превода на k1227 е поне толкова хубав, а защо не и по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации към Великия Такеши Китано ! Филмът е в класическия за него стил.

Много интересно ми стана, когато някъде прочетох че Китано първо е измислил екшън сцените и сцените с насилие, и след това- на базата на тях е довършил сценария.

Наглед странно- но наистина гениално ! Ето така се прави кино за Якудза !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново голям Китано! Няма лабаво при неговите филми поне от тея дето съм гледал досега така беше и с този. По принцип темата за мафия организациите ми е една от любимите и съм голям почитател на коза ностра, но главно хванах този филм за да видя как стоят нещата с Якудза и може да се каже, че останах доволен. Имаше си всичко рязане на пръсти, кървища, убийства, предателства и т.н..Героя на Китано разбира се най ми допана, но и оня Мизуно както и един кльощав с цайси забравих как се казваше също не бяха зле. Покрай това се зарибих да си потърся други филми за Якудза сигурно и без Китано пак има хляб в тях. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трепането накрая компенсира мудното начало. Само дето докато се обясни кой кого и за какво ще млати, забравяш кой кой е. :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китано ! Този човек е уникален. Един от любимите ако не и любимия ми японски режисьор. Не спестява нищо и точно в това му е чара показва един свят,който е управляван от насилие и бруталност няма красота в него нито приятелство. Плаках от кеф (като малко момиченце което си е получила куклата Барби за коледа) на сцените с насилие :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...