Jump to content

Recommended Posts

Бащата не каза ли, че ги разменя, за да спаси дъщеря си???

 

Да бе,

и аз погледнах ей така на тая сцена - :blink: . В първия момент реших, че ще станат случайна жертва на нечия чужда драма. А и как го питаше да не е болен нещо... :blink: Но пък от друга страна може просто до се е подсигурявал човека, да не би в стремежа си да й даде богатство (като мъж, баси, толкова ли не можа да примами жена? Оная злата? Коя да е, ма да не насажда момичето в такава ситуация. :huh: ) да прати дъщерята в малотрайна опаковка. Ще е много странно да е каскадьорка и да излезе болна.

Или пък наистина ще се окаже, че момчето или семейството му са нещо длъжници на Ла Им или на баща й. И той е решил да възстанове справедливостта, като ги размени и така уреди на детето си луксозен живот. Явно без да се замисля за неудобствата от смяната на пола. :huh: Определено очаквам с нетърпение изясняването на този въпрос.

 

 

Като цяло сериалът много ми допада. И на мен повече отколкото очаквах. На моменти малко мудно ми върви действието, имало е къде да клъцнат (особено около майката на главния. Е, няма такова клише <_< . И ми е страшно неприятна в лице. Поне за това добре са я подбрали.)

 

За русалката по едно време се замислих, че е една от малкото по-популярни приказки, в които принцът не е благодетелят, който спасява бедната девойка/принцеса, а именно тя се бори за него. Човек, обречен да се ожени за някоя богата наследница, в чиито отношения най-близкото до любов ще е да се понасят, сигурно би мечтал да се появи някоя жена, която да е готова да го обича с цялото си сърце и да е готова на всичко заради него (дори да го остави накрая и той да си доизживее живота с някоя друга, спимняйки си за приказната им любов. Примерно.) При всички положения май се е виждал като пасивната фигура. Малко са ми мътни спомените, но по едно време

докторката ли беше или някаква друга жена предупреди Ла Им (т.е него в нейната кожа), че ако продължи да се вижда с него, той няма да я защити пред майка си. Някъде след като старата й пробута парите беше тоя момент.

Но, както знаем, в живота нещата се променят... :D

Добавено: или пък просто си мечтае за жената, готова на всичко за него, която ще го обича заради самата му същност, без да се налага да я спасява от бедност, вещици, зли дракони или прочее. И мъжете имат право на малко романтика.

Добавено 2

 

след като обмислих и идеята за болестта и я свързах с приказката за русалката, чийто край всички знаем, и взех да се депресирам. Сега не мога да асимилирам кое послание е по-силно - дали на заглавието, което е взето от книга с безкрайно позитивен край, или на тази подмятка за рсалката. Но познавайки корейците, хич няма да се учудя на някоя трагедия. :( И вече наистина спирам с догадките, че съвсем ще се вкисна.

 

 

Как само ме изкефи финала на 10 епизод. Първо как се напиха главния и каскадьорчето, после Оска как им се хилеше и им махаше и накрая онова с "Врагът на моя враг е мой приятел". Кефффф.

Ся, онова, дето го каза на майка си си беше голяма стратегическа грешка, ма момчето още не е надживяло мечтите по русалката, дето ще го обича въпреки всичко. Ще му мине и тоя период. Пък и явно изцепките относно любимите жени са семейна черта, предвид онова на Оска.

Очаквам още интересни моменти.

 

 

За финал, простете, ма не мога да се стърпя... :blush:

 

БИНИИИИ, оппааа <333 :wub: Гениален е отвсякъде. И като актьор, и като герой.

ОСКААА, оппааа <333 :wub: И той е чуден, а и как да му устоиш, като погледне с тия тъжни очи? И онова, че би оствил всичко заради любимата жена... Леле как искам д се съберат с оназ, "лошата".

ФИЛИИИП, оппааа <333:wub: Понабий ги ония двамата, да им дойде акъла в главата, и се вземи със сестричката, моля те!

Сценаристи, нека поне тоя път никой не остава прецакан на финала, мояяя!

 

 

 

И май си излях повечето, което ми е на сърцето. Ако на моменти е прозвучало неадекватно - това е заради твърде бързото изгълтване на наличните епизоди (по вина на спийди! Тя ме подкокороса! Сега как ще дочакам финала, а? С какви сили? Нямаш жал значи!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не знам дали някой го е забелязал, но на мене винаги ми прави впечатление. Джу Уон винаги събира нещата, които са имали допир до Ла Им и грижливо си ги пази или закача някъде, все едно са научен обект. Ама адски мило ми е всеки път като го прави, защото това е неговият начин да опознае Ла Им(то на този етап друг начин не може и да има, защото тези двамата могат единствено да се джафкат и да се нараняват взаимно). За щастие тя почна малко да се интересува от него чрез книгите , ама не мисля че е достачъно. Честно казано и на двамата им е нужна терапия. Не вървят нещата и това е.

 

Оказа се вярно, че Джу Уон е искал да защити Ла Им. Но той тоя човек има безкраен талант да избира винаги най-неподходящият начин. Е поне вече не се самозалъгва, че ще му отмине лесно "увлечението" по нея. Ама тя така добре го отряза(и то не един път) в днешният епизод, че нямаше как да не се поприземи леко момчето. Но е крайно време да се държат и двамата като големи хора. Може за разнообразие да правят нещо друго с големите си усти, освен да се карат. Не разбрах в каква връзка дадоха спомените на Ла Им за баща й, но сигурно не е случайно.

 

Като цяло просто не ми идва на ум как ще стигнат 20 серии, за да се развият всички сюжетни линии. Има повече въпроси, отколкото отговори.

 

Например ми е интересно каква е ролята на клаустрофобията на Джу Уон. И какъв е този "инцидент", за който Оска спомена на Ла Им(по време на размяната). Има теории в Soompi, че бащата на Ла Им е спасил Джу Уон преди време . Интересно е като идея, а пък и ще обясни първите ми две чудения, а даже и донякъде причината за размяната(която между другото, все още не мога да си обясня)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оууу, много добре свърши тоя епизод... Замалко да се задавя на две места. :rolleyes:

 

Ей, такава целувка й лепна, че чак на мен ми омекнаха коленцата! :)

Другото, което много ми допадна, са чорапките й върху "елхата" и още повече обяда с "най-близката" й приятелка. Няма такава физиономия... Човека беше като препикано мушкато! :) Обаче много мило беше като почна да обяснява на секретаря какво обича мацката и какъв човек е. Kawaiii! :)

 

Определено става все по-интересно, направо не знам до края как ще развият нещата, но определено успяват да увеличат напрежението. И неизбежно след този епизод и новата русалка, се замислих: Джу Уон харесва приказката, защото я смята за ВТОРАТА най-красива любовна история. Ама коя е първата? И защо предпочита втората най-добра история, като е свикнал винаги да е #1?

Макар че с предложението занапред той да бъде русалката, едва ли не й каза, че я обича. Не ще да му е било леко според мен.

 

Действително с всеки изминал епизод размяната и споменатата клаустрофобия стават все по-необясними и май е крайно време да започнат да разкриват малко по малко информация за миналото, че и ние да направим някаква логична връзка кое какво е. А и така по-добре ще разберем характерите на двамата герои и мотивите им. Предполагам ретроспекцията с таткото е някаква начална стъпка в тази насока. Освен това силно подозирам, че занапред все по-често ще се тупвам по челото и ще си казвам: "Ахааа, ето защо еди-кога си той/тя постъпи еди-как си."

Абе, ще поживеем, ще видим. А аз отивам да си изгледам пак 37 минута от 11 еп. :D

 

Едит: Ако продължават така нещата, ще хвърчи червена режисьорска коса... Егати тъпото парче е тая И Съл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, за втори път го казвам, но Бини и Ха Джи Уон имат просто луда химия.

 

Тя сега не отвръща на целувките, а пък ако случайно се случи, ще е велик момент сигурно. Аз не зная всъщност откъде намери сили това момиче да се съпротивлява(ама пък причината е основателна от нейна гледна точка). А самата сцена просто не мога да я опиша като емоционална наситеност. Аз си мислех, че вече съм го коментирала това, но явно докато съм си едитвала поста се е случило нещо. Колкото до Русалката, това си беше чисто признание в любов и адски мило, и дано да продължи.

 

За режисорката имам прекалено смесено мнение. На моменти ме дразни, в други моменти и симпатизирам. Знам ли и аз. Ще трябва още да я гледам, за да реша окончателно. А Оска не искам да се влюбва в Ла Им. Но каквото стане в крайна сметка.

Защо харесва точно тази приказка Джу Уон просто не може да ми дойде на ум. Бих заложила на най-простото обяснение, че просто това е била представата му за любов. Нещо, което просто няма място в живота му и дори и да се случи, после ще изчезне. Обаче причината може и да е друга. Не твърдя, че е тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че вече сте гледали 11еп. и исках да попитам от каде? Прегледах всички линкове (които са нуснати в темата) за онлайн елизодите, но не успявам да намеря такъв с английски субтитри, та се чудех... :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за пореден път... Тук една мацка превежда някой от диалозите, докато излъчват серията.

Сериите се излъчват между 14:50 и 16:00 часа през уикенда. До 16:30 има линкове за сваляне и преразказът е готов.

Това е за най-нетърпеливите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи и на мен не ми трае душичката :) ,налага се да гледам по-два пъти епизод :blink: Като цяло сюжета не е кои знае какво,но актиьорите правят сериала много увлекателен и определено го следя с голямо внимание .Химия между Главните не бих казъл ,че има ... професионалисти е по-точно ;)

 

Бинито си е маниак : много ми хареса когато я пипаше с пръста да види дали е реална .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маниак ли само??? :lol:

Той Бини, може да отнесе поне 100 реда умалителни и не умалителни, обидни и най-прекрасни думи, за ролята и играта си тук! :lol:

И е професионалист, на 88-ма степен!!!

 

Няма начин да не предстои скоро смяна на телата пак, след тоя край в 11еп.....така се оплетоха двете латерни, че трябва да има малко "разкриване" вече...

Но тези двамата ги признавам, не спират да си казват доста неща открито в очите, доста неща да не усещат един за друг още и доста неща,

да оставят неразбираеми един за друг...

 

Доволна съм, че двете "любовни" линии вървят заедно и поотдено много добре, и дано удоволствието продължи.

И най-съм доволна, че всеки от "Корейското семейство и общество" си има отредена роля и си я играе добре!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11ти епизод беше просто страхотен! Вече не ми се чака и RAW си ги гледам :lol:

 

леле той всяка серия ли ще я целува :P ... вече чакам признанието, че я харесва :D

 

 

А как мога да гледам драмата онлайн по корейската телевизия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че това е най-добрата драма за сезона!

Особено след края на 11-ти епизод. С интерес чакам продължението!

 

 

 

Много съм доволна, че и шефа на каскадьорите няма да остане на сухо :)

 

 

И за пореден път... Тук една мацка превежда някой от диалозите, докато излъчват серията.

 

Как можа!!! :P

 

Сега чета транскрипта на 12ти епизод, о, лудост! :D:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто прекрасен сериал едвам не се сдържам да го гледам без :subs: постоянно ме държи в напрежение кога ще излезе следващия епизод :es:

 

 

За 3те серии :rofl: какво толкова се базикат с този негов сличер не мога да разбера много си е хубав,даже и аз искам такъв -_- Другото което му се изкефих е когата халиоционираше...Просто съм се пръснала от смях на репликата му "ъъъ...а сега вече и говари" :28558:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че това е най-добрата драма за сезона!

Особено след края на 11-ти епизод. С интерес чакам продължението!

 

 

 

Много съм доволна, че и шефа на каскадьорите няма да остане на сухо :)

 

 

 

 

Как можа!!! :P

 

Сега чета транскрипта на 12ти епизод, о, лудост! :D:blink:

 

Значи, не съм била сама в лудостта си :).

 

Това е най-добрата драма, която съм гледала до сега. Признавам, не съм гледала много, но уж се стремя да гледам избрани, хвалени неща. Тази продукция обаче ме разтърсва из основи. Невероятни диалози, страхотно присъствие, химия почти във всяка сцена, символика, драма и комедия съчетани по невероятно фин начин!

Току що изгледах последната серия, прерових форума на soompi за актуални новини и впечатления и както се оказва, не съм сама в мислите си и очакванията за развръзката

 

:(, последната сцена на 12 епизод навява много неприятно усещане за развръзката, въпреки прекрасните чувства, които излъчва.

Нещо лошо предстои :(. Надявам се сценаристите да са достатъчно добри и да не покрусят толкова много народ с фатален изход. Разчитам на това, че все пак остават 8 епизода и действието все още може и да се влошава и подобрява после.

 

 

 

На фона на тези силни, доста зрели диалози някак тъпо ми се струва нещата просто да свършат с едната сватба. Не ми се вярва такъв да е финалът. Чувствата са толкова дълбоки и разтърстващи, че единият подпис не би могъл да опише любовта им. Ще има някаква форма на саможертва от нечия страна

 

все повече си мисля, че JW ще е тоз, който ще се жертва за нея

 

само дано не е крайна форма на саможертва.

 

:(:( лягам си с натежало сърце и тежки мисли в главата за това, което изгледах днес :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига с тея драматични догадки (макар че щом е корейска драма, трябва някъде да дойде драматичният момент). Много сладко завърши 12 еп. Много ми хареса Бини как я гледаше - как успява да докара толкова любов в тоя поглед, не знам. А как сладко имитираше физиономиите й :). Харесва ми, че

вече и Ла Им има някаква любовна позиция в сериала. Тя реално не се е променила много, но все пак вече е изказана, а не е само зрителска догадка. Освен това ми харесва и че си позволява емоциите й към него да ескалират (макар че сама знае колко ялово е това). Просто последният им разговор ме кара да чакам събота и неделя с нетърпение!

 

 

Не бях спала 2 дни и пак, за да изгледам 2-та епизода накуп, си легнах по-късно. Дано по Коледа да стават чудеса и да не отложат сериала за по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много забавно, всички гледаме този сериал на корейски и си правим догадки как ще се развият нещата ..

ха сега ако желаете четете интервюто на тримата главни на английски:

Първа част

Втора част

 

кредит: 10asie

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12та серия беше просто разкошна!

 

Двамата бяха толкова сладки, когато се гледаха лежейки, удеща се, че между тях има невероятна химия! Големи сладури са.

И директора /каскадьора/ също май ще си има половинка - момичето, което спаси май го хареса ^^

 

 

Sabrina1, благодаря ти много за линкчето (sun)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли просто да кажа, че краят на 12ти епизод беше от най-красивите сцени, които някога съм гледала във филм!

Разкошно :)

От гледна точка на хепиенда, нямам изисквания, дори и да не е хепиенд, не ме притеснява.

Особено ако под хепиенд разбират сватба - аз не ги виждам нещата така.

Ще съм доволна и на отворен край със загатната посока на развитие :)

 

Няма ли вече превю за 13ти епизод?

 

Някой знае ли дали ще има епизоди тази събота и неделя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много забавно, всички гледаме този сериал на корейски и си правим догадки как ще се развият нещата ..

 

Четеме езика на тялото и улавяме емоциите ,използваме въображението си да нагласим нещата...Резултатът ,като го сравня с второто гледане при наличието на английски субтитри е доста различен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юхууу, 14 епизод се очертава много як. И този беше много готин, ама се прецаках да изгледам превюто и някак не ми беше толкова вълнуващо. А Кил Ла Им колко е секси с роклето (макар че самото то хич не ми е по вкуса).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше ме довършат. Сериозно, не помня да съм трошила толкова нерви от нетърпение дори по своите си гаджета, колкото хабя за тия двамцата. :lol:

И кажете къде да се запиша за каскадьор.

Ако Бини ша ме гушка така, още сега отивам да тренирам. :D

 

13 беше невероятен, нищо че пак си съчинявах по картинки (поне почнах да им свиквам и някои неща даже ги разбрах!). 14 се очертава наистина железен, а оттам нататък не ми се мисли направо, тия сценаристи ми начесаха всичкото краста. :wub: Великолепно зрелище за душичката ми, това е Градината. (размаз!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...