Jump to content

Recommended Posts

Не знам какво общо има Алхимията с тоя сериал тук, ама като сте го споменали , нека ги сравним.  Ако гледаме оценките в MDL което е в резултата на гласуването на над 15000 зрители  при двата сериала , Алхимията е 9.0 , а Градината е 8.2. Дал съм и един руски сайт, който гледам редовно. Сюжета на Градината е мама миа, актьорската игра под средното ниво.  Ама за ниво 2010 година , сигурно е бил сравнително интересен.  Може би стила на игра тогава е бил такъв дърварски. Jung So Min и дори нейният млад партньор играха къде къде по добре. Но това си е мое мнение разбира се.  Ако някой има друго мнение, може и без да се заяжда да се обоснове.  Ако Градината беше излязъл през 2022  щеше да стане за смях. Славата на Градината няма нищо общо с обективността и фактите.  Там причината е друга. 

Клик

Клик

Клик

Клик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, dido100 написа:

 

Taka e. Много е далече от космическия шедьовър  Alchemy of Souls. Сами си открийте разликите.

  То и Алхимията беше голяма измишльотина, но поне от към режисура беше по- добре 

  Иначе двете драми нямаха нищо общо 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алхимията не съм я догледал още, но Тайната градина ми е много напред в класацията за добри корейски сериали. С този сериал изгря звездата на един от талантливите актьори, а самите казват, че и красив - И Джонг Сок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе - долу става сериала. Може би на мен така ми се струва, защото не съм чак толкова запознат с корейските романтики.
Все пак има време и може би ще наваксам с това нещо и ще си променя мнението.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха Джи-уон в първата серия си викам "каква пък е тази", а после ми стана любимка. Единствено ме дразнеха моментите

Spoiler

в които си сменяха телата...

... и на мен сериалът ми е в топ листата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неугледно е момичето, но добре игра. Малко мъжкарана идва на погледа.

 

Ей, много ритат тези корейки! Много са бойни! Добре, че съм българин! Не бих оцелял.

 

Задължителен сериал от всяка, гледна точка.

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/9/2023 at 3:51 PM, k-drama-monk said:

Неугледно е момичето, но добре игра. Малко мъжкарана идва на погледа.

 

Ей, много ритат тези корейки! Много са бойни! Добре, че съм българин! Не бих оцелял.

 

Задължителен сериал от всяка, гледна точка.

 

Стига бе човек Ха Джи Уон е супер секси мацка... поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Когато мъж играе жена и жена играе мъж, нама как да се получи дори с най-векиките актьори, какво остава за това манекенче. Но пък е комедия и актьорската игра остава на заден план.

От понеделник, единадесет вечерта, ще го повтарят за сетен път по Lady. Повтаряха го преди месец. Но, за който не го е гледал, това е отлична възможност.

 

Ако човек прегледа потребителските класации, то присъства почти във всяка.

 

Само, който не го е гледал и го гледа сега да не се фрустрира много от главните. И двамата са много зле, особено мъжкото е голямо дърво, но някак си са паснали отлично в историята и около трета серия ще спрат да ви правят впечатление, колко не могат да играят.

 

 

Редактирано от k-drama-monk
добавена връзчица
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, k-drama-monk said:
  Reveal hidden contents

Когато мъж играе жена и жена играе мъж, нама как да се получи дори с най-векиките актьори, какво остава за това манекенче. Но пък е комедия и актьорската игра остава на заден план.

От понеделник, единадесет вечерта, ще го повтарят за сетен път по Lady. Повтаряха го преди месец. Но, за който не го е гледал, това е отлична възможност.

 

Ако човек прегледа потребителските класации, то присъства почти във всяка.

 

Само, който не го е гледал и го гледа сега да не се фрустрира много от главните. И двамата са много зле, особено мъжкото е голямо дърво, но някак си са паснали отлично в историята и около трета серия ще спрат да ви правят впечатление, колко не могат да играят.

 

 

Според мен не са зле. Сериалът е доста готин и забавен, като изключим, частта в която си сменяха телата. Все пак предпочитам малко по-сериозни и реалистични романси в духа на японският Silent и My Mister и разбира се Something in the Rain. За съжаление това са шедьоври едно на сто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като двойка са зле. Как ги виждаш този тапишон с тази върлина до нея?

 

Освен това ролята пасва идеално на момичето заради спецификата на сериала, но става страшно, когато трябва да има любовни или тъжни сцени.

 

Мъжкото „актьор“ не го и обсъждаме.

 

Но всичко това най-спокойно се пренебрегва, защото тук други неща са на преден план и много си заслужава заради тях.

Редактирано от k-drama-monk
запетая
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера забравих. Повторенията са в десет сутринта и са по-лесни за гледане, особено, ако сеира е в сандъка ви, „навън“ сте и сте co вместо live или кабелния ви оператор позволява превъртане тип TiVo.

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам, че по-старите сериали удрят по-дълбоко от новите. Историите са по-завладяващи, набляга се на чувствата и развитието на героите. „Тайната градина“ страшно много ми хареса, съчетаваше невероятна драма с комедийни елементи, а този тип сериали ме грабват от първите епизоди. И главната не е някаква ревлива момичка, която чака богатият красавец да я спаси, а наистина силна личност. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, NightFlower написа:

За пореден път се убеждавам, че по-старите сериали удрят по-дълбоко от новите. Историите са по-завладяващи, набляга се на чувствата и развитието на героите. „Тайната градина“ страшно много ми хареса, съчетаваше невероятна драма с комедийни елементи, а този тип сериали ме грабват от първите епизоди. И главната не е някаква ревлива момичка, която чака богатият красавец да я спаси, а наистина силна личност. :wub:

Това е от времето, когато корейците пишеха сценарии, а не филмираха уебкомикси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.12.2023 г. at 14:08, dido100 написа:

Това е от времето, когато корейците пишеха сценарии, а не филмираха уебкомикси.

 

И играеха актьори, да допълня.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/17/2023 at 12:08 PM, dido100 said:

Това е от времето, когато корейците пишеха сценарии, а не филмираха уебкомикси.

 

Най-любимия ми сериал (Какво ѝ става на секретарката Ким?) е правен по web toon, което е почти същото като комикс. Точно тази сутрин и вчера сутринта, и сигурно и утре ще чета манги (шонен, харем, исекай, таквизи). Това, че нещо е разказ в картинки, не означава непременно, че е лошо.

 

Имаше един много брутален web toon и сериал направиха по него, но не го гледах, където една отегчена двойка решават да се избият, но се връщат в миналото преди да станат гаджета. Убеден съм, че няма семен мъж, който не би се разпознал едва ли не във всяка картинка. Е, отчитаме, че там нещата са изопачени и преекспонирани, за да има история.

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/19/2023 at 7:30 PM, k-drama-monk said:

 

Най-любимия ми сериал (Какво ѝ става на секретарката Ким?) е правен по web toon, което е почти същото като комикс. Точно тази сутрин и вчера сутринта, и сигурно и утре ще чета манги (шонен, харем, исекай, таквизи). Това, че нещо е разказ в картинки, не означава непременно, че е лошо.

 

Имаше един много брутален web toon и сериал направиха по него, но не го гледах, където една отегчена двойка решават да се избият, но се връщат в миналото преди да станат гаджета. Убеден съм, че няма семен мъж, който не би се разпознал едва ли не във всяка картинка. Е, отчитаме, че там нещата са изопачени и преекспонирани, за да има история.

Не е лош -  хареса ми ... но прекалено е клише. Има десетина, поне които мога да ти изброя по-добри. Нищо лично - въпрос на вкус ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против клишетата, стига да е приятно. Те и за „King the land“ половината тук твърдяха, че бил голямо клише, пък на нас много ни допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 minutes ago, k-drama-monk said:

Погледнах, оказа се във форума и двамата имат теми. Реалната им разлика е шест години.

 

Но, както го обсъждахме и преди, това няма значение, щом се обичат.

 

24 minutes ago, k-drama-monk said:

Нямам нищо против клишетата, стига да е приятно. Те и за „King the land“ половината тук твърдяха, че бил голямо клише, пък на нас много ни допадна.

Ще го видя - и аз така - хубаво ... или не, клише е живота реално - сексът какво е - клише ...

Редактирано от skio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...