Jump to content

Място за питане

parab

Recommended Posts

Аз мисля, че вече няма смисъл да се коментира повече, само няма да се разберем един друг и всеки ще се почувства неразбран и обиден...:wub: 

• Like 1
  • Upvote 2

Мили потребители,

Всяка крайна мярка като тази предизвиква доза недоволство, защото ограничава възможностите, които имате, и начина на употреба, с който сте свикнали.

Разбирам отношението ви, но ви моля да проявите малко търпение и да не реагирате толкова рязко.

Единствено Бонд даде основателно предложение, което ще помогне да се опитаме да направим някакво разграничение и да намерим по-добро решение, за което искрено благодаря.

Надявам се след няколко дни да намерим компромис.

Имаме достатъчно поводи за тревоги и гняв извън форума, моля ви нека не ги пренасяме и тук.

• Like 7
  • Upvote 1

Аз съм благодарна за всичко,което правите и няма да се карам,защото въобще не съм ядосана.Но наистина ми трябва тази функция за редактиране защото превеждам интервюта понякога и  изпускам някоя дума при писането. В раздела за актьори наистина ми се иска сама да си оправям грешките.Аз ги виждам късно , а тогава тази функция е изчезнала:wub:

• Like 4

Здравейте, момчета и момичета. Отдавна ценя, това, което правите. Не спирайте!

Аригато. Ни хай. Корейският поздрав го забравих, "дъщерята ми го припомняше, всеки път", но - старост...

Моля за вашата помощ за наш, преводач. Подхванал е превод на филм, който има имена, с които само вашата общност може да ни помогне.

- http://subs.sab.bz/forum/index.php?showtopic=18443

Ще черпя всеки с едно кимчи! :):):)

• Like 1

Давай имената на латиница, ще ги оправим. ;)

Тези от инфо сайтовете са:

Wi Ha-Joon Уи Ха Джун
Park Ji-Hyun Пак Чи Хьон
Oh Ah-Yeon О А Йон
Moon Ye-Won Мун Йе Уон
Park Sung-Hoon Пак Сонг Хун
Lee Seung-Wook И Сънг Ук
Yoo Je-Yoon Ю Дже Юн

Ако има други, напиши ги.

• Like 1

Бързаци! Невероятни сте. След малко титулярът на превода ще пише.

От мен имате само адмирации, ще се радвам да работим и занапред заедно!

Успех!

• Like 1

Привет!

Аз съм въпросният мъченик. :lol:

Реално съм готов с превода на този филм: Тук

Оставих имената на героите/актьорите и някои места, за да ги наглася добре, че да не се изложа пред вас. (ако гледате филма някога) :lol:

Признавам, че си поиграх да ги търся и ръчкам, но не съм на 100% сигурен. Това са:

Written by Jung Bum-shik (Чонг Бом Шик?)

Produced by Kim Won-kuk

Hae-chan

Park Young-ae

Park Ji-hyun -  (Пак Джи Хьон?)
Moon Ye-won -  (Мун Йе Уон?)
Lee Seung-wook

*    Пак Сонг Хун as Сонг Хун
*    Уи Ха Джун as Ха Джун

* (за тези две имена съм сигурен, понеже ги намерих при вас)

Oh Ah-yeon as Ah-Yeon
Yoo Je-yoon
Park Ji-а

президент Park Jung-hee

Има и две локации:

Myung-dong Cathedral

Bomoon Temple

Благодаря предварително! :yes:

• Upvote 1

Written by Jung Bum-shik (Чонг Бом Шик?) вярно

Produced by Kim Won-kuk Ким Уон Гук /знам, че пише к на латиница, но буквата е звучна на бг след н/

Hae-chan Хе Чан

Park Young-ae Пак Йонг Е

Park Ji-hyun -  (Пак Джи Хьон?) С ч, има обеззвучаване там заради предходната буква - Пак Чи Хьон.
Moon Ye-won -  (Мун Йе Уон?) Вярно
Lee Seung-wook И Сънг Ук

*    Пак Сонг Хун as Сонг Хун
*    Уи Ха Джун as Ха Джун

* (за тези две имена съм сигурен, понеже ги намерих при вас) Да, така са.

Oh Ah-yeon as Ah-Yeon О А Йон
Yoo Je-yoon Ю Дже Юн
Park Ji-а Пак Чи А

президент Park Jung-hee Пак Чонг Хи

Има и две локации:

Myung-dong Cathedral Катедралата Мьонгдонг /като донг означава квартал, но това специално е така известно - Мьонгдонг е квартал в Сеул, туристическа дестинация, известна с добри цени за пазаруване, ресторанти и места за настаняване./

Bomoon Temple храм Бомун /или Помун, ако се обеззвучи, лично аз бих го писала с П/ - будистки храм около Пусан, близо до плажа Хеунде, също туристическа дестинация. Бил е разрушен от японците и възстановен по-късно. Сега е известен с друго име - храм Хедонг Йонггунг.

• Like 2

Благодаря безкрайно много за бързата реакция! :es:

И за отделеното време и подробните обяснения!

Нареждам се в списъка с черпещи! :896767:

• Like 1

Здравейте! Някой може ли да ме посъветва откъде да си сваля торент програма, защото се притеснявам да не попадна на фалшива и да изтегля нещо опасно за компютъра. Ако някой разбира от тези неща и ми прати линк, безкрайно ще съм му благодарна!

utorrent е най-използваната програма за торенти, но напоследък и в нея има реклами. За системите в които не може да тръгне, добра алтернатива е безплатната tixati

• Upvote 1

Аз затова съм с един яко стар и го очаквам да крашне някой хубав ден, ама новия с рекламите не мога да го трая. Ти с коя версия си?

• Upvote 1

За uttorent има начин да се ползва и без рекламите, ще се опитам да го обясня набързо, търсиш в системата за файл с име utorrentie.exe

но обикновено е в скрита папка, вероятно ще я намериш някъде вътре в \Users

1. А другият начин е от Task Manager, тя е модул към utorrent, и може да я посочиш да ти я отвори с Open File Location

2. После отиваш в Properties на този файл, Security страницата.

3. Натиска се Edit, и после Deny на Full Control, като това се прави за всички потребители поотделно, включително за SYSTEM

/т.е. премахват се всичките права за всички потребители за този файл/

За да може да го редактираш, първо през Task Manager трябва да спреш всички копия на работещ utorrentie.exe или uttorent

и накрая след като се отнемат правата, може да се рестартира.

Това съм го направил при мен, и отдавна ползвам версията 3.4.9_43085 ( не е най-новата, защото съм спрял и само-обновяването на програмата)

като не ми се появяват никакви реклами вътре в utorrent.

Същата рецепта важи и за всички други версии на utorrent които имат модула utorrentie и реклами.

Може да я видиш на английски тук

• Thanks 2
  • Upvote 1

Тенкю, един ден ще ми е от полза. Аз карам по обратния начин, боря се като прасе с тиква да поддържам възможно най-старата версия, която успея да подкарам на десятката. Навремето и със скайпа така правех. А иначе обичам новото, ама на :rolleyes:

• Upvote 1

За Win10 ще трябва да видиш статията на английски, в task manager вместо името на файла utorrentie.exe вероятно ще се вижда като webhelper и може да е скрит зад "+" (като под-елемент на utorrent) , в този форум по-надолу, както и на следващата страница са дали още 2-3 идеи как да се блокира рекламния модул, но дори да изглеждат по-лесни за изпълнение, си имат други минуси като тотално блокиране на тази папка или невъзможност да се деинсталира програмата. Най-добре е да се спре обновяване и да се блокира точния файл,

друго решение e да се ползва наистина безплатна програма като tixati, има и доста други алтернативи дадени там (в wikipedia)

Хубавото на тези 2 програми е че може да отварят magnet , или дори да търсят по магнет връзка за да теглиш без отчитане на коефициент.

То това е тегавинята, че като блокнеш нещо, друго спира да функционира нормално. Я да те питам нещо в тая връзка, ама ще ти пиша на лични.

• Upvote 1

Хора, моята е 3.5.5 Като чета не е от най-старите. Ето един скрийншот :click:. Ползвам я май повече от две години и никога не ми е бъгвала. ;) Но благодарско, че покрай чата ви разбрах, що да правя, ако нещо я прихване. Пу-пу... :lol:

• Upvote 1

На мен ми писна от uttorent  и от доста време ползвам този:

https://www.qbittorrent.org

Няма реклами и не досажда. С нищо не се различава от uttorent и съм по-доволен, макар че ползвах първия хиляда години. 

• Upvote 3