Jump to content

Място за питане


parab

Recommended Posts

Преди 1 час, Шоши-сан написа:

Моля да ми кажете в какво и как се провиних та днешните ми постове са изтрити? 

Постовете ви не са изтрити, а са скрити, защото, както направихте уговорка сама за създадената от вас суматоха, някой свободен модератор ще трябва да "дооформи, сложи линкове и пр. в създадената от вас тема".


 

Цитат

 

Пак аз и  поредната суматоха.

Моля модератор да дооформи, включи линкове и пр. в създадената от мен тема в раздел японски сериали. Извиненията от мен ясни. Предварителните благодарности също

 

 

 

Моля, прочете правилата как се създава тема или ако не можете, пропуснете, но за мен не е добър пример да се пуска некоректно списана тема с половин заглавие, снимка и лично мнение, да иска някой да дооформя... трейлъри, външни, вътрешни линкове, такива за сваляне и пр. и нетърпеливо да очаква резултата. ;) :D
И аз благодаря, че ще изчакате :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/12/2020 at 7:29 AM, Tsveti said:

Здравейте, въпросът ми е дали има тема или място в сайта, в което можеш да поръчаш или предлагаш сериали/филми, които да се преведат, ако има желаещ? Благодаря предварително за отговора и се надявам, че не звучи твърде нахално.

Вече има такава тема, ето тук, заповядайте. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте някой да знае защо темата е  заключена   Препоръчайте ми филм/сериал.

 Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея. 

някой ако знае да каже  че нямам никаква идея защо  немога да питам  някой да ми препоръча сериал :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sisiveli написа:

здравейте някой да знае защо темата е  заключена   Препоръчайте ми филм/сериал.

 Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея. 

някой ако знае да каже  че нямам никаква идея защо  немога да питам  някой да ми препоръча сериал :wacko:

Не е заключена, ето я. :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ама тука вече гей форум ли е ?

Защо съм с впечатление, че ставаше въпрос за азиатска култура, история, обичаи!?!?!?

В последно време се пише и превеждат 80 процента БЛ/ях/ сериалчета !

Няма ли кой да поограничи тази възходяща тенденция ???

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, tikitoliq написа:

Извинете ама тука вече гей форум ли е ?

Защо съм с впечатление, че ставаше въпрос за азиатска култура, история, обичай!?!?!?

В последно време се пише и превеждат 80 процента БЛ/ях/ сериалчета !

Няма ли кой да поограничи тази възходяща тенденция ???

 

Пак ли се впечатли?  :28558: Пак ли същият въпрос и същото обобщение? Не помниш, че си го задавала? Имаш време да водиш статистики? :)

Аз нямам време да си лафим едно и също, затова ти давам линк към отговорите, които получи предния път :click:

Мисля, че можеш да пишеш по-интересни коментари, така че не падай на ниво Забравана-Врана ;)

На моята карта Тайланд по случайност е в Азия ;)

Аве гледай си квото ти е кеф и подминавай каквото те дразни.

Трябваше да подмина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tikitoliq Извинете, но не мисля че това е начина да изразите възмущението си от жанра. В момента обиждате труда и времето на преводачите, който е напълно безплатен, а ние гледаме наготово. Има МНОГО, МНОГО преведени или в процес на превод филми и сериали в други жанрове, които можете да намерите в раздели Настоящи проекти или Завършени проекти. Наскоро даже се преведе исторически сериал с много положителни отзиви, които би Ви доближил до бита и обичаите в Азия: Nokdu Flower, също така и много китайски има, които отговарят на търсенията Ви.  Лично аз във всеки жанр преоткривам нещо за азиатските страни, зависи с какви "очи гледате" дадена продукция. 

Коментирайте повече изгледаните от Вас заглавия и така тенденцията няма да е само това, което видимо Ви дразни. ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Извинете ме,че се намесвам.Искам само да кажа,че добре че са тайландците,с тяхните BL драми в последно време.Чрез тях тук благодарение на преводачите,има разнообразие.През повечето време откакто съм в този сайт,имаше нормални така да кажа,филми и драми.Нямаше BL толкова много.Все пак има много преводачи тук,превеждат и обикновенни проекти,не виждам да има място за недоволство.Това,че в моментът повечето BL се превежда,явно е по-гледаемо от другите жанрове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същaтa тема на нов глас.;) Първо всеки преводач сам избира,какво да превежда,защото си отделят от свободното време ,за да ни зарадват и то напълно безплатно .Второ ,защо не вземеш  да преведеш нещо ти ,да видим толкова ли е лесно,а чак след това капризничи.И трето гледай само това ,което ти харесва,защо те дразни толкова ,че се превеждат повече бл сериали.Сериалите са си сериали независимо от жанра .Всеки със вкуса си ,май само теб те дразнят толкова @tikitoliq просто ги игнорирай и не ги гледай като толкова не ти харесва.Има бая други сериали китайски,корейски и дори тайладски ,които са други жанрове тях ги гледай ,а бл сериалите просто ги подминавай и забрави,че ги има .Има хора който им харесва такъв тип сериали.Аз харесвам всичко,което става горе-долу за гледане не капризнича .Всеки гледа ,каквото му харесва бл сериалите няма да изчезнат или да спрат да се превеждат заради един или двама,които не им харесва жанра.Всеки с вкуса си мое мнение стой си в разделите и коментирай сериали,които са ти по-вкуса,а другите просто забрави,че съществуват.Извинявай ,но по-този начин просто подкопаваш труда на преводачите ,заради това остават все по-малко преводачи, не всеки разбира английски или друг език.Не всички сме полиглоти ,даже да разбираме английски ,но по-хубаво да се гледа на български ,защото на английски ще е половинчато като това половината ще си разбрал,другата половина неразбрал .И накрая ще разбереш ,че  си като аз знам че нищо не знам.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.12.2020 г. at 15:16, tikitoliq написа:

Извинете ама тука вече гей форум ли е ?

Защо съм с впечатление, че ставаше въпрос за азиатска култура, история, обичай!?!?!?

В последно време се пише и превеждат 80 процента БЛ/ях/ сериалчета !

Няма ли кой да поограничи тази възходяща тенденция ???

 

Да живее Бл жанра! :es:

Добре че е той да ме върне към редиците на азиатското.

:thanks:, преводачи! 

А за псевдоморалистите - :no:.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, lukreciana написа:

Kеф,кеф ви е, ама нали тряя поощряваме раждаемостта, пък от два момъка къде  ви сладките деца...;)

Ам то за туй си има пандемията и локдаунът. Аз вече съм родила две деца и сега си се наслаждавам на жанра. А пък и мъжът ми намазва от сериалчетата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и момците

Off Topic

 

така ще изчезнат, ще останат само пръчове и бабите в переспектива, с вашата тенденция за мъжка любо-оф.

Както виждате, няма и много гледащи. Нищо лично, защитавам си позицията.

 

Ще видя тогаз какво ще гледате с мъжа ви? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз викам да спрем да дъвчем едни и същи неща пак...Bl винаги го е имал в Азиатската култура от многоо години  тъй, че няма нищо общо дали е модерен или не на запад. А и затова сме сайт за источна култура ...всеки и ма право да превежда и гледа каквото иска. Нали хората в азиатската култура са по толерантни затова всеки има право да превежда и гледа каквото реши. Ако на някой нещо не му харесва като жанр просто го прескача и толкоз нито ще убедиш в обратното този който харесва това нито той ще те убеди, става порпчно мрънкане и дъвчене на едно и също в което не виждам смисъл. И ще отговоря за пръв и последен път на tikitoliq, значи само ако малко прочетеш колко и да мразиш явно тази тематика ....ще видиш много манга, новели, истории, филми и др. във всяка азиатска страна дори комунистически китай и то доста години наза. ...Хубав луикенд на всички ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 16 часа, milkyni написа:

Да живее Бл жанра! :es:

Добре че е той да ме върне към редиците на азиатското.

:thanks:, преводачи! 

А за псевдоморалистите - :no:.

 

 

Ами на това, какво му се вика?

Как да не дъвчем? Това именно ме издразни. Според текста горе,другите азиатки неща нищо не струват, така ли?

С това приключвам влизането в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мислех, че е форум за к-поп, пък той викате бил за BL.:28558::na2:

 

Та да си дойда на думата, демек питането. Срам, несрам, но хич не помня, кога съм си сменила стогодишната паролата с някаква , де не я помня. Та кой си не помни паролата за влизане във форума как процедира? Не ми дава да я сменя, иска си първо старата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...