Jump to content
parab

Място за питане

Recommended Posts

Прочетохте ли  момичета:
"
Аз моля за качествен превод, а не за несериозен превод направен безплатно."

т.е. тук преводачите извършват несериозен превод. Измислят си.:rolleyes:

Ха-ха, момичета признайте си. Колко ли сериала сте прецакали?

Мъж ли си, жена ли си,искаш да кажеш,че държиш на точния превод,защото терминологията е специфична. Имаш съмнения и си тръгнал/а, да дириш преводач,познайващ финансите. Ми тук си превеждаме любителски, но мисля,че колегите щяха да се опитата да ти го преведат.

Повечето са отдавна преводачи и все ще има някой да е запознат и с финансовите термини. И да знаеш, когато се провежда по-така сериал,със специфична терминология тук се търсят и специалисти, не се превежда съвсем ала-бала,както си мислиш.

• Like 3
  • Upvote 2

На неадекватен въпрос колкото и да искаш няма как да дадеш адекватен отговор ! Мисля, че във форума и друг път сме  я играли тая игра и май си научехме урока, а именно имаш ли "насреща нападателна радиоточка я подминаваш", защото се получават страници наливане от пусто в празно.

Обаче си ме сърбят ръцете .

1. Питането звучи като зле скалъпена обява за работа.

2. Въпросите на Helyg бяха повече от адекватни

3.Въпреки силно нападателният тон, тя кротко, спокойно и човешки отговори. Helyg изненадаха ме нервите и такта ти.

4.Когато параметрите на една задача не са ясни.........не наистина няма смисъл. Аз такт не притежавам и мога да предизвикам поредната буря в чаша вода. Вярно обстоятелствата са такива, че няма почти нищо за правене, но кому е нужно да се удовлетворяват дефицити за сметка на времето, вниманието и нервите ни.

Оправданите да се чувстват онеправдани колкото им душа иска. Екипа на форума се е доказал с годините, а сега показаха, че носят доста повече човешки качества, които заслужават уважение !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Like 5

Регистрирах се специално, защото да си го кажа леко се изнервих от написаното. Предполагам че се казваш Васил от никнейма ти но може и да греша.Ще ти казвам Васко, защото ми е по лесно отколкото да използвам никнейма ти който не че е лош но ми е по труден за помнене. Васко ще ти кажа къде грешиш. Без лоши чувства. Грешката ти е в това че изобщо спориш с тези комплексари. Замисли се. Безмислено е. Ти спориш с модераторите на групата. Разбира се че ще се появят техните "приятелчета" които ще ги подкрепят.  ОчевАдно е че те не са прави по никакъв начин, но какво от това? Нищо няма да постигнеш като продължиш да спориш с тях въпреки че си прав. Тази група е пълна с техни приятелчета и разбира се, че ще се подкрепят въпреки че не са прави в нито едно отношение. Както си написал единствено в тази група не си получил помощ. От начина по който се изразяваш и аргументираш виждам че не си глупав човек. По - добре престани да спориш с хора на които очевидно им липсват мозъчни клетки и съсредоточи усилията си в това да помагаш на другите и в самоусъвършенстване. Желая ти да бъдеш жив и здрав.

• Haha 2

1, 2, 3! Васко и Никола получиха лалеяните 3 секунди внимание, сега да ходят да си ги получат на май... опс, на най-различни други места. Файтинг и предимно здрав. все пак! :)

• Upvote 2

Аз пък виждам как някой си е направил регистрация и сам се хвали. :lol2: Умря ти циганката ли? :lol2:

• Haha 4

По принцип за 11 години рядко влизаме в някакви сериозно спорове но това което най мразя е неуважене към хора които не познаваш затова Nikola Draganov, само да кажа тези хора които си ги описал с липсващи мозъчни клетки от къде ти дойде....първо това са хора със сериозни професии, второ определено доста грамотни, за да превеждат нещо не лесно Американско с пет реда, и доста от тях пропътували не една дестинация в Азия. Така, че да попитам ти явно си също  "приятелче" на него щом пишеш толкова обиди към ситуация в която нямаш нищо общо. 

• Like 3

Можеше да си спестиш регистрацията. Вместо да поставяш етикети, вземи пак да прочетеш Целия разговор. Ако пак не ти стане ясно, по БНТ вървят уроци и може да си припомниш българският език. Искането в първоначалният си вариант беше неправилно написано. Стана ясно какво точно иска въпросният потребител след така наречените "безмислени" въпроси, а хората, които оплю, са напълно наясно със семантиката и явно повредата не е само в техния телевизор. Позволявам си да пиша на друг "потребител" по този начин за първи път откакто съм в този форум, (а това е много над десет години), защото думите оставят следи по-дълбоки и физически рани . Опитай се да си представиш колко си прехвърлил границата за да стигна дотук. Щом си искал да подкрепиш @Vaskojavahan има лични, пиши там.

П.С. Само за протокола-със сигурност щяха да му помогнат и то безплатно, но при такива "съветници"....А, да, не познавам лично никого от модераторите и не съм от ничий приятелски кръг, но се старая да уважавам и техният труд и моето време за да го губя в подобни спорове.

• Like 1

Колеги, спрете се, те си се върнаха в детската градина да пораснат. за съжаление не можах да отделя време, не губете и вие. :)

Аве чухте ли, че оня сладур JYJ  щял да бъде съден заради първоаприлската си шега, ама добре ни изправи на нокти. ;)

• Upvote 4

Еми, намерил с какво да се шегува...опита се да замаже положението, после се извини, глупава работа...и да го съдят най-много глоба да му наложат или обществено полезен труд, ама това, което се опитваше да съгради вече накуцва. Затова трябва да се мисли преди да се действа и пише, и горния случай и полемиката, която последва го илюстрира нагледно.

• Like 2
  • Upvote 1

Алооо, Ваското и Колето, специално и аз се регистрирах, за да ви издрънча по каската! Кви са тез тарифи бе, 70 кинта?! Преводчето е има-нема 42810 символа. Делиш на 1800, умножаваш по най-малко 12 кинта на страница за специализиран превод и получаваш едни минимум 285 лева. Без ДДС.

Или Васето да развързва кесията, или да си сяда на задника и да учи английския, щото тия преводачи, дето ще му го направят за 70 лева, или са пълни некадърници, или са баламурници и срам за съсловието.

Айде със здраве!!

• Thanks 1
  • Haha 6
  • Upvote 1

Не издържам и ще се намеся в разговора.Първо се научете къде се намирате,второ спрете да обиждате хора,които даже не познавате.Трето тук не вие бит пазар,ако искате да се разправяте кой е прав и кой крив,вървете в гората,от където вероятно сте произлезли.Това тук е форум за любителите на азиатската култура.Тук има хора,които отделят от свободното си време или даже цялото си време,за да ни зарадват със качествени преводи.Правят го чистосърдечно,за тях е важно след това  да ни  харесат филмите и сериалите ,които предоставят на нашето внимание.И се извинявам,че се намесих:)

• Like 2
  • Upvote 2