Jump to content

Място за питане

parab

Recommended Posts

Здравейте, много се извинявам , но има ли някаква причина , поради която в темите  за въпроси по отделните езици / корейски /китайски /японски/ не може да се пише? Не ми излиза "прозорчето" за нов пост в долната част .

Очевидно са заложени грешни права за постване. Би трябвало всеки от потребител нагоре да може да пише в раздела. Някой админ трябва да погледне.

• Upvote 1

Пак проверих, за да съм сигурна. В Субтитри ->Кътчето на преводача, виждам доста теми, но не и тези трите, които Asha споменава,

а те са много ценни и богати. Вероятно имам някакво ограничение, което изобщо не е трагедия,

ако ми потрябва нещо, различно от японски, питам колегите. Поне от година не виждам тези теми.

Нямаше да измрънкам, но се опитвам да привлека един преводач с английски и ще ми трябва целия арсенал.:D

• Upvote 1

Найче, аз, мило, тези - езиковите - си ги виждам ,винаги съм ги виждала и чела. Даже  есента м.г. задавах въпроси в корейската. За това се изненадах, като не можах да видя стандартното прозорче отдолу  на страницата за нов отговор/пост. И понеже прегледах и другите две, където положението е същото, за това писах.

Забелязах , че отдавна не са ползвани, и може би при прехвърлянето на данните от стария в новия форум да се е случило нещо. 

Много странно, че толкова отдавна не ги виждаш... 

Успех с "завербуването". Само да започне ...заразно е  и "вируса"  става хроничен ...:D

• Upvote 1

Споко, мила, аднимите ще внесат яснота, но все пак е събота следобед.

Ако аз мога да помогна с нещо, драсни ЛС.:)

• Upvote 1

Днес е още петък , бе, мило!  :P Ще ти се да е събота, хахаха. Проблемът отдавна е разрешен, но благодаря за предложението. Ще го имам пред вид. 

• Upvote 1

Здравейте. Искам да попитам дали този сериал си има тема тук във форума? Проверих в търсачката, но резултат никакъв. Чудих се просто да не би да е под друго име? Благодаря предварително :)

Виждам, че след промените в сайта може вече да се правят заявки за субтитри /преди не можеше, помня, защото съм питала/ и искам да помоля ако някой има време за превода на Лъжесвидетелството на Соломон да ми услужи. :) Аз се пробвах на руски, но много от нещата не ги разбрах, оказа се, че има доста ситуации извън контекста и не е буквално... Освен това беше озвучен, а не намерих субтитри. Сериалът не е голям.

Отделно да питам, къде се правят заявките? Тук или в темата за субтитрите?

Аз превеждам от руски, мила, но и аз самата не се хващам с превод, който няма текст файл на субтитрите.

Дори и с вградени /руски или английски/ суб, да не говоря с озвучаване, което често е некачествено, и от там е проблема.

За съжаление, все по-често се вграждат суб, без да се появяват отделно.

И ако става въпрос за добър филм или аниме, преводачът може да се реши на тази жертва.

Работи се на два екрана и е много тежко и трудоемко.

За сериал и дума не може да става. Дай за всеки случай линк, за да му потърся субтитри на руски.

Честно казано и аз не знам къде се пращат заявки.

Усмивки!

Отварям  филма онлайн в един прозорец, с вградените субтитри на руски.

Вторият прозорец е уоркшопа с каквито суб има, обикновено английски, просто защото е готов тайминга.

В единия гледам текста и го пиша в другия прозорец. Уморително е, екраните са по малки, вградените суб

понякога са оцветени, ситни, или с калпав шрифт.

Разбира се, може и само в един екран, но тогава трябва да си правя тайминга.

Не знам дали обясних.

:) Ти за обясняването обясни, но се чудя защо толкова си усложняваш живота :)

Онлайн видеата могат да се свалят на компютъра - има си различни приставки за различните браузери. Оттам нататък е лесно - отваряш сваления видео файл в уъркшопа и т.н.

Ная, благодаря! Ето го сериалът / Solomon’s Perjury / като тема, но го намерих онлайн със суб. на руски вече. В замунда го има, но няма сийд от бая време и не се сваля. Субтитрите са вградени. 12 епизода е, прилича много на "Бяла Коледа". Пак е ученически-психотрилър-криминално. Освен при корейците, е екранизаран и при японците. Аз пак ще го почвам, за да го довърша, че ми виси недогледано от януари.

Мерси, че се включихте, момичета!