Jump to content

Място за питане


parab

Recommended Posts

Благодаря на pfyy за отговора, но проблема е че изобщо няма релийзи в по-малък формат при някои сериали; пък както вече казах, при по-големия формат, разминават се картината, субтитрите и звука, изобщо не може да се гледа . Молбата ми е, доколкото зависи от вас, епизодите да имат и вариант с по-малка памет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опита ли се да конвертираш даден епизод? Ако е по-малка големина?

 

Кой сериал конкретно е голям? Ще опитам да ти дам друг сайт за сваляне :)

 

Епизодите на Ванида, които бяха по-големи ги смалих с "freemake video convertor". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно сега не можах да гледам на компютъра си "9 Times Time Travel" , но понеже разбрах, че е много интересен гледах епизодите на друг компютър, до 14епизод, обаче така притеснявам човека, на който е компютъра, затова молбата ми е за следващите епизоди. Друг сериал, излязла е само една серия, доколкото зная " Sobachia rabota" , също гледах на друг комп., също молбата ми е за следващите епизоди! Не съм опитвала да конвертирам, това изобщо не ми е ясно.

Благодаря за отговора, NyXe!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мястото на компютъра ти достатъчно ли е? Колко РАМ имаш? Можеш в Task Manager-а да погледнеш, като пуснеш по-голям филм, колко CPU ти отнема, може и оттам да идва проблемът.

 

Във всички случаи ще трябва да се позанимаеш - ако искаш субтитри за по-малки версии на сериала, можеш да си дръпнеш subtitle workshop и да си отвориш субтитрите през нея, да видиш къде почват реално да говорят за пръв път хората и ако не съвпада със субтитъра в момента, да селектираш всички изречения и да ги избуташ напред в този момент, в който говорят. Както казах, ще трябва да си поиграеш със студиото - има теми в частта на форума със субтитрите. 

 

Другият вариант е по-горе да си погледнеш дали драйверите са ти наред, дали РАМ-ът и ЦПУ-то са достатъчно, да освободиш място на хардовете или ако си с уиндоус ХП да си увеличиш pagination file-a. 

 

И тук можеш да погледнеш: http://in.answers.yahoo.com/question/index?qid=20101126234730AAEFopY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако още е в гаранция, пробвай да си контактнеш продалите ти компа. Не би следвало да ти прави подобни проблеми. Виж като гледаш дали процесът ти се натоварва на 100% (четвъртия таб в таск мениджъра), ако е така - провери коя от програмите го натоварва най-много - втория таб. След това пиша името на програмата, за да видя дали не е вирус някакъв. Провери си  hardware acceleration-а, това ми звучи потенциален пакостник. Уин 8 не съм ползвала много.

 

Ако смяташ, че проблемът е в процесора, може да им има нещо и на драйверите на видео картата. Преинсталирай ги. Виж каква ти е видеокартата и си търси такива драйвери в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натоварването при мен го отчита в графа с означение CPU, когато включа филм с по-голям формат, натоварването стига там 98-99% и се оцветява в червено полето, програмата е Pot Piayer.  Явно е от процесора проблема,а не може да бъде сменен и не мисля че нещо може да се направи!

Благодаря, Sierra за отзивчивостта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже писах сега в две теми за кино и се сетих,  че периодично в такива моменти ми се набива на очи липсата на писане на сценарист в резюмето на филмите. Намирам го за голям пропуск. Изисването пък да се слагат от автор на темата линкове/ мърморенето че няма/ не са актуализирани го намирам за  точно толкоз излишно. Нека се направи отделна рубрика данлоуд, ако трябва към всеки раздел и там да се нищят тези технически неща. Мен например точно този момент категорично ме отказва да създам тема. А често гледам,  особено филми, които тема нямат във форума.

 

Дано не съм объркала  мястото на писане/ повдигане на въпроси. Съжалявам ако съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже писах сега в две теми за кино и се сетих,  че периодично в такива моменти ми се набива на очи липсата на писане на сценарист в резюмето на филмите. Намирам го за голям пропуск. Изисването пък да се слагат от автор на темата линкове/ мърморенето че няма/ не са актуализирани го намирам за  точно толкоз излишно. Нека се направи отделна рубрика данлоуд, ако трябва към всеки раздел и там да се нищят тези технически неща. Мен например точно този момент категорично ме отказва да създам тема. А често гледам,  особено филми, които тема нямат във форума.

 

Дано не съм объркала  мястото на писане/ повдигане на въпроси. Съжалявам ако съм.

Споменаването на сценариста в резюмето не сме го заложили като задължително изискване, защото информацията за някои по-некомерсиални филми е доста оскъдна и името на сценариста невинаги се споменава. Това не значи, че не можете да го добавяте в свои теми. Не е задължително изискванията за публикуване да се спазват точно 1:1, тъй като те служат като образец за това как трябва да изглежда една тема.

 

За актуализацията на линковете приемам критиката и се наемам да направя нещо по въпроса.

 

hrisenceto98, за да качиш субтитри в сайта трябва или да си част от екипа преводачи (за влизане в него се кандидатства), или да помолиш някой от действащите ни преводачи да погледне и редактира субтитрите ти (при необходимост), така че да покрият стандартите ни за превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Харесвам групата 4Men. Докато гледах техни клипове във YouTube, попаднах на тяхна песен, изпята от Daeho, Sung Bum и Chae Won -

. Още не бях изгледала клипа и се влюбих в гласа на Daeho. Моля ви, някой нещо ако знае за него, да сподели информация, защото търсих навсякъде и почти нищо не открих. Ще ви бъда изключително благодарна :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да промотираме сред вашите членове една нова страничка, която направихме - посветена е на любимия ми актьор Kim Ji Hun! Но не знам къде е най-подходящо да го направя?! В коя тема? Ето я страницата - все още няма лайкове, така че ще се радвам, ако можете да помогнете и заедно там да си говорим за Ji Hun - тук

Благодаря! :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да промотираме сред вашите членове една нова страничка, която направихме - посветена е на любимия ми актьор Kim Ji Hun! Но не знам къде е най-подходящо да го направя?! В коя тема? Ето я страницата - все още няма лайкове, така че ще се радвам, ако можете да помогнете и заедно там да си говорим за Ji Hun - тук

Благодаря! :bow:

 

Най - добре ще е да го направиш в темата на самия актьор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам открих, че един и същи филм има две теми, но с различни заглавия ( което не е проблем, защото по мое мнение филма е страхотен). Проблема идва от това , че в едната тема нямаше линг към торент, а този, който се откри според заглавието е от чуждите тракери, в другата тема пък има  линг към бг тракер, от който на седмица се качва по 1-2% и все си мисля, че заради техническата невъзможност да бъде видян филма не е толкова популярен ( даже изобщо не е :28558: ), но и това не е проблема има ли някакъв начин, да се обединят темите или да има препратка от едната към другата. На компютъра ми и в торен задачите съществува този филм под двете заглавия, се си мисля , че и на някой друг може да му се случи. Става дума за филма Заселване на севера, а ето ги и темите : http://www.easternspirit.org/forum/index.php?showtopic=2346 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif и http://www.easternspirit.org/forum/index.php?showtopic=1766#entry120057 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif

Редактирано от parab
Оправено! Благодаря!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тук ли е мястото да попитам, но... преди бях намерил една тема със заглавие от сорта на "Вашите любими тъжни OST-та от сериали" или нещо подобно, но сега не мога да я намеря. Някой може ли да помогне с линк ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах всички теми в този раздел на форума и по мое мнение това, за което искам да попитам трябва да го постна тук. Ако съм сгрешил, моля да ме извините и да преместите мнението ми на правилното място. А то започва така:

 

2. В постовете си да пишат с установения за форума стандартен размер и цвят на текста.

 

4. Да не се намесват в работата и решенията на модераторите, освен при основателна причина (явни нарушения на правилата от екипа на сайта), както и когато имат аргументирани предложения за подобряване на работата на модераторския екип.

 

Показвам ви тези две точки от "Права и задължения на потребителите" за да покажа, че може би имам някакво право да се оплача. А оплакването ми е свързано с това, че често попадам на мои теми в различни раздели на форума, в който забелязвам модераторска намеса - цялото мнение е центрирано. Разбирам, че може би на повечето хора от екипа на форума, та може би и на всички им харесва центрирания текст. Но първо не виждам никъде в правилата да е посочено, че първия пост в която и да е тема, в който и да е раздел трябва да бъде центрирано! След като го няма това като задължително условие някой може ли да ми каже защо това се прави? Аз влагам личното си време, за да направя някоя тема, независимо в кой раздел. Понякога ми отнема 5 минути, понякога 2 дена. И мисля, че имам правото да я оформя по свое желание. И аз НЕ искам текста да е центриран (или поне не всичкия). Просто защото на мен така ми харесва повече. И след като това го няма като изрично правило за постване на теми във форума, защо модераторите минават през темите ми, в някои случаи не променят дори и една буква, ами сао центрират текста? Не излиза ли така в крайна сметка, вие потребителите ни намерете и напишете цялата информация, пък ние модераторите ще си я направим както на нас ни е кеф.

 

Ако центрирания текст се напише в правилата за пускане на тема в този форум съм съгласен да ви го центрирам текста до милиметър, но докато това не го видя написано ще продължавам да се ядосвам.

 

Моля, главните администратори да обърнат внимание на това и да обяснят на модераторите, че нямат право да правят това. Не съм ли прав в крайна сметка?

 

Може би трябва и да се обоснова защо правя темите си по този начин. Примерно отварям тема на някой филм и вътре мога да прочета кой го е режисирал, кой участва в него, резюмето му и други неща. Това си е чиста информация. Влезе в wiki или в asianwiki и ми кажете къде виждате вие текста написан централно? Това да не е някакъв нов начин на писане в българския език? Аз съм учил, че се пише от дясно наляво, а не от центъра към центъра.

 

И накрая се надявам, че ще бъде обърнато внимание и ще се вземат някакви мерки, защото ако ли не, аз няма да направя тук повече нито една тема. Сега ще кажете ухапал ви комар. Може и така да е, но ако всички потребители тук, а те са доста, направят по една тема, форума ще се сдобие с адски много нови теми и ще има голяма база с информация. Така, че може би и една тема повече играе важна роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Не знам кой модератор е променял темите ти по този начин, затова ще те помоля да дадеш няколко линка. Тези, които видях, бяха или с нормално подравняване, или само част от текста беше центрирана. Ако модераторът чете това и си познае почерка, моля да приведе темите в оригиналния им вид и вече да не прави корекции, които не са съгласувани с автора им, освен ако не нарушават правилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затруднява ме предоставянето на линкове, понеже дори и аз понякога се изненадвам, че темата на някой филм е била правена от мен, просто защото забравям. :) А на тези променени мои теми попадам случайно. След като се позамислих кои теми бях гледан променени наскоро се сетих за тези двете:

 

A Tale Of Two Sisters (2003) - Тук модератора е ясен кой е. Има промени в информацията и как тя изглежда. Няма да изпадам в подробности, че ще изглежда все едно хленча. Но от скоро си промених малко стила на правене на теми на филми. Ето една стара моя тема и ето една нова. И понеже май новия стил ми харесва повече, мисля да си променя старите теми и да изглеждат малко по сбитички и спретнати. Видеоклип с трейлъра е добавено, което не съм го правил аз със сигурност, понеже никога не слагам трейлъри, но да си призная, мисля че е добра идея и може би ще си взема бележка и ще започна да предоставям и аз такива трейлъри. Иначе цялата тема е центрирана. А аз започнах напоследък да центрирам постера и заглавието на филма, така че признавам си и аз използвам тази функция.

 

Bae Doo Na (Пе Ду На) - Днес случайно я видях и тази моя тема. Положението е същото. Тук вече не знам кой е модератора.

 

Да подчертая, че нямам нищо напротив информацията в която и да е моя тема да бъде обновявана или да се напише повече инфо. Или пък да се добавям повече линкове за теглене или каквито и да е други промени, с цел дадената тема да бъде по-богата. Но моля ви се, не ми ги центрирайте! Понякога дори ми е и трудно да ги чета!

 

И накрая да кажа, че бих искал да си променя темите сам. Ragnos, благодаря ти за съдействието, но недей да караш който и да е модератор да обикаля из форума и да променя пак темите ми. Когато видя моя тема, която е центрирана, ще си оправя сам. А признавам си дори, може и някаква част от информацията да оставя така. Просто бих желал да помолиш модераторите да не правят тези ненужни промени. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...