Jump to content

Място за питане


parab

Recommended Posts

И аз като @bond. Компютърджията ми е приятел и каквото ми сложи- това. Сега видях, че е тая- qBittorrent , на последния ми лаптоп отпреди година, като до сега винаги ми е слагал uttorent. Та правя извод- значи е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, snowmoon написа:

Хора, моята е 3.5.5 Като чета не е от най-старите...

 

Ти па къде си тръгнала да се притесняваш, мойта е 1.8.3, доброто старо тъмнозелено. Срам ме е, ама търпим :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, snowmoon написа:

Хора, моята е 3.5.5 Като чета не е от най-старите. Ето един скрийншот :click:. Ползвам я май повече от две години и никога не ми е бъгвала. ;) Но благодарско, че покрай чата ви разбрах, що да правя, ако нещо я прихване. Пу-пу... :lol:

Като гледам, вече е направено - точно така изглежда като се блокират рекламите - бели и сиви полета на тяхно място. Модула за реклами не бива да се трие, защото автоматично се изтегля нов, затова трябва да бъде блокиран да не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, seal_reinforce написа:

 

Ти па къде си тръгнала да се притесняваш, мойта е 1.8.3, доброто старо тъмнозелено. Срам ме е, ама търпим :D

Да, мисля че трябва да следваш принципа - щом работи, не го пипай, и бездруго при торентите никога няма нищо ново и няма защо да се тегли нова версия.

 

Само в някои системи с win10 въобще и не може да се инсталира, тогава има алтернативи,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! От известно време забелязвам, че не ми дава да добавям/редактирам линкове към теми, които съм създала. Не дава и да редактирам/допълвам към мненията си. Не мога да разбера-от браузъра ли ми е или е заложено във форума? Не ме бива с тези неща. Благодаря предварително за отзвука, който ще получа :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, временно настройките на форума са променени и възможността за редактиране на пост важи до два часа след публикуването му. Ако след този период искате да бъде допълнено нещо, може да пишете на модератор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Моят въпрос е следният: Забелязах,че в разделите Песен за поздрав и за именните и рожденни дни,нямам отдолу под тях емотикони за харесване.Ето снимка за пример.Странното е,че е само в тези два раздела.В друг раздел в който пиша напоследък си имам емотиконите за харесване. Благодаря Ви предварително.

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, helyg написа:

Искаш да си харесаш свой пост ли? Такава опция даже аз нямам. :huh:

Явно не съм обяснила правилно,съжалявам.Имах придвид,че другите не могат да ми харесат постовете.Вижте в темата за BTS например,там под постовете ми си имам емотиконите да това кой ми е харесал постът.За това става дума.Тук под постът ми емотиконите ги има и виждам кой ми е харесал,а в другите раздели които споменах ги няма.Надявам се,че сте ме разбрали.Благосаря Ви.

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато става дума за твоя публикация, емотиконата се вижда само ако някой е харесал поста или има друг тип реакция. Когато няма "лайк", няма икона.

 

Ето и в моя  току-що публикуван пост няма:

Off Topic

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bealonenomore написа:

Когато става дума за твоя публикация, емотиконата се вижда само ако някой е харесал поста или има друг тип реакция. Когато няма "лайк", няма икона.

 

Ето и в моя  току-що публикуван пост няма:

  Покажи скритото съдържание

spacer.png

 

Благодаря Ви много.Вече ми стана ясно:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да попитам какъв е проблемът имената на актьори, с вече съществуващи теми и официално въведена кирилизация във форума, да се изписват само на български в съотвените им теми на продукции? Що се отнася за правилата на форума, няма никъде постановена точка, че не е разрешено това да се прави. При положение, че резюметата ги пишем на български и съотвено при съществуваща тема на човека във форума също на български, защо да не може името да се изписва на български? Предполага се, че при изписване на кирилиризаната им версия е имало някаква регулация от страната на модераторите при условие, че има грешка при изписването, и не би следвало да е оставено неправилно изписано, ако естествено резервациите за това изписване идват оттам. Така по-лесно се вижда кой актьор има тема във форума и кой не. Ако някой му е толкова важка романизираната версия на имената  при едно цъкане на темата у форума винаги може да я види.

И пак повтарям никъде не е е написано, че може да се изписват на български из правилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Gia13 написа:

Здравейте,

Искам да попитам какъв е проблемът имената на актьори, с вече съществуващи теми и официално въведена кирилизация във форума, да се изписват само на български в съотвените им теми на продукции? Що се отнася за правилата на форума, няма никъде постановена точка, че не е разрешено това да се прави. При положение, че резюметата ги пишем на български и съотвено при съществуваща тема на човека във форума също на български, защо да не може името да се изписва на български? Предполага се, че при изписване на кирилиризаната им версия е имало някаква регулация от страната на модераторите при условие, че има грешка при изписването, и не би следвало да е оставено неправилно изписано, ако естествено резервациите за това изписване идват оттам. Така по-лесно се вижда кой актьор има тема във форума и кой не. Ако някой му е толкова важка романизираната версия на имената  при едно цъкане на темата у форума винаги може да я види.

И пак повтарям никъде не е е написано, че може да се изписват на български из правилата.

 

Не може! Кирилизацията не е въведена, за да се изписват имената на актьорите единствено и само на кирилица и както на теб ти харесва и на никой не му е важно единствено кирилизираната им версия. Както са въведени в личните им теми, така следва да бъдат и в темите за филмите/сериалите им.

(Примерно Jang Geun Suk (Чанг Гън Сок) не само Гън Сок) и човек да губи време да цъка по линковете, за да види кой беше този, докато с латинското наименование, както е популярен, ще се сети веднага, пък ако не се сети, нека цъка на линка към форумната тема и да види там цялото име и снимките и тн), така че принципът на форума е Имената на актьорите задължително да се пишат с латинското им наименование, по желание и българското, но както е във форумната им тема!

Това няма нищо общо с резюметата, където преразказът на съдържанието е нормално да бъде правилно написан на български.

По твоята логика утре и името на филма ще поискаш да пишеш само на български, щото форумът бил кирилизиран :slap:
Вярвам, че ще поправиш темите си както е логично да бъде :) (че честно, нямам време)

Дано не се стига до въвеждане на конкретно правило за това, намирам го за излишно или спиране на опцията за редактиране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да спра получаването на известия за нови постове в тема. Непрекъснато получавам известия за всеки нов пост в една от темите, а тя много много не ме интерасува. Идея нямам как се е активирала тази опция, вероятно аз някъде съм кликнал грешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, bond написа:

Възможно ли е да спра получаването на известия за нови постове в тема. Непрекъснато получавам известия за всеки нов пост в една от темите, а тя много много не ме интерасува. Идея нямам как се е активирала тази опция, вероятно аз някъде съм кликнал грешно.

 

Горе вдясно, под оценката за темата, където пише "Следвай темата" – като кликнеш, има разни опции, включително да не получаваш известия. Възможно ли е да е там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там беше. Благодаря. Идея нямам как съм успял да последвам темата, но сега е ОК. Аз така или иначе си проверявам всички теми, които ме интересуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update относно uttorent - преди имаше въпрос как се спират рекламите, и бях описал един малко сложен вариант на спирането им чрез блокиране на файл,

 

оказва се, самата програма uttorent има комбинация от 6 опции, които като се изключат, и рекламите изчезват. Хубаво е че са дали (безплатно) такава възможност, но не са улеснили хората да става с едно натискане, а трябват 6 опции, при това се намират в advanced ( Oпции> Hacтpoйĸи> Paзшиpeни ).

Това описание го намерих в статията в kaldata, откъдето обикновено се тегли и програмата, ето тук

 

Как се прави:

uТоrrеnt e чyдeceн тopeнт ĸлиeнт, нo зa cъжaлeниe имa мнoгo peĸлaми, ĸoитo мoгaт дa бъдaт изĸлючeни мнoгo лecнo.

Зa дa изĸлючитe peĸлaмитe и oфepтитe, oтвopeтe Oпции> Hacтpoйĸи> Paзшиpeни.

Tyĸ щe нaмepитe гoлям cпиcъĸ c нacтpoйĸи зa пpилoжeниeтo и тъpcaчĸa зa филтpиpaнe.

Tъpceтe и дeaĸтивиpaйтe cлeднитe нacтpoйĸи:

 

    оffеrѕ.lеft_rаіl_оffеr_еnаblеd

    guі.ѕhоw_рluѕ_uрѕеll

    оffеrѕ.ѕроnѕоrеd_tоrrеnt_оffеr_еnаblеd

    bt.еnаblе_рulѕе

    guі.ѕhоw_nоtоrrеntѕ_nоdе

    оffеrѕ.соntеnt_оffеr_аutоехес

 

 

Забележки:

  1) при мен 3 от опциите вече бяха изключени, другите ги изключих.

  2) може да се комбинират предишните обяснения - спирането с блокиране, и тези опции, така освен рекламите изчезват и белите полета.

  3) Нещо, което няма общо с рекламите - включвам опцията bt.allow_same_ip

     това ми позволява да дам на някой който ми е на гости да изтегли торент от неговия лаптоп, като го вземе от моя, т.е. опцията allow_same_ip прави буквално     това което й е името - позволява на някой друг да тегли на същото място (същото АйПи) и от същия рутер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам нужда от помощ. Не мога да намеря файл със субтитри за този филм. Търсих на много места - авитаз, subscene, гугъл, в началото гледах за английски субтитри, но след дълго търсене заключих, че явно няма. В avistaz филмът е качен с вградени английски и китайски суб, затова няма значение на какъв език ще намерите суб. Знам, че тук има хора, които предпочитат да гледат сериали/филми с руски или други субтитри, но не знам сайтовете и сега се допитвам до вас. Главното за мен е да се намери някакъв файл със субтитри. Благодаря предварително!

 

Редакция: Някой да ме тагне, ако открие нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...