Jump to content

Място за питане


parab

Recommended Posts

преди 37 минути, varnam написа:

Agentas, папката с филма трябва да е надписана на латиница.

Това ли е причината Subtitle Workshop да забива непрестанно?

Защото името на папката е на кирилица

Същата работа пак си забива програмата папката я преименувах на латиница 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за сериала Goblin изтеглих го със 4K качество от Avistaz качеството наистина е страхотно и ми се искаше българските субтитри да ги синхронизирам и наглася за този релииз и после със съгласието на преводача да го кача в някой торент та който има хубав компютър да му се наслади с перфектно качество ама май няма да мога да се справя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината са кодеците, не името на папката. Програмата е много капризна на тях. Влизат във война един с друг и не иска да върви и крашва. Затова препоръчах някоя от другите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах, че всичко трябва да е на латиница, за да ти тръгне видеото, заедно със звука. Забиването е друга бира. При мен забиваше заради програмата за гледане на филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е по-скоро какви кодеци имаш инсталирани, какви се съдържат в плеъра, какви има вградени в уиндоуса. Ако кмп е плеърът ти по подразбиране и в уъркшопа, е нормално да не ти чете мкв файлове, ако имаш инсталиран и друг цялостен пакет с кодеци. Причината е, че плеърът има вградени такива и както вече писах, уъркшопът е капризен откъм кодеците, не сработва с всички накуп, защото ги кара да се бият - тези от плеъра, с тези от пакета. Необходими са само няколко, като ffdshow, matroska и примерно lav. След това с мъничко настройване по тях, тръгва и уъркшопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм слагал отделен пакет кодеци ползвам Kmplayer който си има вградени кодеци и почти всичко ми тръгва с него.

Но на Subtitle Workshop явно му трябват кодеци  преди години ползвах пакета ACE Mega Codec Pack когато плеърите нямаха вградени кодеци и използвах Bspalyer

Във Subtitle Workshop когато заредя видеофайла и файла с бг субтитрите задавам времето на първата реплика и на последната реплика спрямо новия видеофайл за който искам да синхронизирам субтитрите във началото е ок после почват да не си отговарят репликите

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти двата кодека, които съм написала само, не цял пакет, щото правят война с вградените, имаш и в уина вградени, и в плеъра - ffdshow, matroska. Lav filter е ако ще гледаш нещо с х265. Инсталирай само тях и направи във ffdshow - video decoder configuration - raw video - /след инсталиране ще е по подразбиране изключено/ сложи го на All supported. Другият кодек - с настройките по подразбиране. Ще трябва някак да видиш дали времетраенето на видеото е същото, като това, за което са правени субтитрите. Възможно е в твоето видео да има допълнителни кадри, или пък изрязани такива, откъдето да идва разминаването. И ако установиш от кой ред не е добре, можеш ръчно да ги наместиш останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря helyg ще пробвам да го направя дали ще се справя е друг въпрос.

Ако не стане ще се абонирате за Voyo ще им запиша дублажа и ще го монтирам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте:) Въпросът ми е от чисто любопитство:D Когато си влезна в профилът и си видя известията за всички теми,на камбанката ми изписва 10примерно,а те са повече.Надявам се,че ме разбрахте.Благодаря Ви предварително:)

 

Весели празници!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрала – изписват се известията в отделните теми, едно ново известие за една нова тема; но ако в дадената тема има примерно четири реакции или коментара, те ще се изпишат на един ред, като едно известие за темата, но ще са изброени имената на потребителите, които са реагирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bealonenomore написа:

Ако правилно съм разбрала – изписват се известията в отделните теми, едно ново известие за една нова тема; но ако в дадената тема има примерно четири реакции или коментара, те ще се изпишат на един ред, като едно известие за темата, но ще са изброени имената на потребителите, които са реагирали.

Правилно сте разбрали,благодаря Ви:) Сега като влезнах имах 4 известия и видях различните теми и те са толко,но с по 1 и повече коментари в самите теми,примерно за музика.

Значи това ми се е отчитало.Вече разбрах:D

Весели празници:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам няма ли някаква възможност да се качват филми/сериали онлайн на място различно от Vbox7,където могат да се гледат не само от България? Извинявам се ако вече сте отговаряли на този въпрос.:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качват се кой където има регистрация и възможност, например в VK, YouTube. Има и още доста видео платформи, някои от тях са платени, а някои са безплатни само за малки файлове.  Аз не съм качвал във  Vbox7 и нямам представа там как стоят нещата.

 

Ето тук са посочени най-добрите сайтове за качване на видео. Не знам дали всички те работят, но може да са провери:

 

ЛИНК

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@eligocheva  Помня, че веднъж от Гърция влизах във vbox7 чрез приложение  VPN. Не помня кое точно беше (май Hola VPN), но вършеше отлична работа. Може да ги разцъкате и да проверите дали става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Започнал съм да правя преводи на български език на различни песни от аниме и да ги качвам в ютуб и исках да попитам дали мога да публикувам линк към тях тук и в кой раздел ще е по-подходящо - аниме или японска музика. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...