Jump to content

Искам да опитам....


Recommended Posts

С оглед на представите, които всички си създаваме от азиатските сериали и филми, бих искала да споделите едно-две неща (не повече, моля ви :)), които най-много и най-силно ви се иска да опитате от живота, културата или бита на хората. Нещо, което ви се иска да изживеете, вкусите, почувствате, научите, усетите, ако отидете там.

 

Моето откровение по темата - в Корея ми се иска да пробвам техните публични бани и топлата атмосфера там, която ми се струва много подходяща за задушевни разговори, а дори и за сладка дрямка. Другото, което ми е голяма мечта, е да видя как правят ръчно прекрасните цветове за ханбоците и да ме научи някоя аджума сама да си го кроя в някой пълен с искрящи платове малък магазин.

Докато в Япония ми се иска да усетя вълнението и емоциите на хората по време на сакурата, както и да посетя това тяхно прочуто караоке, където всеки може да си продере гърлото от викане сред приятели, без да се притеснява :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение, много ми харесва отношението, загрижеността и как всеки ти помага, естествено има и гадове, но това е естеството на живото. Задушевната атмосфера е нещо уникално, а също и уникално как са го пресъздали във филмите. Най - много искам да отида в Корея и ще планувам за следващата година. Искам да общувам и да имам приятели там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема до голяма степен ми напомня за тази.

Но да кажем, че искам да присъствам на традиционна японска чаена церемония или на традиционна корейска сватба - със всичките аджуми в ханбоци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам с компания да седна на улична сергия със соджу и мезета и да посетя остров Чеджу пак с компания за седмица. :lol: Това е в най-кратък план, а за другото ще ми трябва поне 2 години :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също много много бих искала да посетя една от онези култуви дървени публични бани, в които хората са насядали навсякъде и си хапват от онези специалните яйца ;Д ....всички са по хавлии, говорят си, хапват си ... после се оттеглят към сауната, която е наистина за големи ентусиасти ....

И много искам някой да ми направи тези две чокита на главата от кърпата за коса... опитах се и не можах ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След увлекателните разкази на съфорумците ходили до Корея, желанието ми да отида там и да се отддам на едни тих покой в някое закътано селско място. В природата, ставайки рано, ходейки до техните красиви храмове. Помагайки на някоя работлива аджума да се подготвя за зимата (в това включвам всякаква домакинска работа + правене на кимчи). Да, как щях да пропусна и майсторене на корейски манджи. От друга страна, след тази психическа почивка, бих искала едно шарено пътешествение из столицата Сеул. Като десерт - бих искала да науча как танцуват кисенгите. Да бъда обчелена като кисенг. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато тяло, сърце и ум, мърда и тупка...все ми се иска да опитвам...а в Корея ми е достатъчно само да стъпя пак, в Сеул най - вече ... :D

И ако човек е голям, колкото са му големи мечтите, значи съм великанка, относно това, което искам да видя, опитам и търся, още в Корея...

Тц, да не ме разбирате погрешно, не съм емигрант мечтател, летя си на нормална и позволена височина...без да обичам много, много да сънувам :lol:

 

Ако трябва да съм честна ...

Искам да присъствам на цял снимачен ден, на всичките сетове и площадки, на някоя драма или филм (с интересни актьори :rolleyes: )

т.е. при каста и екипа. Искам да видя и усетя тръпката и мига от другата страна. Да се наситя или ужася, но да изживея емоцията с лицата и уменията

на всички – от актьорите, до оператора, режисьора и гримьорите.Сетовете, камерите, притесненията, гафовете, виковете, повторенията на сценките,

хорицата, докато похапват или гладуват, дори феновете, които пищят отдалече, въздишат или снимат крадешком някой от любимците си ....

е всичко това искам да видя!!!

И разбира се, в края на работния снимачен ден, да участвам в екипното събиране - в запушенко от дима на печено месце(свински бузки най-добре),

цигари и благоуханен ориз местенце, да се насладя на смеха и опиянението на комапнията :P .

Искам точно това, защото това е всъщност малка част от живота на актьорите и отговорните хора зад камера и въобще екипа.... за тях работа, за мен...най-малко незабравимо удоволствие...

Завършените бляскави, и не-толкова, продукции са готовия продукт, интересни - за гледане, да..но динамиката на деня и частичката от живота на хората пред и зад обективите, минават за мен като едни от най-многоликите професии и "мои любови", които искам да усетя на място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене като за начало ще ми стигне само да стъпя на летището в Корея. :lol:

Но най- много ме радва да седна на някое от тези крайпътните ресторантчета с найлон( не им знам името) и да си поръчам соджу.

И тъй като сега съм на вълна исторически сериали, изпитвам голямо желание да отидя и да разгледам местните села, онези при който липсва модерната цивилизация, същите онези с прашните пътища, сламените къщи и красивата природа, като в Iljimae и Hong Gil Dong.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Искам да ида в някой храм,за да се докосна повече до религията и обичаите...

2.Искам да опитам кимчи,рибени кексчета,окономияки*не съм сигурна дали точно така беше*,джа джа мюн,соджу,оризовото вино..вообще всичко,което съм фиждала по сериалите и става за ядене :lol: Искам да опитам и от онзи сладолед ,който правеха в "You're beautiful" *не,че е много азиатски :lol: *

3.Искам да ида на всички големи улици,да обикалям по магазините,да си накупя тонове дрехи..

4.Искам да ида на моста на река Хан с фонтана от двете му страни.Невероятно красиво е.

5.Искам да ида и на онова място от река Хан ,където е направено с цимент и пейки...не знам как се казва...

6.Искам да ида в караоке и дискотека

7.И в Kyng Hee university /училището от БОФ :lol: /... искам да ида и в JYPE :lol:

8.Абсолютно мега задължително искам да посетя и техните версии на Дисниленд

9.Кафенето от Кофи Принц също :lol: И въобще повечето места ,където са снимали сериала.Това може би е сериала с най-красивите съвременни пейзажи...

10.Къде забравям и Нам Сан :lol:

Въобще искам да ида навсякъде,да опитам всичко,да си говоря с всички. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до сега всичко казано ми се иска един ден да го направя :rolleyes: обаче може би най-искам да отида на някой концерт на някоя кпоп звезда.Това е най-голямата ми мечта,но това и да стане (дай боже) ще е най-малко след 20 год. когато доста от групите който харесвам най-вероятно няма да са заедно. <_< Изками се също така да посетя тези кароеке барове и да по грача малко на любимите ми кпоп песни същевременно да си танцувам и малко за атмусфера да си попиивам соджу(май не се пишеше така)....Също да говоря свободно с хората за всичко кореиско като и като цяло азиатско без да ми кажат че съм "луда,какво харесвам в тези китаици (независимо за какво говоря винаги да кажат китаици)" и още какви ли не глупости :huh: :huh: И още колко неща ми се искат че просто няма край.Сигурна съм че и вие всички почитатели на азиатското го изкате както и аз но какво да се прави не сме късметлиици като самите тях които не осъзнават какво имат....

eто я най-голямата ми мечта:

 

img_2792.jpg

някои ден и аз да съм в публиката... :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги са ме привличали сергийките им за храна и най-вече тестените питки с различни неща. Това ми направи впечатление още в първия филм, който гледах. Харесват ми и малките шишенца със сироп и мляко. Много искам да ги опитам някой ден :lol:

Искам да отида на сауна, да се возя с тяхното метро, да се разхождам из старите корейски квартали, да се посетя храмовете им, да облека ханбок и да се почувствам като героиня от исторически сериал, да се храня в техните заведения, да живея в таванска къщичка, да разгледам любимите ми места от филмите и сериалите. Ще се радвам и ако сприхава аджума ми крещи :D Не на последно място искам да прекарам една вечер в култовото за тях караоке или модерен нощен клуб.

Искам да видя и река Хан, както и фигурите от остров Чеджу.

Харесва ми отношението на корейците към живота, към хората, към работата. Бих се радвала да се докосна дори мъничко до тях. Определено имаме какво да учим от тамошните хора, особено по отношение на сплотеността. Това ме подсеща, че искам да прекарам един ден в някое училище или университет. Толкова са различни от нашите и точно това ми харесва. Имам чувство, че въпреки разликите помежду ни, си приличаме по нещо. Често ми се е случвало след като съм изгледала нещо да ме навява носталгия по миналото, особено когато си спомням някакви частични моменти от страната ни едно време. За добро или лошо живеем тук, дано някой ден може се доближим повече до Южна Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...