Jump to content

Hakuouki: Hekketsuroku (2010)


Blue_Moon

Recommended Posts

spacer.png

 

Hakuouki: Hekketsuroku

 

Оригинална творба: Idea Factory
Озвучават: Ториуми Коске, Морикубо Шотаро, Мики Шиничиро и др.
Тип: ТВ (част от дълга поредица)
Жанр: екшън, драма, вампири
AniDB и MAL: AniDB // MAL
Държава: Япония
Година: 04.10.2010 - 06.12.2010
Епизоди: 10
Времетраене: 24 мин. на епизод
Резюме: Историята от първи сезон продължава! Едо ерата е към своя край, но борбата между войниците на новото правителство и Шинсенгуми е все още в разгара си. Това е момент, в който оцелелите членове на Шинсенгуми се завръщат в Едо,  за да се подготвят отново за битка...

 

Линкове: 
Все още действащ линк за сваляне: тук

 

Линкове към теми за други части от поредицата:

Hakuouki: Shinsengumi Kitan

Hakuouki Reimeiroku

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият сезон като че ли повече ми хареса. Не че е кой знае колко по различен от първия, но в един момент свикнах с героите и ми стана по епично. (В началото даже ми беше трудно да ги различавам. Толкова много мъже и все хубави. Добре че бяха с различни коси и облекла :)) Като цяло действието в сериала е много забързано и се случват доста неща. Става за повторно гледане, защото те засипват с имена на хора, провинции, кланове и все неща от този сорт. Препоръчвам го на запалените по самураите. Много неща отговарят на истинската история, като личности, огранизации, битки в един момент направо ти се завърта главата от толкова информация. Е разбира се към реалните неща можем да изключим, частичното появяване на демони (които всъщност ги избиваха доста лесно и не бяха дразнител), но те са си част от японската митология. Къде без тях. :D Присъствието на главното момиче (Чизуро), в началото ми се струваше като прищявка на жанра, но и тя изигра своята роля в последсвие. Наистина ме разчувства накрая, като остана до Хиджиката сан. Аз даже не разбрах, че се харесват от първи сезон и бях малко шокиран в началото на втори. Къде съм гледал. :lol:

 

 

 

 

П.П. Става за гледане и от момчета. Благодарности на Blue Moon за препоръката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз мислех, че Чизуру е малко дете.

Историческите факти и мен ме засипаха изцяло. В един момент не успявах да смогна с постоянно променящите се събития. Не всички следваха точно историческата хронология (Кондо Исами реално умира преди Рьома Сакамото), но останах доволна. И краят завърши почти като театралната версия.

Хиджиката срещу Казама!

 

Само не разбрах, защо в един момент изоставиха някои от шинсенгумитата? Какво стана с тях? Харада, Сайто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - първата част повече ми хареса, тази беше доста мудна и тия исторически факти направо ми убиха желанието за гледане по едно време. Разбирам аз, че историята движи цялата работа, а и все пак става въпрос за действителни личности, но ми се искаше сякаш да наблегнат малко повече... на всичко останало. Иначе на онези, които им допадат историческите елементи може да останат доволни, защото доста оригинално е представен периода предшестващ "реставрацията Мейджи". И не подценявайте фентъзи елемента! Не случайно Светослав Минков нарича самураите "рицари на чумата", обаче тук правят май неумишлено този намек...

П. П. Пък аз си знаех, че още от първи еп. за Чизуру и Хиджиката - все пак не може момиче да попадне в мъжки лагер и те да си я гледат като момченце цели два сезона, неизбежна беше любовната история :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сезон определено беше по-раздвижен, доста емоционален и въздействащ. Препоръчвам анимето на всички, които си падат по исторически такива с бишита и малко романс :yes:

 

Защо избраха пътя на Хиджиката >.< Исках Souji поне да оцелее..

.

Редактирано от mrnkaloto
Сложих ти спойлера, над полето за писане има специален бутон "spoiler" :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен и разчупен втори сезон. Един непрестаннен бяг, докато една епоха рухва и започва нова. Много жалко за Сайто,Харада и Соуджи

Той печели наградата ми за най-епична смърт, мечът със бинта да не го изпуска,се вееше като знамето на Шинсегуми , един достоен заместник на това знаме.

Просто всички намериха достоен за воина край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни новини за феновете на анимето. Още този юли ще има 3-ти сезон! :es:

 

Hakuouki: Reimei-roku

 

Ето и постерче на предстоящия сезон:

 

326d3f9f9019c8cf.jpg

 

И още добри новини: През 2013 ще ни изненадат и с филм! :asian:

Постер:

5f11d9dd9d39749e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно е ,че ще има трети сезон. След като бях доста впечатлен от първият сезон изгледах и вторият. Дето се вика ,почти на един дъх. Хареса ми. Имаше промяна,развитие. Ехх,за жалост доста повече драма отколкото исках,но такъв е живота. Особено самурайският. Важното е било да си отидеш с чест,а момчетата го направиха. Дори и да знаеха,че битката им е предрешена ,не се отказаха до последно. Останах приятно изненадан от това как се развиха нещата между Чизуру и Хиджиката :) А последната битка е просто епик. На фона на тази прекрасна Сакура и майсторски бой с мечове.

С удоволствие ще гледам и третия сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно третия сезон на сериала:

 

Песничката в началото на всяка серия е в изпълнение на Maon Kurosaki. Тя изпълнява и песента в края на епизодите на ОВА-та .

http://www.youtube.c...h?v=gcX6wtceA3E

 

А вече излезе и първи епизод ,дори има и английски субтитри.

http://www.youtube.c...feature=related

 

Blue_Moon,очаквам темичка скоро wink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...