Jump to content

Да замерим Екипа с домат


Ragnos

Recommended Posts

думата хейтърска е в кавички. Надявах се да схванете намека, аз не видях някой да изразява омраза, просо мнения. Следващия път, ако изобщо реша да пиша нещо, ще гледам да съм максимално ясна и буквална, че явно разните му там литературни похвати :P не се схващат от всички. Нямах никакво намерение да подклаждам омраза, нито пък да изразявам такава. Все пак се надявах, че има достатъчно хора с чувство за хумор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли демократично да постъпим с темата?! Не е ли по-добре да има гласуване да съществува ли или не темата. В крайна сметка уж живеем в демократично общество с конституционни права за свободата на словото! Стига с тези крайни мнения!

Без да се обиждаш Ragnos, знам че си администратор и много уважавам работата ти, но едва ли е правилно един човек едностранно да взима решения.

Моля за анкета и след нея всички да приемат решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да не пиша тук, но ще го направя. Да кажа първо, че не си направих труда да прочета всички предишни постове от последния ден, но само от последните ми става ясно, че става въпрос за затварянето на темата за "най-нехаресвани личности". Първо - самото формулиране на темата е неправилно, думите "неприятна" и подзаглавието "още една "хейтърска" тема" са достатъчна причина, за да се появят обвинения в "подклаждане на омраза" от хора с "първично" мислене :lol: . Но пък, според мен, това не е фатално и ми е много странно защо е затворена темата. Аз съм писал мнение и не ми хареса, че темата е затворена, все пак защо съм го писал това мнение? Колкото до хората, които са писали в темата "оффтопици" или в постовете си са "нападали" и не са уважили мнението на другите, еми затова си има предупреждения, наказания и т.н. ... все пак затова са правилата... решението не е да се затвори темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам да не дълбаем повече този въпрос и да си образуваме само нерви и негативни емоции. Темата е заключена и това е факт! И какво от това? И аз бях писала там, ама не вярвам утре света да загине и това да е последната тема във форума ... чакайте малко, до декември 2012 има още много време B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам, че искате да се гласува за тема, посветена на неприязън и омраза. Не виждам абсолютно никаква идея в това.

Никога не сме забранявали конструктивното мнение на неодобрение в темите на актьорите и звездите.

 

Дете, има достатъчно хора, които са с чувство за хумор, но не липсват и хора с друго мнение. И докато е така, винаги ще има конфликти, колкото и едните, и другите да не са искали да провокират нищо.

Чувството за хумор може и да наранява. Докато нямаме еднакво ниво на възприятие, ще се получават и неразбирания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако искате ми отключвайте темата, разбрах, че с някои хора явно говорим различни езици.

Обаче държа да кажа, че няма никаква омраза и неприязън в темата ми! Ако има различно възприятие, е редно да се прояви разбиране! Т.е., да се разбере, че никой не обижда теб, когато не харесва звездата, която боготвориш. Всъщност дори самата звезда не е обиждана, въобще къде видяхте каквито и да било крайни мнения? Мисля, че е добре да има и двете гледни точки, а не просто едната, т.е. на възхваляване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че трябва да има тема подклаждаща неприязън и омраза, а тема в която спокойно да изразиш отрицателното си мнение. Например дали някой актьор/актриса или изпълнител ти харесва. Всеки има право да каже какво не му харесва и да го направи с достатъчно възпитание, така че да не обиди останалите. Щом не искате отрицателни мнения, в теми на отделните изпълнители най-добре само една.

Аз лично не виждам никаква идея в коментари от типа "щом не ви харесва, не пишете(не гледайте, не слушайте)" и подобни. В живота има много неща, които не ни харесват и все пак ги правим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен темата, която беше заключена, ми хареса с това, че видях няколко имена, които са неизвестни за мен, погледнах ги в Гугъл и така научих нещо ново....посмях се с живописното излияние на Спийди за "мазния" тип, разгледах му филмографията...това си беше полезна информация. Като цяло тази тема, поне за мен, щеше да е сеирджийска и щях да се посмея...даже нямах търпение на Блеки да видя кои са антифаворитите, защото сигурно щеше да ги "нахрани" много óбразно :D

А ако някой спомене мои любимци, които на него са му анти - още по-добре, по-малко маймуни на фенския клон :lol2:

За успокоение на ForeverRain, ако разгледа темата за Отпадъци, ще види на колко хора са изтрити мненията, не мисля, че има нещо лично. Както е казал Шефът That's life :28558:

И още нещо положително от всичко това - покрай цитатите от Темата за модериране, по някакъв начин видях и какви били правилата за публикуване на снимки и медия, взех си бележка и си коригирах темите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля, че прекалихте малко. Сори, ама както има теми, в които еди-кой си се обявява за едва ли не светец, така трябва да има и такива за трезвомислещи. Ние не се бъркаме в първите, моля, не ни отнемайте правото да пишем във вторите. В крайна сметка недоумението ни защо някой си е звезда няма нищо общо с обичта ни към Изтока. Също така моля да не изпадаме в овчедушно преклонение към когото и да е, само защото е кореец или азиатец. Прекалено докачливите може да турят минуса на дадената тема, така, както аз съм турила минуса на много други теми. Въпрос на интереси, дет' се вика.

Къде остана правото ми да си споделя негативното мнение, да му се не види? Тоя форум откога си загуби обективността? Да не сме станали форум за превъзнасяне, без да разбера? Искам си темата, която ми начеса крастата, моля! Мисля, че моята краста не е по-маловажна от чуждите. Особено след като всичко си беше аргументирано и обосновано. Ако обичате, надявам се да не сте си загубили чувството за хумор. И, да, това за мен е много разтоварващ начин да си изчистя душичката. Някой против?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля, че прекалихте малко. Сори, ама както има теми, в които еди-кой си се обявява за едва ли не светец, така трябва да има и такива за трезвомислещи. Ние не се бъркаме в първите, моля, не ни отнемайте правото да пишем във вторите. В крайна сметка недоумението ни защо някой си е звезда няма нищо общо с обичта ни към Изтока. Също така моля да не изпадаме в овчедушно преклонение към когото и да е, само защото е кореец или азиатец. Прекалено докачливите може да турят минуса на дадената тема, така, както аз съм турила минуса на много други теми. Въпрос на интереси, дет' се вика.

Къде остана правото ми да си споделя негативното мнение, да му се не види? Тоя форум откога си загуби обективността? Да не сме станали форум за превъзнасяне, без да разбера? Искам си темата, която ми начеса крастата, моля! Мисля, че моята краста не е по-маловажна от чуждите. Особено след като всичко си беше аргументирано и обосновано. Ако обичате, надявам се да не сте си загубили чувството за хумор. И, да, това за мен е много разтоварващ начин да си изчистя душичката. Някой против?

 

+1 ;)

 

Да подчертая... опознаването и харесването на една култура (в това число музика, филми и сериали) не включва само положителните, но и отрицателните неща! В крайна сметка не може всеки да харесва всичко! А това, което не харесваме, то си е там и трябва да се говори за него, а не да се правим, че не съществува.

Да, хубаво е в темите на актьорите и изпълнителите да няма такива мнения, за да не се получават кавги, но е хубаво да има и тема, в която да може човек да си изкаже мнението. Щом не ви харесва онази тема, то мненията да отидат в темата "Офтопик" и да си пишем там...

В темата нямаше "хейтърски" мнения, така че не виждам защо изобщо се коментира тази дума. Повечето отрицателни мнения бяха изказани доста забавно...

 

И още нещо.... НЕХАРЕСВАНЕТО НЕ Е МРАЗЕНЕ!!! За каква омраза ми говорите? Все едно слушам Волен Сидеров и Ахмед Доган как спорят за това кой насажда етническа омраза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си видял тема за сериал без негативни мнения за него? Аз лично не съм виждал такава. Само че негативните мнения са дадени едва когато сериалът е гледан, а не преди това.

 

П.П. И Мин Хо не ми е идол :) Всъщност... нямам идоли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че вече втори ден се дискутира тази тема ясно показва, че не и е мястото тук. Твърдо подкрепям решението да се заключи, защото:

1. Всеки може да харесва или не харесва някого - хората са различни и това е нормално.

2. Когато някой напише или каже нещо негативно срещу човек, когото харесваш също така е нормално да го защитиш, дори и това да е даден артист или популярна личност.

3. Досега не съм усетила да нямаме възможност да изразим отрицателното си мнение за нещо или някой. Обикновено обаче това се прави мотивирано и предизвиква дискусия в съответната тема.

4. Комуникацията е сложно нещо, а писмена още повече. Чувството за хумор на всеки е различно, а и липсва директният контакт.

5. Както се вижда темата постепенно се разми и сега започва дългото изясняване на това кой, какво и кога е казал.

От опит знам, че започнат ли подобни ситуации в даден форум, част от интересните хора в него просто си тръгват. И настава скука...не искате това да стане и тук , нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, не ме намесвайте повече в тази тема. За мен тя приключи още вчера. Ако смятате, че има смисъл да продължавате да я нищите и да си образувате нерви (както някой по-рано каза), ваша воля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че феновете се впрягате прекалено много. Всеки има право на мнение и може свободно да го изрази. Смятам, че сме големи хора и всичко това не е необходимо. Така, както повечето навсякъде четем колко са прекрасни и страхотни вашите момчета и групи, така и останалите могат да пишат кой и поради каква причина харесват. Ако има недоволни - не отваряйте и не четете въпросните теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, много интересно: как така хората които които предяват за чувство за хумор не могат да го оценят от другите. Изказването ми беше полу-шеговито във вече залючената тема, но незнам защо се сметна за не на място. Ще си затворя и аз очите за 'лудата фенка' и за 'изтънчената чувствителност' , това е просто смешно; ако наистина подхождате с чувство за хумор, значи бихте разбрали, че изобщо не става дума за Рейн или за някого конкретно, както вече казах. Просто ако ще 'плюете' по когото и да било, поне да е интелигентно и да оставим всички да имат правото да се пошегуват. Ни най-малко не ме засяга мнението на тоя или оня за каквото и да било.

 

Рагнос, май е време да направиш нов сайт 'Western Spirit за мапиращите 'хейтърски' мнения във темата....

 

Edit:Toва е ШЕГА ( ako някой не е разбрал).

Мнението ти беше изтрито, защото не беше по темата, а не защото обиждаше някой. Аз ако вляза и пиша за времето в някоя тема, ще ми го изтрият. Моля, не преувеличавай. Заради теб се заключи темата.

Никой не е плюл, никой не се е изказвал просташки. Всички бяха доста премерени. За разлика от теб, крайните мнения бяха твои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам останах разочарован след като видях ,че темата е заключена ,защото мисля,че идеята и беше добра,но закучването на тема "Рейн" с един човек от форума пре...а хубавата идея. Не мисля,че е лошо да се изказва човек и отрицателно за някой "звезди" . Сега не може само защото са азиатци,та всичките да ги боготворим. Определено имаше много хубави мнения ,без да е замесен "Рейн" и какво се получи в крайна сметка,покраи сухото изгоря и мокрото. То ясно,че темата няма да се върне и е глупаво да се караме заради някакъв си му там мъжага,дето в момента сигурно си цока соджуто и му е през ...... работа за нас,ама жалко ,че заради този индивид се случи тази сиуация. Тъпо,адски тъпо. Еми и за моя любимка някой бе написал ,че имала кравешки поглед и това много ме зарадва,защото кой като види кравичка с нейните големи очи не и се радва :) Та и аз приех с усмивка мнението на колежката :) Та хайде дайте го малко по весело :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доскоро мислех, че всички имаме еднакви права да изказваме свободно мнението си, стига то да е обосновано и да не обижда някого (каквито смятам, че са моите постове). Също така смятах, че говоря с интелигентни и зрели хора, но уви. Шефе, сори, друже, но щом почваш така, може спокойно да не разчиташ на мене за каквото и да било повече. Триенето и прочее мога да приема, защото винаги има вероятност човек да не се усети кога прекрачва границата, но презрителното ти отношение лично към мен няма да приема. Едноличните решения нямат място в такова животно като форума, но явно прихващаш привичките на втория ти дом, за жалост. Е, ако искаш сам да си раздаваш правосъдие, няма да ти преча. Енджой дъ сайлънс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера обясних колко мразя да нямам мнение по въпроса и затова сега искам и аз, макар и със закъснение да кажа нещо, а както върви то ще е и последното мнение по тази тема.

 

Проблемът не е в темата или в коментарите у нея, а в самите потребители и хората затрили я. Фенките, а и не само, явно и контролните органи, се ужасяват от негативните емоции. Да бяхме Корея, да пращахме самоубийствени бележки, да ви разбера, но тук ние единствено изразяваме отношението си към дадена знаменитост относно неговите качества или липсата му на такива или просто неспособността му да трогне нашата душевна струна. Затварянето на темата е смешно, а осъждането й на смърт си беше направо трагикомично. Това показва някаква нечовешка несигурност у хората, но не мога да разбера от какво. Нима, ако някой каже че Рейн е тестостеронена маймуна това ще промени постиженията му? Нима, ако някой каже, че Ким Джунсу не може да пее това ще промени фактът, че човекът има покъртителен талант? Нима някой е станал фен някому, защото всички останали са такива? Не харесвате ли тези знаменитости заради вида им, таланта им, творбите им, невероятното им кимчи или номера на обувките им? Може би, защото сте една зодия или ви е паднало свише? И щом желаете да ги защитавате значи сте убедени в правотата си? Тогава от какво се боите? Че тези думи ще променят истината или поне вашата истина? Толкова ли е крехка фенщината, че няколко хейтъра да ви разклатят вярата? Всичките тези емоции са толкова нелепи сами по себе си що се отнася до непознати азиатци, намиращи се на хиляди километри и десетки килограми и сантиметри от нас. И все пак, разбирам прекрасно какво е фенщината и се опитвам да я уважавам в светлината на цялата й нелепост, най-малко и аз всяка вечер казвам "лека нощ" на снимка А3 формат, но не мога и за секунда да се примиря с това да се забранява критиката и неодобрението.

 

Негативните емоции и отрицателните мнения са част от живота . Ако изтриете една тема с тях няма да ги затриете от света, нито от форума, просто предизвиквате нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...