Jump to content

Да замерим Екипа с домат


Ragnos

Recommended Posts

Хубава темичка!!!

Това с доматите го видях тези дни в един от любимите ми корейски сериали - City Hall.. Сцената беше много тъжна, наистина. Миличката героиня - не й стигаше да я замерят първо с яйца, а после и с домати.. И то защото си позволи да се кандидатира за кмет..Една обикновена жена от народа, да си позволи да се кандидатира за такава висока длъжност..

Моите адмирации! И без друго ми се искаше да се жалвам..

Относно триенето на коментарите няма да взимам отношение.. Съгласна съм с всички мнения. Всеки е прав, за себе си.. Само ще подхвърля, че съм против триенето.

Но съм съгласна с Blue_Moon относно това, че прави неприятно впечатление, че никой от екипа не отговаря на новодошлите в темата "Добре дошли"..

Погледнете последните представили се, това са повечето деца на 13-14 години! Дори на мен ми става неудобно. Искаше ми се да се върна миналата вечер и да напиша нещо и на другите деца, освен на моята млада чуждестранна приятелка /която извинявам се, явно не е разбрала това, което й обясних, и написа пост на английски!/. Може би точно това чакат тези толкова рано съзрели млади хора - една мила дума за посрещане.

Пиша само в един чуждестранен форум, от време на време. Написах едно мнение, след което веднага ме посъветваха и ми дадох линк, където трябваше да се представя.

После в темата "Представяне", ми отговориха почти всички момичета от екипа. Посрещането е изключително топло. Всички си пишат истинските имена, от къде са, от какво се вълнуват, кои са любимите им сериали, любимите актьори, дори любимите книги. По този начин интегрирането е много по-лесно. Триене на постове там просто няма. Само редакция, ако нещо е трябвало да бъде постнато под спойлер. А да не разказвам надълго и широко какви коментари се пишат, дори понякога се чудя от къде намират толкова време, и толкова много емоции, за да ги изразяват по такъв естествен начин.. Лично мен точно това най-много ме впечатлява!

Извинете ме, но съм си впечатлителна по натура и бих изразходвала и малкото си време сутрин, докато си пия кафето преди работа, или през обедната почивка, да напиша коментар, или да да потърся нова информация за актьор, актриса или филм, и да я постна в съответната тема. Надявам се, всъщност ми се ще да вярвам, че поне четящи, ако не много пишещи, във форума все още има.. Ако някой път напиша или постна някоя глупост, може да ме изтриете, без да се притеснявате, само ми пишете на лични защо го правите, няма да се разсърдя!

Знам си, че прекалявам понякога. )))

Другото, което ме дразни (а и не само мен), е заключването на темите на новите сериали. Това наистина не го разбирам. Мисля, че най-хубавите мнения и постове са преди да започне самия сериал. На мен лично този момент на очакване ми е най-интересен. През това време излиза толкова много информация, клипчета, снимки и какво ли не щеш и шоуто просто е истинско..

Това, което забелязвам напоследък, е същото, което вече са установили Здравчето, Туцито, thedemon1238 и всички други. Аз също съм от по-новите регистрирани, но съм чела предните коментари, усещането със сигурност е по-различно.

Оставете ме мен, аз съм майка на повечето форумци. Признавам си, понякога съм се заяждала неоснователно и със сигурност съм звучала като "сърдита лелка".

Но повярвайте, винаги съм готова да помогна с нещо, стига да е в моите възможности!!!

И най-накрая..

Обичам ви и благодаря за всичко, което правите! То не е никак малко.. Гордейте се със себе си, защото сте се заели с тежката задача да популяризирате не само източното кино и изкуство като цяло, а и източното мислене.. на местна почва!!! Трябва да сте подготвени .. Местната почва е песъчлива и камениста.. сиреч доста неплодородна.., така че задачата ви е много, много трудна, почти невъзможна!..

УСПЕХ! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Може би самите ние се променяме и забелязваме нещата по друг начин. Но няма как, трябва да се нагаждаме към новото.

Винаги е така. Човек се променя, природата се променя, времето се променя. Не съм и си мислела, че един форум ще го подмине тази тенденция. Била съм по много форуми, където съм се задържала и махала след време. Интересите на човек се променят, , отношението му също, а заедно с това променя и хората около себе си. Хубаво..., лошо... кой може да каже (чували сте тази приказка, нали?)

 

Хора, аз няма от какво да се оплача :). Обичам ви всички, които споделяте част от себе си с мен, с останалите, и изграждате с думите си това място.

Много ми е спокойно напоследък тук и се наслаждавах на затихналите лавини от мнения, които бяха преди по над 2-3 страници на ден. Честно казано, сега разбирам по горните мнения какво е настроението, но мога да кажа, че тенденцията за предпазливостта и обмислянето на думите, които да се публикуват, смятам за нещо положително. Винаги съм защитавала тезата за ненужността на безсмислените постове - излишна енергия, излишно изхвърляне, излишно време, което може да бъде оползотворено за нещо по-пълноценно.

 

Вземам си бележки обаче за всички забележки. Ще се постарая да помагам в подобряване на атмосферата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че енергията която впрягаме в тази тема и в търсенето на кусури у един или друг, можем преспокойно да я вложим в писнаето на сносни коментари и предоставянето на повече информация на незапознатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на всички които съм засегнала с модераторските си действия и похвати. Винаги се старая да избера най-правилния път, но явно не съм го направила. Екипът няма да замервам с нищо, харесва ми това че във всеки един от нас има недостатъци. Дори и в рожбата Истърн Спирит. Ще завърша с една кратка китайска поговорка : Вместо да проклинаш тъмнината, по-добре запали свещ. Има много неща, които не сме направили правилно, но ако имаме и вашата помощ като потребители не мислите ли, че всичко това може да се промени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достоевски, въобще не ви знам причините за караниците - пиша съвсем общо.

 

Колкото до посрещането на новите - хора, вие не разбирате нещо - регистрирате ли се в този форум, вие също ставате част от "екипа". Вие не сте по-малко членове на форума от мен или Рагнос - въпросът е какво желание имате да участвате активно. Ако искате новите да не се чувстват самотни - ами, пишете им едно здрасти.

 

В крайна сметка всичко е въпрос на избор - аз се регистрирах, хареса ми средата, реших, че искам да помагам, тъй като имам познания по езици и почнах. Никой не ме е карал - инициативата си беше изцяло моя. Всеки трябва да се мотивира и да действа да подобрява това, което може и което го дразни.

 

Аз, лично, не смятам да си губя времето казвайки здрасти на 13-14 годишни дечица. Да, просто нямам време и желание за това. Виж, да участвам в програмата на истърн спирит, да помагам с преводи, да правя дизайн на това и онова за събитията ми е кеф и ще го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам и никога съм нямала причина да се карам с никого в този форум. Това, което написах също беше с оглед на общата картина, а не лично свързано с мен. А и честно казано аз тук караница не виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, за екипа - домати, няма лошо, ако ви останат, ще взема и аз няколко.

Чета тук, а и в други теми, за хора, които не се чувстват част от ИС, защото не ги ценят достатъчно, трият им мненията, пренебрегват ги, не ги толерират (каквато е практиката за други), не смеят да пишат от страх, че ще ги цензурират, някой ще вземе да не се съгласи с твърденията им. Горкичките, и все на тях, все на тях...

Ама ха, лош екип, марш да обясните на всеки поотделно, колко много е важен и как държите на него. :mad2::lol2:

Посмях се, после ми стана тъжно.

Цензура? Разделяне на потребителите на стари и нови? Диктатура?!?

Наистина ли трябва, непременно и непрекъснато, всеки да се поощрява, да се потупва по рамото, независимо от действията му? Хубаво е да се потупваме, но нека е поне малко заслужено.

Самото обстоятелство, че хората от екипа обясняват действията си, че търсят диалог, говори за желанието им - това, което правят да не се приема като ограничаване, а като начин да се подобри форумът. Няма как да се изпълнят претенциите на всички, макар да подозирам, че се полагат сериозни усилия в тази насока.

Вярно е, това е форум и всеки има правото свободно да изкаже мнение. В същото време, обаче, е вярно, че всеки има правото да не се интересува от това, че някои смята да гледа утре филм, който е свалил предната вечер. След като се усеща нужда от промяна или нови правила, нека се направи.

Различни хора сме се събрали тука и всеки има своя гледна точка.

Моята е, че модераторите са прекалено либерални и дундуркането на недоволните потребители минава разумните граници. Обаче го правят и допускам, че имат своите основания.

Някой може да бъде много обиден, че мнението му, разказващо сън, в който сърцето му пропуска един удар, виждайки лъчите на залязващо слънце през юли(четвъртък, 18-ти, 2013-та, някъде към 9 и нещо) да се отразяват в червеникавите кичури на трябващата да мине за руса коса на любимия си актьор, е изтрито, защото, разбирате ли, направил си е труда да го напише. Е, и? Мен пък не ме кефи, че изобщо се допускат такива лигавщини във форум за азиатско кино и култура.

И кой може да каже кой е повече прав в случая?

Не е вярно, че негативните коментари не са добре приети. Някои са градивни, обосновани, полезни. Сигурна съм, че точно те са желани. И изненада, екипът се съобразява с тях. Но голяма част са си чисто заяждане. В повечето случаи пускани от едни и същи хора, предполагам щастливи от мрънкането по принцип. Аз пък протестирам, не искам да ги чета. Настоявам хленченията да се разкарат! На мърморещите да им се отнеме трибуната! Не може на тях да обръщате внимание, а на мен - не, все пак голям зор си дадох да напиша всичко това. Имам права, нали така? Да знаете, че ще си тръгна, ако не започнете да ги триете! :lol2:

За разделянето на потребителите на стари и нови:

Изобщо не разбирам, как може да се засегне някой от това? На което и място да отида, се предполага, че ще срещна хора, които са там от по-дълго. И да, тези хора ще имат помежду си някакви отношения. Може да са добри или да са лоши, но ще съществуват. И какво сега - да се махнат тези, които са от по-отдавна, за да може новите да не се чувстват нови? Да не показват, че се познават и че са се сближили, за да не се чувстват непознатите пренебрегнати?

Факт е, че приемът в ИС е повече от сърдечен. Аз съм тук от година, а пък страшно добре ме приеха, да не би да е заради изумителните ми лични качества? :lol2:

Никога не съм чула, че не може да правя нещо, защото съм нова. Нито пък нещо ме е накарало да се почувствам нежелана. Напротив, винаги съм получавала подкрепа и помощ. Хората от екипа намирам за много мили и отзивчиви, а за търпението, което проявяват, направо им се възхищавам. Все пак и мен не ме слушат за всичко: Искам по-старите тук да използват много шарен и примигващ, изобщо кичозен емотикон в началото на всяко свое мнение или пък всеки техен пост, съдържащ в себе си числото 7, да се оцветява в ярко зелено, щото искам да ги знам кои са. Пък те не искат. Да ви кажа никак не съм доволна, че не приемат предложението ми. И понеже съм тука много ценна(вижте само какви страхотни идеи дадох), мисля, да ги изнудвам. Щото, ако си тръгна, сещате ли се, а, а? ;)

Да се обидиш от нечии хубави спомени, останали от прохождането на форума, дори не знам как да коментирам.

Че то по подразбиране си е така - миналото все е по-хубаво от настоящето, лошото е забравено, остават хубавите емоции. По-забавно им е било, по-приятно, защо да не могат да си кажат?

Чудесно ще е пишещите в "представяне" да се поздравят с "Добре дошли". Но защо това да е само работа на модераторите? Всеки, който иска да поздравява и поощрява - нека се заеме. Убедена съм, че никого няма да изтрият.

Sierra, страхотно си го казала: "регистрирате ли се в този форум, вие също ставате част от "екипа". Вие не сте по-малко членове на форума от мен или Рагнос - въпросът е какво желание имате да участвате активно. "

Та, имаме ли достатъчно домати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, домати нямам:) Чудех се къде да си поместя точно мнението, за което се надявам да се обърне малко внимание:( Горе -долу година съм във форума, гледам да не цапам много с излишни писания, но следа темичките. Напоследък съм малко разочарована, относно проектите, които се превеждат. Сега има малко полъх и се захванаха преводи на японски сериали, но има и много тайвански продукции, които не са по-лоши от корейските. Определено има насищане на корейското, дайте малко хляб и за такива като мен :( Все пак форума е Eastrern, а не Korean Spirit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, домати нямам:) Чудех се къде да си поместя точно мнението, за което се надявам да се обърне малко внимание:( Горе -долу година съм във форума, гледам да не цапам много с излишни писания, но следа темичките. Напоследък съм малко разочарована, относно проектите, които се превеждат. Сега има малко полъх и се захванаха преводи на японски сериали, но има и много тайвански продукции, които не са по-лоши от корейските. Определено има насищане на корейското, дайте малко хляб и за такива като мен :( Все пак форума е Eastrern, а не Korean Spirit.

 

Бих могла да дам някакво обяснение. Проблемът са хард субтитрите, които не рядко са и два вида. И като се наложи и наш превод, става доста трудно за гледане. Иначе фенове на тайванско колкото искаш, дори и мераклии за превод :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се присъединя към горния пост: и качеството на картината обикновено е гадно, и с тия вертикални, хоризонтални и т.н надписи... Може само на такива да попадам, ама... А, и прекъсването и повторението по средата на серията... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова, казах ли ти! ;)

kkalinkova, напълно съм съгласна с теб! :)

Сега ще ти кажа основната причина да не се превежда тайванско.

Много са трудоемки! Казано в цифри...

Продължителността на една серия от тайвански сериал е около час и пет минути, колкото е и серията на корейски сериал.

Разликата - в тайванския има два пъти повече реплики. :) А в сравнение с японските три пъти повече. :)

Следващо... епизодите... японските са 9-11 серии, корейските - 16-20, а тайванските - 20-30. (има и по 12-15, ама по-рядко)...

Английските субтитри в 95% от случаите са вградени. И преводачите от английски са затруднени.

Използва се тайминга на софт субтитри на друг език. И... трудна работа.

А редакцията... На субтитри от 1300 реда ти излизат 1500 технически грешки. Върви се оправяй...

Лично аз знам за започнати 7 тайвански сериала! :) Така че... има светлина в тунела. (много малка и много далече) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни се чудя дали да не пусна тук два - три реда, щото хич не съм по доматите. Много цапат, а и аз не съм от придирчивите. Благодарна съм, че изобщо го има тоя сайт в България и хората тук работят за нашето удоволствие. Така че........вместо с домати ..... ще ви замервам с рози, без бодли.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, домати нямам:) Чудех се къде да си поместя точно мнението, за което се надявам да се обърне малко внимание:( Горе -долу година съм във форума, гледам да не цапам много с излишни писания, но следа темичките. Напоследък съм малко разочарована, относно проектите, които се превеждат. Сега има малко полъх и се захванаха преводи на японски сериали, но има и много тайвански продукции, които не са по-лоши от корейските. Определено има насищане на корейското, дайте малко хляб и за такива като мен :( Все пак форума е Eastrern, а не Korean Spirit.

Уф, знам , че спамя. :( Простете. Мац е права, сега гледам тайванската " Дяволът край мен" . Три ката субове са. Като нашенските са супер. Не е съвсем по темата, но ако има преведени сериали има начин да се гледат без да станеш "разноглед".

Само да ти предложа вариант, който аз открих.

И двата зависят от плеъра ти. Но пък плеъри - бол.

Вариант 1 - "Боядисваш" си бг. суб с друг цвят - примерно зелен. Тези отдолу се губят./ това го има в опциите на плеъра->десен бутон и падащо меню/

Вариант 2 - В моя плеър KMPlayer има опцията / пак десен бутон/ Цвят на фон на суб. задаваш цвят от менюто, Аз задавам сиво. Покрива повече суб отдолу, четеш безпроблемно българските. Малко е гадно е, че се губи част от картината, но при три ката суб / три езика са./, така или иначе се губи.

Това е само предложение, за да не гледаш плетеница от три черно-бели азбуки / едното йероглифи/.

Дано съм помогнала.:-))

Домати за хвърляне нямам, но нарязани на салатка с печена капия и лук, с питие и с приятели - приемам. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска да гледа, не му пречат 5-те вида субтитри.

Проблемът е, че няма български субтитри... Но сме си взели бележка. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали мястото на този въпрос е тук, но ще го задам. Защо няма раздел тайвански сериали? Случайно влязох в китайските и видях, че всъщност там са и тайванските, но даже няма знаменце, по- което да се разбере. В чуждите сайтове, където има общо азиатски сериали, поне са сложени знаменца на държавите. Вероятно защото в тези се използва китайски език, но според мен държавата е важна, още повече, че китайския в Китай май се нарича мандарин в Тайван и има някаква разлика между двата езика.. Когато влязох тук, се ориентирах трудно да намеря това, което търся, виждайки го в замундата. За потребителите, които не са наясно, излиза така, че все едно тук такива няма, защото в основното меню на форума тайвански сериали липсват. .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали мястото на този въпрос е тук, но ще го задам. Защо няма раздел тайвански сериали? Случайно влязох в китайските и видях, че всъщност там са и тайванските, но даже няма знаменце, по- което да се разбере. В чуждите сайтове, където има общо азиатски сериали, поне са сложени знаменца на държавите. Вероятно защото в тези се използва китайски език, но според мен държавата е важна, още повече, че китайския в Китай май се нарича мандарин в Тайван и има някаква разлика между двата езика.. Когато влязох тук, се ориентирах трудно да намеря това, което търся, виждайки го в замундата. За потребителите, които не са наясно, излиза така, че все едно тук такива няма, защото в основното меню на форума тайвански сериали липсват. .

Поправено е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за поправката. Съжалявам за притеснението, което ви създадох. Наистина сега е много ясно и прегледно. :rolleyes:

Не сте създали притеснение. :) Всъщност до завчера Тайван присъстваше в заглавието, но правим промени с цел по-добра индексация в Гугъл. Други хора също се оплакаха и решихме да го върнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...