Jump to content

Как си измислихте ника?


Recommended Posts

Моят предполагам е очевидно от къде е... :lol: Общо взето го избрах, защото мисля, че е забавно и по- различно.Е определено и детето в мен проговори докато се чудех какъв да е никът ми. :D

 

Ами мисля,че е на японски.Даже го намерих с йероглифи - ソラ/ 空 or 昊 (Сора) ,означавало небе(а в един сайт,до колкото се сещам май беше индийски :D ,означавало слънце).Ако някой е гледал Наруто :D ..има момче с такова име (сега се сетих :D )

 

Sora.PNG Това е момчето ( Naruto Shippūden Episode #54 ,ако сте гледали шипудена)

 

Но не е заради анимето...просто ей така си ми хареса.

А за името Сорая се порових из нета -Soraya (Persian: ثريا ).Означава "rich" /"богат" или "princess"/"пренцеса"

//Името също е и едно от разновидностите на слънчогледите :D //

Абе като се замисля доста инфо намерих за значението на името.. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ден екс шефът нахълта в офиса и обяви, че бързо и яростно трЕбва да се регистрираме в скайпа!! Щукнала му била "гениалната" идея за икономичност откъм използването на телефони ... понеже беше зъл и свиреп, като се ядоса, ние още по-бързо и яростно се регистрирахме :blink: От те тая скорост, неколко /много/ пъти пробване да се регистрирам /все ми даваше, че е заето вече, щото аз твърдо и упорито реших, че трябва да ползвам собственото си име, част от първото и част от второто - да ме пребие човек/ се появи, цитирам шефа си: "Що за крокодилски ник!!!" Ау, като каза крокодилски ми напълни душата, оттогава все с този ник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ден екс шефът нахълта в офиса и обяви, че бързо и яростно трЕбва да се регистрираме в скайпа!! Щукнала му била "гениалната" идея за икономичност откъм използването на телефони ... понеже беше зъл и свиреп, като се ядоса, ние още по-бързо и яростно се регистрирахме :blink: От те тая скорост, неколко /много/ пъти пробване да се регистрирам /все ми даваше, че е заето вече, щото аз твърдо и упорито реших, че трябва да ползвам собственото си име, част от първото и част от второто - да ме пребие човек/ се появи, цитирам шефа си: "Що за крокодилски ник!!!" Ау, като каза крокодилски ми напълни душата, оттогава все с този ник.

 

:lol:

И при мен горе-долу така. Преди няколко години ни юрнаха в офиса да си направим скайпове. Нямаше как да проявявам творчество и се наложи да ползвам буквичките на собствените си имена. А и с всеки нов софтуер във фирмата ми натрисат и нов акаунт и в главата ми вече е голяма бъркотия. Затова поне където аз си правя регистрацията си ползвам този ник, за по-лесно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готина темичка. И на мен винаги са ми били интересни никовете. От любопитство ли, защо ли :blush: ... Моето е от един любим филм, който вероятно не сте гледали "Ghulam"- хинди, с невероятния Аамир Кхан. Е, там имаше едно момиче, една супер готина актриса, която са започнали да наричат Kandala girl, по името на една от песните. Самата песничка е много готина, героинята е страхотна - млада, дива и красива. Та така и аз без да отговарям на същите характеристики реших да съм kandala - поне тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно целият ми ник е Ianakin Skyfu**er.... и е странна симбиозна връзка (като костюма на черния Спайдърмен :lol: :lol: ) между един от геройте на Междузвездни бойни - Анакин името ми и песента на така наречените Карамфили и Пушкала (Guns N Roses) :lol: :lol: - Mama Kin и всичко е залята с прилично количество алкохол..... останало да ферментира и това е крайния резултат :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тази темича ми хареса,върнахте ме преди поне 13години. :D Ле лее все едно беше вчера,тогава когато беше на мода “mirc"и ICQ .

От тогава се подвизавам с този ник, които е съкращение на името ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата настина е много интересна :).

 

При мен измислянето на ника ми стана в периода, в който бях върл фен на поредицата Хари Потър. Тогава много харесвах змията на Лорд Волдеморт ( за тези, които не са чели книгите, това е злият магьосник в поредицата). По това време обаче бях чела само българските версии и там въпросната змия е наречена Наджини. Понеже нямах възможност да проверя как се пише името на английски реших, че трябва да е Najini. Едва след години разбрах, че съм сбъркала - пише се NaGini.

 

Та това е моята история :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой от всичките , хайде този ... Нали съм фенка на "supernatural "  та там има една кучка , дяволско изчадие със страхотна червена коса и визия . Казва се Абадон , е аз съм чернокоса за това съм Абадор ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно място да обесня какво означава тази на пръв поглед хаотичната комбинация от букви и цифри. Ника ми беше измислен от приятел. В 6 клас започнах да играя една игра на PC и си нямах и на идея какво е това nick. Та приятели ми каза, че там трябва да напиша как да се казвам в играта, а аз естествено си нямах никаква идея. И той изброи няколко предложения, включително и demona. Тогава това предложение ми хареса най-много и без много да му мисля вече не знам си колко години използвам този ник на много места. А сега е в този вид, защото почти винаги demona е вече зает, когато се регистрирам.

 

3 = e

 

demona -> d3mona -> d3mn -> d3Mn

 

:D

 

 

NyXe не е Д 3 М Н, демона е! :D демончо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехех я и аз да си кажа, че доста хора са ме питали за ника ми. Първо няма нищо общо с Питър Пан, нито съм капан за някого - "дид капан". Ника си го измислих в края на миналия, началото на този век (1999 или 2000 не помня точно) и е съставен от първото ми име (приятелите ме наричат Дидка), а останалото е от първите три букви на презимето и фамилията ми, които съвпадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като преглеждах коментарите тук забелязах, че не само моя ник се е "родил" благодарение на грешка :) По принцип навсякъде съм vivian, и много се учудих как пък ми прие от първия път името, щот по принцип все слагам и числа след него. Е чак след това видях, че съм написала vivivan :28558: Какво да го правя - така си остана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм...

Мярнах днес списъче на посетителите във форума и ужас - всичките едни уникални, интересни и най-вече тайнствени, а аз - с главни букви и с истинско име. :bee:

 

Ами и при мен бе грешка - мислех си, че се регистрирам за сайта Eastern spirit, а не във форума и реших, че няма кой знае какво значение.

При това в службата имам 5 рега и  пароли за достъп за разните програми и все трябва да ми съдържат името, не може lapaniza например - честно, колежка има такъв мейл.

Сега се чудя няма ли някой супeр админ дето да намали шрифта поне, да не се "извисявам" при писането. :slap:

Доколкото видях, има никове от "Властелина на пръстените" и от сериали, история и митология. Де да бях внимавала повече!.

 

Един офтопик - и на мен Глорфиндел ми е любимия герой от всичките 3254 броя в книгата :icon_sunny:  Филмът /и трите части де/ успя да ме вбеси с "гениалното" режисьорско решение действията и думите му да се дадат на Арвен - няма само да краси пейзажа я, какво си е мислил дъртия Толкин.

 

П.с.

Благодаря, има кой да ни надзирава и да ни помага! :up:

Редактирано от Rossi Yankova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха, супер тема.Исках да ви поздравя за празника -3 март, но не намирам тема и попаднах тук.

Как ли- навсякъде, с изключение на бг мама, използувам от много години един ник и парола и децата ми се смеят постоянно, че могат да ме разконспирират, където си искат.За това, реших да го сменя с нещо, звучащо, по източно .В този миг, незнайно как, в съзнанието ми дойдоха ония  лилави, ухаещи, лавандулови ниви, някъде преди Казанлък с целия им чар.Много пъти съм спирала при пътуване да им се наслаждавам, особено разлюляни от вятъра.Рекох си- ето това е- Ла  Ван Дул, си звучи баш източно ,че и чаровно като него- изтока, пък на всичкото отгоре и отнесено :28558: като мен по чара му.. .После реших, че ще ме мързи, да сменям малки и главни букви,кирилица и латиница, стана лавандул в главата ми , после при регистрацията правописа явно е надделял и съм ударила главната буква L,   w по навик при писане на  В на кирилица , а- от само себе си, женското в мен се е проявило  :28558:  и Lawandula, излезе непоправимо в този му вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм се водила от името си! По принцип съм човек с много никове и пароли, част от които вече ги обърках, забравих и зарязах.... Но в един момент ми писна от създаване на нови и реших да ги групирам по вид /аз съм човек, обичащ да систематизира инфорамицята по определен признак/. Затова направих така: всички никове за пазаруване в сайтове и онлайн магазини са ми еднакви /с различни пароли все пак/, всички никове за хоби-сайтовете включетилно за собствения ми блог са еднакви или имат еднакъв корен, всички никова за фотографски страници и фотосайтове са ми горе долу еднакви +/- някакво разширение, и всички никове за торент-тракери и за сайтове съвръзани с кино и телевизия /в случая азиатски/ са ми еднакви. Затова не се чудете, че както тук, така и в другия сайт за източно кино съм aria - общото е по-същественост и качествен признак.

Защо aria? Идва от музикалното произведение - ария, също така ми прозвуча благозвучнно, кратко и ясно, лесно за запомняне и най-вече бързо за изписване.....

По същия начин ползвам и само лични снимки - никога чужди.... А са професионално напарвени, защото в такава среда се движа просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ме усмихват тези лексиконни теми.

Изгледах третия си корейски филм, май беше "Голата кухня", мярнах кредитите и се втурнах за още.

Попаднах тук, но старият ми ник "BUBA_", във всички възможни варианти, беше зает.

"Буба" ми е прякор и в личния живот, и прякор, с който ме знаят старите приятели от  Лафчето на Дир-а, някога.

Толкова много исках да видя, какво има в Спирита, че просто първото лесно и ясно име, което ми щукна и

 компа не отхвърли, беше naia, и то с малки букви Изобщо не  помислих, че ще се задържа.

Дъщеря ми е Наталия, но на галено е казваме Ная. /Най-често го крещим:-))/

Ако тогава знаех, че ще превеждам, наистина щях да държа, да съм Буба.  Късно е, чадо, мандалото...

 

Но пък разбрах, от къде идват никовете на ддзаз, д3мн и много други, харесвани хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди много, много години (ама наистина много!), при първия ми сблъсък (челен!) с технологиите, реших да си правя имейл акаунт и трябваше да измисля нещо бързо, за да не размотавам баткото в интернет-залата да ме чака да мъдрувам. Минути по-рано по радиото бяха пуснали песничката на Спиди Гонзалес. А съм набор 86. Останалото е история. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...