Jump to content

Как си измислихте ника?


Recommended Posts

Тъй де стана ми интересно защо точно така сте си избрали "името" във форума. Винаги има някаква обяснима причина, сигурна съм. :) Аз ще се "жертвам" и ще кажа първа ;)

 

Моят ник е всъщност името на един елфически принц (не ми пука че е мъжко :P ) от КНИГАТА (няма го във филма) "Властелинът на пръстените". Който я е прочел сигурно се сеща. Всъщност първо почнаха вкъщи така да ми викат и като започнах да се подвизавам в интернет реших него да използвам. А цифрите са на произволен принцип просто като си правех рега на др място това беше една от свободните опции:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за миг си помислих, че Майк е написал, че ника му е от името на Майк Портной... Но не, старата песен на нов глас.   :lol: Ама пусто любопитство и му дадох "преглед все пак".  Моят е от алтер егото на Джийн Симънс.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демони ,моля те не насърчавай подобни прояви, че пак ще се напълнят общите приказки с теми от рода на откъде ти е аватара, откъде ти е подписа, защо точно той, довърши изречението и др.подобни губещи времето безсмислени писания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за миг си помислих, че Майк е написал, че ника му е от името на Майк Портной... Но не, старата песен на нов глас.   :lol: Ама пусто любопитство и му дадох "преглед все пак".  

 

Нали, "преоблякъл се Илия, огледал се - пак в тия" ;)

Жив и здрав бъди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демони ,моля те не насърчавай подобни прояви, че пак ще се напълнят общите приказки с теми от рода на откъде ти е аватара, откъде ти е подписа, защо точно той, довърши изречението и др.подобни губещи времето безсмислени писания.

 

Параб, не мисля че значението на ника е безмислено, защото отразява личността на човека отсреща.... сами го избираме и в малка или голяма степен означава нещо за нас, т.е. разкрива черта от характера ни. Виж относно аватар, подписи и т.н. не ми пука особено какви са, що са защото те се променят и отразяват това което в момента ни харесва, т.е. нещо преходно, докато ника си е един, в смисъл не го променяме когато ни скимне...:)

А относно глупавите игрички от типа на довърши изр, напиши дума която да започва с посл на предходната и т.н. според мен е безмислено да има такива в форумите, защото те изискват моментна реакция, а не пет минутно мислене пред екрана...виждала съм ги доста, особено в испанските форуми, обаче така и не разбрах защо са толкова популярни (от др страна испанците са професионалисти в губенето на време, така че може и да има нещо общо с това... :P:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че темата се е поизместила от основната идея и се надявам да я върна там като споделя. Когато се роди малкият ми син се чудех под какво име да публикувам бебешките му снимки в нета. Той се казва Мартин а аз съм Мария. Търсех нещо производно от неговото или моето име и webshots ми предложи martisun - от Марти и слънце. Много ми хареса този ник и от тогава съм с него навсякъде. А "слънчицето" Марти вече е на 6 годинки и гледа заедно с брат си японски анимета, така че скоро може и сам да пропише тук. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с glorfindel133 ,че чрез никът човек загатва за своят характер и личност.Има доста ритуали в чужди култури ,където всеки индивид трябва да избере сам своето име ,тотем и т.н.,в зависимост от уникалността му .Може би даже е правилно да имаме едно име за пред хората и друго само за нас ,така ще запазваме своята идентичност и ще я устояваме с всички сили.

Както и да е разбъбрих се много <_<.Никът Figil e ''плод'' на случайността ,преди десетина години затворих очи и произволно натиснах няколко клавиша на клавиатурата ,така и се роди ,затова мога да твърдя ,че е и уникален.С него се пиша на всякъде !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сладка темичка :) моя се роди след като за първи път гледах Tengou Tenge , хареса ми ,че и предметите носят душа.... и тъй като имам страст към ножове и всчкакъв вид хладни оръжия си измислих crying_katana .... плачеща ,защото все още не е намерила господаря си и издавайки звук наподобяващ плач се надява , че той ще я намери :))))) малко хахава причина , но след анимето бях пощръкляла напълно :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам всякакви книги на историческа тематика, особено за силни и властни жени. Главната героиня в "Речният бог" на Уилбър Смит е Лострис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"музичка" - Обожавам музиката. За мен тя е чудо някакво, вълшебство. Не преставам да се изумявам от нейното въздействие, което е толкова необятно. "Музичка" е любима на сърцето ти музика, нещо което слушаш и се чувстваш щастлив и ти е хубаво и красиво, всеки има такава музика, просто трябва да я открие. И тогава се случва "магията".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах! Нека следващия напише името си с нос!

 

Това в кръга на шегата... Може би във всеки форум има подобна тема, но това не значи че е спамерка или ненужна. Трябва ли да пишем ПМ не хората, чиито никове доста ни интересува какво значат, как ли са им хрумнали и т.н. Ем, понеже ми е интересно да знам как хората си измислят никовете, ще си оставя и моето обяснение.

 

Диабле Тоннере - изскочи сред резултатите с начална буква "Д" в една митологична енциклопедия с имена, докато се чудех как да кръстя една вещица, имайки предвид, че за точно тези вещици, които до голяма степен са шарлатанки, името е от съществено значение за имиджа - който пък им върши половината от работата. Та, понеже въпросната е доста импулсивна, донякъде нервна, доста й пасваше да е името на божество/дух от Вуду религията, и то такова, което се свързва с гръмотевиците. Само че... от уста на уста хората си го предават грешно и в крайна сметка всички я наричат Даибле Тоннере.

Донякъде ползвах себе си, докато измислях персонажа, така че започнах да се регистрирам навсякъде с името й.

 

От две години, че и повече, не съм имала проблем с вече регистриран подобен потребител. Е, представете си изненадата ми като вече имаше един Daible в Туитър. Дебел американец... Грррррр!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами направо от името, нищо особено, но после видях, че повечето са с корейски :unsure: , а пък мойто стана нещо тъпа, ммммм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но откакто имам комп, се регвам навсякъде с този ник, макар да няма общо с истинското ми име(което е Катя)... До колкото помня, го бях измъдрила от името на една стара фр и аз не знам защо и все още се пиша с него. Просто навик.. хД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да се разпиша и аз в тази тема - моят ник за този форум е името на един от най-известните личности от новата история на Китай. Wong Fei Hung е реалан личност, роден в малкото градче ФоШан (откъдето е родом и Ип Ман) и за този човек има над 300 филма описващи го в различна роля и светлина. Просто реших да имам по тематично форумно име и избрах този ник, пред обичайния който използвам в другите форуми - The Grim Reaper :)

 

Знам, че е малко дълъг ник, но за по-кратко можете да се обръщате с Фей :)

 

Поздрави от студен Бургас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...