Jump to content

Recommended Posts

Telecinema-LoveIsBlind.jpg

 

Love is Blind / Mind and Love / Любовта е сляпа

Година: 2009
Страна: Южна Корея
Времетраене: 100 мин.
Жанр: комедия, романтика
Режисьор: Lee Jang Soo
Сценарист: Ooishi Shizuka


Участват:

Lee Ji Ah - Wang So Jung
Kang Ji Hwan - Kang Tae Pung
Lee Dong Hoon - Eun Soo
Hwang Jung Eum - Eun Bin

Описание:

Ти сляпа си, любов, слепиш и нас.
Не виждам туй, което виждах ясно.
Не знам, не различавам вече аз
кое е грозно и кое прекрасно.
У. Шекспир

 

Уанг Со Джонг е добро момиче, винаги готова да помогне на приятел и да се забавлява с познатите си. Работи като репортер в списание за животни. Обича животните, защото са невинни, като деца. Тя е грозна и често се подиграват с нея, но в един момент, когато среща богатия и красив архитект Канг Те Понг, животът ѝ се преобръща на 180 градуса.
:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

 

Лично мнение: Забавно, неангажиращо филмче за разпускане в края на работната седмица. В общи линии това е. Наслаждавайте се. smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето ми хареса, точно отпускащото леко и забавно филмче за релакс през почивните дни :)

Хареса ми как края те оставя с чувството на предопределеност, че няма измъкване от това, което ти е намислила съдбата.

Благодаря на двете дами, занимавали се с превода и редакцията, за невероятната работа :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е сладък,но нещо не ми допадна...може би ми беше прекалено захаросан и лигав.Може и да има хора,които ще го харесат,но определено не е "моя" филм :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста плосък и елементарен,не разбирам как такива актиьори са се съгласили да участват в подобен филм.Сериозен удар в/у реномето им и то най-вече за неестествената им игра и плосък сюжет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е доста лек, никакъв кой знае какъв замисъл, но става. Доста измислен на моменти разбира се, но пък корейците си падат по такива шашави филми. Това, което ми хареса беше, че действието се развива доста бързо.

 

Но пък честно само азиатците могат да измислят такава болест :lol: - да виждаш красивото грозно, а грозното красиво. Иначе през цялото време си умирах да извадя трите пожълтели зъба на мацката :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема и аз де се изкажа, че срамота...........

 

Историята във филмчето е толкова клиширана, че няма накъде повече/ как трябва да съдим за хората не по външността, а по това какво носят в сърцата си/, но точно за това е идеална за направата на пародия от този тип.

Някой хора търсят смисъл във филма.........откажете се, това е като да търсиш смисъл в “Смотаняци” или “Страшен филм” и други подобни.

 

Сега да си кажа, какво ми хареса.........

1.През цялото време докато го гледах се хилех, като ряпа. Защо? Откъде да знам, просто ми беше забавно.

2.Мацката не си правеше илюзии относно външността си, не се самосъжаляваше, не се мъчеше да се доказва пред никого, не се правеше на девственица, имаше само една цел - търсеше убавец. “ За мъжа най-важното е да е хубав” ха ха ха голямо мото.

3.Баткото на пръв поглед изглеждаше, като принца от приказките, но слава богу бяха му избрали роля на повърхностен, арогантен егоист.

4.Драматизма във филма......корейски е все пак, толкова бързо го претупаха, че чак се накефих. Ако го бяха направили и комичен щяха да ударят в 10-ката.

5.На края мацката не стана красавица , а си остана все същия ухилен звяр.

 

Леко, забавно филмче.....през цялото време имах чувството, че се мъчат да осмеят колкото може повече неща, от стандартно приетите за корейските драми.

Ако тръгна да правя съпоставки и сравнения ще се наложи да преразкажа филма........за това спирам до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се забавлявах...

Знаех, че е клиширанко филмче, цялата поредица от Telecinema-та 7 има за всекиго по нещо и това беше забвния сегмент.

Лъчко оппа (Джи-хуан) си беше екстра пич, отдава му се - с дивашката кратуна се заласнах :lol: , а мацката Джи-а показа и друга способност,

справи се с образа, колкото и фотошопа да ме дразнеше..

 

Тук да похваля pirani, защото имаше мегдан и беше весело подходено и весело се гледа :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейски вариант на Shallow Hal с Гуинет Полтроу. :lol: Като история и идея същата работа. Оригинала е приятен и забавен/с Джак Блек все пак/,но този филм го нареждан на дъното във въображаемата ми корейска класация. Толкова захаросано-малоумен,че се чудя как Kang Ji Hwan се е навил да вземе участие. Лично аз не намерих нещо не клеширано в целия сюжет.Може би, ако не бях гледал филма на братя Фарели щях да видя този по друг начин.Но не мисля,че пак би ми харесал.

Харесвам корейски комедии, но това докарване на случващото се до абсурдизъм не ми е по вкуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми хареса.. Филмчето е екстра за разтоварване.. Две фенки го гледахме и се смяхме от сърце:)))

Вярно, че историята не е нищо особено, даже глупавка.., но пък си струва да се види, най-вече заради двойката. А и сградите и обзавеждането в апартамента му са само по себе си произведение на изкуството.. Така че зависи кой с какво око гледа. Канг Джи Хуан не бях го гледала доста отдавна.. Красив и елегантен в костюм.. И колата му си я биваше.. Както винаги радост за сетивата!!! И страшно забавен! А мацката, макар че е доста известна, я гледам май за пръв път. На моменти ми изглеждаше мъничко изкуствена, все пак и ролята беше една такава..

 

Зъбите й наистина бяха ужасни.. Иначе нищо друго грозно не видях.. А животинките са направо сладост за окото. Маймунката, котенцата и кученцата.. голяма прелест.. и допълваха някак историята.

Най-смешния ми момент беше.. Канг Джи Хуан със сушоара.. просто това беше уник!!! И това "Богиньо моя".. - невероятно попадение!!!:)))

 

 

Благодарности за субките! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към последното мнение, и на мен много ми хареса, просто забравих за ежедневните размисли и се разтоварих добрес това филмче, :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко и приятно филче, много подходящо за разтоварване.

Не търсете кой знае какъв смисъл в него. Който иска нещо по-сериозно, да гледа Аз съм щастлив /например/.

Джи Хуан - както винаги беше сладур с неговия поглед от тита "не съм оттук и съм за малко...". Най-много се смях, когато

 

в кафенето два пъти мина покрай девойката и не я позна. :lol:

 

Нямах големи очаквания и може би затова не останах разочарована.

Ако търсите неангажиращо, забавно филмче - това може и да е вашето.

Благодаря за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много глупав филм. Като цяло, идеята е добра, но ако не бяха Kang Ji Hwan и Lee Ji Ah, надали някой би го гледал.

А като знам какво чакане го чаках... Тя не беше достатъчно грозна, а той с това "Богиньо...". Боже!

И аз не знам как са се навили да участват, но пък за мен беше удоволствие да ги гледам, и двамата. Страхотни актьори са!

Благодаря за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах! :)

Като са ми хубави актьорите и филмът ми е хубав. Не е филмът на филмите, но пък има своята привлекателност. Много ми станаха мили моментите, когато героят на Kang Ji Hwan започна да осъзнава любовта си. Абе, става за запълване на времето... На мене ми стига, че участва Kang Ji Hwan, любим ми е след Hong Gil Dong. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки повечето негативни коментари, отдавна искам да изгледам този филм. Но имам някакъв проблем с дисковете и субтитрите. Има ли възможност някой да го качи някъде другаде или да продължавам с опитите? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки повечето негативни коментари, отдавна искам да изгледам този филм. Но имам някакъв проблем с дисковете и субтитрите. Има ли възможност някой да го качи някъде другаде или да продължавам с опитите? :unsure:

Мила, дадени са 4 места за теглене на видиото, от никъде ли не успяваш да го дръпнеш?

Субтитрите са си ок.........току що проверих......изтеглих ги дори от сакпания ми компютър на работа и си се отварят.

Проблема е явно някъде при теб...

Опитай отново..........ако не стане обади ми се поне субтитрите мога да ти ги пратя по пощата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки повечето негативни коментари, отдавна искам да изгледам този филм. Но имам някакъв проблем с дисковете и субтитрите. Има ли възможност някой да го качи някъде другаде или да продължавам с опитите? :unsure:

 

В БГ тракери Филма+ БГ суб :click: и :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз имам някакъв проблем с megaupload, защото не иска да ми го отвори изобщо. Опитах се още преди няколко дни, но не се получи. Благодаря, че го качихте в мастерс.

Гледах го най-накрая, едвам се абстрахирах от негативните коментари, но разбрах защо има толкова недоволни от филма. Очаквах малко повече от към сюжет и игра.

Джи Хуан ми хареса въпреки жестокото му преиграване. Същото се отнася за Джи А, която много ме дразнеше с изискванията си към мъжете и нелепото и поведение, често гнусно. Имаше хубави моменти, смяла съм се много, но нещо му липсваше, не бяха изпипали нещата докрай и посредата започна да ми доскучава.

Хареса ми идеята за любовта и за красотата, затова как се обича със и от сърцето, а не чрез очите и външността, макар те да са пътят към отсрещния човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале по едно време се чудих каква е тая пародия дето са я снимали. Kang Ji както винаги си беше уникален, на моменти много ми заприличваше на писателя от Coffee House..Lee Ji Ah ами горе-долу, имала е и по- добри роли. Като цяло е забавно, но не мога да го нарека филм, прекалено бозаво е направено... ако ги нямаше пародийните моменти щеше да се получи много добре... ама едно много ме издразни

 

много тъп край...ЗАЩО просто не и oправиха зъбките?

 

Препоръчвам го да се гледа единствено заради Канг Джи, има какво да се види, oсобено

 

сцената в леглото и разгонената физиономия дето прави :lol:

 

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса и откъм история и откъм актьорска игра (с малко изключение). Може да се каже че това е филм за любов, котета и ... още нещо :D

За Ji Ah съм съгласна, че имаше голяма доза преиграване, но за Ji Hwan не съм на това мнение! Истина е, че "гаднееше" на моменти, но когато трябваше да играе роля на съблазнител се справяше повече от чудесно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...