Jump to content
parab

Дни на Японската култура в България

Recommended Posts

И аз преди сряда сигурно няма да мога да стигна до посолството, а дотогава... ако някой научи нещо, моля да пише!

Мислех да опитам за съботното представление, защото на 5 октомври 2012, петък, от 20:00 часа в НДК съм на танцов спектакъл на Hiroaki Umeda - Adapting for Distortion и HAPTIC,

Ако някой си търси компания за някое от другите неща, да се обажда :)

Между другото и аз, с още 2 момичета, ще ходя на танцовия спектакъл smile.gif Така че петък си отпада автоматично, а тъй като в събота ще е с превод на български, предполагам, че ще има повече желаещи, за това не мисля и да се пробвам. Но на другите събития, както казах, ще сме на линия!

Правя тема за да се подсещаме за интересните събития покрай тези дни. smile.gif

Програма за XXV-те дни на японската култура в България - СВАЛИ

Аз посетих няколко от отминалите събития вече, с нетърпение очаквам Панорамата на японското кино, а утре ще ида към края, дано да не решат да си тръгнат по-рано участниците biggrin.gif

След малко отивам към Музея на София... ако някой ме види да свирка! (:

Някой има ли представа от кога могат да се вземат покани за Чаената церемония unsure.gif От плаката вчера видях, че ще е на 6 ноември от 18ч в зала 6 на НДК. Иначе Денят на японските спортове и традиции беше чудесен, от спорта не видях нищо, но на традициите се насладих biggrin.gif

A oт тези 6 филма, някой може ли да препоръча нещо? smile.gif

(По-скоро от тези които на са на 11,12 и 13-ти)

Ние на всичките ще ходим, но на "Сводникът" в неделя доста хора се канят да дойдат и общо взето него очакваме с най-голям интерес. Иначе аз и в понед няма да пропусна все пак филмът е от далечната 1936 година и ми се иска да видя как е заснет, а последният е един от малкото филми, направени и пуснати след края на войната, тоест пак си струва biggrin.gif

Утре от 11 ч. е ткриването на изложбата във фоайето на БАН. Тя ще остане до вечерта и веднага я развалят.

Дните на японската култура започнаха. Има интересни събития, но най-любопитна е филмовата панорама, която стартира в края на този месец. Нин!

"Програма"

Харесах си нещо от програмата - концерта на дуото със звънчета на 7 ноември в София но ...... вход с покани ми звучи твърде неясно.  Кой , къде , как дава тези покани?

Поканите трябва да ги дават в консулството. Поне така процедираха предните години. Трябва да проверяваш там и като има, да отидеш и да си вземеш.

Този път ги раздават и в билетния център на НДК.

Ще се ходи на старите японски филми в НАТФИЗ. Почти всички са самурайски. Виждам, че дори има и една анимация...

Изложбата с икебана също трябва да се види.

Филмовият маратон тази вечер започна повече от добре. Надявам се утре да дойдат още хора. Подбраните филма са много любопитни.

На място можете да си вземете програма за цялата седмица, както и да попълните кратка анкета за това, какво желаете да гледате при бъдещи панорами.

Сдобих се с покана за концерта на "Belly Love". В посолството бяха изключително любезни и отзивчиви. Покани има все още, остава желаещите да се възползват.

"Отмъщението на един кабуки актьор" напълни залата онази вечер. Едно от неувяхващите произведения на Кон Ичикава откри свои почитатели сред българските зрители. Това беше най-силния филм в програмата.

На 8 юни в ЦИЕК ще се проведе Бункасай - Празник на японската култура. Начало: 11ч.