Jump to content

Дни на Японската култура в България


parab

Recommended Posts

И аз преди сряда сигурно няма да мога да стигна до посолството, а дотогава... ако някой научи нещо, моля да пише!

Мислех да опитам за съботното представление, защото на 5 октомври 2012, петък, от 20:00 часа в НДК съм на танцов спектакъл на Hiroaki Umeda - Adapting for Distortion и HAPTIC,

Ако някой си търси компания за някое от другите неща, да се обажда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото и аз, с още 2 момичета, ще ходя на танцовия спектакъл smile.gif Така че петък си отпада автоматично, а тъй като в събота ще е с превод на български, предполагам, че ще има повече желаещи, за това не мисля и да се пробвам. Но на другите събития, както казах, ще сме на линия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя тема за да се подсещаме за интересните събития покрай тези дни. smile.gif

Програма за XXV-те дни на японската култура в България - СВАЛИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз посетих няколко от отминалите събития вече, с нетърпение очаквам Панорамата на японското кино, а утре ще ида към края, дано да не решат да си тръгнат по-рано участниците biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа от кога могат да се вземат покани за Чаената церемония unsure.gif От плаката вчера видях, че ще е на 6 ноември от 18ч в зала 6 на НДК. Иначе Денят на японските спортове и традиции беше чудесен, от спорта не видях нищо, но на традициите се насладих biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние на всичките ще ходим, но на "Сводникът" в неделя доста хора се канят да дойдат и общо взето него очакваме с най-голям интерес. Иначе аз и в понед няма да пропусна все пак филмът е от далечната 1936 година и ми се иска да видя как е заснет, а последният е един от малкото филми, направени и пуснати след края на войната, тоест пак си струва biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имаше осмо издание на Бункасая в София. Много приятно изкарахме, благодарение на богатата програма. Догодина пак!

https://www.facebook.com/events/148249918695623/?fref=ts - снимки и клипове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дните на японската култура започнаха. Има интересни събития, но най-любопитна е филмовата панорама, която стартира в края на този месец. Нин!

"Програма"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си нещо от програмата - концерта на дуото със звънчета на 7 ноември в София но ...... вход с покани ми звучи твърде неясно.  Кой , къде , как дава тези покани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поканите трябва да ги дават в консулството. Поне така процедираха предните години. Трябва да проверяваш там и като има, да отидеш и да си вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път ги раздават и в билетния център на НДК.

Ще се ходи на старите японски филми в НАТФИЗ. Почти всички са самурайски. Виждам, че дори има и една анимация...

Изложбата с икебана също трябва да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не е късно да кажа:

 

На 24.10.2013 г. от 19 часа в зала 11 на НДК ще има концерт на Фуджико Хеминг. Обърнаха ми внимание, че съвсем не е за изпускане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмовият маратон тази вечер започна повече от добре. Надявам се утре да дойдат още хора. Подбраните филма са много любопитни.

На място можете да си вземете програма за цялата седмица, както и да попълните кратка анкета за това, какво желаете да гледате при бъдещи панорами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сдобих се с покана за концерта на "Belly Love". В посолството бяха изключително любезни и отзивчиви. Покани има все още, остава желаещите да се възползват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Отмъщението на един кабуки актьор" напълни залата онази вечер. Едно от неувяхващите произведения на Кон Ичикава откри свои почитатели сред българските зрители. Това беше най-силния филм в програмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...