Jump to content

Дни на Японската култура в България


parab

Recommended Posts

67197836dc22dee3.jpg


С малко закъснение тази новина намира място тук, но не е твърде късно. smile.gif
За поредна година от японското посолство ще ни зарадват с нови срещи с културата на Страната на изгряващото слънце. Събитията в програмата, които са предвидени от днес нататък:
/има промяна в програмата за Варна - виж мнение по-надолу/
14 октомври - Японска гравюра укийо-е ЛЕКЦИЯ И УЪРКШОП в София
15 октомври - Японска гравюра укийо-е ЛЕКЦИЯ И УЪРКШОП в Пловдив
14-15 октомври - Дни на световноизвестния японски художник и общественик Икуо Хираяма във Варна
17 октомври - BUJUTSU EMBUKAI - Демонстрация на бойни изкуства
23 октомври - Демонстрация и уъркшоп по икебана с участието на майстор Римей Ого (школа Корю)
22-29 октомври - „Традиции и вдъхновения” - ИЗЛОЖБА НА ИКЕБАНА (на нашите приятели от клуб "СОГА")

2-8 ноември - Панорама на японското кино в НАТФИЗ
10 ноември - Демонстрация на чайна церемония
16, 18 и 19 ноември - Българо-японска бизнес седмица
18 ноември - Политика и технологии на Япония за енергоспестяване (лекция)
23 ноември - 23 декември - КУРОСАВА. ОТРАЖЕНИЯ 11- ПОСВЕЩАВА СЕ НА 100-ГОДИШНИНАТА ОТ РОЖДЕНИЕТО НА АКИРА КУРОСАВА (лекциите ще са от Андроника Мартонова smile.gif)
 

95d5bd0cbf14302a.jpg


Брошурата с подробностите за отделните събития като час и място можете да намерите тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има промяна в програмата за Варна във връзка с присъствието на японските гости. Програмата предвидена за 14ти октомври се премества на 15ти октомври. Официалното откриване на Изложбата "Пътят на коприната на Икуо Хираяма - кръстопът на култури в обещание за мир" се отлага. За влизане на откриването ще има изготвен списък от гости. За да се запишете трябва да се свържете с Център "Икуо Хираяма" , като изпратите мейл на адреса в сайта. Господата поеха ангажимент да уведомат с отговор, кога ще бъде откриването. Тогава се очаква да присъства посланникът на Япония, както и други VIP гости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четиринадесети празник на японската култура

 

 

第14回

日本文化祭

 

 

14 май 2011г. в 12:00 часа,

в аулата на ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий”.

Организират го студентите по японски език към ВТУ

с подкрепата на ВТУ, студентски съвет

и посолството на Япония в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Студентите от специалност "Японистика" на СУ"Св. Климет Охридски" ви канят на 6-тия традиционен Празник на японската култура.

 

В програмата очаквайте разнообразни сценични изяви, демонстрации, игри и изложби, чрез които ще ви запознаем както с традиционните японски бит и култура, така и с модерното лице на страната. Ще се радваме да посетите и благотворителния ни базар в помощ на пострадалите при земетресението в Япония. Събраните средства ще бъдат дарени на Японския червен кръст."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХХІІ ДНИ НА ЯПОНСКАТА КУЛТУРА
714222f6df2cc8a9.jpg
И тази година ще се радваме на богата програма, посветена на японската култура и изкуство. Интересни събития са подготвени в няколко български града.
Програма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22PИ ДНИ НА ЯПОНСКАТА КУЛТУРА

В БЪЛГАРИЯ – 2011

22ND DAYS OF JAPANESE CULTURE

IN BULGARIA – 2011

30 септември Стара Загора

1 Развитие на балнеологията

в България. Японският опит.

(семинар)

7 - 20 октомври София

2 Светещи каменни фенери и

скултурни форми (изложба)

12 октомври София

3 Представяне на японската кухня

25 окт. - 11 ноември София

4 Традиционна японска

архитектура (изложба)

26 окт. - 6 ноември София

5 Казумаса Нагай, Икко Танака,

Шигео Фукуда – велики майстори

на плаката от Япония (изложба)

26 - 30 октомври София

6 Традиции и вдъхновения от

Изтока – икебана, бонсай и хайку

(изложба и демонстрации)

27 октомври София

7 Концерт за пиано и флейта

октомври София

8 WALK IT

(благотворителна фото изложба)

31 окт. - 2 ноември Варна

4 - 10 ноември София

9 Панорама на съвременното

японско кино

10 ноем. - 10 дек. София

10 Изложба на Икуо Хираяма

14 - 18 ноември София

11 Българо-японска бизнес седмица

18 - 19 ноември София

12 Театър Но

27 - 28 ноември София

13 Японски традиционен театър

„Едо Уцуши-Е”

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие ще посетя колкото се може повече събития laugh.gif Миналите две години бяха подготвили много интересна програма и гледам, че и този път не отстъпват biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софиянци, да се групираме и да ходим заедно.

 

На линия за предложения съм :)

 

Аз не познавам никой от вас, отскоро съм тук, но съм запленена от нещо което видях едва онзи ден - случайно попаднах на видео в Youtube на оризовите им полета. Ще съм щастлива, ако мога да се докосна до духа на тази култура тук, в нашата скромна родина. И ще съм благодарна да го споделя с някой от вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай на форумната ни среща днес или всяка сряда, за да се запознаем и опознаем, а може да ходиш и всяка сряда на корейски кино вечери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софиянци, да се групираме и да ходим заедно.

Хайде наистина да отидем организирано...поне на филмите. Може да си спретнем и по някое ресторантче след това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли информация за събитието този петък/ събота- Театър Но. Тъй като в сайта и фб страницата няма нищо качено, а се чудя за часа и дали ще е с покани, билети, безплатно rolleyes.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сетих късно. Билетите и за двата дни са изчерпани.

Дано скоро да има подробности за последното събитие в НАТФИЗ.

Можете де посетите изложбата в БАН. Тя е до 10 декември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз четох, че било с покани от посолството.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4292491

Жалко, ще се изпусне...

Дано поне за другото събитие да се разбере нещо, макар че нито на страницата на посолството, нито на профила им във Фейсбук публикуват информация :(

 

И само да споделя колко ужасно съм разочарована от Изложбата Традиционна японска архитектура в Националния археологически музей.

За да се влезе да се види изложбата, трябва да се плати вход за целия музей, който е 10 лв., които бих ги прежалила, но самата изложба са точно 16 пана, сигурно формат А3, със снимки и едно с текст, наредени в центъра на музея... все си мисля, че можеше преспокойно да ги наредят в галерията с изложбата на плакати, където беше вход свободен... или поне да бяха наредили малко повече неща... за японската архитектура има толкова много да се каже и види... съжалявам за финансовите проблеми на музея, но мисля повече там да не стъпвам, изключително бяха нелюбезни на всичко отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехх защо ли чаках толкова много да публикуват информация за театъра Но dry.gif Ако знаех, че е с покани, отдавна да съм отишла в Посолството biggrin.gif (не че миналата година липсата на покани ме спря да посетя демонстрацията на Икебана и Чаената церемония, ноо сякаш не ми се рискува в това студено време). А Традиционна японска архитектура в Националния археологически музей реших да пропусна, тъй като съм разглеждала самия музей и някак си предполагах, че времената изложба няма да е толкова голяма.

В БАН поне ще отида, а за последното събитие в НАТФИЗ, ако до сряда- четвъртък не публикуват никаква информация, направо ще питам в посолството.

Между другото (леко странично от темата), но тази събота/ неделя в Дом на киното/ Кино Люмиер ще прожектират "Тайният свят на Ариети" (филм на Студио Гибли).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...