Jump to content

Pom Poko (1994)

taumaster
 Share

Recommended Posts

81rw2Vc9cZL._SL1500_.jpg

4a9690a1afe764ec48607e069561865c.png

Pom Poko (Heisei tanuki gassen pompoko)
Епохата Пом Поко

:imdb:
IMDB Рейтинг : 7,4 /10

Режисьор : Исао Такахата и Хаяо Миязаки
Държава : Япония
Година : 1994
Времетраене : 119 минути
Жанр: анимация за деца и възрастни, семеен
Език: японски

Бг. субтитри : Тим (taumaster)

:essub:

Сюжет:
Историята на група еноти - безгрижния им живот, заменен от ужаса на настъпващата урбанизация. Те имат само едно оръжие срещу хората - умението си да се преобразуват. Но ще успеят ли да оцелеят?

От преводача:
Много приятен и забавен филм - типичен за студио Ghibli. Има моменти на смях, както и тъжни такива. Но атмосферата винаги е топла, добра. А и човек се замисля поне малко за невинните животни, изтиквани от хората от естествените им хабитати. Приятно гледане!

Свали филма: Оттук!
Може и оттук: Моля!

Онлайн с български субтитри: :click:

Свали с бг аудио: :click:

• Like 1

здравейте, 

опитвам се да го сваля от мастерс-тб. Може ли сийд или от някъде файла със субтитрите да е достъпен. Благодаря. 

Преди 4 часа, windv написа:

здравейте, 

опитвам се да го сваля от мастерс-тб. Може ли сийд или от някъде файла със субтитрите да е достъпен. Благодаря. 

Субтитрите могат да бъдат свалени от тук :getsubs:

Студио Гибли си е Студио Гибли! Винаги съм се впечатлявала как вкарват магията в проектите си и задължително се застъпва отношението човек-природа. Природата в повечето случай е главно действащо лице във филмите им, а тук и животинките еноти, които както ме разсмиваха , така и натъжаваха. Приятен филм, който те кара да се замислиш за "дивото" около нас. Доста дълъг ми беше обаче. Арта е типичен за Гибли, като единствено в повече ми дойдоха

Off Topic

ташаците! А когато говориха за тях и ги използваха за преобразяването си... олеле майко :D 

Иначе симпатично аниме филмче. Има върху какво да се замисли зрителя, докато гледа.

Благодаря за превода! :bow: