Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

I Am Happy (2009)
Страна: Южна Корея
Премиера: 23 ноември 2009
Времетраене: 113 мин.
Жанр: Драма, Романс
Режисьор: Yun Jong Chan
IMDB

Участват:
Hyun Bin - Man Su
Lee Bo Young - Su Kyeong
Park No Shik
Park Yeong Seo
Jung Jae Jin


Резюме: Един мъж (Hyun Bin) страда от психическо заболяване, след като е живял с майка, страдаща от деменция, и брат, пристрастен към хазарта. Той се влюбва в медицинска сестра (Lee Bo Young), работеща в психиатричната клиника, в която се лекува.

:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ


Най-после излезе филмчето с хубаво качество и субтитри, сега може човек да се наслади на Hyun Bin напълно.... laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нареждам се на опашката на чакащите! Толкова го чакахме този филм, че сега още малко ли няма да изтърпим за превод!

Щом Блеки се захваща, очаквам и прекрасен резултат! /Това не е четка, казвам го от наблюдения ;) /

Така ми се гледа този чаровен, талантлив и любим Трапчинко!

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите субтитри са готови, чакат редакция :) .

 

Сега за филма:

Филмът не е за всеки, не защото е много тежък и несмилаем, а защото е човешко - болезнен и чувствително - реален, за това как двама души могат

да търсят и да имат мимолетно щастие в своите заблуди.

Още заглавието вкарва първият парадокс и те кара да го изгледаш, поне заради съдбите на героите, не толкова заради историята.

Странна работа е живота, а живота на хора с тежки психични или сериозни болести е и болезнен за всеки, за болните, и за другите от семейството...

Човешката болка, паричните проблеми, несбъднатите мечти, мизерният живот и реалността, са все неща, които могат да побъркат всеки нормален

човек и да го карат да търси отчаяни моменти на щастие. Банално, но вярно...

Краят, най-много ми хареса във филма – тих, спокоен, музикален, истински...и ако наистина филмът е базиран на истинска история (за побъркано момче),

ме радва светлината, която се показва над мрака.

Всеки може да реши за себе си, дали това е обичайно тягостен драматичен филм или трагично – романтичен в който да намери малко смисъл?

 

П.П.Бини се справя доста добре с образа на параноичния човечец, показващ тежестта на болестта си и най-важното за мен, тотално забравих

как изглежда в реалния живот. Добър е, нямам търпение да го видя в новото амплоа в "Secret Garden".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста го чаках (най-вече заради Хьон Бин), но се оказа изключително много депресираш. Или поне за мен беше така.

 

Изгледах го целия, с надеждата, че поне на края може да им се случи нещо хубаво на тези хора, но уви...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блеки, чакам си субките!!! Знам колко го чакаше този филм, а и всички ние..

Знам, че е от сърце!!! Моите благодарности! :wub:

Със сигурност съм пристрастна, защото Бини ми е слабост.. А и тематиката ми е особено близка..В момента чета "Полет над кукувиче гнездо" (най-накрая се наканих), така че съм се потопила напълно в "Света на лудите".. Всъщност "лудите" са много "специални" и със сигурност ми е много интересно да видя Бини в точно такава роля. Още повече, че за актрисата само съм чела и също любопитна да ги видя като двойка..

За такъв филм се изисква особена настройка..

Корейците са майстори на драмата, така че не съмнявам в качествата на филма и самата история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо... Много хубаво. И тъжно. Това не е филм, който може да се гледа с пуканки в ръка. Ако нямате предварителна настройка не го започвайте!

Прекрасен Бини! Или Ман Су, защото те се сляха! Имах големи очаквания и те се оправдаха. Прелест! И на моменти виждах отчаяния поглед на Джи Соп.

То това не беше живот, не беше чудо. Как да не избяга /съвсем съзнателно според мен/ от тази реалност момчето, от всички проблеми и болка. Даже си беше доста нормално.

 

Както каза: Външно претендирате, че лекувате хората, но всъщност ги побърквате.

Не знам кои бяха лудите и кои нормалните. А компанийката в болницата беше уникална! Сладури, много им се радвах. И се сетих за Вазовото "лудите, лудите - те да са живи!"

Това с чековете беше страшно попадение! Де да можех и аз така!

Финалът - прокрадна се лъч светлина и за Ман Су и за сестрата, че и нейната хич не беше лесна. Прекрасна и въздействаща музика.

 

Ох, много объркано стана, но още съм под въздействието на филма, съжалявам. Гледайте го!

И накрая - Блеки, Парабче, Браво на вас! Едно голямо :thanks: ! Направихте ме щастлива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм, не знам какво да кажа повече.Присъединявам се към по-горното мнение.Уникален Бини,уникален филм,уникална музика.

И отново си помислих "Боже колко сме повърхностни".Благодаря за превода,страхотни сте.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не бих казала, че е стресиращ или депресиращ, аз и не съм и очаквала нещо друго.. Съгласна съм напълно, че не е за всеки..

Но е със сигурност от филмите, дето те карат да се размислиш..- защо става така..?!

Всъщност отговора не е толкова труден (поне според мен)..В ненормална среда, няма как да останеш нормален..

Ако на някой му се наложи да отиде при психиатър, ще разбере за какво става въпрос. Още повече, че българите като нация вървим тотално нанякъде покрай това обедняване и безпаричие ( хайде да не използвам една дума)..

Та така. На мен филма много ми хареса и дори пак ще си го гледам. Струва ми се, че изтървах някои съществени детайли. Много силна роля на Бини - неузнаваем на пръв поглед, но много истински.

Един такъв специален герой , който ти влиза под кожата от пръв поглед..

С такова семейство, щеше да е чудо да не изперкаш..(ето, това е думата).. Не случайно постоянно разписваше чекове и разплащаше сметки. И не случайно си беше втълпил, че управлява хотел на Алпите и тем подобни..

Много хубава беше песента, със смислен текст (имам предвид караокето)..

Приятелчетата в клиниката наистина бяха образи.. Хем ми беше мъчно за всички, хем ми бяха забавни.. Очарователен свят, ако го погледнеш от друг ъгъл.. По своему сигурно там вътре се чувстват щастливи. Само да не ги пържеха с този електрошок. Това е жестоко! Докторчето е истински гадняр. Човек, който не умее да се отнася човешки дори с бившата си приятелка, как може въобще да работи на такова място?!..

Сестрата..Ами добре поне, че и тя не беше като сестрата в "Полет над кукувиче гнездо" ..

Много силен персонаж и натура като цяло.. Как можеш да оцелееш сред толкова много мъка?! И с хора около теб, които не те разбират и не искат да ти кажат нещата направо в лицето.. Добре че имаше приятелка да я подкрепя..Как мило си гледаше чека от Ман Су.. Сигурно за пръв път някой й предлагаше помощ от такъв род.. Горкичката! Още в началото ми направи впечатление с тези напукани устни и тъжен (почти празен) поглед, точно като на Бини..

Адмирации за актрисата! И нея за пръв път я гледам и определено много я харесах.

 

Благодарности за превода, сладурки! :wub:

Наистина си струва филма да се види от повече хора!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

лудостта е бягство от действителността към страната на щастието ... насилственото лечение предизвика усещането му за свобода и той започна да се бори за това да си остане луд ,и това беше колкото и жалко,толкова и прекрасно ! обреченият човек също не искаше лечение за д аостане в този свят .накрая единият оздравя...последната сцена е най силна ...

,Много потрисащ филм ,но и с философски замисъл .предизвиква огромно състрадание

някой може ли да ми каже къде другаде освен в "снежната кралица "и "Ким Сам Сун "...може да се види "този актьор? Много силно играе !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООО!

На мен филмът много ми хареса

Не бях гледала нещо подобно от великата игра на Джак Никълсън в "Полет над кукувиче гнездо",

не че ги сравнявам......

но Бини, мисля се справи добре с ролята си.

А като се сетя как гледаше с очичките си и искаше някой да го разбере.......ама наистина да го разбере....тъжно е.

 

Благодаря на преводачите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, не е най-хубавия филм, който съм гледала с Хьон Бин, но като за събота вечер - става :lol:

Мисля, че който е гледал филма би се съгласил с мен, че станахме свидетели на една неизживяна платонична любов. Абсолютно съм съгласна с t_lozeva, че във филма е вложен философски замисъл, тъй като след като го изгледа човек започва да си задава въпроси: Ман Су наистина ли беше луд? Или пък това беше в резултат от преживяния шок? и др.

 

Съдбите на двете действащи лица малко или много си приличаха. За това може би не стана така както предполагах, а именно

да се съберат и да има happy end

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е разкошен! Почувствах се...ммм топло...Една много различна роля за Бини..но все пак се справи отлично. Трябва да си имаш настроението за този филм...Не е за всеки ден..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах два-три пъти да изгледам филма, но уви всички опити бяха неуспешни. Започвах го, стигах до някакъв момент и го оставях. Така и не го довърших.

Мрачен филм, депресираща обстановка, грозно семейство. Всичко около него беше сиво - от напуканите устни на Бин и сестрата до болничните коридори.

Не ме впечатли изобщо и нямам желание още веднъж да се опитвам да го гледам. Малкото, което видях ме натовари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф,много тежък филм. Честно да си кажа,много трудно го изгледах. Толкова мрачна обстановка,толкова депресиращ,че ако след като го изгледаш и имаш сили да се умсихнеш,то значи си толкова луд ,колкото и Бинито и спокойно може да понапишеш някой чек на личният си лекар.Няма какво да се описва,много истински и безкрайно болезнен филм. Съветвам преди да си го пуснете да си помислите малко дали искате да си причините това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички по-нови филми, които гледах с Бини напоследък, този най-много не ми допадна. Причината не беше в актьорските изпълнения, а в сценарият и представянето му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...