Jump to content

Memoirs of a Teenage Amnesiac (2010)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

 

51d78bb28b3af3b735ee7c256058554312419561

937b7381ce234f6788e4bc4bc34da70012419564



Memoirs of a Teenage Amnesiac (2010)


Страна: Япония
Известен още като: Dareka ga Watashi ni Kiss wo Shita
По новелата на: Gabrielle Zevin (novel)
Година на излъчване: 27 Март 2010
Времетраене: 100 мин.
Жанр: Романс
Режисьор: Hans Canosa
Субтитри: български, английски, руски


:imdb: 


Участват:
Maki Horikita - Naomi Sukuse
Ken'ichi Matsuyama - Yuji Miwa
Yuya Tegoshi - Mirai Hasegawa
Anton Yelchin - Ace Zuckerman
Emma Roberts - Alice Leeds
Kate Gorney - Isabel
Misa Shimizu - Mrs. Hasegawa
Atsuro Watabe - Goro Sukuse
Kylee - Winnie
Reira - Ace's New Girlfriend
Shin Shimizu - Emergency Staff A
Cameron - Guildenstern
Casper Johansson - English Class Romeo / Rosencrantz
Julia Sniegowski - Brianna
Katherine Torbov - Brianna Friend B
Yuki Takenaka - French Class Girl
Arthur Rempel - Robert Sutton
Haruki Kimura - Bailey Plotkin
Reika Kirishima - Seiko Hospital Receptionist
Aily Roper - English Class Juliet
Matsumi Fuku - Lunch Lady
Ai Ozaki - Yu Arisa
Ian Moore - Mr. Weir
Karen Kirishima - Risa Arisa
Mirei Kiritani - Yumi
Tomotaka Kanzaki - Doctor B
Toshie Nagamine - Nurse B
Yukiko Hattori - Yuji's Mother
David Neale - Dr. Pillar
Shinya Himeda - Emergency Staff B
Umi Yamano - Nurse A
Loic Garnier - French Teacher
Takeshi Kubo - Doctor A
Yui Ozaki - Eri Arisa
Yoriko Kamimura - Ms. Ishibashi
Michelle Take - Mrs. Tarkington


Резюме:

Наоми е обикновена ученичка в гимназията.

Един ден, тя губи паметта си за последните 4 години

и постепенно започва да търси своята самоличност.

И докато паметта й бавно се връща и открива все повече неща за себе си,

тя разбира кои са важните неща в живота.

 

 


 

:essub: 

 

Сваляне с бг субтитри: :click:  :click:  :click:

 

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:

 

Сваляне с руски субтитри:  :click:


Сваляне с английски субтитри
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах филмчето, като цяло ми хареса, Кен'ичи пак играе особняк wub.gif . Филма не бих го определила като нещо хипер-мега-изключително във всеки случай, но е приятен за гледане има някои добри идеи вътре. Определено е по -добър от средностатистическите тинейджъски филмчета. Остави ми същото приятно чуство накрая като след някой нетежък европейски филм от типа на Ma vie en l'air ( не помня на бг любов във въздуха или какво беше...).

много ми хареса как слагаха снимките отстрани докато ги правеха героите. А също и думите на бащата за спомените и нещата, които се забравят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз му давам положителна оценка. Кеничи отново показва най-доброто от себе си. Успели са да му намерят още един подходящ персонаж. Докато го гледах, си спомних за героя му в Зени геба.

Върнали са Тего към качествена филмова роля. Това не го виждаме всеки ден.

Маки също ме впечатли. Надявам се да гледам Мирей Киритани по-често на големия екран занапред. Сякаш мярках още познати силуети, но камерата така и не ги фокусира, за да съм сигурна, че съм ги разпознала. Движението й определено ми допадна. А тези разпръскващи се снимкови кадри, изглежда, бяха свързани със спомените. Напомняха на фрагменити от пъзел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми. От доста време го очаквах и не знаех дали като го гледам няма да остана разочарована, но за щастие не ми е случи. Героите не бяха плоски за мое щастие, което често се е случвало. Актьорите и те си бяха добри. Кеничи и Маки много ми допаднаха като двойка. Много ми хареса и как е снимано всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми хареса. Само Кеничи ми бе интересен, но накрая точно неговия персонаж го замотаха много странно. Тегоши и той не се справи зле с ролята, но като цяло филма ми куцаше. Много ми бе изкуствен на места, може би заради английския на Маки и преиграванията на Антон Йелчин (който прекалено много харесвам и всъщност е страхотен актьор, но хич не ми се върза в цялата картинка). Е, поне бе забавно да гледам руски евреин да играе стереотипен американец в японски филм :D Иначе това със снимането бе оригинално замислено и направено, но иначе не бих гледала филма втори път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах повече, явно не мога да възпрема английската намеса........за това предпочитам 100% японските филми. Сякаш актьорите бяха съвсем различни. Иначе като цяло се гледа филма, лек и приятен, на моменти необясним даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и за мен не беше. В един момент ми стана твърде скучно. Кеничи, който подобен персонаж и на сън да го бутнат може да изиграе не ми беше достоверен, което е странно. Някак през цялото време японците играха задържайки възможностите си да внушават емоции :) . Това даже ми хареса, интересно ми беше да видя, че и при този различен подход се справят ( има една тема във форума в която напразно гадаем кой японец /азиатец би се продал успешно на запад и би се инфилтрирал в западното кино - този филм май ме убеди, че японците са дисциплиниран народ , актьорите са им безбожно талантливи и могат да се пригодят към всякакви изисквания ), харесаха ми много от кадрите със снимките, имаше човешки английски от японец ( което е цяло чудо), но някъде по-пътя историята ме загуби. Вярно е , че аз да харесам романтичен филм е изключение и много от все признатите добри класики са ми били скучни, та случая може отново да е такъв. Филмчето е идеално за разтоварване от някой тежък, тъжен филм, подходящо комбиниран може и да се окаже полезен. Цветен,неангажиращ и леко позитивен :) . Ако го бях пуснала веднага след Dare mo shiranai едва ли щеше да ми стане скучно и успешно щеше да възстанови емоционалният ми баланс ( ау това как прозвуча :28558: ). Годно е за едно гледане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен този филм, без претенции да е нещо изключително, беше интересен, цветен и изпълнен с действие. Вярно, може би малко странен на места, но все пак увлекателен по свой начин. Депресарският персонаж на Кеничи Мацуяма, обърканата и търсеща себе си Наоми на Маки Хорикита, внимателният и предан Мирай на Юя Тегоши, всички ми бяха симпатични.

 

ukio, забелязвам нещо, когато чета твоите постове. Винаги намираш и посочваш положителното в дадена продукция. Благодаря, че не спести добрите думи и тук.

Редактирано от vesy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...