Jump to content

Recommended Posts

Преди 1 час, aria написа:

Младите вероятно ще харесат повече съвременните драма-криминалета, а възрастните зрители - романтичните исторически приказки.

Младите по това време едва ли ще киснат пред телевизора, ако изобщо са си вкъщи :28558: 

Добра идея са историческите. Крале и царици всеки знае какви са и с какво се занимават - интриги, войни, любов - просто дрехите и лицата са различни. А все пак бг зрител има поне опит с китайски исторически филми и за Япония -със сериали също- Шогун- голяма емоция беше: всеки ден с пълен разбор на епизода и препрочитане на книгите:lol2::lol2:. Но две серии са множко.

Не си представям Потомците по Канал1. На мен ми беше малко скучен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, mackova said:

 

Добра идея са историческите. Крале и царици всеки знае какви са и с какво се занимават - интриги, войни, любов - просто дрехите и лицата са различни.

 

Ще ти цитирам майка ми: Много ми е интересен, ама защо всичките са еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Yoyo_ko написа:

 

Ще ти цитирам майка ми: Много ми е интересен, ама защо всичките са еднакви?

 

Точно!

Разговор от снощи - последната минута на серията

"Коя е главната героиня?"

"Момичето"

"А тази вдясно коя е ?"

"Главната героиня"

"А момичето кое е ?"

финални надписи........

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Yoyo_ko написа:

Ще ти цитирам майка ми: Много ми е интересен, ама защо всичките са еднакви?

 

Ще ми е интересно да споделиш мнението на майка ти и след като изгледа целия сериал. Ние не сме обективни след толкова много изгледани филми и сериали, затова любопитното за мен ще е именно как се възприема от хора, които за пръв път се сблъскват с исторически корейски сериал.

 

Иначе и на мен по два епизода на вечер един след друг ми идват прекалено много. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиква се с лицата, много ясно, не веднага. Аз след 10 години стаж не само че не помня повече имена на актьори, ами даже не се и опитвам. Какво толкова? Реалист съм. Робърт Де Ниро в корейски вариант не съм срещнала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първия ми сериал беше Хилъра, след първа серия не бях сигурна дали да продължаваме(семейно се зарибихме иначе), самия Хилър ми беше толкова странен и чужд като физиономия.., а точно в тоя сериал е толкова симпатичен :ilovethis:.. всъщност, обаче като изгледахме и втора... вече беше достатъчно да *усетим* другата култура.., а и Минчето беше много забавна..

 

тук с този исторически *вид* на лица, дрехи и прочие.. не знам дали ще е толкова лесно на хората, негледали досега.., обаче които имат опит с Диемите, там май са давали Ирис(пак с дублаж :ph34r:) и др. може и да нямат проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не се бях замисляла, че най-вероятно и сериалите, както и друга стока, понякога вървят 2 за... Тоест, ако са закупили еди-кой-си сериал, то много е възможно да са ги задължили да вземат и друг-който-върви-в-пакет с него. Та може и такъв да е случая. 

В къщи сме си фенове и "Чанг Гъм" по принцип ни беше в списъка, сега с кеф си го гледаме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-ефектни исторически сериали от този, но "Чанг Гъм" е с биография - излъчван е в 90 страни, бил е безспорен хит в Корея, сценаристките му са признати за майсторки на телевизионните поредици, а и актриста е азиатска звезда. Аз много харесвам и Джи Джин Хи - артист с изключително приятно, ведро и меко излъчване. Мъжът ми за пръв път се загледа в корейски сериал, след като винаги, с доза ревност и пренебрежение, е казвал: "Ти пак с твоите жълтурковци..." Сега твърди, че му е "много смешно" и гледа, защото няма друго, но аз не му вярвам. Той и престава си няма какви майстори на разплакването са корейците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на БНТ не е в избора на сериал, а това, че са решили да си запълнят програмата лесно - хоп - още една серия. Кой ще издържи 2 часа и повече залостен пред екрана явно не им дреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно искат да го приключат, докато върви лятната схема и преди да почнат "Панорама", "Референдум" и т.н. Което, разбира се, изобщо не е оправдание - имах желание да гледам сериала, но два часа вързана пред телевзора няма да стоя. Изгубиха ме като зрител. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, mackova написа:

Проблемът на БНТ не е в избора на сериал, а това, че са решили да си запълнят програмата лесно - хоп - още една серия. Кой ще издържи 2 часа и повече залостен пред екрана явно не им дреме.

Ако е много интересно и пет се издържат, но тоя не е от тях и носи  лека досада.Днес издържах само първата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова отдавна не съм писала във форума, но четейки всички коментари ми се прииска да си кажа мнението- аз лично много се радвам, че отново се излъчва корейски сериал по БГ телевизия.

 

Дублажът също не ми харесва толкова, но не е и много лош -а за хора несвикнали с език различен от български и английски, той е най-добрият вариант. Колкото и да ви е странно имам немалко приятели, които не искат да гледат чуждоезични филми, точно заради речта.

 

Имайки предвид аудиторията на БНТ съм съгласна, че един исторически сериал би се гледал много повече (съмняваме тинейджъри да седят пред ТВ вечер лятото :D). На мен лично ми е много интересен (не съм го гледала преди) и всяка вечер си изглеждам и 2-те серии ( а също съм на работа по цял ден в офиса пред екрани… :D ). Ще видим до края как ще е.

 

И така като цяло идеята ми е да бъдете малко по-положително настроени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

70 епизода. Националната телевизия не може да си позволи 3 месеца всеки делничен ден да занимава драгия зрител с Чанг Гъм. Твърде рисковано е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Matrim написа:

70 епизода. Националната телевизия не може да си позволи 3 месеца всеки делничен ден да занимава драгия зрител с Чанг Гъм. Твърде рисковано е.

Затова този сериал трябваше да се излъчва в по-ранен час или по един епизод и да си пълни по-умно летните дупки. Но коя съм аз, че да им казвам как да си правят програмата и как да хвърлят чужди пари на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Matrim написа:

Има и по-ефектни исторически сериали от този, но "Чанг Гъм" е с биография - излъчван е в 90 страни, бил е безспорен хит в Корея, сценаристките му са признати за майсторки на телевизионните поредици, а и актриста е азиатска звезда. Аз много харесвам и Джи Джин Хи - артист с изключително приятно, ведро и меко излъчване. Мъжът ми за пръв път се загледа в корейски сериал, след като винаги, с доза ревност и пренебрежение, е казвал: "Ти пак с твоите жълтурковци..." Сега твърди, че му е "много смешно" и гледа, защото няма друго, но аз не му вярвам. Той и престава си няма какви майстори на разплакването са корейците.

     Това все едно съм го писала аз, затова си позволих да го сложа като цитат. Само "много смешно", може да се замени "колко жестоки нрави". Най-интересното е, че моят съпруг понякога проспива втората серия, но пък за мое голямо удивление сутрин гледа повторението. Мисля, че в къщи ще сме двама гледащи азиатско кино. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че приобщавате и съпрузите си. Кажете тайната моля. Моя го моля вече 5 години да гледаме поне 1 корейски сериал заедно, но напредък няма. Какви ли не жанрове му предлагах , но не и не. Затова сама си гледам сериалите вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, aria написа:

Виждам, че приобщавате и съпрузите си. Кажете тайната моля. Моя го моля вече 5 години да гледаме поне 1 корейски сериал заедно, но напредък няма. Какви ли не жанрове му предлагах , но не и не. Затова сама си гледам сериалите вечер.

Като зз начало го остави гладен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая , домашните любими ги ползваме, като  извадка за реакцията на обикновения зрител.:D

Аria, не се коси.След "Ирис",, който беше гледан по моя препоръка, ще е явно пореден    неуспешен опит у нас и сигурно последен:28558: .

Виновна е мудността на сериала, в случая .То и аз едва издържах да се вайкат цял епизод за фазана и да излизат и влизат в двореца- днес го пуснах на повторение.Губят ме  и мен,  май. Толкова пъти го почвах в годините тоя сериал и все не ме хваща, какво ли го мъча, а и дублажа ми е неприятен.Битът и двореца им са ми ясни, а да режат лук и да го редят в чинии,  да събират билки  и лечебни треви  и да правят мизерии на многострадалната ГЪМновева 50 серии - абсурд да ги изтрая.Не вярвам и БГ зрителят да е възхитен много.Мисля  дори , че и с тия еднакви дрехи и прически, е трудно да разпознават кой, кой е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...