Jump to content

Recommended Posts

Мм нещо от bg.share  не мога да свалям , а от мастерс. торрентс , много бавно , закучил съм се на 10 епизод от 7- 8 часа :( ... иначе  интересни серии  и добра актьорска игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който си е мислил, че тоя сериал е приключил се е лъгал жестоко. Четете и плачете: http://www.hancinema.net/korean_drama_Dae_Jang_Geum_2.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който си е мислил, че тоя сериал е приключил се е лъгал жестоко. Четете и плачете: http://www.hancinema.net/korean_drama_Dae_Jang_Geum_2.php

ЗАщО????? :cry: Още 500 серии локуми, празни приказки и нищоправене? Тази колко години е живяла? Аз предлагам да почнат отначало, но сега да проследяват живота й по минути. След боклука "Ким Су Ро" режисьорът явно е решил да се върне към миналите "славни" дни, където се мъдри и помията "Creating Destiny". :28558: Е, със сигурност поне двама души ще гледат новата бопоредица - Демона и Сиера. Да са живи и здрави и приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

Дидо вземи довърши най-добрият корейски исторически сериал вече! Можеш да го оцениш само като го довършиш. Иначе си прав, няма как да не му дам шанс, макар че е почти невъзможно да достигне класата на първия. :) 10 години по-късно и актьорите ще са се промени... Може да се окаже просто слух, кой знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dido, що пък да не го гледам? Щом първата част ми хареса, защо да не пробвам с втората? Честно казано, ако вземах мнението ти за меродавно по отношение на това какво гледам, щях да дропвам всеки сериал на втората серия като теб (освен ако не е лесносмилаема фемъли драма или оная тъпня 49 дни...). Не разбирам за какво се луташ да гледаш корейски сериали, като нямаш никакво око за детайла.

 

Иначе и мен ме озадачава какво ще си изсмучат от пръстите след хепи енда, но това не ми пречи да му хвърля един поглед и да си реша дали ме радва или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

Дидо вземи довърши най-добрият корейски исторически сериал вече! Можеш да го оцениш само като го довършиш. Иначе си прав, няма как да не му дам шанс, макар че е почти невъзможно да достигне класата на първия. :) 10 години по-късно и актьорите ще са се промени... Може да се окаже просто слух, кой знае.

Демоне, първия път го точих три дена с руския превод, слушайки теоята препоръка-сега  чак такъв мерак нямам, а и харддискът е пълен. Ще изчакам българския превод на сериите след 25, дотогава ще порачистя малко място и ще довърша накои започнати неща за гледане. Дали е най-добрият исторически сериал-възможно е, но като база за сравнение ти препоръчвам да видиш "Gu Am Heo Joon" ( :click:). Сериалът е със сходна тематика, 150 серии по 30 минути и според мен  е по-добър от сега разисквания. Сериите са кратки, интересни и минават неусетно. Хвърли едно око (ако не ти свиди може и две) и си кажи тежката дума.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, аз пък Ку Ам Хо Джун го дропих, защото почна доста скучно и наивистично (макар и по 30 минути), а и главният е изключително нелицеприятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, аз пък Ку Ам Хо Джун го дропих, защото почна доста скучно и наивистично (макар и по 30 минути), а и главният е изключително нелицеприятен.

Пък после аз съм бил лошият и с големите претенции...Като за 150 серии първите няколко, особно "детските" са боклук, но търпим. И какво не му харесваш на Kim Joo-hyeok, един от най-добрите корейски актьори? Че не е "флауър бой"?!

Кратко списъче само на по-известните му филми и сериали:

God of War

Couples

In Love and the War

The Servant

Terroir

My Wife Got Married

Love Me Not

Lovers in Prague

Singles.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви едно интервю с главната актриса по случай 10 г. от сериала. Обаче никъде не споменава за втора част и за участие в нея.

http://www.hancinema.net/10-years-on-lee-young-ae-looks-back-at-dae-jang-geum--60502.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Много стойностен сериал.

Превъзходно са го направили. Не се претупали детайлите, а материята за готвенето като изкуство и най-вече медицината са сложни науки.

 

Благодаря за субтитрите :bow:

Само безумието на обречения и таланта на любопитния, тласкат човечеството напред.

Като изключим непрекъснатите дворцови интриги, които в един момент уморяват, дори и с толкова много серии, сериала се гледа на един дъх. Много много добър!Превъзходен сериал! :yes:

И както е казал мъдреца: "Пътят до целите е по-богат от тях самите. Истински щастливия човек никога не ги достига. По път или той се разтваря в целите си или те в него."

Има и любовна история, която се развива в края на сериала.Но дори и да беше останала платонична пак щеше да е хубава :)

 

Не знам дали има нужда от продължение, въпреки че медицинската тема е доста благодатна за сценарий, сериала си е напълно завършен.

 

Финалната песен на първите епизоди е много силна ... още си я припявам :)


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че сте го превели. Това е един от най-популярните корейски сериали.

Макар и за малко да го оставя, вече го изгледах и ми хареса. Учудващо е как сценаристите измисляха все нови и нови истории, за да продължава действието. На места си мислех,

че вече няма какво да се случи, но оставах жестоко излъгана. Към 37-ми епизод стана много вълнуващ и като че ли бяха сменили напълно концепцията. Зави в нова посока. Предпоследният епизод ми е любим. Романтиката беше най-вече само в последните два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

Дидо вземи довърши най-добрият корейски исторически сериал вече! Можеш да го оцениш само като го довършиш. Иначе си прав, няма как да не му дам шанс, макар че е почти невъзможно да достигне класата на първия. :) 10 години по-късно и актьорите ще са се промени... Може да се окаже просто слух, кой знае.

Демоне, да знаеш че го изгледах само заради теб! За награда за проявената от мен желязна воля трябва да ме водиш на корейски ресторант, като менюто задължително трябва да включва всички манджи, готвени в сериала. :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. :) Ако има нещо супер тегаво в този сериал, това е да гледаш готвенето в първите епизоди. С толкова детайли описваха как се правят манджите, как използват най-добрите съставки и техники, как се трудят по цял ден за едно ядене. Накрая като го видиш как изглежда вече готово, толкова много ти се иска и ти да го опиташ преди краля.   :) От корейските храни които съм пробвал, има доста които ми харесват и мисля че повечето от тези ястия щяха меко казано да ми харесат.  

 

Дано все пак си си прекарал добре, докато гледаш. Не се прави на мъченик, аз изгледах 120 епизода на Glass Mask. Вярно че никой не ме е карал, ама ми се ще някой да ме почерпи 2 бутилки соджу за това постижение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав и завладяващ сериал. Вярно до 25-27 серия е повече начини на приготвяне на храната за кралското семейдство, но всеки епизод има все нова и нова история и те повлича с нея да гледаш и следващата серия. От там нататък обаче започва и другата история за Джанг Гъм. 

В началото не ми беше симпатична актрисата, но сега мога да кажа, че си пасна страхотно на ролята. 

А какъв е хубав тук Ji Jin Hee :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. :) Ако има нещо супер тегаво в този сериал, това е да гледаш готвенето в първите епизоди. С толкова детайли описваха как се правят манджите, как използват най-добрите съставки и техники, как се трудят по цял ден за едно ядене. Накрая като го видиш как изглежда вече готово, толкова много ти се иска и ти да го опиташ преди краля.   :) От корейските храни които съм пробвал, има доста които ми харесват и мисля че повечето от тези ястия щяха меко казано да ми харесат.  

 

Дано все пак си си прекарал добре, докато гледаш. Не се прави на мъченик, аз изгледах 120 епизода на Glass Mask. Вярно че никой не ме е карал, ама ми се ще някой да ме почерпи 2 бутилки соджу за това постижение. :)

В България соджу пият само малолетните и то ако няма нещо по-твърдо, Пък и с две бутилки даже не можеш да си вдигнеш настроението-я ги виж, че овършават по две каси преди да започнат да чувстват нещо. Друго си е домашна сливова, 43 градуса, екологично чиста, с доказан положителен ефект made by тате. Ако толкова ти е зор кажи време и място-соджуто от мен, менюто от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това как се гледа, опитвам вече няколко серии (5), и не мога :mellow: Явно е сериозен сериал, но за мен няма действие, и актьорите не ме грабват, негледаемо е. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това как се гледа, опитвам вече няколко серии (5), и не мога :mellow: Явно е сериозен сериал, но за мен няма действие, и актьорите не ме грабват, негледаемо е. :dunno:

 

Значи не се гледа...от теб ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, макар че пробвах от 7 до 17 серия. :swoon:  Има интересни моменти, близки и до нашето ежедневие, и храната изглежда вкусно, но някак му липсва драмата... А над 50 серии... За фенове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо от 7-ма? Този сериал трябва да се гледа от 1-ви до 54-ти епизод, за да се оцени. Има ги  чудесата на китайската традиционна медицина и използването на храните като лечение. Дори само заради това е ползотворен и хубав. В добавка малко пикантност и интриги от кралския двор. Дано повече хора да го видят и да си разширят светогледа.

Велик сериал и още по-велика Де Джам Гън. Желязна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...