Jump to content

Recommended Posts

t_lozeva е права... ако този сериал не те грабне от самото начало, значи не е твоя сериал или не си дорасла за него ;) Въпреки, че започва бавно, то с развитие на историята набира скорост пленявайки те все повече. Имам си една любима фраза от него, когато Джаг Гън беше в манастира, имаше един помощник на монасите който старателно всеки ден изваждаше да се суши ориз на слънце, а вечер го прибираше, той  каза: "Като не можеш да се заситиш с храна, то поне се засити от старанието, което си вложил в храната. Затова не трябва да храниш някого с храна приготвена набързо."

 

Ако не ти харесва сериала, не се напъвай да го гледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Сериалът си има интересните моменти.... Ама ще остане за друг път. Той е по-спокойничък, отношението към храната и към работата като цяло е добре пресъздадено, особено в място като двореца, което по-скоро напомня манастир, но пък е бил единственият шанс жена да намери реализация извън задължителния брак. Напомня ми малко съвременния избор на кариера и жертването на личния живот за тази цел, плюс конфуцианската отдаденост на дълга. От друга страна, тогава просто не са имали особен избор, нали? Но можеха повече да се постараят с романтичната част - тя е суха и без абсолютно никакви емоции, и е твърде схематична и неубедителна дори за тоя "целомъдрен" жанр сериали :mellow: Липсва ми човешката част в много от моментите, едностранчив е, и го спирам. Но пък за любителите на храната и билките ще е супер интересен сигурно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много правилно решение на Paribas, да се откаже още сега. От мнението ти се разбира че търсиш нещо определено в сериала (което няма да дойде скоро) и докато го търсиш, няма да можеш да го оцениш такъв какъвто е. Което си е загуба на време като се има предвид колко е дълъг. 

 

Може да се повтарям, ама за да не объркам хората, ще каже нещо важно за тези които мислят да го почват.  Сериала не е за рамантиката, макар да има много стойностна такава в края. Гледайте го по-скоро заради борбата на една жена. Как от малка гони мечтата си, стига до нея и изведнъж целият и живот се срутва. Това как се пада до дъното и как човек намира нов смисъл и отново тръгва нагоре, като достига дори нови висини. Останалото са подробности - яденето, билките, лекуването, красивите церемонии и правила в двореца, интригите и романтиката.  Поне аз такъв смисъл видях в него. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път гледам толкова дълъг корейски сериал. Всяка една серия си заслужаваше отделеното време. Какви интриги се въртяха, каква беше тази болезнено-изтощителна борба за власт. Няма да е честно, ако класирам главната героиня на първо място като игра, защото всеки един който участваше тук му повярвах.Почувствах болката им, радостта им,завистта им, унижението им, алчността им. Само любовта мина малко на заден план, но не мога да кажа, че я нямаше. Усещаше се. Интересно ми беше и всичко свързано с храната, билките и особено акупунктурата. Силно препоръчвам , един от най-добрите исторически сериали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информация за продължението

 

П.П. Начинът за покриване на линковете е обяснен и тук!

 

Ако някой все още среща трудности с покриването на линка, ето го действието нагледно:

1. Написвате текст, който искате да покрива линка,

примерно: ЦЪК, ТУК, Свали тук и тн или избирате емотиконка от списъка:
( :getsubs::forumes::subs::click::essubs::imdb: )

2. Маркирайте


6442287D.jpg
3. От таговете горе натискате ето този в червеното кръгче:

6442291m.jpg
5. Ще ви падне прозорче, в което да въведете линка, след това натискате бутона OK.

6442293X.jpg
Не използвайте [click....въведения линк[/click] повече от един път, щото ще ви скрива всички останали линкове. По-удачно е да пишете текст или да ползвате емотиконка. Има я същата и в списъка с емотиконки. (Поставяте я :click: и я маркирате, нататък следва същото.)

 

Редактирано от mrnkaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал го изгледах. Мисля, че можеше да го съкратят на 20 -25 серии. Малко като латино сериал. Ако не гледаш една сериа от по-следваща разбираш какво е станало. Изгледах го целия от инат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tikitoliq написа:

Скоро по БНТ

 

 

Ейййй....най-стария възможен сериал избрали ! 

Интересен е, да ! Но не и за първо гледане на корейски сериал !

 

А, недей така.

Първото гледане по БНТ беше "Паста" и да ни си спомням как отрязаха края на една серия, че не им стигаше времето от един час.

На фона на турските "исторически" по-добре националната телевизия да атакува с далекоизточен такъв сериал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех за Паста !

Но си мисля,че ако излъчат Кралица Сондок /например/ би имало много повече интерес от страна на драгия зрител на БГ !

Любителите на Корейската култура отдавна са гледали  Чанг Гъм,а тези които сега се срещат с Корейското кино, едва ли ще им е интересен, че да изгледат 60 серии !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, tikitoliq написа:

Не знаех за Паста !

Но си мисля,че ако излъчат Кралица Сондок /например/ би имало много повече интерес от страна на драгия зрител на БГ !

Любителите на Корейската култура отдавна са гледали  Чанг Гъм,а тези които сега се срещат с Корейското кино, едва ли ще им е интересен, че да изгледат 60 серии !

 

Аз не съм го гледал. Надявам се, ако е с дублаж, поне да не заглушават OST-а на сериала, както бяха направили с един друг сериал дето даваха. С исторически сериал много по-добре се започва, защото там рядко крещят, не говорят бързо и ги няма типичните "тоалетни" шеги, характерни за съвременните корейски сериали. Аз си мисля, че Jumong е много по-добре да се дава, но със субтитри. Децата, които още не могат да четат, и без това си гледат детски предимно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дублажа е най-голямата загуба при гледане на филм с коренно различен език от българския..., губи се музиката на езика, губи се оригиналното звучене на гласовете....

 

Единственото оправдание при дублирането  е човек да не може да чете(чете бързо) и осигуряване на работа на българските артисти. Мое мнение :asian:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не може да чуеш истинските гласове.., интонация..., човек остава с различно впечатление за културата на конкретните другоземци..., аз например скандинавските филми ги гледам частично заради музиката на езика

 

**иначе Модерно семейство и др.подобни са доста добре направени, но те са ситуационни комедии и им отива ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях поразена,  когато чух че ще дават по БНТ корейски исторически сериал. Чумонг,  Кралица Сондок,  Драконите,  според мен щяха да са по-добър избор.  Опасявам се че този може да е малко скучен за зрителите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм скептична.Не казвам, че не е хубав, поне докъдето съм гледала, но за несвикнали с азиатско, има опасност да досади.Трудно ще заменят домакините  Зейнеп, дето чисти боб и леща  с  чосонските манджи и короновани особи. Сигурно понеже е стар, са го взели на далавера.Някоя мелодрама, по-биваше за начало и плавен преход от комшийското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко за което. Понякога дават интересни сериали -  напр. италиански, испански, но българина си чака в 8 часа турската сапунка по Истанбул ТВ. Не виждам как това ще се промени. По един друг канал даваха няколко японски сериала, но не мисля, че имаше голям интерес. Едно от нещата, за което не одобрявам избора на този сериал /Съкровище в двореца, както са решили от БНТ да го преименуват/ е, че е много стар. Най-малкото качеството на картината при старите филми е лошо и дразни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...