Jump to content

Курс по корейски език, първо и второ ниво - София


sinardin

Recommended Posts

Ходя на курс по корейски от 6 месеца, един път в седмицата, но не мога все още да говоря.

 

Здравейте всички :) аз съм от най- начинаещите с корейския :) но определено ще имам нужда от помощ, затова искам да те попитам къде ходиш на курсове , на каква цена и т.н :) Ще ти бъда мн благодарна :) Благодаря ти предварително ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си учебника. Съжалявам, че ще го кажа, но не мисля, че е много подходящ за самоподготовка. По-скоро е направен за филолози - използват се термини, които не биха били познати на 90% от нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно, защото ние по него учихме в един момент, тогава го подготвяха. И да права си, че не става за самоподготовка. По-скоро на хора имащи основата по езика би свършил работа за упражнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно. Съветвам започващите ентусиасти да не го купуват, а да се ориентират към английски сайтове. Този учебник трябва или да се прилага с курс на обучение, или да се ползва от някой, който е напред с четенето (тъй като самите диалози са елемнтарни, просто всичко е написано на корейски).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си ентусиазирано учебника и направих огромна грешка. Седя и се пуля като магаре пред маруля, и се чудя какво да правя с този учебник. Диалозите са на корейски, няма никаква транскрипция, не виждам даже азбука преведена та да се мъча да чета по нещо. Едиствено мога да науча македонски от него, защото диалозите ги има на български и македонски. Да беше обяснил тук някой, че учебника не става за самоподготовка. направо си хвърлих парите на вятъра. Поне да бях отишла до книжарницата да го купя, за да го разгледам първо, а аз го поръчах по интернет, защото нямам време да се мотая по книжарниците и ето ми сега - като нямам време да хвърля на вятъра, хвърлих пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да попитам дали някой има информация за по-старото издание Практически корейски Средно ниво На всякъде е изчерпана и така и не съм попадала на нея. Имате ли инфо къде може евентуално да се намери, а и въобще дали сте я виждали някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да попитам дали някой има информация за по-старото издание Практически корейски Средно ниво На всякъде е изчерпана и така и не съм попадала на нея. Имате ли инфо къде може евентуално да се намери, а и въобще дали сте я виждали някъде :)

 

Moже да го има някой кореист. Доколото разбрах този нов учебник е бил написан точно поради това, че старите са изчерпани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я виждала от години, но само да отбележа, че и тя не става за самоучител. Ще свърши работа само на минал поне основен курс. Ако си го минала и ти трябва за упражнение и се оправяш горе-долу с английския - пробвай тези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата. Аз си набавих Практически корейски: основен курс червената книжка и ми трябва по-високо ниво след като свърша с нея. Тя е 11 урочета и съм изключително доволна, но отново не е за самоподготовка. Обясненията са написани за филолози и нямам предвид кореисти, а хора с езиковедса основа например глаголът съм е наречен екзистенциален предикат :rolleyes: естествено ако не обръщате внимание на термините книжката е наистина много полезна. Също така трябва да знаете азбуката предварително и няма транскрибции. Аз лично си търся еквиваленти в аудио-курсове ако не съм сигурна за нещо, защото макар да се чете както се и пише, това не е на 100 % вярно. Иначе TalkToMeInKorean.com е мястото, което най-често посещавам за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че обявеният в първия пост курс е отдавна проключил. Затва искам да попитам някой дали знае за нов такъв, който тепърва да се формира в ЦИЕК? ИНтересува ме за абсолютно начинаещи. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курса все още не е приключил, но е доста напред. По принцип ЦИЕК организира летни ускорени курсове и есенни веднъж седмично.

Най-добре потърси информация на сайта на ЦИЕК или звънни в канцеларията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да курса не е приключил, ще има нов такъв април или май :)

Благодаря! А сегашните в кой ден са и от колко часа, ако можеш да ми кажеш?

 

Курса все още не е приключил, но е доста напред. По принцип ЦИЕК организира летни ускорени курсове и есенни веднъж седмично.

Най-добре потърси информация на сайта на ЦИЕК или звънни в канцеларията.

Точно така имах желание да постъпя. За съжаление, дамата на телефона беше много мила, но не можа да ми даде информация. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...