Jump to content

Recommended Posts

 Капитан Кода ми влезе под кожата. Дали има други филми или сериали на този актьор с български субтитри?

Нищо преведено не открих ( след щателно ровене, но моите умения с техниката са твърде слаби) :( . От една страна мрънкам толкова за капитана, защото се опитвам да му спечеля симпатии и тайно се надявам някой от преводачите да си го хареса и да преведе  и още нещо с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех keva и аз си харесах този ръб Капитан Кода има нещо в него което привлича , иначе сериалчето увлича и  се гледа бързо . Въпреки че няма много романтика е затрогващо топъл и човешки ,няма противни и зли дори единствения ,,лош'' Капитан Кода  няма как да не  му симпатизираш , определено имаше спойка между актьорите , Кимура  заедно с Шиничи бяха страхотен тандем.Много благодаря на  naia   за добрия превод :thanks:  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех keva и аз си харесах този ръб Капитан Кода има нещо в него което привлича , иначе сериалчето увлича и  се гледа бързо . Въпреки че няма много романтика е затрогващо топъл и човешки ,няма противни и зли дори единствения ,,лош'' Капитан Кода  няма как да не  му симпатизираш , определено имаше спойка между актьорите , Кимура  заедно с Шиничи бяха страхотен тандем.Много благодаря на  naia   за добрия превод :thanks:  .

 

:)  даааа в сериала няма лоши герои - има различни принципи и това разнообрази го прави така трогателно човешки.

Предполагам и на някои от вас се случва - при мен идват периоди, в които ме обхваща неистово желание да гледам Кимура.

Играта му е така пленяваща, действа ми като опиат :), колкото повече го гледам, толкова повече не искам да свършва, това което гледам с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериала!!!Наистина нямаше много романтика, но пък беше пълен с човешка топлина и различни гледни точки.прекрасна роля за Кимура-както винаги.Капитан Кода за първи път го гледав,но ме остави без думи- най-готиният "ръб"!!!! :up: харесаха ми много техните взаимоотношения и как успяха да преодолеят трудностите като един на друг бяха пример.Кимура и тук имаше онзи типичен за него хумор и закачки гарнирани с усмивката му-пълна програма.Нарежда се този сериал след "гордост" в моята топ 10.Страхотен сериал!!!! :up: :up: :up: :up: :emote_kiss3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава дорама наистина, дойде ми добре след дългото прекъсване. Подхванах я нея тъй като отдавна се канех, а тъй като в момента излъчват само посредствени заглавия ми се стори по удачният избор.


Самата история е изпипана като по учебник за японците и всичко си беше прилично направено. Преди време гледах пак тяхна продукция само, че за стюардеси с чудесната Ая Уето, а сега акцента беше пилотите със страхотни Кимура и Шибасаки! Всъщност Коу точно беше причината да си го набележа преди време и тъй като гледам тука никой не я е отразил..всичко живо точило лиги по Кимурката. Както и да е даже оставяйки тях двамата на страна останалите също бяха чудесни като бях изненадан да видя една "стара" познайница - Куроки Хитоми, която ми направи също като Коу впечатление в marumaru tsuma. Шиничи мисля, че за пръв път го гледам, но и той беше на добро ниво като добре представи образа на стриктен, но изключително способен и професионален пилот. Всъщност неговата роля беше доста интересна..нито веднъж не изпитах неприязън към него дори в самото начало. Просто разбирах логиката зад действията му, а и вече доста съм навикнал към японските идеали в професионално отношение, които самият аз споделям и одобрявам. Така е в почти всяка тяхна драма със сносни сценарий и актьори. Драмата тук в жанрово естество не беше наситена, но предпоследните 2 епизода съспенса се завиши хич да не е за да се стигне до последните събития и кадри, които бяха изключително силни като послание за което доста допринесе Кимутаку. Просто на тоя човек му лепнат такива персонажи със силен дух и воля (както и тсундере на Коу :D). Интересно беше и корейското присъствие..тая комшийка беше някаква супер рандом и а-логична героиня, но пък за comic-relief не беше зле въпреки, че можеше спокойно минат и без нея и все пак бях изненадан до някаква степен да видя такъв персонаж. Финалът не поднесе кой знае каква драма и изненади, но пък успешно синтезира посланието на тази история и като край беше задоволително! Като крайна оценка бих сложил 7/10 тъй като въпреки, че беше добре направена липсваха някои неща за да е нещо, което примерно бих си пуснал да гледам повторно. Гледам че някои го сравняват с Pride и едва ли не ги слагат на едно, но нека го отдадем на фенщината.. :dunno::rolleyes:


Понеже съм меломан е нужно да отбележа и ендинга на сериите..наистина страхотно изпълнение на Татсуро Ямашита, не го бях чувал преди, но определено ми направи впечатление с тази песен. От любопитсво преслушах и някои кавъри на тази песен, но просто бяха на светлинни години от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е истински бонбон, обяснение в любов към небето и летенето, заедно с неизменния японски перфекционизъм. 
 

Великолепни второстепенни персонажи, а капитан Кода е номер едно! Почти открадна шоуто на пилот Шинкай, пардон - Кимура. :D А лудата комшийка-корейка - e, няма такъв образ!
 

 Всичко е много стегнато и реалистично, и емоционално. Тъкмо бях решила, че ще е чист релакс - и, бам, драма в последните епизоди, та си има от всичко.
 

Дано в по-новите сериали японците са запазили този дух, че вече рядко се среща последните години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се наредя на опашката за тази "бонбон" дорама. Продължавам с Кимура и каквото намеря онлайн за гледане.

Като чета предните коментари, колко народ е решил да се преориентира от корейско към японско заради Кимура, половината от тях да са го направили, щеше да е много хубаво. Кимура и сега снима, както и всички прекрасни артисти от неговото поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качих се на гребена на вълната.... т. е., на самолета и няма слизане.

Много готини тези хора, ей! Шиничи Цуцуми много млад тук. И Хитоми, Токенака-сан (взима тертипа на героя си от Нодаме Кантабиле като гледам - Хаха!), Джун Канаме.

Харесвам този начин на заснемане в дорамите - с близките кадри.

Ендингът е супер. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/15/2021 at 1:18 PM, ukio said:

Продължавам с Кимура и каквото намеря онлайн за 

Сериалът Antarctica ми е много любим. На знам дали го има онлайн, но си струва да го потърсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм го. Още докато вървеше, го обсъждахме.

Интересно. Кимура има зад гърба си всякакви превъплъщения. 

И аз осъзнавам, че с еп. 7 започва да става по-драматично. Такава турболенция като по време на полета за Тайланд, не бях виждала.

Да си призная, тук преоткривам актьор като Шиничи Цуцуми. И за мен Кода открадна екрана. Гледала съм този актьор в различни роли, но сега го виждам в друга светлина. 

Покрай малката роля на Джун Канаме, разпознах още един актьор - Хиронари Амано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

You have it!

I have it!

Това беше. Имаха всичко тези хора- чар, желание да вървят напред, усърдие. Е, накрая малко стана напечено с това падане, но нищо сериозно за пилот като Кимура, който направи невъзможното, за да полети отново.

Корейката остана голяма мистерия, но като образ беше точно попадение. Много радваше.

Продължавам да си мисля, че колкото и да съм гледала Шиничи Цуцуми, не съм познавала изцяло актьорският му умения. Трябва да наваксам! Има с какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да си замълча, нещо май никога няма да ми се получи. Ясно съзнавам, че повечето неща, които ми се въртят в главата са за темите на "позора", а не ми се иска да съживявам призраци :blush:. Затова ще се прабвам лаконично да го раздам :D.

Капитан Кода, освен любим типаж и ужасно любим герои, от всичките японци , минали пред очите ми, този човек си остава най-голямата ми слабост, е най-добре списаният образ, който съм виждала, не само при японците, а изобщо.  За този си герои сценариската заслужава огромни адмирации. Според мен, именно плътността, която е придала на капитана, компенсират слабостите на Шиничи Цуцуми.

Вярно, покрай капитан Кода, този човек винаги ще ми е симпатичен и ще продължавам да си пускам филм, понеже той участва / убедих се, че подбира добре участията си и филмите му си струват времето ми/, но не смятам, че ще го преоткриеш, като актьор.

Грехота е, че го казвам, но не смятам, че Шиничи Цуцуми успя на 100 % да влезне в ролята на 100 процентов ръб, което се набива на очи след първото гледане на сериала, но пък не намали обичта ми към този герои.

Това си остава един от много любимите ми преводи на Ния и всеки път, когато го гледам е с голяма наслада, а капитана проклетник ме усмихва широко и ме вдъхновява да напиша кило глупости.

Off Topic

За мой късмет, темите са потънали в прах :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да си мълчиш, ако имаш мнение по темата? И без това тук почти никой не пише, а аз се заемам да променя това. 

Има какво да се разнищва и постът ти е съвсем на място. Гледала съм много Шиничи, но Кода ми се стори особено различен. Може би не съм се задълбочавала толкова в предишните му образи, след като така ме впечатли. Повече комедийни са били, а тук е съвсем сериозен.

Да си призная, долетя ми се на самолет като ги гледах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкушавате ме пак да си пусна този бонбон :D На Кода ми идеше да му обърша някой шамар първата серия, но после се очовечи. Иначе актьорът е идеален за някоя трагична историческа роля, само дето на самураите прическите им са адски грозни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази очертаваща се перспектива, ако орежат полетите на хората, това ще им остане. Ще има да се връщаме към тази дорама и да си летим виртуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко причини поради , които смятам, че не трябва да словоблудствам  в темата:).

Основната е, че от години се опитвам да му спечеля нови зрители, дали чрез една от темите на позора , или в препоръките...........вмествала съм го в разни постове, като паралел. Общо взето, това с рекламите никога не постига търсеният ефект <_<.

Off Topic

 

Другите причини ще пробвам да обобщя. Нещата, който ми се въртят в главата са до голяма степен странични :

 - За параметрите на героя (вярвам, че трябва да си прекалено голям некадърник, че да съсипеш, толкова добре изграден образ ).

- За актьорските умения на Шиничи Цуцуми  

-За сценаристката и какво мисля за умението и да изгражда образи.

- За това що е то комедия, отношението ми към японската такава ( тука доста неща са ми се насъбрали)

- За това, че таланта на един актьор се разкрива в пълен обем именно в комедийни роли................... 

 

Off Topic

Отделно, че преди години съм писала в темата и не смятам, че с нови и нови постове, ще привлека и други зрители. То да си пишем едни и същи по-скоро ще постигне обратният ефект. Примерно в Yorozu Uranaidokoro Onmyoya e Yokoso са предимно мои постове , на преводача и стана леко шизофренично , когато се разписах на второто гледане, поне на третото се възпрях. ( Това си беше тънък опит за реклама :D).

@Paribas Шиничи Цуцуми е самурай в  Chusingura 1/47 и филма не е никак лош, а и Кимура участва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...