Jump to content

Recommended Posts

orthros-no-inu-cbanner.jpg

Orthros no Inu / The Dog of Orthros(2009)
Страна: Япония
Година на излъчване: 2009-Юли.-24 до 2009-Сеп.-25
Жанр: Съспенс, човешка драма
Епизоди: 9 и Sp
Режисьор: Mishiro Shinichi, Nasuda Jun, Matsubara Hiroshi
Субтитри: Английски
Руски

Участват:
Takizawa Hideaki as Ryuzaki Shinji
Nishikido Ryo as Aoi Ryosuke
Mizukawa Asami as Hasebe Nagisa
Yaotome Hikaru as Kumakiri Masaru
Yamamoto Ryuji as Shibata Sosuke
Harada Natsuki as Maezono Chiharu
Oshinari Shugo as Yoshizumi Masato
Haru as Shirakawa Kana
Shiba Toshio as Kumakiri Zenso
Rokkaku Seiji as Ninomiya Ken
Sasaki Kuranosuke as Sawamura Takayuki
Takahata Atsuko as Sakaki Yoko

Резюме. Ryuzaki Shinji (Takizawa Hideaki) притежава божествената сила (Ками но те) да лекува нараняванията и болките на хората само с едно докосване. В действителност обаче, той е мистериозен интроверт, който не показва истинската си същност на другите. Обратно на него, Aoi Ryosuke (Nishikido Ryo) носи тежкото бреме на ужасяващата си дарба да убива при допир (Акума но те), въпреки това дълбоко в себе си той е добър чове, с деликатна и съсрадателна душа.
Детектив Hasebe Nagisa (Mizukawa Asami) се опитва да открие каква е скритата връзка между двамата непознати и къде се корени извора на необикновената им дарба. Но дали знанието ще й донесе удовлетворение или човешкото любопитство за пореден път ще доведе до хаос в целия свят?

Сюжетът на драмата включва митологични заемки. Затова и името й е подбрано в подобен стил. Ортрос (Ортрус) е двуглавото куче от Старогръцката митология, брат на Цербер, дете на Тифон и Ехидна. Още една препратка към заглавието и митовете може да се види в еп.1 на драмата. Когато героят на Такки се появява за първи път в серията, зад него се вижда картина, която веднага привлича погледа. Става дума за известната творба на Гюстав Моро, наречена "Едип и Сфинкс" (1873). Оказва се, че кучето Ортрос има още няколко братя и сестри (освен Цербер), сред които може да се различи името на Сфинкса.
Друга идея, залегнала дълбоко в историята, е тази за двойнствеността на нещата. Нейната нишка се прокрадва във всеки момент от действието.
В драмата могат да се открият фрагменти, напомнящи ни Mahou, Bloody Monday и дори Death note Темата за Човекът-Бог, в чиито ръце стои стои съдбата на света, също е изведена на преден план.
Разюмето е на ukio от animesbg не бих могла да го опиша по добре този сериал затова взех описанието от там дано не е проблем.

Линковете с ESSS бг субтитри: :subs: :click:
 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:
----------
Свали с английски субтитри :click:

 

:essub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли направеното добро да поражда зло? Може ли докосването до злото да превръща злодейте в хора?

Провокиращ сюжет, който поражда размисъл и удоволствие от логическата еквилибристика.

На фона на носталгична кармична музика, предпочитанията се люшкат към различните герои в многообразието на различните им гледни точки и противоречащи си истини.

Добър филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също много ми хареса. Най-вече това, че внимателно и обмислено предприемаха стъпките си, осъзнаваха, че дори да имаш силата да спасяваш или убиваш, дали е редно и доколко да го правиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за хубавото описание, въпреки, че е копирано. Чак сега разбрах някои митологични връзки. За самия сериал бих казала, че определено си заслужава. Попринцип не гледам много японски филми или сериали, защото са ми някак по - изкуствени от корейските, но тук определено не е така. Наистина се носи лъх на Death Note, което също ми хареса. Винаги ме е запленявала темата за божественото в самия човек. В сериала има и мистика, и екшън, и романтика, както и кой да ти хване окото ( Таки в случая). OST също е наистина добро. На който му е харесал Death Note задължително да гледа и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал. Много благодаря за превода. След толкова любовни драми и комедии определено имах нужда от нещо ново, свежо и по-сериозно и го намерих в тази драма. Много добър сюжет и актьорска игра. Двойствеността на нещата, кое е добро и кое зло те кара да се замислиш за някои неща и те държи в напрежение до края. Който не го е гледал още му препоръчвам да не го пропуска и да го гледа непременно.

 

http://vbox7.com/play:3022cd40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надмина очакванията ми. С няколко думи: прекрасен актьорски състав, желязна логика вкарана в сериала и адския завършек. Ех, как гадно намекнаха за връзка между тоя с божията ръка и детективката. Защо е само 9 серии : (

 

О, да! Някой да знае откъде мога да си изтегля OST-a? Ще бъда мнооого благодарна. Страхотен е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай. Orthros no Inu - OST

 

Tracklist

01 - Orthros no Inu

02 - Soutou

03 - Kondon

04 - The Light of Darkness

05 - Orpheus ha furikaeru

06 - God Hand

07 - Terepushikora

08 - White Breath

09 - Tatonasu no tani

10 - Aria X

11 - Shingi

12 - Uranosu no gouu

13 - Kyupuria

14 - Nitro

15 - Cast off

16 - Mercy

17 - Punch Line

18 - Kuroto no tsumugi ito

19 - Rinkaikaku

20 - The Secret Key

21 - Ekidona no ayamachi

22 - The Hole of Darkness

 

Взето оттук: http://mangas-arigatou.fr/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор. :)

Тези мистериозните мелодийки от сериала са страхотни ^^

 

16. Mercy е много тъжна и сякаш нарочно, все я слагаха на тъжните моменти така че да изтръгнат някоя сълза от тебе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно и смислено сериалче. Актьорите се справиха много добре, имат подходящото излъчване за съответните роли.

Особено учителя, момчето толкова приличаше на учител, даже и походката му беше една..А Takizawa е много интригуващ,

определено ще потърся и други филми с негово участие.

Заинтригува ме още от първия епизод и и така за един ден го изгледах цялото. И си заслужаваше ! :yes:

 

 

Малка поправка :) - сега се сетих, че съм гледала Takizawa в Ромео и Жилиета, преди време, но тогава не ми направи такова впечетление.

Израстнал е като актьор, а и филма не беше особено смислен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал и актьорска игра. :) Стана един от любимите ми.

Хареса ми как са представили идеята, че доброто и злото, правилното и неправилното много често се пресичат, не винаги могат ясно да се разграничат и понякога са въпрос на гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал! Пак стоях цяла нощ да гледам само и само да разбера какво ще стане на края:) Серияла има много дълбок смисъл, а главните герои изпълниха ролите си страхотно (особенно ме впечатли Takizawa Hideaki - невероятен е). Изобщо мога да пиша само положителни неща, горещо го препоръчвам :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много храна за размисъл с християнско-шинтоистки привкус... Добрият лош и лошият добър, и какво ще се случи, ако чудесата бяха възможни. Много добри актьори и стегнат сюжет - силен, без тръшкане и патос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...