Jump to content

Recommended Posts

Принцеса Ацу

715cZlCtirL._SL1500_.jpg

* Заглавия: 篤姫 / Atsu-hime / Atsuhime / Atsu Hime
* Формат: Рензоку
* Жанр: Джидагеки (историческа драма, телевизионен театър)
* Рейтинг: еп.1=20.3 най-висок=29.2 среден=24.5
* Епизоди: 50
* Период на излъчване: 2008-Януари-6 до 2008-Декември-14
* Режисьори:
Сато Минейо (佐藤峰世) (ep01-02,07-08,13-14,19-20,30,34,38,42,47,50)
Окада Кен (岡田健) (ep03-04,09-10,15-16,23-24,29,36,40,43,46,49)
Хорикиризоно Кентаро (堀切園健太郎) (ep05-06,21-22,27-28,32-33)
Уатанабе Иошио (渡邊良雄) (ep11-12,17-18, 25-26,31,37,41,44-45,48)
Уесуги Тадаши (上杉忠嗣) (ep35)
Мацукава Хиротака (松川博敬) (ep39)

Субтитри: Английски

Съкратен актьорски състав:
Miyazaki Aoi as Okatsu / Atsu-hime
Nagai Honoka as Okatsu
 Iwamoto Chinami as Okatsu
Nagatsuka Kyozo as Shimazu Tadatake
Higuchi Kanako as Oyuki
 Okada Yoshinori as Shimazu Tadayuki
Takahashi Hideki as Shimazu Nariakira
Yo Kimiko as Hisa-hime
Yamaguchi Yuichiro as Shimazu Tadayuki
Nagato Hiroyuki as Shimazu Narioki

Katsuji Ryo

Tamashi Hiroki

Endo Yuya

Eita

Sakai Masato

Kaji Masaki

Yoshitaka Yuriko

Matsuda Shota

Horikita Maki

Резюме:
Четиридесет и седмата Тайга драма разказва за живота на Принцеса Ацу, която е родена в префектура Кагошима (тогава носеща името Сацума) и станала жена на Токугава Иеседа (13-тия шогун от шогуната Токугава). Тя се възкачва до най-високия ранг в Ооку, вътрешния палат на замъка Едо, където съжителстват жените, свързани с настоящия шогун. Иеседа умира скоро след брака им и принцеса Ацу приема името Теношоин, когато е едва на 23 години. Тя полага неимоверни усилия за добруването на клана Токугава и цялата нация по време на политическите размирици и борби, съпровождащи възстановяването на династията Меджи. Разказът проследява живота на колоритната принцеса, от раждането й през 1835 год. в семейството на Шимазу Тадатаке (глава на фамилията Имаизуми-Шимазу, част от клана Сацума) и Оюки. Тя израства като палаво момиче, изключително по своята борбеност, своенравие и любопитство. Междувременно, докато кланът Сацума е подложен на тежка финансова реформа, провеждана от главния администратор Зушо, Тадатаке (баща й) е наказан за милостивото си отношение към страдащите фермери. Винаги борещата се с несправедливостите и водена от безумната си смелост Ацу решава да се изправи срещу Зушо и да му потърси обяснение.

Сваляне:


Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Допълнително инфо и лично мнение:

*Тайга драма (大河ドラマ Taiga dorama?, буквално Драма на пълноводна река) е името което NHK (японска национална телевизия) дава на ежегодните, исторически драми с продължителност от година. Началото е поставено през 1963 с черно бялата „Hana no Shōgai” , в която участват звезди Onoe Shōroku, Awashima Chikage. Те както и всички режисьори, продуценти и сценаристи и композитори в поредиците, са представители на традиционните театрални изкуства „Кабуки” и „Такаразука”. Това е основната причина дори и до днес поредицата да създава специфично усещане и маниер на театрална постановка. Четиридесет и пет минутното шоу се излъчва по NHK всяка Събота в 20:00 и повторения в неделните следобеди в 13: 05 часа.

*Когато първи епизод се излъчва на 5 Януари 2008, Аои Миязаки е на 22, с което става най-младата актриса получавала главна роля в Тайга драма, а по-късно е отличена и за най-добра женска роля на 59тото издание на Наградите на академията за телевизионни сериали.

*рейтингите на сериала се покачват градивно и в края на излъчването му достигат до 29-30

Личен коментар: За сега съм на 9 епизод и тва ми е първата Тайга драма, но ми е супер интересно. Действието е предимно около политически машинации, интриги и разбирасе как нашата принцеса Ацу се вписва и влияе на цялата история. Едвали ще се хареса на всички, качеството не е върховно и е с вградени субтитри. Това е историческа драма и няма нищо общо със съвременните японски драмички иии така, приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Yae no Sakura бях решена да продължа с тайга-драмите  и си избрах тази.

До сега съм изгледала десет епизода, но действието върви много добре, като си мисля, че тепърва ще става още по-интересно.

Аои Миазаки се справя добре с поставената й роля. Любопитно ми е колко ще се промени Окацу до финала, особено когато действително навлезе в интригите.

Въпреки че още не съм видяла съвсем Токугава Иеседа(13-тия шогун) в действите, дори от малкото показано се вижда, че Масато Сакай е направил още едно чудесно превъплъщение.

За плюс намирам и музиката, която се оказа, че е дело на Рьо Йошимата(Pride, Lunch no Joou, Bara no nai Hanaya и др.). 

Така и не го намерих, но търсенето продължава, както и гледането. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...