Jump to content

Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!

Recommended Posts

tswindex.jpg

==============================================================

Final Fantasy: The Spirits Within

Реална фантазия

resizedfaeja.jpg

6.4/10

flash_icon.gif

Жанр: Екшън, Фентъзи, Приключенски, Анимация, Фантастика

Година: 2001

Страна: САЩ, Япония

Времетраене: 106 мин

Режисьор: Хиронобу Сакагучи

В ролите: Винг Реймс, Стив Бушеми, Минг-На, Кийт Дейвид, Доналд Съдърланд

finalfantasypic.jpg

Най-гледаният анимационен филм, показван у нас на кино!

Първият пълнометражен филм, който размива линията между реални образи и компютърната анимация.

Визуално пиршество на концепция, движение, дизайн и въображение със съвсем нов вид хиперреалистични герои в едно непознато досега преживяване. Свеж, провокативен опит в жанра на научната фантастика. Нов вид киноприключение, създадено от основата на една от най-успешните интерактивни игри. Футуристично екшън-приключение, което изправя човешката раса срещу съвършения враг - мистериозни извънземни форми, които извличат енергията от всички живи организми на планетата Земя.

filmcartoon73.jpg

Лично мнение: Не сте го гледали още, какво чакате?

• Like 1

Аудио: Японски

Субтитри: Английски

Качество: DVDRip - 720x408

Линк: (4storing) CD1 , CD2

Аудио: Английски

Субтитри: Български

Качество: DVDRip - 688x368

Линк: (bgshare) CD1 , CD2 , CD3

Доста се пошумя по този филм навремето. Помня даже някакви смешни статии по вестниците, в които се обяснява как времето на дигиталните актьори, все още не е дошло и подобни безумия. Very Happy Гледах го на кино и много ме впечатли, а и тогава не бях играл игрите... То всяко Final Fantasy си е собствен свят и история, освен ако не е продължение на някое. Smile Така е и с този филм. Не знам как е издържал на времето, защото последно съм го гледал преди сигурно 4-5 години. Имаше доста красиви сцени и като цяло е много добър фантастичен екшън. Трябва да си го припомня по някое време...

Хех, нормално. За времето си (2001-ва) тази графика беше изключена за анимация. Този филм е първият с реалистична картина, който беше направен и нормално да се счита за революция....

То ако се замислите 1999-2001 беше вторият бум на компютърните технологии в кино индустрията.

Fuu, ей за това филмче ти обяснявах Wink

Имах намерение да си кътам мнението и да не предизвиквам Злите Сили (както казваше един мой учител) :D ама... какво толкова...

Преди 3-4 дена ги гледах и двата филма (Най-накрая!!!) и честно казано останах доста разочарована от THE SPIRITS WITHIN. Арт-а наистина беше изключителен, ама като сюжет и история - много банален и бозав. През цялото време се чудих "Това, верно ли е японско?" Лигава любовна история, украсена с грозни извънземни... поне батълните сцени да бяха като хората, а то... Някакво извънземно-гигант, а нашите хора (трима или четирима) го стрелят с някакви измислени пистолетчета, още малко и водни щяха да вземат.

Абе не знам, поне за мене никакъв смисъл нямаше. Може да не съм го разбрала или не съм го гледала в подходящо настроение, ама едвам го изтърпях.

Естествено накрая

всички измряха. Добре, че и готиния пич умря, щото иначе наистина щях да се гръмна.

После гледах и ADVENT CHILDREN. Е това вече е друго нещо!!! С братовчед ми го гледахме 2 пъти за 2 дена. Като се сетя как коментирахме и викахме чак ми става смешно. Само "ААА! Мале! Видя ли го туй, уе?! Егати, тоз Клауд..." и други от сорта. :hehe:

Много по-интересен ми беше от другия, смисъла му беше по-смислен, героите му бяха по-яки, повече забавни моменти имаше, а батълните сцени бяха ЖЕСТОКИ! Пак имаше романтична част, ама не чак толкова лигава като в "The spirits..."

Даже на диск си го качих, такъв филм задължително трябва да присъства в архива ми.

Дам, определено е по-добър от Advent Children, където ако не знаеш за какво става дума още в началото (то май е продължение на една от игрите или де да знам и аз) то половината филм само ще се радваш на яката анимация докато схванеш историята. Rolling Eyes

Ragnos написа:

Стига бе, разбрала си Advent Children, а Spirits Within не ти е харесал? Как става това?

Ама аз не казвам, че съм го разбрала. Казах, че ми е харесал повече. Както "Матрицата" - хванах някъв смисъл на 3тото или 4тото гледане, ама ми хареса още първия път. =D

Точно това, че почти нищо не е ясно, му е хубавото на филма. В "The spirits within" само гледаш и се кефиш на арта, героите и тук там някоя батълна сцена...никакво напрежение, никакви въпроси не ти изникват, всичко си е ясно от началото до края. Изненадаха ме единствено със смъртта на пича (не му помня името).

Има и нещо друго. Аз по принцип не обичам филми, където жените се месят в мъжки работи и се изкарват по-умни и по-силни и т.н. Wink