Jump to content

Форумни срещи в Русе


Recommended Posts

И сте прави и не сте - да тука се пише само Спиди като си идва

иначе ние си се събираме но понеже идваме една и съща групичка си звънкаме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа явно никой пак нема се престраши да каже затова пак аз ще пиша :28558:

 

на 2.01  от 18,30 в китайския на арт хотел сити

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги съфорумци, искам да изезем от София.

Отдавна мисля да отидем до Русе, а национална сбирка не е имало скоро.
Така че, който иска, просто да заповяда.
Среща - направо там.
Китайският ресторант до "Сити Арт Хотел" в Русе "ул. Велико Търново 5".

18 ч.

06 юни. 2015

 

27d6a073f772d88a.jpg

401358c58071f4ca.jpg

20f53a239eb41a1c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таничке, народа знае да повтаря като развален папагал Метеора та Метеора, обаче манастирите край Иваново са в пъти по-красиви. Самата местност е доста живописна

 

 

Rusenski%20Lom%201%20%5B640x480%5D.jpgivanovo_monastery_church_complex1.jpg

img_3106.jpg_w_125c38ba906387a5355c7b6a86cf77a6.jpeg

 

 

Червен може и да е на руини, но  е бил град с огромно значение, страхотна е местността около крепостта . Един от най-значимите ни средновековни градове и определено атмосферата там трябва да се усети :)

 

3_1.jpg641_88_2fb28a60.jpgcherven_visoko.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Иваново честно казано , внушително много стенописи са  се запазили - включително ктиторски изображения. Русе само за себе си е красив град ( нищо, че аз нямам сърце за него) , един от любимите ми символи се намира там. Далеч по-голям , внушителен  и не скърбящ . Все пак тъжният търновски паметник ми въздейства повече   :)

 

pametnik.JPG

 

 

В Русе има останки от една римска казарма, а по пътя към Търново се намират останките на  Никополис ад Иструм, който просто е повод да се отиде в Търново - много обичам този град  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде да кажа малко и аз.

 

Освен Иваново и Червен, интересен е и Басарбовският манастир - единственият действащ скален манастир в България. Освен това е на 10 минутки път от Русе. Пак  в района, край Две могили, се намира и пещерата Орлова чука. Природен парк Русенски Лом вероятно ще е по-далеч от вкуса на повечето хора, но си е опция. Крепостта Сексагинта приста е още една интересна възможност.

 

В самия град има няколко неща, които е задължително да се видят. Музеят на градския бит ("Къщата на Калиопа" - така го знаят всички) разполага с разкошен интериор и правят много интересни изложби. Къщата-музей на баба Тонка, след години ремонт, също скоро бе отворена за посетители. Двете сгради са недалеч една от друга, на кея. Също наскоро бе открит и екомузей точно до историческия, препоръчвам ги и двата. Има и музей на транспорта, помещаващ се в сградата на първата ЖП гара в България. 

 

Е, стига толкова засега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се съберем за така наречената национална среща и се организира нощувка, вечеря (да се наприказваме все пак), освен разходката по забележителностите, и аз ще дойда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този район явно и една седмица няма да стигне за да се разгледа. Супер интересни места има:)

 

До колко разбирам става въпрос само за форумна среща и там ако има време да се разгледат някакви нещата. То какво друго можеш да направиш в 1 ден? Теоритично ако идеята е да не се взима отпуска и да се направи уикенда, няма как да стане номера с операта. Ти ако тръгнеш от софия в 19-20 часа с влак, ще си в Русе предполагам след 00:00 часа. Колкото да имаш време да се настаниш в хотел и да си лягаш че утре дълъг ден те чака. :) Неделя пак трябва да се хване някакъв влак към 12-14 часа на обяд за да се прибереш нормално в София. Съответно остава реално само събота (+ ноща на събота защото можеш да спиш до късно). То че ще е яко, това е ясно, но не ми се вярва да има време за разглеждане на неща извън града. (за което почти задължително трябва кола)

 

По-скоро трябва да го направите с някакви отпуски, ако искате да видите всички тези неща. :) Аз както вървят нещата, през май най-вероятно няма да мога, но ако се измисли друга дата по-късно ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За един ден може някъде по-близо. Ние правихме подобно пътуване преди време с влак до Копривщица и се получи. 

Има и приемливи предложения от туристически фирми за еднодневни екскурзии с автобус из България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Танче, кой остана?  Кандилкаме се на кантар, у нас .Или аз сама с автобус. Или кола от Пловдив, в която има място за още 3-ма.

 Или двама с претенции, де.

Или никак. Сама не ми се тръгва.  Не е до страх, точно. Стадно чувство го наречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...