Jump to content

Есенни дни на Корея


Оценка  

96 гласа

  1. 1. Каква е цялостната ви оценка за събитието?

    • Отлична.
      7
    • Много добра
      14
    • Можеше и повече
      0
    • Средна работа.
      0
    • Не ми хареса.
      0
  2. 2. Каква е оценката ви за организацията на събитието?

    • Организацията беше на много добро ниво.
      29
    • Добра
      9
    • Имаше какво да се желае още.
      1
    • Липсваше такава.
      0
  3. 3. Кое ви хареса най-много? (можете да изберете повече от един отговор)

    • Танцът на "Рилски перли".
      26
    • Песните.
      17
    • Сценката "Хънбу и Нолбу"
      24
    • Филмовата програма.
      15
    • Лекцията за хангъл и калиграфския уъркшоп
      21
    • Лекцията за ханбок
      16
    • Играта "Ют"
      27
    • Дискусията за Корея.
      23
    • Храната.
      17
    • Ентусиазмът на участниците.
      31
    • Изложбата.
      12
    • Атмосферата в залата.
      22
    • Украсата и декорите.
      14


Recommended Posts

Пфуу от вчера се опитвам да кача видеото някъде............е не ме иска никъде dry.gif (ама как да ме иска като едното 1.7 гб а другото 5.05 гб rolleyes.gif)

Освен стария и бавен скайп за друго не се сещам вече blush.gif .

 

 

ПП: 23:16 Сиера успя да ме накараш, да се помъча.................. да ги смаля още, така че ще са в по малки размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти, Сонка, прощавай ме сто хиляди пъти, че в просъница не съм изписала името ти към поста за впечатлението от есенните дни!!! Поправих, само и Рагноса да те цъкне в главния форум, та да заличим тоя срам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taka, поиграх си още малко и видеото го направих на по малки хапчици,

за по лесно преглътване. laugh.gif

 

И най накрая успях да излъжа megaupload и да го кача. biggrin.gif

 

Извинявам се за закъснението!!! blush.gif.

 

Есенни дни на Корея 08.10.2010 г.

 

Първия ден съм го качил и в dox.bg, но е ........вече до 13 дена Есенни дни на Корея 08.10.2010 г

 

 

Есенни дни на Корея 9.10.2010 г. част 1

 

Есенни дни на Корея 9.10.2010 г. част 2

 

Есенни дни на Корея 9.10.2010 г. част 3

 

Есенни дни на Корея 9.10.2010 г. част 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз благодаря за видеото. Сега се чух как вия на тагауасо и още страдам dry.gif Макар че, като гледам и народната певица низините й нещо не са в ред - май има и сериозен проблем в озвучението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другари, а сега нека проследим как корейските медии отразиха нашето епохално събитие-превеждам статия, поместена на сайта на "Корейската туристическа организация": http://kto.visitkore...eNum=5&twoNum=3

 

"МЛАДЕЖИ ОТ БЪЛГАРИЯ ОРГАНИЗИРАТ СЪБИТИЕ, ПРЕДСТАВЯЩО КОРЕЙСКАТА КУЛТУРА.

Млади българи, почитатели на корейската култура, организират уникално събитие, посветено на нея. На 8-ми и 9-ти този месец в българската столица София, в НДК се състоя културно събитие, ознаменуващо 20-годишнината от установяването на дипломатическите отношения между Р. България и Р. Корея. То носи името "Есенни дни на Корея". Чрез него по атрактивен начин неправителствената организация ЕС, която изцяло е подготвила събитието, запозна младите си сънародници с културата на Корея. В първия ден на събитието ЕС представиха "Танца на ветрилото", пяха корейски песни, изиграха пиесата "Хънбу и Нолбу" пред публика от 500 души. По време на втория ден в чест на празника на корейската писменост, ЕС изнесоха лекция за хангъл и дадоха възможност на публиката да опитат сили в изписването на калиграфия. В програмата също така присъстваше представяне на корейското облекло и посетителите имаха възможност да пробват корейски носии. Служител на посолството на Р. Корея в България, взел участие в мероприятието осведоми, че забележителна част от програмата е представлявала дегустацията на кимчи, отлично приготвено от самите организатори на събитието. Още една интересна част от дейностите е разказът на българки, посетили Корея и показали свои лични снимки, направени по време на посещението си там. Корейското посолство в България е било спонсор и е оказало подкрепа за осъществяване на събитието. Посланикът на Р. Корея в България Чон Би Хо сподели, че младежката организация, която проявява изключителен интерес към корейската култура, е представила Корея пред публиката по необикновен и вълнуващ начин. Г-н Чон допълва, че организирането на подобно събитие е показателно за това, че 20-те години дипломатически отношения между двете страни раждат своите плодове и тези отношения ще продължат да се развиват. Събитието се е радвало на интереса на многобройни медии, сред които и популярният ежедневник "Труд"".

 

Текстът на същата статия е поместен в още две издания, разликата е, че едното е със снимков материал: http://www.yonhapnew...0003000086.HTML

и това, което не се отличава като съдържание, просто да видите сайта: http://news.mk.co.kr...&wonNo=&sID=302

 

Радвайте се ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос............Уаууууу, бравос.

 

То те са отразили по добре от нашите медии ........ ГОЛЯМОТО събитие.

И аз се присъединявам към благодарностите JC_ThankYou.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, току вижте интереса към България да се засили :blink: На втората снимка ме има мен... хахаха

 

момичето, което държи листчето и гледа умно "произведението" си XDXDXD

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките от събитието, любезно предоставени ни от ANDARI, за чието присъствие на 8 и 9 сме изключително благодарни, се намират в ГАЛЕРИЯТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Есенни дни на Корея... една седмица по късно...

Не бих могла да коментирам събитието от мястото на зрител, но ми се иска да споделя вече понамалялата еуфория, която бошуваше в мен.

През последните години се убедих, че времето лети и всичко се случва толкова бързо - щрак и минало.

В началото на лятото Параб каза "Хора искате ли да направим нещо есента"... всички казаха добре, да, там сме... след месец - "Абе аз сериозно питам, защото от посолството ще дадът пари и трябва да пишем проект"... и с радостни викове и напред с рогата айде да правм нещо - наивни глупчовци. Добре, че беше Параб да води бандата несериозници, че иначе нямаше да се случат Есенните дни. Не че някой щеше да забележи или да се почувства ощетен. Мога да кажа, че всички от бандата бяха много сериозни и отговорни към възложените им задачи за около 15мин за всичките тези няколко месеца... не изключвам и себе си в бройката на непослушните деца. Лудницата и хауса преди събитието беше на максимум. Тук идва мястото да благодаря от името на целия екип на едни много важни хора...

На първо място приятелят на Параб, който я изтърпя и подкрепи през тези трудни седмици,

Моя приятел, който се съжали над мен и не ме изгони от вкъщи,

Кучето ми Арчи, което трябваше да изтърпи две репетиции у дома /незнам кое беше по лошо, че заспа на музикалните изпълнения или че изигра по-добър Ноубо от Спиди/,

На съквартирантите ми, които разбраха от първа ръка какво е кимчи и как смърди,

На родителите на Рагнос, че ни позволиха да обърнем и тяхната къща наопъки и да приготвим кимбап за 300 човека,

На родителите на Кольо, който също щедро ни предоставиха една кухня и един заден двор за разфасоване на кимчи,

На колата на Сонка, която макар и малка събра целия декор и можеше и още и бмв-то на Колчо, което транспорти кимчито от точка А до точка Б без да му изпопадат гумите от аромата,

Благодаря и на корейските лели дето ни обещаха да сготвят и се покриха в последния момент, най-сплотяващото колектива мероприятие е беленето на чесън и правеното на кимчи, ако сте гледали как в сериалите се събират 10 чевека, слагат едни ръкавици и престилки и си тъпчат кимчи в устите и ви се е виждало забавно - е наистина е много весело и забавно... може би само Румен няма на се съгласи, защото доста самотно беше изолиран в банята да мие зелето, но вярвам, че му се реванширахме в последствие...

Да видя как нещата се случват и се получават, до колкото това е възможно за аматьорска организация като нашата беше невероятно...

Забравих да благодаря на дивите зверове във Витоша, който научиха оная песен /тарата-та/ докато изтезавах нашите певици да си учат текста и на хижарите на Силимица, че им изпихме целия чай...

Отклоних се за момент, но да се върна на събитието...

Не знам колко ви е харесало, но аз бях толкова щастлива, превъзбуде и уморена... цялата дъндания, викове, нерви и тичане си заслужаваха. Ако не за друго, заради факта, че организаторите се почувствахме много добре накрая и успяхме да си пинем соджу... аз и сега си пиивам :). Не знам до колко добре сме се справили с поставените цели... дали песните бяха добре изпети, дали пиесата с поука беше добре изиграна, дали се научихте да пишете с четка, дали корейското Не се сърди човече ви се видя забавно или дискусията за Корея ви даде необходимата ви информация, но ако сте усетили дивия ентусиазъм, който ни тресеше последните седмици... значи сте взели най-значимото от Есенните дни на Корея.

Поздрави на всички форумци, за пореден път не можах да ви обърна вниманието, което заслужавате, но другия път ще се постарая. А да, ще има и друг път... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на корейските лели дето ни обещаха да сготвят и се покриха в последния момент, най-сплотяващото колектива мероприятие е беленето на чесън и правеното на кимчи, ако сте гледали как в сериалите се събират 10 чевека, слагат едни ръкавици и престилки и си тъпчат кимчи в устите и ви се е виждало забавно - е наистина е много весело и забавно...
!!! Верно, без противниковите сили няма да е толкова добре ! Страхотна гледна точка на впечатлението :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че всички искате да сте съпруги на Нолбу, а не на Хънгбу, ама чак пък толкоз. Ире, не ти е леко да не запомниш на мъж си името biggrin.gif.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проследих събитието без да мога да присъствам и тук искам само да споделя колко много ви се радвам и колко добре сте се справили! Сигурна съм, че е било невероятно, че програмата е била крайно интересна и че всички позитивни реакция след това са напълно заслужени. Мога единствено да съжалявам, че не присъства на този празник, организиран с такъв немерен ентусиазъм.. а да, и разбира се, че не можах да пробвам вашето кимчи. ;) Продължавайте така и занапред, невероятни сте!! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и тук да БЛАГОДАРЯ най-официално на всички организатори за това невероятно събитие, което ни поднесохте!!!

На готвачите също..

И на всички, които дойдоха и с които успях да се запозная!

parab ми се виждаше много тъжна и умислена през цялото време. Много ми се иска да я успокоя..

Въобще не се притеснявай, Ваня!

Организацията беше на ниво.

Беше интересно и вълнуващо за всички нас, които сме луди фенове на Корея и всичко корейско:

да гледаме традиционен корейски танц (нищо, че беше изпълнен от българчета), да се посмеем на корейска сценка, да слушаме корейски песни, да разберем повече за корейската азбука и една от най-известните корейски игри, да пипнем и премерим ханбок, да опитаме още веднъж кимчи и кимбап, да гледаме на голям екран корейски филми.. :wub:

Следващия път дано да има представители и от наша страна (поне аз не видях), не само на корейския посланик!!!..

Също и повече корейци, а защо не и някоя корейска група или ансамбъл.

Пак изразявам искреното си съжаление, че ние от провинцията не можахме да присъстваме на демонстрацията по Таекуондо.

Преди малко гледах интервюто по БНТ, излъчено на 10-ти септември. Останах още по-впечатлена от г-н Чън Бин Хо. Най-вече от биографията му.

Благодаря много, че успяхме да го видим на живо. И да бъдем свидетели на калиграфските му способности. Това е нещо наистина рядко!

Пътят е прокаран. Чак и в Корея вече знаят. Страхотни сте!!!!!!

 

И не знам дали тук е мястото..

Да благодаря на трите слънца за публикуваните снимки и разказите за Корея!

И на Руслана пак (най-вече за лекцията..) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Сега вече, когато адреналина от цялото това събитие малко отшумя и аз искам да изкажа огромната си благодарност и възхищение към екипа сътворил тия два изключително интересни и забавни дни. Момичета и момчета свалям ви шапка, супер яки сте! 059b76f021127fe4.gif

Перлите бяха наистина големи сладурани 80b9eb2f9fed63ea.gif , а нашето трио направо разби (нищо, че озвучаването беше кофти) 9bd40eba3ef625ff.gif А играта ме накара по едно време да се разходя някъде, дето се ходи по принцип сам 2d4ae58bd2f63af6.gif

Аз понеже рядко пиша във форума, а и вълнението беше наистина голямо (поне за мен, хахахах даже някой хора ме взеха и за пийнала - простено ви е, аз съм си такава по рождение) искам да изкажа и на още едни сладурани искрени благодарности за вниманието (като ми пратят снимките ще ги публикувам)... Иде реч за три много сладки момиченца, фенки на азиатското кино , потребители в Мастерс. Мили дечица нямате на идея колко много ме развълнувахте с желанието си да се запознаем и да се снимаме заедно 5f1e8a923e8553cb.gif

И не на последно място много се радвам, че успях да се видя с много познати муцуни и се запознах най-после и с много "непознати" (от скайпа и сайта )

С две думи ПРЕКАРАХ СТРАХОТНО и истината е, че заслужавате много, ама много 3ab4ecd1bcf8ee2f.gif3ab4ecd1bcf8ee2f.gif3ab4ecd1bcf8ee2f.gif и това, че беше отразено и в Корейските медии си беше напълно в реда на нещата, все пак сме някаква далечна държава, на другия край на света и сме уважили един толкова техен национален празник (не е никак малък жест от наша страна) 3242825ea97e5b09.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...