Jump to content

Recommended Posts

poster.jpg

 

Hear Me / 聽說

Режисура и сценарий: Джън Фънфън
Участват:
Пън Юйен (Eddie Peng)... Тиен Куо
Чън Ихан (Ivy Chen)... Ян Ян
Чън Йенси (Michelle Chen)... Сяо Пън
Година: 2009
Държава: Тайван
Език: мандарин, тайвански
Времетраене: 109 мин.
IMDb

 

 

Резюме: Тиен Куо е безгрижно, смешно момче, което работи като доставчик в ресторанта на родителите си. Един ден, докато доставя храна на отбора по плуване за глухонеми, среща симпатичната Ян Ян. Тя е твърде заета да издържа себе си и сестра си Сяо Пън, която усилено се готви за Олимпийските игри за глухонеми, и няма време и сили за връзка с Тиен Куо. Историята им е особен поглед върху добре познатите теми за любов, приятелство, семейство, комуникация и разбиране.

Лично мнение: Актьорите ми бяха много сладки, а целият филм - приятно шарен, модерен, забавен и трогателен. Много съвременно и свежо беше всичко - локациите, персонажите, дрехите, езикът, самата история. Имаше красота, особени детайли и ужасно много доброта и чистота във всеки от героите, на няколко места ми се разсмиваше и едновременно доплакваше от искреността и невинността на реакциите им. Допадна ми този вид смесица от комедия и драма.

Това беше един от първите ми тайвански филми, всъщност май първият. Накара ме да осъзная, че не мразя романтичните филми, просто клишираната мелодрама на повечето холивудски неща от жанра, които съм гледал.

Почнах да си мисля, че азиатските романтики имат тенденцията да са доста инфантилни, без да влагам лош смисъл в думата, и именно това е причината (или поне една от причините) да ги харесвам.

:essub:


Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Гледай онлайн с английски субтитри тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това филмче вече и на български. Благодарности на varnam. :kiss2:

И линк за видео, което съвпада точно със субтитрите. ;)

Филмчето е много симпатично.

С ръка на сърцето мога да кажa, че е първото тайванско (романтична комедия),

което не намирам за супер глупаво. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво филмче, много ми хареса.

 

И аз нещо почвам да се зарибявам по тайванските филми, напоследък правят доста прилични неща.

Вярно е че понякога са по детски искренни и невинни но пък затова оставят хубаво чувство в теб.

 

Преди този гледах "Au revoir Taipei" който също не беше лош така че за в бъдеще ще обръщам повече внимание на тяхното кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив филм, супер позитивен и забавен. Повдига духа и те оставя с едно приятно чувство. Главните актъори не бяха кои знае какво, но ми хареса как си изиграха ролите. Бяха токива сладури в тяхната невинна любов.

Хареса ми темата за глухотата и как тя се възприема от хората. Точно заради това филма не е поредната романтична комедия, а една много красиво представена житейска история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко го изгледах. Много хубав филм..остава приятно чувство в теб.

Актьорите са симпатяги...историята бая те хваща,а изненадите се появяват накрая,което още повече ти харесва ...:)

Благодаря за бг.субките.... доставиха ми още по-голямо удоволствие ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с по -  горните мнения . Филмчето е наистина красиво , много хубава история предадена по невероятен начин. Двамата главни се справиха много добрее с ролите и се допълваха. Препоръчвам го ...

 

Заслужава си гледането! Благодаря за превода !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, ми то няма такава сладост никъде. Мед ми капе на клавиатурата направо. С две ръце ЗА. Сладка Айви, сладък младеж, сестрата и тя захаринче... Какво да му искаш повече? :D

Да не говорим за мамата и татето - няма такива скици. :)))

Много ми хареса, особено по-романтичните души и тия с братя и сестри ще го харесат. Гледайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптимистичен, зареждащ, позитивен, поучителен - това е, което ми идва на ум веднага след като го приключих.

Двете сестри, особено Айви, на пръв поглед толкова крехка и финна, а каква борбеност и хъс за победа притежаваха.

Докато го гледах чувствах такова спокойствие. Вероятно, защото нямаше крясъци, викове, обичайната глъчка и шумотевица, която ни заобикаля.

 

Много истинско се получи чувството между Тиен и Ян Ян, заради заблудата, в която бяха един за друг. Тая шматка още щом я видя първия път изглеждаше привлечен.

Усмихвам се като се сетя за физиономиите му; за монолозите му пред монитора; опитите му да се извини и сдобрят;

за обяснението му в любов на басейна, казвайки каквото му е на сърцето без притеснение, защото я мислеше за глухоняма; изненадата й от това признание и от способността му да говори.

 

Бонус за сериала бяха родителите на Тиен - хора от народа, широко скроени и без грам предразсъдъци. Паметна е финалната сцена в ресторанта.

 

eec157ad33d547c7fc63bc957e9e0b0f.jpg

 

Много благодаря за превода, филма е разкошен. :yes:

A за тези, които още не са го гледали препоръчвам да поправят този пропуск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът си струва всяка отделена минута. Гледала съм го поне 3 пъти. Много ми е любим. Убедена съм, че ще допадне на мнозина от вас. Историята е нестандартна и супер интересна. Няма лиги, сълзи и сополи, първи и последни целувки, както и богат-беден, болен-здрав и други характерни за романтичните филми. Този е готин наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно ме трогна... Главните са ми от любимците, затвърдиха доброто ми впечатление за таланта си. Така си пасваха, много сладки, чистосърдечни, неподправени, удоволствие беше да ги гледам. Струва ли ми се или Ивито наистина е много слаба тук? Другото момиче има същата фамилия, да не са сестри? Сигурно не, все някъде щеше да е споменато. Еди си е все същия позитивен добряга, какъвто го познавам до тук, много му върви този образ. Голям смях с родителите му - такива скици, диалозите им бяха истинско бижу. Само като ги погледнеш и веднага си ухилен.

Филмът ми хареса също и затова, че без излишества и лигавни представи човешките отношения, също и без натрапени изводи. Гледаш и се наслаждаваш... с неоценимото съдействие на преводачите, :thanks: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много оптимистично, невинно романтично филмче! И добре направено! Главните бяха големи сладури и страшно много си подхождаха! 

Историята е интересна и на моменти много трогателна. Много ми хареса актьорската игра на двамата, докато си общуваха с езика на глухите.

Off Topic

Странно красиво беше сравнението на главната героиня с чапла!

Препоръчвам за любителите на красивите романтични младежки истории. :happy:

 

П.П. Линковете за субтитрите не работят. Аз си ги намерих в нета, но да кажа :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът вече има и онлайн опция за гледане с български субтитри.

Специални благодарности на @felicyti за предоставените видео  и субтитри. :bow:Торентите и в мастерса и при рускините са "умрели".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...