Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Farewell My Concubine (1993) (Ba wang bie ji)
Сбогом, спътнице моя
IMDB Рейтинг : 7,9 /10

Режисьор : Кайгъ Чън
Държава : Китай, Хонконг
Година : 1993
Времетраене : 171 минути
Жанр: драма, музикален
Език: мандарин
Бг. субтитри : Тим (taumaster) :subs: :click: :click:


В ролите : Лесли Чън, Фъни Джан и др.


Сюжет:Историята на китайска оперна трупа в Пекин преди, по време и след японската окупация. Малко момче е "подарено" от майка си на трупата. Там то научава какво значи да играеш китайска традиционна опера, порядките на тогавашното общество (с всичката пошлост, подмазване и прочее) и израства до велик актьор. Но с цената на какво?

 


 

От преводача:
Филмът е за ценители. Действието е бавно и спокойно. Особеностите на китайската опера с нейното фалцетно пеене и жестове са много специфични и вероятно разбираеми само за азиатци от този край на света. Но играта е истинска, атмосферата е натурална, образите - ярки. Ако "понесете" всичко това, ви обещавам, че няма да сте никак разочаровани. Приятно гледане!

 


 

 



Свали филма с български субтитри::subs: Оттук

Свали филма с английски субтитри: Оттук

 

Свали филма с русли субтитри: Оттук

 

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен филм. Хиляди благодарности на taumaster за този филм. Стоеше на компютъра ми свален от доста време и се чудех дали да го гледам, защото беше с руски субтитри. Не съжалявам за нито минутка от близо трите часа. Дори се наложи да си го сваля още веднъж /отиде ми коефициента :lol: /, защото се оказа, че руските субтитри са вградени. Актьорската игра е отлична -повярвах на всеки един на 100%. Много изящен, красив, натурален, тъжен, жесток. Има от всичко : приятелство, любов, измама, ревност, предателство, всеотдайност, жертвоготовност, традиции, история, изкуство, култура - не очаквах, че толкова ще ми хареса. Farewell My Concubine е от филмите, които не се забравят. Единствено съжалявам, че чак сега откривам това съкровище. Още веднъж благодаря и за отличния превод, без който удоволствието нямаше да е пълно. Горещо го препоръчвам!!!! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В двете замунди филмът все още го има, субтитрите са включени в торента. Отделно от това ги има и в sab.bz и unacs, интересно ми е къде сте ги търсили пустите буквички (риторичен въпрос е, моля не ми отговаряйте)

 

Само за релийза на 3 диска са:

субтитри

 

субтитри

 

филмът със субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мастерс и Замунда- торенти с бг букви, но още никой не се е отзовал на молбата ми за сийд !

 

Благодаря !

 

Изтеглих го от Авистаз - стават буквите и сийд има там !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейците са му направили повторно представяне( rerelease ), може би за годишнината от смъртта на Лесли. С подобряване на качеството и нов постер, а аз намерих трейлър с много хубаво качество от преди една година за някакъв филмов фестивал. Напоследък забелязах в китайските торенти бяха пуснали доста негови филми с подобрено качество като Chinese Ghost Story 1 и A Chinese Ghost Story 2.

статия :click:

28368ddcb13b9a8e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...