Jump to content

Lee Dong Gun (И Донг Гон)


kasanova

Recommended Posts

spacer.png

Име: Lee Dong Gun (Lee Dong Geon) / 이동건
Професия: актьор, певец, модел
Рождена дата: 26.07.1980
Месторождение: Кангнам, Сеул
Образование: Hanyang University, Department of Theatre and Cinema
Говорими езици: корейски, японски, английски
Ръст: 183 см

Тегло: 70 кг
Прякори: Mother-in-Law, Son of darkness (заради пословичния си инат)
Кръвна група: A
Религия: католик
Любими занимания: слушане на музика, баскетбол, сноуборд и каране на ски
Умения: свири на пиано и играе online на Starcraft.
Идеал за жена: момиче с очарователна усмивка
Семейство: бивша съпруга - актрисата Jo Yoon Hee; дъщеря, родена на 14 декември 2017 г.; по-малък брат, който става жертва на инцидент

 

В нощта на 20 март 2008 година 19-годишният брат на И Донг Гон, който е студент в Сидни, е смъртоносно наръган. Инцидентът се случва в района на кулата в Сидни. Друг 20-годишен младеж е сериозно ранен. И Донг Гон заминава за Сидни, за да идентифицира тялото на брат си.


Знаменитости, с които е близък: Lee Ji Hoon, Eum Jung Hwa, Choi Chang Min, Kim Min Jong, Ryu Si Won

Сериали:

Celebrity (Netflix, 2023)
Kiss Sixth Sense (Disney+, 2022)
Oh My Baby (tvN, 2020) - епизод 3

Leverage: Con Artists (TV Chosun, 2019)

Angel's Last Mission: Love (KBS2, 2019)

Where Stars Land (SBS, 2018)

Sketch (JTBC, 2018)

Seven Day Queen (KBS2, 2017)

The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop (KBS2, 2016)

Super Daddy Yul (tvN, 2015)

Marry Him If You Dare (KBS2, 2013)
Star's Lover (SBS, 2008) гост
When It's At Night (MBC, 2008)
Perhaps Love (TV Mnet, 2007)
Smile Again (SBS, 2006)
Stained Glass (SBS/TBS, 2004)
Lovers in Paris (SBS, 2004)
Sweet 18 (KBS2, 2004)
No Chun-Hyang vs. Ahn Mong-Ryong (MBC, 2003)
A Problem At My Younger Brother's House (SBS, 2003)
Sang Doo, Let's Go To School (KBS, 2003)
Forever Love (MBC, 2003)
Ruler of Your Own World (MBC, 2002)
Ring Ring (MBC, 2002)
Friends (MBC, 2002)
Can't Help Being Born Well! (KBS, 2001)
Three Friends (MBC, 2000)
Ad Madness (MBC, 1999)

Филми:
Changing Partners (2007)
My Boyfriend Is Type-B (2005)
Family (2002)

Дискография:
1998: Time to Fly
1998: Hoping my wishes reach heaven (나의 바램이 저 하늘 닿기를)
1998: Propose (프로포즈)
1999: El Dorado
2000: Whenever it is (그게 언제라도)
2000: Much More
2004: Ah Reum Da Oon Shi Jak (아름다운 시작)
2008: Tsukiakari (Sony Japan)

Награди:

2017 KBS Drama Awards: Excellent Actor (Seven Days Queen)

2016 KBS Drama Awards: Excellent Actor (The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop

2015 (4th) APAN Star Awards: Hallyu Star Award 

2008 Seoul Hallyu Festival: Contribution Plaque

2008 MBC Drama Awards: Excellence Award - Actor (When It's At Night)

2008 25th Korea Best Dresser Awards: Swan Award - Actor

2005 41st Baeksang Arts Awards: Popularity Award (Lovers in Paris)

2004 Dong-a TV Fashion Beauty Awards: Best Dressed

2004 SBS Drama Awards: Excellence Award for Special Project, Actor (Stained Glass)

2004 SBS Drama Awards: Top Ten Stars Award (Lovers in Paris, Stained Glass)

2004 2nd Andre Kim Best Star Awards: Best Star Award - Actor


Любопитно:
Чаровникът има дългогодишна връзка с екранната си партньорка от ''Sweet 18'' и ''My boyfriend is type B''. Независимо че двамата се радват на подкрепата на феновете и са сочени за една от любимите звездни двойки на Корея, тази връзка не се увенчава с успех и двамата се разделят, поемайки по различни пътища.

Gif-чета

Off Topic

th_pre_801000068.gifth_sweet1fg5.gifth_111468374175ae.gifth_MBITB_49.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темичката! До сега бях гледала момчето само в два филма.

Сега го гледам в When It's At Night. Много е сладък. Не съм сигурна, но като гледам датите, смътта на брат му може би е съвпаднала със снимките на драмата. Ако е така, сигурно му е било супер тежко, но не се е отразило по никакъв начин на играта му.

Някой ако знае подробности нека да ги сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва е моят бонбон. Глас, игра, лице, телце...Чуден отвсякъде е. И като гадно копеле, и като чувствителен младеж, и като умиращото гадже на ХьоРи. Просто чуден, химия има с всяка своя партньорка, а в горещите сцени е още по-апетитен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва като излъчване и съм си запланувала да го гледам с любимката Ким СунА...Друг интересен сериал с негово участие, на който съм се спряла е Friends, също и Sang Doo, Let's Go To School (естествено.., заедно с Би.. и от любимата сценаристка), а и Stained Glass.. с партньорка Ким Ха Нъл. Прочетох преди време за инцидента с брат му и ми стана много тъжно за него..

ето видео..

 

тъжно

повече..

 

The Sydney Morning Herald

 

A South Korean student who was fatally stabbed in an attack in Sydney last week was the brother of a top actor (Lee Dong-Gun), Seoul police said.

 

South Koreans were stunned to learn that the victim was the brother of actor Lee Dong-Gun. Internet sites were flooded with condolence messages from Lee's adoring fans.

 

Lee Dong-Gun's 19-year-old brother died in the World Square shopping centre at 1am on Thursday. Two Carlingford teenagers, (Ivan Wong and Michael Lee), both 18-year old Chinese, were later charged with murder, as well as serious wounding of a 20-year-old friend of Lee. Both teens were studying in Sydney.

 

Police said they were attacked after an argument, believed to have begun at a Hungry Jack’s restaurant on the corner of Liverpool and George streets. The charged teenagers did not apply for bail on Friday and will reappear in court this week. Lee Dong-Gun, 28, and his parents flew into Sydney on Thursday.

 

They broke down in tears after being told by Sydney police that the brother had died, news reports in Seoul said.

 

"He loved his brother so much. He was very proud of him. Whenever the brother returned home for vacations, he spent most of his time with the brother," an unidentified friend of Lee's was quoted as saying by GO News, an internet news provider. Lee Dong-Gun is one of South Korea's most popular actors and has starred in several hit movies and television dramas.

Actress Han Ji Hye attended the funeral of Lee Dong Gun's younger brother on the 28th, in which tears overflowed.

 

Han Ji Hye who broke down and cried deeply, is said to have been very close with the younger brother - he was like a real brother to her.

 

Although Han Ji Hye and Lee Dong Gun aren't a couple anymore, it's still very nice to see the two together. Seeing Han Ji Hye providing Lee Dong Gun with the much needed support during these grief-stricken times, is indeed very heart-warming.

 

News 2

 

TV star mourns brother killed in Hungry Jacks brawl

 

 

March 27, 2008 12:00am

 

THE family of a murdered Korean university student hired security guards to patrol a memorial service yesterday amid fears of revenge attacks targeting the teenager's film-star brother and friends.

 

Korean teen idol Lee Dong-gun held a photograph of his younger brother Lee Joon-yub as he led a procession of more than than 100 mourners after a requiem mass at the St Johns College chapel, inside the University of Sydney.

 

The slaying has become headline news in Seoul and threatens to tarnish Sydney's safe image, with the city home to the second largest population of international Korean students outside the UK.

 

At the Lee family's request, a team of security guards was recruited to patrol the St Johns College chapel and surrounding grounds.

 

Sources told The Daily Telegraph there were fears of potential retribution following the arrest and charging of two 18-year-old Carlingford youths over the attack at World Square last Thursday.

Pall bearers asked for their identities to be suppressed.

 

Police yesterday maintained denials there was any link between the slaying and Asian crime gangs.

 

The killing has become headline news in Korea, where Lee Dong-gun's brother is a household name, with fan websites inundated with condolences and messages of support.

 

Lee Joon-yub, 19, collapsed and died on the footpath outside World Square after he and a friend became embroiled in a brawl with two teenagers at Hungry Jacks.

 

The teenager's 22-year-old friend, Song Jung-ho, was also stabbed in the chest and managed to flee to a Korean store before collapsing, the images dramatically captured by surveillance cameras.

 

He was among mourners at the memorial service after being released from hospital just 24 hours earlier, following surgery to a chest wound.

 

A Korean priest led the mass with two nuns, who helped support Lee's grieving parents. The heartbroken couple flew into Sydney last week and will return home to Seoul with their son's ashes.

 

Following the service yesterday morning, Lee Dong-gun - a heart-throb to millions of adolescent Korean girls - emerged choking back tears and clutching a photograph of his brother, while his father wailed in grief.

 

Korean journalist Ken Lim told The Daily Telegraph Lee family and friends feared they may be targeted by Chinese gang members.

 

Mr Lee said the slaying had tarnished Australia's image in Seoul. Australia has the second largest population of expatriate Korean students behind that of London.

 

Mr Lee said more than 25,000 Korean university and English language students lived in Sydney.

 

"Korean people have a clean image of Australia but this has tarnished it," Mr Lee said.

 

"People are worried about the security in the city centre where there are gangs."

 

 

 

 

 

Говори японски и английски.. Изобщо.. много интересен и симпатичен актьор.. за жалост също в казармата..най-малко поне за около година и половина още..

 

Една интересна снимка..

 

20060703075110.546.1.jpg

 

и съм очарована от страхотно нежния му глас!!!..

Ако някой е намерил линкове за песните му в mp3 да пуска..!

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=su3MmYgkXok&feature=player_embedded#!

 

 

 

а тук вече тотално се обърках...„той ли е не ли той.. с тази прическа..

 

вечно различен този човек.. ..

 

 

 

LeeDongGun2.jpg

leedonggun20080324popse.jpg

 

 

leedonggun.jpg

leedonggunreleasesfirst.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

музикалната част от творбите му се оказаха неоткpиваеми ....

попаднах само на това:

Lee Dong Gun - My Biography

lee+dong+gun.jpg

Download - Lee Dong Gun - My Biography

wallie0902.jpg

И понежа съм както бебетата- гледам рекламите с голям интерес ........ :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк за първия албум, както и на сингъла с любимото момиче на форума Yoon Eun Hye. По-късно ще издиря и останалите, макар че лично на мен ми е сравнително приятен като певец, но...до там май. :)

1 албум

Сингъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже от един месец съм на И Донг Гон - вълна, ми стана любопитно как изглежда момчето с къса косичка. Тъй като е актуално в момента /и май ще става все повече, имайки предвид всички сладури, дето ни ги прибират толкова подло ;) /, ето едно клипче от влизането му в казармата:

Много са ми смешни всички с тези прически. Изглеждат едни такива бузести. И ми става жал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е актьорът, който най-много харесвам. Страхотна усмивка има. А очите му са едни такива... големи и странни. Зa пръв път го забелязах в "If in love... like them" и много ми хареса . След "Smile Again" ми стана любимец, а като го чух и да пее... направо се влюбих в него :wub:

И сега... изравям всички филми, в които участва. :28558:

 

Не стига че ги вземат в казармата, ами и не бързат да ги пускат. Много ме е яд на тях :mad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиперче, ти си мой човек ;) !

Ако още не си гледала When It's At Night, не пропускай!

Changing Partners - също!

Аз скоро гледах Sweet 18. Там е един младичък, с едни бузки... голям майтап. Сериалчето е тъпичко, но за заклети фенки на Донг Гон става. Така че можеш да му хвърлиш един поглед :) . Да видиш как се развива момчето.

На мен много ми хареса в If in love... like them. Изобщо той е от тези, които са родени актьори, с много естествена и зряла игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Злати!

Мислех да гледам "When It's At Night", но май си права... Най-добре да започна с "Sweet 18". Колкото и да е тъпо сериалчето, щом участва Dong Gun, няма как да го пропусна. Още повече, след "Stained Glass". Повярвай ми, този сериал го изгледах с много мъка. И то само заради него. Просто...много ме кефи :D

"Changing Partners" нарочно не съм го гледала още. Само като си представя Lee Dong Gun в еротични сцени... :tongue: Страх ме е, че ще взема да получа сърдечен удар, докато го гледам по без дрехи... :28558:

 

200707286511a6ecb0888e4.jpg

 

 

2745574y.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ама какви шамарчета ще ядеш! Сега заради теб тегля Stained Glass :lol: , че и оня другия чаровник го харесвам. Я дай някакво линкче, че в рутракера нещо ми е съмнително.

А за наказание, че ми мътиш главата и ми объркваш плановете - на ти сега :lol2: :

 

poster.jpg;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си беше чист удар под кръста. Тц, тц, тц... Много си лоша, да знаеш!

"Stained glass" го тегли от ТУК. Ако нямаш регистрация и ти трябва покана, свиркай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм му голяма почитателка.

Отдавна бях гледала My Boyfriend Is Type-B с него и оттогава ми е неприятен. После гледах If in Love like them и горе долу го приех.

Определено не ми е любимец, не го харесвам и избягвам негови неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не ми е любимец, не го харесвам и избягвам негови неща.

 

Напълно те разбирам. И аз изпитвам същото към Lee Byung-Hun. Личи си, че е добър актьор, но нещо не ми харесва и избягвам да гледам филми с него :D

А и така е по-добре, да ти кажа. И без това Dong Gun не си го давам... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм го гледала чак толкова много, но все пак е добър актьор. И с хубав глас.

Да няколко снимчици заедно с И Джун Ги / от блога/..

222.jpg

1289962805424_1-4.jpg

 

1289962815747_1_%25D0%2595%25C2%25A9%25C2%25B1%25D0%25B2%25D1%2594%25D0%2587%25D0%2598%25D0%2587-3.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит рожден ден на И Донг Гон! Да ни е жив и здрав!

Предлагам да го пускат вече от казармата, че много ми е домъчняло за него! :)

Една стара снимчица за всички, които го харесват и специално за chervenpiper !

 

leedonggun41.jpg

 

Пиперче, този поглед е за теб! :P:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След хубавата новина, че Джун Ги обещава да дойде в България, ето още една хубава.

Един друг любим актьор излезе от казармата. И той посрещнат от фенове, естествено;)

 

1332894885_295393.jpg

 

Новинката с още снимки..

Този, дето го прегръща /вече отвън/ с червеното якенце и очилцата, е вярното му приятелче Ким Джи Сок,

който също излезе от казармата в началото на месеца.

По-стара снимка на двамката:

 

mma9090_1326699624_69442.jpg

 

 

Пресен-пресен, вече в костюм..

20120328125705005.jpg

 

Другото ново около него е, че е избран за едно от лицата на Формула 1 за Корея.

20120328160355003.jpg

20120328125113756.jpg

 

 

Поствам и MV-то на Пак Хьо Шин. Песента е наистина много красива, но пък и ми звучи много тъжно!

 

Още една песен

.

 

 

Ех, как да не им се радваш като излизат един по един!!! Ще чакаме още нови проекти с любими лица. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, още един разведен - на 22 май бракът официално е приключил (лично мнение - така става като не ти се обясни навреме за птичките и пчеличките - гаджето забременява, жените се за да не кажеш сбогом  на кариерата си и след две три години тихичко се развеждате щото навремето си се оставил хормоните и една определена част от анатомията да те водят за носа) - "Lee Dong Gun + Jo Yoon Hee Announce Divorce After 3 Years Of Marriage" ; "Jo Yoon Hee's label confirms she has come to a divorce settlement with Lee Dong Gun" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък име се кефя за това, решили да се разведат хората и го правят тихо и мирно.

А не като две двойки миналата година дето си изкараха на показ цялата мръсотия, докато се обвиняваха кой прав, кой крив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...