Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Име: My mom / A long trip

Държава: South Korea

Година: 2010

Жанр: Драма

Сценарий: Ko Hye Jung

 

В ролите:

Kim Hae Suk

Park Jin Hie

Jo Yeong Jin

Lee Moo Saeng

 

Резюме: Майката на Джи Сук винаги се е гордеела с дъщеря си. Тя е загърбила личния си живот и единствената ѝ цел е да отгледа детето си да бъде умна и образована жена. Джи Сук се омъжва и вече е майка. Но тя чувства как майка ѝ все още се отнася към нея като към бебе. Нещо изведнъж променя досегашното отношение и държание на дъщерята към майката. На какво се дължи тази промяна? Колко безгранична, предана и саможертвена може да бъде любовта на една майка към детето ѝ?

:essub:

 

Изтегли с български субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен филм.

На мен много ми хареса.

Една напатена, грозновата, простовата и бедна жена, но истинска майка...

Какво може тя да даде? Докъде би се жертвала за детето си...

 

Великолепна игра на майката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тъжен и силен филм. Показва докъде би стигнала саможертвата на майката, как би се лишавала от всичко за детето си, нейната огромна, макар и на моменти задушаваща любов. Затова всички трябва да обичаме родителите си докато е време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма определено е много хубав. Но според мен една истинска майка никога не би делила децата си независимо от пола им, възраста им, годините или броят им... За това смятам че тя не е майка в истинския смисъл на думата, щеше да бъде ако се отнасяше по същия начин и към сина си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше ми доста време да дойда на себе си. Просто се удавих в сълзи. Ужас, как могат да правят такива филми... Още отначало ме стисна за гърлото, но във втората част положението стана неудържимо. И ме държа така доста, след като беше свършил...

Тъжен, хубав, кара те да се замислиш за много неща...

Мисля си, че корейските и българските майки много си приличат в отношението към децата. Това с компотите, консервите, пълните торби беше точно като мила, родна картинка...

Майката си е майка, без значение колко е образована и от какво семейство е, дава мило и драго за детето си и е готова да се откаже от собствения си живот.

И не очаква благодарност.

Някои моменти ги почувствах много близки. Сигурно всеки ще намери за себе си по някой такъв момент. Филмът дава много храна за размисъл.

 

Защо няма някакъв ред за умиране. Много е жестоко децата да умират преди родителите...

Последните думи на майката :( ... Тази жена не спря да се обвинява.

 

Много, много силен филм. И актьорите бяха прекрасни.

Спирам дотук, защото, като се сетя, пак ми иде да ревна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтърсващ филм! Много ме накара да се замисля за отношенията ми с майка ми. Даже мисля, че ме промени.

Актъорската игра е невероятна ! Майката направи страшно силна роля, пресъздаде всяка емоция сякаш наистина я преживява. Абе, уникална!

Един въпрос много ме човърка. Според вас, може ли нашата любов към родителите ни( конкретно в този случай: към майката) да се сравнява с любовта, която получаваме?

Знам, че въпроса не е подходящ и много смислен, но просто филма ме накара да се замисля за това.

И друго, което ми хрумна след като поуспокоих емоциите след гледането: добре, че корейците са се сетили да направят такъв филм, че след гледането на " майчиците" по сериалите се бях отчаяла и изплашила от корейското въплъщение на думата. :D

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...