Jump to content

Recommended Posts

Очаквах повече от филма.

Не знам защо, но не очаквах типичния филм за войната.

(Дали не бе заради "The front line", Който силно ме впечатли и след малко отивам да го хваля в темата му? :unsure: )

Не може да се отрече страхотната работа с камерата и визуални ефекти, но оттам насетне се навлезе в обичайните релси: да покажем как се лее кръв, безсмислените жертви и т.н. И това не бе достатъчно, но и се прокрадна леко американска нотка:

главнокомандващ, задържаш цяла армия, добре де почти цяла, понеже сърцето му е прекалено голямо, а иначе е много страшен; спасяване в последния момент и т.н.

 

Някак си цялата история, колкото и да е по действителен случай, не успя да ме трогне. Играта на артистите не бе лоша, но не бе и кой знае колко впечатлителна.

Не съжалявам, че гледах филма, но можеше да мина и без него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го още веднага щом излезе и за разлика от членовете на Big Bang пролях една сълзичка накрая... B) ...Филма е много хубав, допринася може би факта, че е по истински случай...Дори ме двъхнови да направя доклад по история тогава за Корейската война...А при моя мързел това си значеше много :D ...ОБАЧЕ... въпреки че съм ВИП...трябва да съм честна...ТОP може да престане да бъде такова дърво...cold-hearted killer = ok, обаче тука можеше да вложи повече чувство...Други оплаквания от филма нямам... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С три ръце одобрявам! Страхотна продукция! Изненадана съм почти, но явно Корея действително е стигнала световно ниво в киното.

Като качество на заснемане и ефекти, сравнявам филмa с "Letters from Iwo Jima" на Клинт Истууд. Отново мой любим филм. B)

За играта също нямам забележки. Героите антиподи са идеален избор за действащи лица.

Силно отличителна е играта на малкото момче, братчето. Най-въздействащият момент за мен. Ще му следя кариерата. B)

Оценката ми в ИМДБ - ДЕСЕТ!!!!!!!!!

Turn it :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ми военен южнокорейски филм. Явно в който и жанр да ги пипнеш, слабо нямат!

Темата на филма е много неприятна. Един народ, разделен на две, от малоумни управляващи.

В една война няма добри и лоши, няма и спечелили и загубили. Не искам да прозвучи така, все едно правя някаква пропаганда, просто това е моето мнение. Имам усещането, че много хора по света си мислят, че севернокорейския народ е враг на всички и трябва да бъде избит, но нека не забравяме, че това са хора, подтиснати от един режим, който аз лично неудобрявам. Мисля да спра до тук, за да не събуждам една тема, след която може и да се поскараме :)

Не бях сигурен дали едно момче, като TOP от певец, ще стане и актьор, но ме изненада приятно и не отстъпва на нищо на другите корейски актьори, които както може би всеки се е убедил, че са невероятно добри и най-важното са многобройни.

 

Често взе да ми се случва да гледам филми със субтитри, които не произлизат от екипа на Eastern Spirit, но за напред ще гледам и кой е правил субтитрите, за да съм сигурен, че ще гледам филм с качествено направени субтитри. И май тук е мястото да изкажа благодарността си към хората от този форум, които се занимават със субтритри и ни дават възможност да гледаме толкова много филми.

 

И като за последно ще цитирам нещо от филма:

 

 

"Мамо, днес застрелях един севернокорейски войник. Казваха ми, че те са едни рогати чудовища. Но думите, които проронваше... Той зовеше майка си. Мамо, защо трябва да воювам? Това са много тежки и мъчителни преживявания... И само ако знаеше това... сърцето ти щеше да се пръсне."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям плюс за филма е , че моя мъж го хареса, а той не гледа корейските ми "глупости". Но нали харесва военни филми, реших да го изнудя да го гледаме заедно. Не исках да гледам този филм сама и се оказах права. Как да кажа, че ми е харесал? Не ми хареса...гадно е като си помислиш, че е било действителност. Преди да го гледам, прочетох всичките ви коментар( и спойлерите), знаех какво ме очаква и не се разплаках, но през цялото време гледах с широко отворени очи и не можех да повярвам на цялата тази гадост. Мога само да кажа, че щом съм толкова възмутена, значи всички са си свършили добре работата. Благодаря на екипа, който е направил добър превод и редакция. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше от всичко по малко - драма, героизъм, саможертви и много експлозии - като за военен филм се представи добре. Имаше сериозни моменти, имаше и забавни такива, но те просто показаха израстването на героите, техните страхове и мечти.

 

Показаха едно лице на войната тогава - гадно е да знаеш, че семейства са били разделени и някои се виждат само веднъж в годината в пограничен град. Кои са врагове и кои защитници, кои са прави и кои са криви... Действието се развиваше доста плавно, с изключение на един малък туист, но за мен беше очакван :)

 

Нямаше излишни захаросани моменти и разтегливи патриотични речи за надъхване на наличния състав, чисто и просто един сблъсък между хора с различни идеологически концепции. Но все пак хора. Като че ли онзи който играеше един от двамата главни героя прекали с гледането на кръв в повечето си сцени, но карай да върви :)

 

Хареса ми като изпълнение и като визия - после ще погледна и Assembly, за да видя как китайците са се справили с техните революционни проблеми.

 

7/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банален и предвидим! За сметка на това, страхотни актьори, всички, без T.O.P.  - драмата хич не я играе, да му се не види и магарето. На този му ''лягат'' гадните роли - лошият поглед, леденото изражение и  задължително да мълчи. Уби 'секъв драматизъм с този груб и монотонен тембър. Другите момчета отърваха работата достойно  - евала пичове   :up:Командирите на севера и юга...мъжкари и двамата - аплодисменти за играта! Ефектите ми харесаха - личи си , че не правен 2000г. баси... моментът, който със сигурност ще запомня

прости ми...

...и военната ми седмица продължава...следвам си стриктно списъка :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна му се канех и чаках да ми дойде настроението за този жанр. С две ръце подкрепям положителните коментари за продукцията. Всичко за мен си беше топ оф дъ топ. Хареса ми актьорската игра, операторско майсторство, монтаж, режисура... специалните ефекти бяха на изключително ниво. Прекрасно пресъздаден филм по действителни събития, без излишни лични, задълбочени драми за украска, а изцяло чиста военна история. Може би, заради това не ми въздейства много емоционално, но внушението за достоверност така е по-голямо. Финалът е предвидим още на десетата минута, но такива филми не се гледат заради него, а да запознаят зрителя с историята, да напомнят за едно от многото събития по време на войната. Поздравления за хората създали филма, чрез който отдават почит на тези 71 студенти, чийто подвиг няма да се забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...