Jump to content

Recommended Posts

197_20100906141107..jpg

ДЪЖД ОТ КУРШУМИ


Страна: Южна Корея
Година: 2010
Времетраене: 120 мин.
Жанр: Екшън, Военен
Режисьор: John H. Lee

Участват:
Cha Seung Won
T.O.P (Big Bang)
Kwon Sang Woo
Kim Seung Woo
Park Jin Hee
Kim Hye Seong
Moon Jae Won
Shin Hyeon Tak
Yun Seung Hun
Tak Teu In
Ki Se Hyung
Kim Sung Ryeong

Резюме: "Into the Gunfire" е базиран на истинската история за 71 студенти, които се борят срещу опитна севернокорейска армия по време на Корейската война, която избухва през 1950 година. Въз основа на истинска история, филмът изобразява жестоката битка, която тийнейджърите войници водят, защитавайки крайната отбранителна линия. При изненадваща атака се разкриват техните емоции и конфликти, които ги карат да пораснат и да повярват в себе си.

 

:essub:

С български субтитри :subs:: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :subs:: :click:

С английски субтитри:  :click:

С руски субтитри:  :click:

Онлайн с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах. Невероятен е. Отдавна не бях плакала така...
T.O.P не ми беше направил кой знае какво впечатление в "IRIS", но тук си изигра ролята блестящо.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ме натъжи,но ме натъжи и факта,че е била истинската случка и на истинските ученици им е било 100 пъти по-трудно.

Добре е че нямаше някакви нереални и невъзможни,велики подвизи.

ТОПчо го признавам за пореден път.

Много ми хареса актьорската игра на тези момчета!!

Не е от незабравимите военни филми с много стратегии и смяна на бойното поле.Но филмът е стойностен.

 

Wallpaper1_Into+the+gunfire.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички фенове на ТОР smile.gif Това са първите субове които правя, така че моля да бъдете снизходителни... Може и да има тук-там някоя грешчица. smile.gifdry.gif
Първоначално реших да направя превода заради майка ми, която също е фен на корейското кино, но после реших че не е лошо и да го споделя с тези които имат желание и с нетърпение са чакали този филм.
Филма е с DVD Rip качество. Има леки смушения към края и мисля че съвсем малка част от филма липсва /около няколко секунди/.
Аз си поплаках и се посмях.. Филма вълнува с доста драматични сцени и впечатляващи ефекти. За играта на ТОР няма да говоря, вижте и преценети сами. cool.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя пълен едит на поста си с основателни причини.

Първо - в процес на гледане съм на филма от цяла седмица. Сюжета ми се струва ужасно тягостен и само като се сетя,

че толкова корейски момчета и мъже са загинали ридая заради огромната загуба. :(

Начина на пресъздаването на войната ми идва в повече - всеки малък детайл е изпипан, което кара стомаха ми да се бунтува

и да спирам да гледам. Надявам се скоро да видя развръзката.... Но ще почакам да събера още малко сили...

Във филма не мога да кажа, че някой актьор се откроява особено... Всички те носят своя принос към атмосферата

и като се замисля, дори един да липсва - нищо нямаше да е същото и това щеше да е поредния военен филм с бруталната истина на събитията, кито са се случили по време на тази битка между двете Кореи...

Благодаря за превода (ще помоля някой редактор да му хвърли око и да го качи на сайта - не всеки ще обърне внимание, че тук има български субтитри ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През цялото времетраене на филма стомаха ми беше свит на топка и сърцето ме болеше.. Болеше ме, когато виждах усилията, които децата полагаха, за да опазят училището и родината си. Болеше ме, когато погребваха другарите си. Болеше ме и при вида на Топ. За пореден път се убеждавам в таланта му. Ролята, която направи в 71: Into the Fire е най-силната му до момента. Без думи, само с поглед, показваше натрупаните си емоции. Има най-изразителния поглед и най-живите очи. Много ми хареса играта му. Харесаха ми и отношенията му с южнокорейския командир, с който вече са участвали заедно в IRIS. Харесаха ми и с Kwon Sang Woo, чийто образ беше изключително луд. Постъпката му накрая много ме впечатли. Ненормалния севернокорейски генерал, в лицето на Cha Seung Won, също заслужава адмирации за изпълнената роля.

Като цяло филма страшно ми хареса, най-вече заради това, че сюжета е основан върху действителни събития. Актьорския състав според мен беше изключителен, най-вече заради начина, по който момчетата пресъздаваха чувствата върху лицата си. Всички малки детайли, всеки войник, всяко действие, писмата на Джунг Бум имаха значение и принос за филма. Финалната музика беше страхотна и в унисон със събитията и актьорите.

Определено бих го гледала още веднъж. Надявам се и на по-добро качество. Направен е много добре и заслужава да се види от всички! Отново искам да похваля Топ и представянето му тук. Възхитена съм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим усилията на актьорите.......които се справих..........филма беше много слаб.

Да почуствам.......нищо не успях да почуствам......накъсно, хаотично действие.

Незапочнат и недовършен от всякъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният военен филм, който ми хареса. Умеят пустите корейци да правят такива филми.

Един просто великолепен Таби! Браво на момчето! Не случайно го хвалят и критици и колеги. Чудесно се е справил. Много силна роля. Образът на това момче, принудено да порасне от обстоятелствата му пасна идеално. С този негов едновременно страшен и уплашен поглед. И целият ужас, изписан в очите му. Още веднъж браво! Ако продължава така, страхотно бъдеще го чака. Моите извинения, но дори Санг У бледнееше пред него.

Не че той не се справи де. Добър си е човекът. Отиват му такива роли на гаменчета. В края на филма бяха жестоки двамата!

Ча Сънг Уон нещо не може да ме грабне. Не знам защо. /Продължавам да се надявам, дано в Атина да успее!/ Иначе интересна роля, добре изиграна. Леко налудничав генерал, но всъщност и доста човечен, ако може изобщо да се говори за човечност по време на война. И доста своенравен, чудя се как е успял да вирее, че и да се издигне при северните другари! А да, и носеше Ролекс ;)!

Гледайте, хора! Мисля, че няма да останете разочаровани, въпреки леееко мудното начало. Който обича военни филми, реалистични бойни сцени, мръсни, кални мъже :P , да го започва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...съм забравила да пиша, но сега след отличието на Таби, съм длъжна ;)

 

Филми за войната ми харесват, истории по действителни случаи ми стягат сърцето, така е и като се сетя за краят на филма и усещането,

което оставя...

Харесвам този режисьор, погледа му върху детайлите, силата на емоцията от лицата, фокуса и връзката между героите му, и онази частица от някаква

болезнена история, която иска да пресъздаде – както в случая с войниците и войната в “71 Into the Fire”.

Но да не забравям и “A Moment to rebember” и японския “Sayonara Icheuka” (на който още чакам субките).

Има стойност и този му филм, особено кинематографична.

 

Деца, на които сякаш са им отнели родината....

Наистина деца - неопитни, буйни, но смели, които трябваше да пораснат за дни, за часове, а решителността им нарастваше с всеки загинал брат ученик....

Доволна съм от погледа върху войната, от нагледната, макар и тъжна история на войничетата – студенти, от тяхната емоция и пресъздаване на

действителна битка от брато-убийствената война.

Актьорите се справиха чудесно с образите – севернокорейският командир е адски колоритен персонаж, Санг У също впечатлява, а ТОП бе страхотен.

Играта му поразява, адски старателно влиза и изиграва ролята си, тепърва момчето ще показва таланта си.

Но тук и забележка малка, колкото й да съм фен на Таби, малко прекалиха с камерата върху лицето му, но пък лудостта в погледа, ужаса и сълзите,

трансформацията в истински ротен командир и това, че героят му успя до края да прави невъзможното възможно, го направи смел в очите ми и герой

във филма.

 

Сцената на покрива, как падат и загиват един подир друг, бе просто класика и емоционалната трагедия на филма, освен цялата бройка загинали 71,

.. дано такава война никога, никъде, не се повтори...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми жанрове филми са именно военните. Гледала съм много такива и бих казала, че в много от тях сюжетите често са едни и същи. Но този филм е по-различен, защото тук главни действащи лица на бойното поле са "деца" - без опит, неподготвени, които са готови да дадат живота си, за да защитят родината си.

Наистина спираща дъха история, но като че ли е трябвало да я направят по-дълга, поне с половин час отгоре - изобщо не усетих кога се изнизаха 2та часа :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че филма е слаб. Напротив! Не толкова епичен и мащабен колкото Taegukgi, но е също толкова емоционален и добре направен.

Една история, която те разтърсва, кара те да чувстваш, да мислиш и да се молиш никога да не се случват подобни неща.

Жестоко е свои да избиват свои, а още по-жестоко е когато те са все още деца.

Ча Сънг Уон ми хареса в ролята на Другаря командир. Доста колоритен персонаж. Санг У също успя да ме убеди, че е малко по-млад, отколкото всъщност си е. Интересна роля му бяха дали.

Но БРАВО на T.O.P, наистина блестеше над всички. Честито за наградите! Заслужи си ги с тази игра.

Диалога между героя и майка му направо е разтърсващ.

 

Мамо...

Чувам, как момчетата в съседната стая се смеят.

Толкова отдавна не съм чувал смях.

Моли се за тях мамо, за да продължават така да се смеят.

 

 

 

Като се сетя и пак ми се плаче.

 

Много тъжен и силен край.. Предполагам, че възрастните господа в края са били преки участници в събитията..

 

Накратко - филм за Голям екран. Със сигурност въздействието ще е още по-силно..

Задължителен за гледане..

Благодарности за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам, че критерият за "качествено кино" в скромното ни форумче е супер занижен. В крайна сметка единственият обективен коментар е този на pirani. По-добре от нея едва ли мога да го кажа - разхвърляно действие, емоция - нулева. Впрочем, този е първият корейски военен филм, който не ми хареса. Кеф ти Taegukki, кеф ти JSA, May 18, Silmido... това тук не може да им стъпи на малкия пръст, въпреки че е с 10 пъти по-висок бюджет. Половината лента са я направили операторът и монтажистът. Може би единствените хора от филмовия екип (тук изключвам актьори и статисти), които са си заслужили хонорара. Камерата, спец. ефектите и монтажът бяха на изключително високо ниво. По време на битките определено можеше да се почувства адът, който се изсипва върху войниците. Жалко само че режисьорът съвсем я беше оплескал и пропилял огромния потенциал на тази продукция. Финалната сцена във филма, освен че не събуди никакво чувство у мен, беше най-нагло открадната от "May 18" и нагласена като за този.

 

Актьорите като цяло доста се постараха, особено младият певец, по който ще ви изтекат очите, но за съжаление една лястовичка пролет не прави. Жалко, първите 30 минути ме оставиха с впечатление, че филмът ще бъде много добър, но не би. Поздравявам преводачката за старанието по субтитрите и благодаря, че ми спести да го гледам с английските, но има какво още да се желае. Не искам да го приемеш като заяждане.

 

 

Хората, които несъмнено ще тръгнат да спорят, може би ще бъдат така добри да ми отговорят на следните въпроси:

1. Що за гаубица има обсег на стрелба над 1 километър?

2. Танкът с пиратки ли стреляше по училището, че след 3 директни попадения строшени бяха само прозорците?

3. Севернокорейците нямат ли гранати?

4. Рамбо ли участваше във филма, че телата се трупаха на камари?

5. Как 50 ученици, които не можеха да уцелят тенджера на 10 метра разстояние, попиляха половин дивизия добре въоръжени и тренирани войници в рамките на 1 час?

 

 

Филмът на годината ли? Айде стига глупости. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рагнос, от кой чувал на Дядо Коледа изкара въпросите? :D

Кефиш ме, че си дал шанс на този филм...

Виждам, че предимно жени сме го гледали, което си е ..основателна причина да не знаем обсега на гаубицата :D

(аз знам за "Цар-пушка“ май само, хахаха)

 

Първо, беше ясно, че филмът е за масовата аудитория и да служи като напомняне за Корейската война (виж заглавието и ти е ясно къде е драмата).

Хората взели една истинска сантиментална история на един младок и акцентират на жертвата на войничетата, нещо като пример и вдъхновение,

аз така го виждам.

А и да, съгласна съм, че нямаше реално действие от страна на Северна Корея. Командирът, беше по-скоро cool, като пич, отколкото железен като командир...

А "младият певец" ТОП, че беше добър, беше, че филма си беше за настройване и увеличаване на броя на фенклуба му, беше....(аз си признах, че даже бяха

прекалили). Още, имаше безумно излишни персонажи (мед. сестрата, каква й беше работата???) а и камерата, не беше супер ефектна.

Но последната сцена си ми хареса, какво да правя, чувствителна съм :lol: .

И друго, препратки и към доста хамерикански военни филми, имаше...но се преглъщат.

 

Но какво да прави народа, като гласува тук по-скоро за играта на Че Сънг-хьон(ТОП), отколкото за качествата на филма? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък филма ми хареса изключително много :) И не. Не заради Т.О.Р., който *засрамена* бях "леко" позабравила и зарязала ... Ениуей. Хареса ми това, че ставаше въпрос само за войната и всички гадости покрай нея и нямаше нито една ясно обособена лична драма, каквато обикновено винаги има в такъв тип филми. Поне, тези които аз съм гледала, не са много наистина, но винаги има някакъв герой, чиято история се разказва, сигурно за по драматичен ефект.

Почти не успяха да ме разплачат, освен със сцената, където

убиха малкото момче от Северна Корея.

 

Обаче филма определено беше затрогващ и поне мен ме впечатли супер много. От месеци не бях сядала да изгледам филм до самия край, без да помръдна. И го казвам мега-искрено :) А беше цели 2 часа на всичкото отгоре!

Прочетох всички забележки и само ще кажа: Станали сте много взискателни бе хора! :P

 

P.S. Извинявам се за дългото отсъствие. Надявам се никой да не ми е ядосан много. :unsure: Просто се случиха мн неща, който не са за тая тема да ги разказвам. Ако някой се навие да ми преразкаже набързо важните неща, които са се случили, докато ме няма, ще съм много благодарна. Като гледам имам суууууупер много да наваксвам. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни изгледах филма и съм силно впечатлена, още ме държи емоцията! Имаше и забавни моменти, но тия, от които ми настръхва косата бяха много повече ....

 

Филмът ми хареса, но като че ли беше малко на моменти .... Имаше доста силни сцени, но и някои, които за мен лично бяха излишни...

Актьорите - добре подбрани, добре изиграни роли, нямаше някой, който да е "над другите".

 

Малко бруталничко ми дойде, когато убиха момченцето, но пък това е война и се борят да оцелеят - ако не го убият, то ще убие тях.

 

Финала феше много силен, общата снимка беше като началото на края. :(

 

Като цяло тоя филм ме накара за пореден път да осъзная колко лесен е животът ми и да съм благодарна за това!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха-ха, преди малко изгледах една документалка по Дискавъри, където казаха, че обсегът на миномета бил 5 км. Изложих се яко. :rofl::28558: Една единичка нагоре за филмчето, но нивото пак остава незадоволително. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми хареса и не ми хареса. Просто степента на въздействие беше хаотично.

Допадна ми, но до голяма степен заради факта, че самата история е създадена по реални събития. Много добри ефекти, поне доколкото може да ми прецени непрофесионалното око. И вероятно ще съм единствената, но играта на Топ изобщо не ме впечатли толкова. Много повече ми допадна играта му в "Айрис". Добра актьорска игра на всички като цяло и понеже съм пристрастна, няма да започвам да хваля Куон Санг У, защото и друг път е играл подобен образ. Стана ми забавна сцената с гранатата и картофите, защото ми напомни "Добре дошли в Донгмакол" и вече очаквах как ще захвърчи чипс във въздуха. :lol: И като най-голям плюс отчитам факта, че успях да "прилъжа" същество от мъжки пол, да изгледа за първи път цял корейски филм. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го изгледав и многу јак филм :) Втор воен што го гледам после The brotherhood of war. Многу добра кореографија, сцени, ефекти и секако тоа што е според вистинска приказна дополнително ја крева вредноста на филмот. Друг филм со тематика од Корејската војна? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...