Jump to content

Recommended Posts

Четох тази статия в оригинал и честно да си призная, мислех, че нещо не съм схванала....четох и доста други неща, звучащи къде къде по-смислено и позитивно.

Сега няма да си кривя душата и ще кажа, че може и по-добре. И проблемът не е в актьорите, не, проблемът е режисьорски според мен, а може би и в сценаристите.

Защото мангата - като идея, като развитие и начин да разкриеш характери е направо върхът. Толкова много идеи, толкова много емоция, разбира се, не разкрита буквално, а в жеста, в усмивката, в кривите вежди ако щете..... и тук си мисля идва тоз тъй наречен провал - ами местните просто явно трябва да им се вадят очите с буквална игра и реплики. Туй ще да е.

Нещата се въртели в кръг - що за критик ще да го е писал туй?!? И къде точно е този кръг - с всеки епизод героите, чувствата им по-скоро търпят развиват, израстват говоря за главния най-вече, то О Ха Ни-то и тя милата се развива, но в други посоки, не любовни.

Не ми се отдава да пиша анализи, и обяснения, но тая драма я чувствам със сърцето си.

Мисля, че извън Корея ще спечели много почитатели.

А и да не забравяме, че винаги дългоочакваните и прехвалени неща, накрая се провалят и заради самите очаквания.

Мен филмчето ме държи - гледам го на корейски, без бъкел да разбирам и пак се хиля с глас...мъжът ми ми се чуди на акъла и не проумява как съм можела да се смея като нищо не хсващам. Гледам го после с английски субтитри, за да се разбера правилно ли съм се ориентирала и после с български.... за истинска наслада.

Ами майната им на всички критици!

 

И тук ще оставя линкове към няколко статии( към последните епизоди главно), публикувани в блог.

http://blog.dramafever.com/2010/10/second-impressions-playful-kiss/

http://ockoala.wordpress.com/2010/10/07/playful-kiss-episode-12-recap/

http://ockoala.wordpress.com/2010/10/06/playful-kiss-episode-11-recap/

 

След края на преразказа на всяка серия следват и малко мисли на авторките. Предлагам на всички, които се чудят аджеба защо ни занимават с тоя филм, като тука нищо не се случва, да попрегледат и да видят идеята, дъблоката идея на цялата история :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се гледаше,даже не 20,аз съм съгласна да гледам и 50 епизода. HJ,казвала съм го и преди, за мен е идеален за тази роля и се справя чудесно.

 

Точно и затова съм бясна на режисьор и продуценти.Надявам се само ниския рейтинг да не попречи на бъдещата му кариера и да не го накара да се откаже от участие в драми.Обичам да го гледам как играе,някакси изпълва екрана с присъствието си.Честно казано, аз по харизматичен корейски изпълнител не съм гледала.Не знам какво още да напиша,просто се моля пак да го гледам в драми.Между другото по чуждите форуми върви някакъв слух за ютубе версия,но аз много не можах да схвана, точно за какво става реч.Казват също,че е излетял за Япония.Ако тук някой е прочел нещо ,моля нека да напише в едно спойлерче,дали има някаква истина в това.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не зная каква е връзката с излитането за Япония, но да, и аз това четох и гледах от сеутринта, че са последните новини.

Ще има you tube версия, в 7 епизода с неизлъчвани моменти. Вече е открит you tube каналът, но самото филмче ще го качат като приключи излъчването на телевизионата версия.

http://www.youtube.com/user/ytkiss

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледам драмата и не заради Ким и мога да заявя, че и моето усещане за нея е такова. Не съм чела мангата, но тоя образ, който портретира главната актриса е изключително безидеен и антипатичен. Самата актриса е толкова симпатична, но фактът, че играе момиче, чието единствено предназначение на тоя свят е да бъде сянка на мъжа си, изключително ми нагарча.

 

Аз, ако съм корейка, далеч няма да искам да ми предлагат професия "съпруга" или "гадже" като модел на поведение, при все че паралелно мога да се насладя на много по-изкушаващата роля на момиче с мнение и със самоуважение, каквато е мацката от Сонгйонгуан скендъла.

 

Да не говорим, че и втория мъжки образ е същият като този на момичето, макар че той поне малко се опита да се поразвие и после и него го върнаха в лоното на любовния мазохизъм.

 

Друг момент, който ме нерви е как няма никаква последователност в сцените. Всичко е смислово разпокъсано. В едната сцена дават как Пек Сън Джо целува О Ха Ни и после нищо (както пишеше по-горе) - постоянно вкарват някакви сюжетни линии, които висят без никакво развитие. Друг ясен пример за това е вторият й ухажор, които се появи, колкото да има епизод и после изчезна в небитието, както се беше появил. Докато това в една манга е допустимо, в сериала такива неща лесно се отбелязват.

 

Да, и последното нещо е, че просто самият сценарии, както каза мартисън, се върти в кръг. Случва се едно и също нещо постоянно, като единственото, което се променя е мястото на сценката и броя на участниците.

 

Общо взето има 2 стереотипа на героите - или си умен, сатиричен и игнориращ (Пек Сън Джо, оная мацка, която си пада по него), или си тъп, безперспективен и игнориран (О Ха Ни, Джон Гу (или както беше), сънбето).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много хубаво сериалче.Чакам си преводчето (благодаря много на екипа, който се е захванал с него, голяма услуга ни правите). Отдавна се каня да изгледам нещо с тоя хубавец, че много ми го хвалят (досега не съм се разочаровала от него). Изгледах първия епизод и определено ме грабна, а на втория ми беше много забавен. И главната актриса е сладурана. Очертава се много сладко и забавно сериалче. Но най ме кефи майката на главния, много е готина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз стигнах до 6-та серия...твърдо съм решена да чакам да ги качват с БГ субс бавно-бавно, защото иначе няма да мога да си седна да уча :rolleyes: Иначе сериалчето си е супер, в началото ми беше малко много лигаво, ама нали и аз съм си лигла и свикнах :lol: Обаче все ми е на ума, че ако тая малката спре да гони Бек Сън Джо (нали така се казваше? :blink: ) и спре да му обръща внимание, гледай как той ще почне да тичка подир нея...ноооооооо, сериал като сериал, а и нали в корейските сериали главните героини са си все шантави :rolleyes: а и нали трябва нещо да ни задържа да гледаме сериала :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,аз започнах да се усмихвам и да викам ура,дано съм разбрала правилно всичко това и дано не го скрият бързо,за да го видите:

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах 13 епизод и не спирам да се усмихвам имаше доста готини моменти и най после това дърво Бек Сън Джо да направи нещо хубаво на О Ха Ни. :tongue:

1411o.jpg

Това имали го някъде в епизодите29411666.png

tm2w.png

 

аз май съм ги пропуснала :unsure:

Редактирано от katomova
Спойлер!!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, най-после някакво развитие да се види. Обаче, за мен щастливият финал ще е ако

О Ха Ни се омъжи за Джонг Гу а не за Бек Сънг Джо. Човека я гледа като принцеса и е лудо влюбен в нея. А Бек Сънг Джо се държи като говедо. Чак като видя, че ще я изгуби се сети да я целува и да й признава че я харесва. Това ако е реалност живота на О Ха Ни ще е много по-щастлив с Джонг Гу вместо с надутия пуяк..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз вече изгледах 14 епизод и честно казано за сетен път се убеждавам,че корейците винаги са най-жестоки при създаване на някаква версия.Преплетоха малко със втори сезон от тайванската версия,когато тя се изнесе,но така и не ни дадоха възможност да почустваме голямата обич, която почуствах докато гледах тайванците.Явно такъв си е техният похват.От оня ден изгледах нарочно отново първи сезон на тайванците в руското Муви и на всяка серия се усмихвах,наистина си беше романтична комедия.Докато корейците май са по към превръщането на всичко в драма.Въпреки това ми харесва,много ми харесва този вариант на Корея.Ще загубим с липсата на следбрачния живот,пресъздаден според тяхното виждане.Как не вземат да снимат един пълен вариант и да го продават само в чужбина....е, аз просто си мечтая за това,само дето никой няма да ме чуе,не съм им мениджър. Те са толкова оригинални понякога и вярвам,че само пустият му рейтинг промени идеите им.Но все пак раздвижиха нещата по техен начин и до тук се справиха с всички изникнали трудности,даже направиха една по-силна и твърда О Ха Ни,така поне аз си мисля докато гледах все пак без превод.Това ме изненада и ми хареса,страшно ми хареса.Надявам се последните два епизода да бъдат прекрасни.

 

Толкова бързо идва краят .....,чак ме боли от това.Когато излезе целия бг превод, ще го гледам още сигурно много пъти.И пак- хиляди благодарности на екипа,който ни дава възможност да гледаме тази версия на роден език.Да сте живи и здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 беше най-добрия епизод за мен досега. Не само заради Това, което стана в последните минути smile.gif

Просто Ха Ни най-накрая прояви малко характер - браво на момичето. Не продължи през цялото време да реве и да се самосъжалява - даде шанс на милото момче, което не спира да й готви, за да е има сили smile.gif Не стана, не успя да я впечатли достатъчно с храната ( сиг не е било достатъчно люто tongue.gif ) Ха Ни се държа мъжки дори пред любовта, само така!

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласна със Сонката - това е първият епизод, който ме впечатли с нещо, като изключим първите няколко, които просто бяха сладурски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше само сън,но се надявам да го видя наистина.Между другото вървят слухове,че ще дадат първата брачна нощ.Дано са верни.d928a7180a0943fc4aedbc8.jpgПП: Ау...слуховете май са верни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Бихте ли могли да ми дадете линк към епизодите на сериала с английски субтитри или поне с руски.Никъде не успях да намеря,а прерових почти навсякъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че ще видим само това което се видя в превюто. А освен това не знам дали сватбата няма да е в 16 епизод. 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ако гледаш нормалното превю...

Бъди сигурна, че не си лягат, преди да се оженят. wink.gif То и това беше голям проблем, ама корейците ще го съкратят до 10 минути. wink.gif
(лошото е, че ще съкратят и горещите сцени от тайванската laugh.gif )
Появи се и Кристин... Само остава да реши, че ще става доктор, и могат да го приклчат спокойно сериала.

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах серията онлайн,за разлика от друг път ,доста бързо ми се зареди и почти нямах проблеми.Разбира се ,беше малко по-лошо качеството.Но само за успокоение - да, има сватба и то страхотна.Серията беше ОК.Сега я свалих с торент и започвам пак да гледам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yes, yes, yes. Еи сега влязох в къщи и първата ми работа беше да пусна серията да се сваля. Слагам детето да спи и се зареждам да гледам. А тия гадове нарочно не ни показаха най-интересното в превюто.

 

А коя е тази Кристин и за какво се бори?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Готиното и добродушно момче, Джун Гу, не можем да го оставим самотно. ;)

Това е неговата "жена".

Разбира се, в оригинала Кристин трябваше да се жени за Сънг Джо, ама тя по си хареса готвача...

Общо взето "накълваха" цялата манга!

Като глдам превюто за последната серия... сериалът ще приключи с нейното решение да става медицинска сестра.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...